Vážne veciŠtát pre rodinu

Pôjdu bratislavské a košické deti do školy skôr?

 Kika/redakcia   13.11.2020   0

Keď sa koncom októbra zatváral druhý stupeň základných škôl, minister školstva B. Gröhling vyjadril nádej, že sa všetky deti vrátia do škôl 30. novembra. Vrátane tých stredoškolských, ktoré sú na dištančnom vzdelávaní ešte dlhšie. Návrat do školy je podmienený priaznivou epidemiologickou situáciou.

Vrátia sa deti do školy ešte v novembri?

Shutterstock

 

Minister školstva tvrdí, že pracujú na tom, aby sa deti vrátili k 30. 11. do škôl. Či je to reálne, uvidíme podľa Gröhlinga budúci týždeň, po Ústrednom krízovom štábe.

„Ak to bude potrebné, toto rozhodnutie budeme predlžovať, ak to nebude potrebné, ja budem ten najšťastnejší človek, keď uvidím plné školy šťastných detí, učiteľov a následne aj rodičov, keď sa vrátime do pôvodného režimu," vyjadril sa minister.

Ministerstvo školstva predložilo Ústrednému krízovému štábu niekoľko návrhov, ktoré zohľadňujú aj skorší návrat niektorých žiakov do škôl, a to ešte v novembri.

„Od budúceho týždňa (od 16. nov., red. pozn.) aj v rámci vyhlášky hlavného hygienika budeme upravovať vzdelávanie detí v skupinách do 6 aj s učiteľom a budeme definovať, ktorých detí sa to týka," upresnil jeden z návrhov minister školstva B. Gröhling.

Podľa ministerstva by malo ísť napríklad o žiakov v hmotnej núdzi na 2 stupni ZŠ, ktorí sa nevedia vzdelávať dištančnou formou.

Okrem toho ministerstvo navrhuje, aby sa 23. novembra 2020 vrátili k prezenčnej výučbe žiaci základných a stredných škôl v Bratislave a Košiciach a aby pri školách v rámci krajov pôsobili mobilné testovacie jednotky na Covid-19, ktoré by umožňovali rýchlejší návrat žiakov a učiteľov k prezenčnej výučbe. „Ostatné návrhy sú zatiaľ otvorené,“ dodáva ministerstvo školstva.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.0 z 5. Celkom 4 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Príspevok pri narodení dieťaťa od obce
30.07.2021   0
Niektoré obce poskytujú príspevok pri narodení dieťaťa, niekde je to 50 eur, inde 200 eur. Za akých podmienok a dokedy si treba žiadať o príspevok?
Prídavok na dieťa 2021
30.07.2021   35
Prídavok na dieťa alebo "prídavky." Aká je výška prídavku na dieťa, kto si môže požiadať o prídavok na dieťa, ako vyzerá žiadosť, tlačivo?
Nezaopatrené dieťa
30.07.2021   0
Nezaopatrené dieťa podľa osobitného predpisu - na účely prídavku na dieťa, daňového bonusu, zdravotného poistenia, dôchodkového poistenia, životného minima.
babetko
Ako funguje adaptačný pobyt škôlkarov a aké sú možnosti rodičov
29.07.2021   0
Adaptačný pobyt v škôlke môže mať podľa vyhlášky rôznu dĺžku, najviac však štyri hodiny. Ako ho zladiť, keď nastupujete do práce po rodičovskej dovolenke, aké máte možnosti, keď si dieťa nezvykne na škôlku?
Novorodenecká žltačka. Ako dojčiť spavé dieťa?
28.07.2021   0
Dieťa sa nenarodí „žlté“, žltačka sa vyvíja, vrcholí na 3 – 4 deň života a potom začína klesať. Novorodenecká žltačka komplikuje dojčenie.
Rastové ukazovatele novorodencov
27.07.2021   0
Prehľadná rastová tabuľka, aký veľký, aký ťažký, koľko má priberať priemerný novorodenec. Sú to len čísla. Vaše dieťatko je jedinečné napriek tomu, alebo možno práve tým, že nie je priemerné:)
detské choroby
Impetigo
28.07.2021   0
Impetigo (sladké chrasty) je jednou z najčastejších kožných infekcií u detí, je vysoko nákazlivé. Spôsobuje ho zlatý stafylokok (Staphylococcus aureus) alebo Streptokok (Streptococcu pyogenes).
Šiesta choroba
27.07.2021   14
Šiesta choroba (roseola) je vírusové ochorenie. Typické sú vysoké horúčky, po ktorých nasleduje vyrážka. Dokedy je dieťa infekčné a môže sa nakaziť aj dospelý? Čo ak dostane šiestu chorobu tehotná žena?
Piata choroba
26.07.2021   2
Piata choroba je vírusové ochorenie sprevádzané typickou vyrážkou na tvári (akoby motýlik). Dieťa je najviac infekčné ešte pred jej objavením sa. Komplikácie spôsobuje v tehotenstve.
zvery
Prečo je mačka tučná
15.07.2021   1
Aj keď je okrúhla tvárička a bruško rozkošné, vášmu miláčikovi rozhodne neprospieva. Nadváha spôsobuje u mačiek rovnako ako u ľudí zvýšený krvný tlak, cholesterol, ohrozuje srdce a skracuje život domáceho priateľa.
Pitný režim pre psa alebo koľko vody je akurát
08.07.2021   1
Voda vyživuje, čistí a hydratuje všetky živé tvory na zemi, vrátane našich psích spoločníkov. Koľko vody potrebuje vypiť pes? Ako zistíme, či jej náš pes vypije dosť?
Kastrovaný králik
11.06.2021   0
Aký význam má u zajaca ako domáceho maznáčika kastrácia resp. sterilizácia? Má tento zdanlivo bolestivý úkon u zajacov nejaký vplyv na kvalitu života?