Vážne veciŠtát pre rodinu

Pôjdu bratislavské a košické deti do školy skôr?

 Kika/redakcia   13.11.2020   0

Keď sa koncom októbra zatváral druhý stupeň základných škôl, minister školstva B. Gröhling vyjadril nádej, že sa všetky deti vrátia do škôl 30. novembra. Vrátane tých stredoškolských, ktoré sú na dištančnom vzdelávaní ešte dlhšie. Návrat do školy je podmienený priaznivou epidemiologickou situáciou.

Vrátia sa deti do školy ešte v novembri?

Shutterstock

 

Minister školstva tvrdí, že pracujú na tom, aby sa deti vrátili k 30. 11. do škôl. Či je to reálne, uvidíme podľa Gröhlinga budúci týždeň, po Ústrednom krízovom štábe.

„Ak to bude potrebné, toto rozhodnutie budeme predlžovať, ak to nebude potrebné, ja budem ten najšťastnejší človek, keď uvidím plné školy šťastných detí, učiteľov a následne aj rodičov, keď sa vrátime do pôvodného režimu," vyjadril sa minister.

Ministerstvo školstva predložilo Ústrednému krízovému štábu niekoľko návrhov, ktoré zohľadňujú aj skorší návrat niektorých žiakov do škôl, a to ešte v novembri.

„Od budúceho týždňa (od 16. nov., red. pozn.) aj v rámci vyhlášky hlavného hygienika budeme upravovať vzdelávanie detí v skupinách do 6 aj s učiteľom a budeme definovať, ktorých detí sa to týka," upresnil jeden z návrhov minister školstva B. Gröhling.

Podľa ministerstva by malo ísť napríklad o žiakov v hmotnej núdzi na 2 stupni ZŠ, ktorí sa nevedia vzdelávať dištančnou formou.

Okrem toho ministerstvo navrhuje, aby sa 23. novembra 2020 vrátili k prezenčnej výučbe žiaci základných a stredných škôl v Bratislave a Košiciach a aby pri školách v rámci krajov pôsobili mobilné testovacie jednotky na Covid-19, ktoré by umožňovali rýchlejší návrat žiakov a učiteľov k prezenčnej výučbe. „Ostatné návrhy sú zatiaľ otvorené,“ dodáva ministerstvo školstva.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.0 z 5. Celkom 4 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised





tehotenstvo
5 najväčších strachov v tehotenstve
26.11.2020   0
K pohode najmä prvorodičiek neprispieva pretlak informácií - veľa sa hovorí o pôrodoch v médiách, diskutuje sa o úrovni nášho pôrodníctva, názory a skúsenosti rodičiek možno nájsť aj na internetových fórach a väčšina z nich nie je zrovna priaznivá, skôr k strachu a obavám tehotných pridávajú.
25. november - Katarína
25.11.2020   2
Vianoce sú ideálne obdobie, kedy otehotnieť
23.11.2020   0
Ak túžite po bábätku, skorá zima, ideálne obdobie na počatie dieťatka, je práve pred vami. S touto teóriou prišiel nový výskum z Indianskej univerzity. Najúspešnejšie sú decembrové počatia, z ktorých sa narodí najviac detí.
babetko
20 básničiek pre Mikuláša
26.11.2020   3
Poďte sa s nami naučiť básničku pre Mikuláša. Aspoň jednu alebo hoci aj všetkých 20!
Deti, ktoré sú vonku aj v mínusových teplotách, sú odolnejšie
25.11.2020   0
Prevenciou proti prechladnutiam a sezónnym chrípkam je pobyt vonku za každého počasia, a to aj pri mínusových teplotách.
Kávovar Krups Evidence One - podozrivo jednoduchý
24.11.2020   0
Čítame návody a mačkáme tlačítka na OLED displeji. Vyzerá to až podozrivo jednoducho (+ video)
detské choroby
Ploché nohy a hravé cvičenie
17.11.2020   0
My, čo máme deti s plochými nohami vieme, že ak chceme aby mali naše deti zdravé nôžky – prázdniny neprázdniny – cvičiť sa musí každý deň aspoň desať minút. Aspoň trošku rozhýbať tie chodidielka.
Alergia na mak je zriedkavá, vie však veľmi skomplikovať život
13.11.2020   0
Súčasťou maku je ópium - látka, ktorá sa využíva v medicíne a objavuje sa vo viacerých liekoch. Tým najznámejším je marfium, ktorým sa lieči intenzívna bolesť ťažko chorých pacientov. Ópium je však aj súčasťou najpredávanejšieho lieku na svete - kodeínu, ktorý sa používa pri kašli a žalúdočných problémoch.
Má vaše dieťa teplotu? Robte si teplotný graf.
06.11.2020   0
Je pomerne užitočné sledovať v čase, ako sa vyvíja krivka rastu a poklesu teploty, po podaní liekov, či bez podania liekov.
zvery
Tehotná žena a zvierací miláčikovia
26.11.2020   0
Tehotenstvo je fáza života, počas ktorej sa žena musí naučiť zodpovednosti nielen za seba, ale aj za nový život, ktorý privedie na svet. Aké riziká so sebou prináša vzťah s domácim zvieratkom? Čo je pravda o toxoplazmóze a čo sú mýty?
Prepočítajte si psí vek na ľudské roky
19.11.2020   2
Približne od roku 1950 sa traduje ako ekvivalent jedného psieho roku pri porovnaní s ľudským vekom 7 rokov. Aj keď tento vzorec platí už prekvapujúco dlhý čas, skutočnosť nie je tak úplne jednoduchá a existuje nový model výpočtu.
Akého papagája do rodinky ?
11.11.2020   0
Rozmýšľate? Tak je dobré vedieť niečo o tom, ktoré skupiny papagájov sú vhodné do akých rodinných podmienok. Pre malé deti? Väčších školákov? Alebo len pre dospelákov? Nie každý papagáj je vhodný do každej rodiny. A naopak, nie každý človek je vhodný majiteľ papagája.