Vážne veciŠtát pre rodinu

60 eur na krúžky dostanú rodičia v hotovosti, odkazuje Matovič

 Kristína Kováčiková   11.09.2022   0

Minister financií Igor Matovič cez svoj Facebook informoval, ako bude vyzerať jeho "200 eur na dieťa" po tom, čo sa nestihne spustiť zavedenie krúžkovného od januára 2023.

redakcia

 

Za vinníka tejto situácie minister financií a bývalý premiér označil odchádzajúceho ministra školstva Gröhlinga z SaS, ktorému tiež venoval prívlastok "trapko." Tvrdí, že exminister zamestnancom ministerstva zakázal čokoľvek robiť na zavedení krúžkovného.

Gröhling to popiera a obviňuje Matoviča z klamstva. Podľa exministra to bol práve Matovič, ktorý mal ignorovať všetky pripomienky zamestnancov MŠ.

Keďže nový minister školstva, nech by sa vraj snažil akokoľvek, nemá šancu stihnúť pripraviť všetko tak, aby mohlo byť krúžkovné 60 eur na dieťa uvedené do života, s novou dávkou rodičia nemôžu počítať.

 

60 eur v hotovosti

"60 € určených na krúžky dáme rodinám v hotovosti," sľubuje minister financií Matovič. 

"Navyše, urobíme zmeny, ktoré rozšíria možnosť mať 200 € na dieťa na všetky deti od 0 do 18 rokov. Prídavok na dieťa zvýšime z júnových 25 € na 60 €. Plus daňový bonus zvýšime až do 140 €," avizuje zmeny Matovič.

200 eur na dieťa?

Minister financií sám pozabudol, že prídavky na deti sa zvýšili už v júli, a to na sumu 30 eur mesačne. Od januára mali byť zvýšené prídavky plošne a vyplácané vo výške 40 eur mesačne.

To všetko priniesol nový zákon o krúžkovnom, ktorý kvôli spôsobu prijatia v parlamente skončil nakoniec na Ústavnom súde a otázka avizovaných opatrení počnúc od januára je teda neistá.

Rovnako neisté ostávajú sľuby ministra financií ohľadom jeho bájneho motta "200 eur na dieťa," pretože nemá v parlamente väčšinu, ktorá by jeho plány podporila.

Ale billboardy "Sľúbili sme - splnili sme" tu budú s nami, aj keď my nebudeme.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.0 z 5. Celkom 12 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Kristína Kováčiková

Redaktorka, publikuje odborné články najmä o materských a rodičovských príspevkoch, ktoré nájdete v rubrike "Príručka pre rodiča" a tiež píše "Správy pre rodiča" - o veciach, ktoré sa práve dejú. Vyštudovala Právnickú fakultu UK v Bratislave.

Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised





tehotenstvo
Z rodičovskej dovolenky znova na materskú (čo vybaviť)
27.09.2022   10
Musím niekomu oznámiť, že som znova tehotná? Ako je to s materským, keď idem druhýkrát na materskú dovolenku? Musím ukončiť rodičovský príspevok na staršie dieťa alebo môžem súčasne poberať obidve dávky, materské, aj rodičovský príspevok?
Prečo ženy utekajú rodiť za hranice?
23.09.2022   0
Záujem o pôrody mimo Slovenska rastie. Prečo sa ženy rozhodujú "utiecť" rodiť do zahraničia?
Bola som sebecká, lebo som sa rozhodla donosiť choré dieťa
20.09.2022   1
Som naivná, nezodpovedná, ale hlavne sebecká, lebo svoje dieťa vedome odsudzujem na život, ktorý nikdy nebude plnohodnotný.
babetko
Aktivity na rozvoj hrubej motoriky
27.09.2022   0
Deťom treba vysokú mieru pohybových aktivít. A treba ich aj správne motivovať. Čím častejšie dieťa dané aktivity robí, tým viac sa v nich zdokonaľuje. To sa týka aj hrubej motoriky.
Deti, ktorým rodičia čítali pred nástupom do škôlky, napredujú viac ako ich rovesníci
22.09.2022   0
Rozdiel v slovnej zásobe u týchto detí je v miliónoch slov, doslova priepastný!
detské choroby
Choroba rúk – nôh - úst. Počuli ste o nej?
27.09.2022   2
Prenáša sa napr. kvapôčkovou infekciou pri smrkaní či kýchaní, môže sa tiež šíriť nakazenou stolicou, a to najmä u malých detí, ktorým sa často menia plienky.
Aké choroby môžete u detí očakávať na jeseň?
18.09.2022   0
Nemyslime teraz na chvíľu len na pandémiu alebo COVID. Toto sa opakuje aj tak rok čo rok.
Synechia vulvy – zrastanie rodidiel u malých dievčat
16.09.2022   0
Synechia vulvae je stav, pri ktorom normálne vyvinuté rodidlá malých dievčatiek viacmenej zrastú. Dá sa mu predísť ľahko - dostatočnou hygienou.
auto
Bezpečnostný pás pre tehotné
23.09.2022   0
Tehotné ženy sú v dnešnej dobe pomerne aktívne, často sa presúvajú za prácou, či zábavou autom. Klasický bezpečnostný pás v aute s postupujúcim tehotenstvom môže byť nepohodlný a v istej fáze tehotenstva už aj nebezpečný.
Keby si mohla Mária Montessori vybrať, určite by jazdila na Megane E-TECH Electric
22.09.2022   0
Elektrický Megane je výchovné auto, z ktorého plynie morálne ponaučenie.
Zle šoféruješ? Môžu za to rodičia
11.09.2022   0
Nie je žiadnym tajomstvom, že deti vo všetkom kopírujú svojich rodičov a inak to nie je ani v prípade ich motoristických návykov.