Vážne veciŠtát pre rodinu

Pôjdu bratislavské a košické deti do školy skôr?

 Kika/redakcia   13.11.2020   0

Keď sa koncom októbra zatváral druhý stupeň základných škôl, minister školstva B. Gröhling vyjadril nádej, že sa všetky deti vrátia do škôl 30. novembra. Vrátane tých stredoškolských, ktoré sú na dištančnom vzdelávaní ešte dlhšie. Návrat do školy je podmienený priaznivou epidemiologickou situáciou.

Vrátia sa deti do školy ešte v novembri?

Shutterstock

 

Minister školstva tvrdí, že pracujú na tom, aby sa deti vrátili k 30. 11. do škôl. Či je to reálne, uvidíme podľa Gröhlinga budúci týždeň, po Ústrednom krízovom štábe.

„Ak to bude potrebné, toto rozhodnutie budeme predlžovať, ak to nebude potrebné, ja budem ten najšťastnejší človek, keď uvidím plné školy šťastných detí, učiteľov a následne aj rodičov, keď sa vrátime do pôvodného režimu," vyjadril sa minister.

Ministerstvo školstva predložilo Ústrednému krízovému štábu niekoľko návrhov, ktoré zohľadňujú aj skorší návrat niektorých žiakov do škôl, a to ešte v novembri.

„Od budúceho týždňa (od 16. nov., red. pozn.) aj v rámci vyhlášky hlavného hygienika budeme upravovať vzdelávanie detí v skupinách do 6 aj s učiteľom a budeme definovať, ktorých detí sa to týka," upresnil jeden z návrhov minister školstva B. Gröhling.

Podľa ministerstva by malo ísť napríklad o žiakov v hmotnej núdzi na 2 stupni ZŠ, ktorí sa nevedia vzdelávať dištančnou formou.

Okrem toho ministerstvo navrhuje, aby sa 23. novembra 2020 vrátili k prezenčnej výučbe žiaci základných a stredných škôl v Bratislave a Košiciach a aby pri školách v rámci krajov pôsobili mobilné testovacie jednotky na Covid-19, ktoré by umožňovali rýchlejší návrat žiakov a učiteľov k prezenčnej výučbe. „Ostatné návrhy sú zatiaľ otvorené,“ dodáva ministerstvo školstva.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.0 z 5. Celkom 4 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Genetický ultrazvuk
15.01.2021   17
Nízke hodnoty AFP testov poukazujú na možnosť plodu s Downovým syndrómom, naopak zvýšené hodnoty poukazujú na možnosť defektov neurálnej rúry.
Život bez dieťaťa. Ako na to nemyslieť?
13.01.2021   0
Myslela si, že má ešte veľa času, ale teraz, v 36 rokoch, v partnerstve s človekom, ktorý už deti má a žiadne ďalšie nechce, sa tejto predstavy pomaly ale isto musí vzdať.
Prídavok na dieťa 2021
11.01.2021   35
Kedysi pod názvom "rodinné prídavky." Patrí na každé nezaopatrené dieťa. Ktoré dieťa je nezaopatrené, kto môže poberať prídavok a za akých podmienok? Oznamovacia povinnosť pri prídavku na dieťa, ktoré dovŕšilo 3 roky.
babetko
6 skvelých hračiek z kartónu
15.01.2021   0
Z kartónu pri troche trpezlivosti a chcenia vyrobíte deťom úžasné veci. Navyše ich do procesu tvorby môžete zapojiť a oni si hračky môžu dotvoriť podľa svojich predstáv a fantázie.
Hanbím sa, že neľúbim svoje dieťa viacej
14.01.2021   14
Čo len to bábätko potrebuje, veď všetko som mu už dala, tak čo teraz s ním... nemôžem si pomôcť, ale je to také nudné, stereotypné, príšerne otravné. Som z toho unavená.
Postieľka, kolíska, kôš, či posteľ rodičov?
12.01.2021   13
Prehľadový článok o výhodách a nevýhodách jednotlivých možností.
detské choroby
Operácia: Obriezka - Cirkumcízia
16.01.2021   6
Obriezka sa vykonáva pri zúženej predkožke, alebo pri príliš dlhej predkožke, ktorú nemožno voľne pretiahnuť cez žaluď penisu. Ako poznáme fimózu a kedy si ju treba začať všímať?
Odstávajúce ušká
13.01.2021   0
Ako problém odstávajúcich uší riešiť a na čo sa treba pripraviť, ak zvažujete zákrok u dieťatka? Spýtali sme sa aj za vás plastického chirurga.
Krvácanie z nosa
11.01.2021   0
Hoci krvácanie z nosa vie poriadne vystrašiť,u detí vo veku 3-10 rokov je časté a obyčajne nejde o nič vážne. Krvácanie sa zvyčajne zastaví samo a môže byť bezpečne ošetrené doma.
zvery
Morčatá
12.01.2021   10
Morčatá patria medzi hlodavcov, dožívajú sa v priemere 5 až 7 rokov. Je to milé zvieratko, vhodné pre staršie deti ako miláčik. Je ideálne na chov v byte, hoci si vyžaduje aj prechádzky vonku. Starostlivosť o neho je pomerne jednoduchá.
Korytnačka z akvária
02.01.2021   0
Vodný obojživelník, ktorého máme doma v akváriu je ako stvorený pre tropické krajiny, ktoré nazýva svojím domovom. Ako sa oň máme starať v našich podmienkach?
Čo robiť ak sa pes bojí
29.12.2020   2
Máte psa,ktorý sa niečoho alebo niekoho bojí? Viete ako mu pomôcť? Ako prekonať jeho strach?