ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
nedeľa 22.10.2017 | meniny má Sergej  
Vážne veciRodinné financie

Nové prostredie v škôlke či v škole? Pre dieťa nové výzvy, ale aj nové riziká

 PR   28.04.2017   0

Ak je vaše dieťa v predškolskom veku, pravdepodobne máte za sebou výber najvhodnejšej školy a zrejme už aj zápis. Vašu prváčku či prváka čakajú v škole nové dobrodružstvá a noví kamaráti.

Najmä rodičia malých šibalov však môžu počítať aj s novými rizikami v podobe zranení či úrazov, ale aj škôd na školskom zariadení. Ako byť na ne vopred pripravený?

 

Väčšina škôl ponúka na začiatku školského roka spoločné poistenie na relatívne nízke sumy.

Tieto poistenia však zvyčajne nekryjú riziká prípadných úrazov. Preto je pre rodičov výhodnejšie uzatvoriť dieťatku kapitálové životné poistenie, ktoré kombinuje rizikovú a sporiacu zložku.

Vďaka krytiu rizík bude počas celej doby dieťa poistené pre prípad akéhokoľvek úrazu, a to ako v škole, tak aj doma či vonku.

V prípadoch, keď si rekonvalescencia dieťaťa vyžiada dlhodobejšie domáce liečenie, oceníte pripoistenie nevyhnutného liečenia úrazu, ktoré vykompenzuje znížený príjem rodiča.

„Pri poisťovaní detí odporúčame rodičom, aby venovali pozornosť pripoisteniu úrazov, trvalých následkov po úraze, doby nevyhnutného liečenia a kritických chorôb,“ radí Blanka Hatalová, členka predstavenstva KOMUNÁLNEJ poisťovne.

Viac o úrazoch detí sa dozviete TU.

Odborníci odporúčajú aj pripoistenie materiálnej škody. To sa vám bude hodiť v situáciách, keď váš nezbedník spôsobí škodu na školskom zariadení.

Častým príkladom je školské okno rozbité futbalovou loptou počas telocviku či v zápale hry. Iným, rovnako častým, prípadom sú ujmy spôsobené inému dieťaťu počas hier.

S uzatvoreným pripoistením materiálnej škody za vás finančnú ujmu uhradí poisťovňa, či už ide o škodu na školskom majetku alebo veciach iného dieťaťa.

Vďaka sporiacej časti, ktorá zhodnocuje vložené peniaze garantovaným úrokom, môžete svojmu dieťaťu navyše našetriť finančnú rezervu do budúcnosti.

Napríklad s produktom Provital Junior KOMUNÁLNEJ poisťovne získa dieťa finančnú prémiu v hodnote 105 % aktuálnej hodnoty poistenia, ak začne študovať na vysokej škole, vstúpi do manželstva alebo si vezme hypotéku na vlastné bývanie.

Ak potrebujete pri výbere vhodného poistenia pre vaše dieťa poradiť, stačí napísať e-mail na adresu info(at)kpas.sk alebo zavolať na bezplatné číslo 0800 112 222. Viac informácií nájdete aj na www.kpas.sk.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

Najčítanejšie

Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Tehotná na pracovnom pohovore
20.10.2017   0
Tehotenstvo nie je dôvod, aby vás vyradili z evidencie uchádzačov o zamestnanie. Ako absolvovať pohovor, keď ste tehotná? Musíte to budúcemu zamestnávateľovi oznámiť? Môže od vás vyžadovať potvrdenie o tom, že nie ste tehotná?
Gestóza tehotných
18.10.2017   0
Niektoré gestózy sú pre budúcu mamičku veľmi nebezpečné a treba si na ne dávať veľký pozor. Za nebezpečné gestózy pre matku a dieťa považujeme odborne nazývanú preeklampsiu a eklampsiu. Pacientky s eklampsiou by mali byť čo najrýchlejšie prijaté na jednotku intenzívnej starostlivosti.
SZČO a materská
17.10.2017   1
Má SZČO nárok na materské? Musí prerušiť alebo zrušiť živnosť, keď poberá materské? Aké sú podmienky nároku na materské? Ako sa vypočíta materské SZČO? Mám nárok na materské, ak mám podlžnosti na poistnom?
babetko
Pečená hruška (od 6 mesiacov)
21.10.2017   0
Aby ste predišli problémom s nafukovaním bruška, nepodávajte dieťaťu surové ovocie až do 8. mesiaca (okrem banánov a avokáda). Skúste to napríklad pečením.
Prečo dojčiť hneď po pôrode?
20.10.2017   9
Po pôrode sú hormóny mamičky, ale i dieťatka priamo naštartované na to, aby ste začali úspešne dojčiť. Ak vaše dieťatko nemalo možnosť prisať sa na prsník tesne po pôrode a prvé, čo do pusy dostane, je fľaša, môže sa stať, že potom mu bradavka „nebude stačiť“.
Súťaž o milé zásterky a termohrnčeky
20.10.2017   0
Hráte o 3x keramický termohrnček v provensálskom dizajne spolu s gazdinkovskou zásterou.
detské choroby
Imunita na školách
19.10.2017   0
Detské kolektívy sú doslova rajom na šírenie vírusov a infekcií. Preto je veľmi dôležité, aby ste vaše ratolesti zaopatrili ochranným štítom.
8 vecí, ktoré deťom poškodzujú imunitný systém
18.10.2017   0
Posledné výskumy potvrdili úzke prepojenie medzi psychikou, nervovým systémom a imunitou.
Bolesť končatín
15.10.2017   0
Nervózne prestupujem z nohy na nohu, zatiaľ čo môj štvorročný syn sa asi desať metrov za mnou vlečie slimačím tempom a tvári sa nešťastne: „Ale keď mňa bolia nožičky...“ Niekedy bolia nožičky účelovo, niekedy bolia večer po celodennom lietaní. Niekedy sa dieťa v noci zobudí a plače kvôli bolestiam. Vymýšľa si? Má atritídu? Nemôže to byť nádor? Rastie?
zvery
Blchy sa k vám môžu dostať spokojne aj od susedov
19.10.2017   0
Blchy prenášajú rôznorodé choroby a dokážu zamoriť celý byt či dom. Rozhodne neplatí tvrdenie, že mačacie a psie blchy na človeka neprejdú!
Zimovanie hadov
18.10.2017   0
Po poslednom kŕmení počkáme 2 týždne. Potom začíname pomaly hadovi znižovať dobu osvetlenia a teplotu. Toto by malo trvať ďalšie 2 týždne, aby sa had poriadne vyprázdnil. Pokiaľ by sme to urýchľovali môžeme hadovi ublížiť, hnijúce zvyšky potravy v tele hada počas hibernácie nie sú nič povzbudzujúce pre jeho organizmus.
Jazdenie na koni - začíname
12.10.2017   3
Kone sú fascinujúce zvieratá a jazdenie na nich o to viac. Nie je to ani tak náročné ale vyžaduje si to odvahu a správneho trénera. Ako na to? Skúsime vám poradiť. Ako vybrať ranč, trénera a koňa?