Vážne veciŠtát pre rodinu

Od pondelka sa začne veľké testovanie

 redakcia   17.01.2021   1

Od pondelka 18. januára sa začne kontinuálne testovanie, ktoré by malo prebiehať najprv do 26. januára.

Bude to teda iné ako celoplošné testovanie v novembri, pretože bude rozložené na viac dní - máme 9 dní, aby sme sa stihli otestovať. Môžeme tak urobiť na mobilných odberných miestach. Kto chce, môže si zaplatiť PCR test.

Od 27. januára sa budú musieť ľudia, s výnimkou detí a občanov starších ako 65 rokov, preukázať negatívnym testom, keď pôjdu do práce alebo do prírody.

Zákaz vychádzania sa predĺži do 7. februára.

 

 

Shutterstock

 

V prípade, že bude mať osoba negatívny test z 18. januára, môže sa ním preukázať od 27. januára.

Urobiť si ďalší, nový test bude musieť občan vtedy, ak v jeho okrese nebude priaznivá epidemiologická situácia, ako uviedol minister zdravotníctva Krajčí.

Krajčí by mal v piatok 29. januára oznámiť, aká je situácia na Slovensku po testovaní. Slovensko sa rozdelí na lepšie a horšie okresy - 36 lepších a 37 horších - v tých horších sa testovanie, resp. "celoplošný skríning" zopakuje.

Od 3. februára sa v horších okresoch bude musieť občan preukázať novým testom, aby mohol ísť do práce alebo do prírody.

Podľa premiéra Matoviča by tieto opatrenia mali pomôcť tomu, aby sa zabránilo ďalším úmrtiam a tiež, aby sa deti dostali o niekoľko týždňov skôr do škôl, možno už 1. februára.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.4 z 5. Celkom 5 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
Nové podkásty
Komentáre k článku
Beni napísané 22.01.2021 04:35

Počasie- prši, mrzne pod nulou. To je teda blbý napad.

Dobrovolne, nepodmieňuje sa ničim.- všade.Navyše priroda je tu vždy

pre ludi. / ktora/

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Oxytocín
17.04.2021   3
V pôrodníctve sa používa aj syntetický oxytocín, ktorý môže pomôcť žene v prípade, ak sú pôrodné kontrakcie príliš slabé, a pôrod je veľmi zdĺhavý alebo mamka unavená.
...dva, tri, štyri, päť! Viacplodová gravidita
14.04.2021   0
Malé deti vždy priťahujú pozornosť a vyvolávajú úsmev na tvárach dospelých – dvojnásobne vtedy, ak ide o dvojičky. Ako je možné, že si namiesto jedného „batôžteka“ z pôrodnice domov donesiete batôžteky dva – alebo aj viac?
Varovné príznaky v popôrodnom období. Kedy vyhľadať pomoc?
12.04.2021   0
Niektoré príznaky si na sebe môže všimnúť žena samotná, iné zase skorej zaznamená jej najbližšie okolie. Netreba ich podceňovať a je vhodné pomoc pre istotu vyhľadať.
babetko
9 vecí, ktoré som sa ako otec naučil o dojčení
17.04.2021   0
Moje bradavky sú asi tak zbytočné ako umelé kvety. Len sú tu, na mojej hrudi a neslúžia na nič. Preto som netušil, že môžu byť tak komplikované.
Matka matku nepochopí
14.04.2021   0
A ty čo, ako sa máš ? Mlieko mi v prsiach kondenzuje, ale vravím: „A veď ako na materskej.“ A ona, zlatá, že: „Mne stačilo byť doma mesiac, šalela som.“
Mám 2 deti s refluxom
13.04.2021   0
Všade všetko pogrckané, neustále prezliekanie, behanie s handrou, plienka pod krkom (namiesto podbradníka, keďže jeho veľkosť bola/je nepostačujúca), sústavne pranie, prezliekanie spacej súpravy v postieľke, častá kontrola počas spánku, čistenie kočíka po takmer každej prechádzke, taška plná vecí na prezlečenie všade kam ideme...
detské choroby
9 prírodných spôsobov ako sa zbaviť mrle detskej
13.04.2021   1
Ak je potrebná medikamentózna liečba mrlí, tú možno kombinovať s rôznymi prírodnými prostriedkami, čím sa mnohonásobne zvyšuje jej účinnosť.
Ochorenia tráviacej sústavy
12.04.2021   12
Prehľadový článok najčastejších ochorení tráviacej sústavy.
Kedy rastú ktoré zúbky
07.04.2021   0
Mliečne zúbky. V ktorom mesiaci vyrastajú a ktoré? Takto by to malo nasledovať:
zvery
Agapornis, začíname s chovom.
12.04.2021   8
Ak túžite mať doma druh papagája, ktorý je menší a jeho inteligencia sa dokáže vyšplhať mimoriadne vysoko, je voľba celkom jasná. Volá sa Agapornis.
Gekončík nočný
29.03.2021   1
Gekončík je jašterica. Je to nenáročné nočné zviera vhodné aj pre začínajúceho teraristu. Prežijú aj v situáciách, v ktorých by teplokrvný živočích dávno zahynul.
Pelech pre psa
17.03.2021   0
Tak ako človek aj pes má svoje návyky a preferencie v správaní či oddychovaní. Obľubuje konkrétne miesto, alebo polohu. Kúpa pelechu, respektíve miesta, kde bude náš pes oddychovať nie je vždy lacná ani jednoduhá...