Vážne veciPre dušu

Zľutuj sa prvýkrát. Potom to už pôjde ľahšie

 Robert Balek   10.12.2017   0

Toľko zmorených a skleslých tvári prechádza okolo mňa každý deň.

Prečo je tak ľahké, pozrieť si cudzie utrpenie v televízore, alebo od susedov, a tak veľmi ťažké, vidieť také isté utrpenie u svojich milovaných?

 

Prečo je taký rozdiel v našom prežívaní? Pretože s tými v televízore  ma prakticky nič nespája, nijaké puto lásky, vďačnosti, úcty, dôvery...

To znamená, že väčšinu ľudí ja nemám proste rád?

Nevážim si ich, neverím im a nedôverujem?

Povieš: "Veď nemôžem ku všetkým tak... to by ma roztrhalo..." A ja ti hovorím: "Ani nikto nechce od teba, aby si ku všetkým. No aby si práve k tým, pre ktorých si bol stvorený, ku ktorým ťa privádza Boh tam, kde žiješ, pracuješ.

Nie náhodou si tam, kde si

Nie len tak náhodou si sa narodil práve do tejto rodiny, akákoľvek by bola, bývaš práve v tomto meste, akýkoľvek by tam žili ľudia , pracuješ akurát v tejto robote, akokoľvek by sa ti nepáčila, stretávaš práve takých ľudí, akokoľvek by boli otravní, nemožní a dotieraví...

To všetko nie je náhoda. Kristus ti ide príkladom - zľutoval sa... Skús to aj ty, zľutuj sa nad sestrou v rodine, nad spolupracovníkom v robote, nad sediacim vedľa v autobuse...

Zľutuj sa a povedz či vykonaj to, čo nasýti jeho dušu, čo usmerní jeho chaos a privedie do prístavu, ktorým je Boh, aby sa nestratil v búrkach oceánu...

Aj nad tebou sa raz ktosi zľutuje

Zľutuj sa, veď raz sa aj nad tebou ktosi zľutuje len preto, lebo mu nebudeš ľahostajný, ako sú ti teraz ľahostajní skoro všetci okolo... Zmeníš to? Zľutuješ sa prvý krát? Potom to už pôjde ľahšie...


Ak vás tieto zamyslenia oslovili,  knihu povzbudení, myšlienok a príbehov pátra Roberta Baleka z misií v Rusku "Balzam na dušu" nájete na  Facebooku

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 5 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Robert Balek

Som misionár verbista, katolícky kňaz na misiách v Rusku v Irkutsku pri Bajkale . 
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Máte problém otehotnieť?
04.03.2021   2
Recept: dobrá hormonálna rovnováha, dobre vyvinuté, nepoškodené a dobre fungujúce pohlavné orgány, psychická a fyzická kondícia, správny partner.
Lepšie tehotenstvo s hudbou (a čo počúvať)
01.03.2021   0
Ako môže počúvanie hudby prospieť nenarodeným deťom a ich matkám, a ktorá hudba sa najlepšie hodí počas tehotenstva.
Zamlknutý potrat - Missed abortion
27.02.2021   24
Šla som z poradne a pred nemocnicou som stretla kamarátku. Plakala. Práve jej na ultrazvuku v ranom štádiu tehotenstva oznámili, že jej dieťaťu, na ktoré sa už veľmi tešila a malo sa narodiť ako prvé, nebije srdiečko. Má prísť na hospitalizáciu... Aj jej sa to stalo, aj mnohým ďalším. Len sa o tom tak veľmi nehovorí.
babetko
Základné obilninové kaše pre bábätká (od 6 mesiacov)
06.03.2021   0
Ak sa ešte len rozbiehate a rozmýšľate, aké kaše sú teraz vhodné, či s lepkom alebo bez lepku, máme pre vás zopár tipov.
Jedálniček dojčiacej matky
04.03.2021   50
Dostali ste od Vašej pediatričky pri návšetve poradne s Vaším bábätkom-dojčiatkom ponaučenie, čo ako dojčiaca matka (ne)smiete jesť vo forme tabuľky s odporúčanými dennými dávkami „kadečoho“ v miligramoch, poprípade v kilojouloch?
Svoje deti neuspávam
02.03.2021   1
Žijem aj s manželom a 2 malými dcérkami v Belgicku. V starostlivosti o deti v Belgicku a u nás sú veľké rozdieli.
detské choroby
Suchý alebo vlhký kašeľ, ako ich rozoznať (audio)
07.03.2021   1
V zásade rozlišujeme dva druhy kašľa: suchý, neproduktívny kašeľ a kašeľ produktívny (vlhký, mokrý, hlienový). Viete ich rozoznať?
Mumps
04.03.2021   1
Mumps je ochorenie spôsobené vírusom, ktorý sa zvyčajne šíri prostredníctvom slín. Môže nakaziť rôzne časti tela, najmä príušné slinné žľazy. Typický príznak je opuch a bolesť v príušnej slinnej žľaze, takže dieťa vyzerá ako škrečok s plnými ústami.
7 tipov pri suchom dráždivom kašli
01.03.2021   0
Čo používate na suchý dráždivý kašeľ? Čo funguje? Ponúkam pozbierané nápady, ak sa v tomto počasí niečo podobné u vás doma objaví.
zvery
Najčastejšie chyby pri výcviku psa, ktoré robíme takmer všetci
22.02.2021   0
Ak raz budete na psa kričať „K nohe,“ druhýkrát „Poď sem“, či „Kde sa túlaš!“ nebude vám rozumieť.
Vodná korytnačka v zime
16.02.2021   0
Zabudnite na malé plastové bazéniky s plastovou palmičkou, ktoré neudržia teplotu a po niekoľkých mesiacoch neudržia ani samotnú korytnačku. Zabudnite aj na stolné lampičky, ktorými chcete nahradiť správne svetlo.