ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
utorok 24.10.2017 | meniny má Kvetoslava  
Vážne veciTechnológie

Ako ste zdôvodili svojim deťom, že potrebujú vo svojom mobile ESET Parental Control ?

 eva/ redakcia   09.05.2017   0

Kristína Farkašová zverejnila výzvu pre rodičov.

Ako by ste pozitívne motivovali svoje dieťa k tomu, aby ESET Parental Control „vzalo vo svojom telefóne či počítači na milosť“?

Súťaž s ESET určená pre starostlivých rodičov má už svojich víťazov.

Všetci tí, ktorí zodpovedali na otázky ohľadom internetovej bezpečnosti, boli zaradení do žrebovania o skvelé ceny:  Licenciu ESET Family Security Pack + darčekový balíček od ESET a zároveň aj knihu „STÁLE SOM MAMA“ od Kristíny Farkašovej s podpisom.

 

Takéto argumenty použijú víťazi súťaže:  

   Martin Bielik z Čaky, ktorý odporúča motivovať svoju ratolesť takto: 

„Nainštalujem Ti jednu novú coolovu appku a už budeš mať pokoj od mojich prednášok o Tom ako sa o Teba bojím.“

     Simona Štefaňáková z Kežmarku, na to ide cez synovho kamaráta Olivera: 

„U nás je zaručeným argumentom vždy najbližší kamarát syna, pokiaľ Oliver konzumuje cibuľu, lebo je zdravá a môj syn vidí na vlastné oči, ako to Oliver robí, vždy to zaberie a skúsi to aj on :D takže kamaráti sú najlepším argumentom“. Synovi by povedala: „Je to super appka vďaka ktorej ti nebudem musieť vždy volať kde si pretože mi ukáže tvoju polohu“

     Diana Husárová z Trenčianskych Stankoviec, oceňuje tiež GPS lokalizátor v aplikácii: 

„Najlepšie sa mi bude pracovať s funkciou poloha dieťaťa, pri ktorej vždy budem vedieť, kde sa nachádza.
Na môjho syna určite zaberie argument, že vždy viem, kde sa nachádza a pokiaľ sa bude potrebovať dostať domov zo školy a ja budem v tom čase doma, môžem mu ísť na proti a podľa jeho polohy ho ľahko nájdem, bez toho aby si ,,míňal kredit volaním mame".“

Najvtipnejšie príspevky

V rámci vyhlásenej súťaže sme vybrali 3 ďalšie najzaujímavejšie, najvtipnejšie príspevky do výzvy, ktoré oceňujeme knihou Kristíny Farkašovej aj s podpisom:

Miroslava Cimeráková z Púchova ide na to takto láskavo:

Srdiečko, ty vieš ako ťa mama veľmi ľúbi a bojí sa o teba. A aj ty ma veľmi ľúbiš,  preto mám pre teba jednu super apku. Budeme tak spolu stále v kontakte a nebudem sa o teba toľko báť, lebo budem vedieť, kde si bez toho, aby sme si museli písať alebo volať.

 Jela Priehradníková z Bratislavy si dokonca zarýmovala:

Potrebujem len vedieť, že si v bezpečí a neočakávam za to 9 lajkov. Radšej mobil s touto appkou ako doma s telkou a babkou.

Dezider Juhász z Hronoviec brnkol na strunu synovej samostatnosti :

Viem, že so sebou stále nosíš mobil, aj to viem, že je nepríjemné, keď ti vyvolávame, kde si a tvoji kamoši si za to z teba uťahujú...umiestnil som ti tam program, ktorý nám ukáže, kde sa nachádzaš, takže ťa nemusíme obvolávať ......

A toto sú inšpirujúce príspevky ostatných súťažiacich:

nemusim motivovat, deti opakuju po rodicov a kedze uz X-rokov mame na kazdom zariadeni ci notebook, velky pc, tablet, mobiloch nainstalovany antivirusovy program je pre nich uplnou samozrejmostou
U nás by určite fungovala nasledujúca veta, keďže tablet má povolený IBA v piatok poobede, aj to iba na kontrolovaný čas, aby sme predišli migrénam... Ale sama nevie, kedy je piatok a kedy uplynú dve hodiny (Má 12 rokov a Aspergerov syndróm)..
"Miláčik, mamička ti teraz nainštaluje jednu parádnu apku* a predstav si čo dokáže? Dovolí ti hrať sa až celú hodinu."
A určite by sme využili aj nasledujúcu finkciu vrámci školskej motivácie (keďže má aj pridružené poruchy učenia):
Tento čas sa dá na diaľku predĺžiť, keď vás o to dieťa požiada a vy máte práve dobrú náladu, alebo v škole pribudla nová jednotka.
Babulka mám tu niečo pre teba a hlavne pre tvoju bezpečnosť a klud. Nová appka do telefónu, mobilu a počítača, ktorá ťa bude chrániť v čase, kedy tvoju ochranu nemôžem celkom zabezpečiť ja alebo tato.
Nastavenie času hrania.Budeš mať svoj čas pod kontrolou a budeš pánomvojho času.
Nebudem sa o teba báť.
No ak si nainštaluje dostane sladké
vyzdvihla by som výhodu, že dieťa môže s rodičmi neustále komunikovať..
Dokážete nastaviť prípustný čas hrania alebo pozerania videí. Tento čas dokážete na diaľku predĺžiť, keď vás o to dieťa požiada a vy máte práve dobrú náladu, alebo v škole pribudla nová jednotka.
Ochráni ťa to pred strašnými a násilnými scénami, ktorých sa tak bojíš. Odfiltruje to všetky strašidelné postavy a násilie.
ved to ma aj tvoja sestra a je s nim velmi spokojna
Webový ochranca je pre dieťa najlepšou voľbou, aby nenavštevovalo nevhodné stránky a ja tak budem mať dieťa pod kontrolou.
Poloha Dieťa je vynikajúca funkcia ako mať pod kontrolu svoje dieťa a vedieť kde sa práve nachádza.
Aplikačný ochranca je super funkcia kde si vďaka vekového filtru môžem určiť, ktoré stránky môže moje dieťa navštevovať.
Zábava a časové limity hier je skvelá funkcia, prostredníctvom ktorej môžem deťom vymedziť čas, kedy sa môžu hrať a dať im možnosť požiadať o výnimku, a to všetko priamo cez aplikáciu
Rodičovské správy je super funkcia, kde môžem poslať svojím deťom správu ktorú si musia prečítať pred tým, ako budú pokračovať v práci so smartfónom, alebo tabletom.
Zábava a časový plán hier je vynikajúca funkcia, kde môžem svojím deťom nastaviť maximálny počet hodín, ktoré sa môžu deti na zariadení hrať. Ak sa chcú hrať dlhšie, môžu ma o to požiadať priamo cez aplikáciu.
Táto apka ta upozorni, kedy mas koncit aby si nepremeskal svoju oblubenu rozpravku :)
Bud budu pravidla,alebo nič.
U nás je zaručeným argumentom vždy najbližší kamarát syna, pokiaľ Oliver konzumuje cibuľu, lebo je zdravá a môj syn vidí na vlastné oči, ako to Oliver robí, vždy to zaberie a skúsi to aj on :D takže kamaráti sú najlepším argumentom
Najlepšie sa mi bude pracovať s funkciou poloha dieťaťa, pri ktorej vždy budem vedieť, kde sa nachádza.
Na môjho syna určite zaberie argument, že vždy viem, kde sa nachádza a pokiaľ sa bude potrebovať dostať domov zo školy a ja budem v tom čase doma, môžem mu ísť na proti a podľa jeho polohy ho ľahko nájdem, bez toho aby si ,,míňal kredit volaním mame".
App ochranca...Bude ta strážiť, aby si si neničila očká a išla sa pohrať aj von na slniečko nachytať trošku vit.D. :)
Viem že si zábudlivý, tá parádna apka ti pomôže, keď ti pošlem správu, ktorú keď si neprečítaš a nepotvrdíš, že si ju prečítal, tak nebudeš môcť svoj mobil používať, jednoducho nikdy viac si nezabudneš prečítať tie správy.
Snažím sa vždy deti motivovať pozitívne či v škole či v inom prostredí nielen pri aplikácii apky :) takže by to znelo asi takto: " tvoj pc je teraz vynovený o jednu super vec menom "apka" ktorá ťa bude chrániť, keď budeš na pc a vždy ťa včas upozorní, kedy je čas skončiť a ísť sa hrať von napr. s deťmi :)
Je lepšie ho mať pre ochranu
ESET PARENTAL CONTROL povedal by som že je to skrytý anjel ktorý ťa bude chrániť,strážiť po celý čas keď budeš na počítači.
Páči sa mi,ze sa da pomocou GPS aplikácie zistit,kde sa dieta nachádza,tiež,že sa nedá deťom hrať vďaka aplikácii viac ako 2 hodiny,samozrejme,ak im to rodičia nepredĺžia-to sa mi zdá super výmysel!
Skvelè je nadstavenie,že deti bez vedomia rodičov nemôžu hrať hry dlhšie,ako 2 hodiny,len ked im čas rodičia predĺžia,skvelá je GPS navigácia,že sa dá zistiť, kde sa deti nachádzajú. Skvelé je to všetko skrátka super šitè na mieru pre deti a ich starostlivých rodičov!
Táto jedinečná appka je taká inteligentná,že vie kedy si hladná a treba sa aj najesť.
Appka pozná všetky kamarátky,s ktorými by si sa mohla zahrať.
Je to pre tvoj PC taký ochranca, anjelik.
Musí to byť, inak ochorie a umrie, to by si predsa nechcel.
LEBO som povedala, tak sa ide inštalovať.
Využila by som neprítomnosť dieťaťa a nainštalovala novú verziu.
Srdiečko, ty vieš ako ťa mama veľmi ľúbi a bojí sa o teba. A aj ty ma veľmi ľúbiš, preto mám pre teba jednu super apku. Budeme tak spolu stále v kontakte a nebudem sa o teba toľko báť, lebo budem vedieť, kde si bez toho, aby sme si museli písať alebo volať.
je to pre bezpečnosť nas všetkých
ak sa chceš na internete bezpečne hrať, musíš ESET Parental Control mať !
Deti mame chranit a aj aplikaciou ESET PARENTAL CONTROL to mozeme urobit. Nedovolime im pozerat co by nemali a aj cas, ktory travia pri PC mozeme kontrolovat.
Tak ako sa musíme chrániť aj pred inými vecami v živote, napr. očkovaním, hygienou...., tak aj náš PC musíme chrániť pred zlými vecami (vírusmi).
Prosím, pomôž mi prekonať strach o teba, nech sa môžem spoľahnúť a dôverovať tebe a životu.
Potrebujem len vedieť, že si v bezpečí a neočakávam za to 9 lajkov:)
Radšej mobil s touto appkou ako doma s telkou a babkou.
Kedze mam malu dcerku (4 roky) zatial netravi vela casu na tablete c mobile, avsak uz sa ich naucila pouzivta, tak by som jej povedala: cez tuto appku sa mozes hrat svoje oblubene hry a nebude sa ti tam nic ine zybtocne spustat a dokonca ti mozem napisat spravu :)
Poloha dietata
Rad by som vedel kde si. Viem, ze mi to povies, ale mozem obcas zabudnut a tymto ta rychlo skonstolujem, pripadne viem ci sa nahodou nenachadzas v nejakej 'nebezpecnej oblasti'.
Viem, že so sebou stále nosíš mobil, aj to viem, že je nepríjemné, keď ti vyvolávame, kde si a tvoji kamoši si za to z teba uťahujú...umiestnil som ti tam program, ktorý nám ukáže, kde sa nachádzaš,takže ťa nemusíme obvolávať a zároveň postráži aj obsah toho, čo si pozeráš na internete, aby sa ti niekto nenabúral do mobilu a zašifroval ti ho...a tým by si stratil ovládanie telefonu a mohli by sme ho aj vyhodiť, stal by sa nepoužiteľným... a vieš, že na nový nemáme veľa peňazí...
Každá mama chce chrániť svoje dieťa pred všetkým zlom tohto moderného sveta,ale zároveň mu chce dopriať všetky dostupné informácie na vzdelanie,zábavu a rozhľad.
Milé moje dieťa ako darček od maminky dostaneš apku,ktorá ti umožní cítiť sa viac v bezpečí a maminke dopraje pocit,že si chránené aj keď napríklad nemôžme byť spolu a viem kde si bez toho,aby som ťa musela telefonicky kontrolovať.Takže ja a Eset ťa budeme odteraz spoločne chrániť aj na diaľku.
Tak v prvom rade musím poznamenať, že moja skoro 8 ročná dcéra zatiaľ nedisponuje svojím vlastným mobilom a ani tabletom. A budem sa snažiť, aby toto obdobie trvalo čo najdlhšie. Situácia sa zrejme zmení, keď začne navštevovať druhý stupeň ZŠ a budem musieť byť s dcérou v kontakte pod skončení vyučovania. Do tejto doby celkom určite s dcérou prejdeme všetky možné nástrahy internetu a hrania sa na tablete, či mobile. Už dnes vie, že to nie je veľmi zdravé a niekedy aj nebezpečné. Určite by som jej apku Parental Control popísala ako parádnu "náhradnú" resp. "dočasnú" mamu, keď tá skutočná práve nie je po ruke, pretože niektoré veci má pod kontrolou ako mama, alebo ako "kamošku
Asi by som povedala, ze software ochrani obsah ich pocitaca pred nevyziadanym spamom, malwarom
Je to super appka vďaka ktorej ti nebudem musieť vždy volať kde si pretože mi ukáže tvoju polohu
Nainštalujem Ti jednu parádnu appku, ktorá Ti bude dávať návrhy na nové hry a dokonca zaznamená Tvoj pohyb, kde sa cez deň nachádzaš...
kedze je syn uz relativne velky ,tak pokyn bude jasny,
Po troch hodinach gamblenia ti tvoj milovany Eset pripomnenie ,ze treba sa treba pohnut .
Môj argument by bol: "1) Keď budeš mať nainštalovaný ESET Parental Control, budem na teba menej kričať, že sa znova hráš na počítači príliš dlho, lebo táto aplikácia ti dá sama vedieť, že je čas skončiť, namiesto toho, aby som na teba kričala ja. 2) Všetko, čo sa nedozvieš z internetu, lebo ťa kontrola nepustí, sa môžeš opýtať nás s ockom a sľubujeme, že sa ti budeme bez hnevu či posmievania venovať a všetko ti vysvetlíme. 3) Čas, ktorý ušetríš zbytočným nesedením pred počítačom vďaka tejto aplikácií môžeme využiť na spoločne strávené aktivity podľa tvojho výberu (samozrejme musia byť stanovené pravidlá).
"Miláčik, mám apku, s ktorou budem vždy vedieť, kde sa práve nachádzaš, a nemusím ti stále vyvolávať. Čo ty na to"?
Miláčik, pozri čo som našla na internete! Poznáš to? Myslíš, že by sa to dalo "namontovať" aj do toho tvojho nového telefónu, či tabletu ako to teraz voláte?
Keďže je môj Miláčik počítačový maniak, rád skúša všetky dostupné a aj nedostupné možnosti ako mať stále "navrch
Je už veľký - určite by sme sa dohodli
Zatial nemam ziadne skusenosti, deti su mensie, takze ziadne presvedcovanie nie je, ale urcite budem svoje deti pozitivne motivovat, vysvetlovst, ze to potrebne
Stiahnem ti jednu super novú appku, vďaka ktorej budeme môcť byť stále v spojení a navyše ti dovolí hrať sa rôzne hry až dve hodiny!
vybrala by som funkciu obmedzujúcu čas strávený pred displejom.pretože deti vedia úžasne prosíkať,sľubovať,líškať sa aby rodiča zlomili,bola by som zrejme nekompromisná a nainštalovali by sme "apku" bez diskusií.
Snažil by som sa im vysvetliť rizika virusov a poškodenie počítača.
S deťmi je to občas ťažké, no mne sa darí presvedčiť ich na ich prirodzenú zvedavosť. So synom sme prakticky obaja zaťažení na štatistiky, rekordy, a práve preto by si spokojne nechal nainštalovať ESET Parental Control, pretože vie, že mi záleží na jeho bezpečí a dôveruje. Iste, je dôležité takýto vzťah budovať dlhodobo, no pozitívne by som ho motivoval tým, že v prípade takejto kontroly by si mohol potom samostatne zvoliť aplikácie, ktoré by si mohol nainštalovať a po mojom odsúhlasení by ich mohol i používať.
Zábava a časové limity hier
Viem, že sa chceš ísť hrať von.
Aby sme na to nezabudli, ESET ťa upozorní, keď sa na počítači hráš už príliš dlho.
budeme moct byt spolu, aj ked budes prec...lebo budem vediet, kde si
bude ako tvoj anjel strazny
Miláčik, našla som jednu super apku, s ktorou vždy uvidím, kde si. a už ti kvôli tomu nebudem musieť stále volať.
Argumentovala by som tým, že mu aplikácia ochráni jeho hry.
moznoze by "zabralo" dietatu ponuknut viac casu straveneho s kamaratmi, ked si da "tu apku" - teda dlhsie "vychadzky" (plati pre pubertiakov :) )
Ja sa snažím ísť na deti skor psychologicky, a nechať určitú voľnosť v rozhodovaní, preto by som im opísala nástrahy nechráneného internetu a počítača aby sa samy s mojou podporou rozhodli správne
Nainštalujem Ti jednu novú coolovu appku a už budeš mať pokoj od mojich prednášok o Tom ako sa o Teba bojím.
Keď budeš mať túto skvelú appku už sa Ťa nebudem pýtať čo robíš na internete.
Nemusim dieta neustale kontrolovat a mam istotu, ze sa nebude zaoberat nevhodnym obsahom a navyse dieta nebude musiet ostat bez pc/notebooku kvoli "natahanym" virusom :-)
Pretoze bude chraneni voci virusom , treba mu dat ako rodic nejaku odmenu a je to :).
Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Eva Pavlíková

Písanie som neštudovala, ale prerodila som sa do neho. Postupne - pôrodmi mojich štyroch detí. A tak sa na svet pozerám očami rodiča. Čo na mysli, to na na klávesnici.

Najčítanejšie

Recept týždňa

Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Ktoré vyšetrenie v tehotenstve môže tehotná odmietnuť?
23.10.2017   1
Mám čerstvých 37 rokov a zdravú 5-ročnú dcéru. Moja nová gynekologička ma doslova tlačí a núti na amniocentézu len kvôli veku. Keď som povedala, že sú aj možné riziká a som proti, doslova začala psychický nátlak, že ubližujem bábätku, ešte kým sa nenarodilo.
Tehotná na pracovnom pohovore
20.10.2017   0
Tehotenstvo nie je dôvod, aby vás vyradili z evidencie uchádzačov o zamestnanie. Ako absolvovať pohovor, keď ste tehotná? Musíte to budúcemu zamestnávateľovi oznámiť? Môže od vás vyžadovať potvrdenie o tom, že nie ste tehotná?
Gestóza tehotných
18.10.2017   1
Niektoré gestózy sú pre budúcu mamičku veľmi nebezpečné a treba si na ne dávať veľký pozor. Za nebezpečné gestózy pre matku a dieťa považujeme odborne nazývanú preeklampsiu a eklampsiu. Pacientky s eklampsiou by mali byť čo najrýchlejšie prijaté na jednotku intenzívnej starostlivosti.
babetko
Prvé príkrmy – prvá doba gastronomická v troch krokoch
24.10.2017   0
Na prikrmovanie je dieťa pripravené po niekoľkých mesiacoch života. Nie je to vždy 6.ty mesiac. Keďže sa začne stretávať s novými chuťami, dôležitý je správny postup.
Ako sa hrať s novorodencom
23.10.2017   0
Dospelá spoločnosť je pre vaše dieťa tou najlepšou zábavou – najlepšou hračkou pre dieťa ste vy samotní. Ešte k tomu niekoľko tipov, ako na to.
Pečená hruška (od 6 mesiacov)
21.10.2017   0
Aby ste predišli problémom s nafukovaním bruška, nepodávajte dieťaťu surové ovocie až do 8. mesiaca (okrem banánov a avokáda). Skúste to napríklad pečením.
detské choroby
Viete, čo znamená mechanicky tíšiť kašeľ?
23.10.2017   0
Niekedy majú rodičia problém rozlíšiť, ktorý kašeľ je „suchý“ a ktorý naopak „mokrý, vlhký“. Ak už aj tento rozlišovací rébus zvládneme, siahame o rôznych sirupoch či kvapkách. A pojem „mechanicky tlmiť“ – nie, neznamená to dať dieťaťu ruku na ústa :)
Ako zvládnuť nočné mory u detí
22.10.2017   0
Ak sa dieťatko zobudí s plačom a krikom, má nočnú moru, my mu musíme pomôcť sa upokojiť. Ako to môžeme urobiť?
8 vecí, ktoré deťom poškodzujú imunitný systém
18.10.2017   0
Posledné výskumy potvrdili úzke prepojenie medzi psychikou, nervovým systémom a imunitou.
zvery
Tetraodon
23.10.2017   0
To, že v akváriu prebieha šikanovanie si všimneme na základe rozstrapkaných plutiev rýb a často v prípade Tetraodona aj nápadná stmavnutie celého tela, prípadne iba brušnej časti. Týmto dáva ryba najavo, že niečo nie je v poriadku.
Blchy sa k vám môžu dostať spokojne aj od susedov
19.10.2017   0
Blchy prenášajú rôznorodé choroby a dokážu zamoriť celý byt či dom. Rozhodne neplatí tvrdenie, že mačacie a psie blchy na človeka neprejdú!
Zimovanie hadov
18.10.2017   0
Po poslednom kŕmení počkáme 2 týždne. Potom začíname pomaly hadovi znižovať dobu osvetlenia a teplotu. Toto by malo trvať ďalšie 2 týždne, aby sa had poriadne vyprázdnil. Pokiaľ by sme to urýchľovali môžeme hadovi ublížiť, hnijúce zvyšky potravy v tele hada počas hibernácie nie sú nič povzbudzujúce pre jeho organizmus.