Vážne veciPre dušu

Nemôžeme, nemôžeme, nemôžeme. Katastrofa. Až nám z toho miestami šibe

 Tomáš Gerbuc, misionár   22.11.2020   1

Zvykneme bilancovať až na konci decembra, ale o týždeň je prvá adventná ... aký bol rok 2020?
Len tak v skratke: Korona. Voľby. Lockdown. Zákazy. Úmrtia. Komunista s fašistom na „proteste“ v Deň boja za slobodu a demokraciu – bŕŕŕŕ. Atentáty. Súdy, ktorých závery „prekvapili“. Testovania. Zavreté kostoly. A ešte veľa ... Asi sme si takýto rok predstaviť ani nevedeli. A je tu.


Nemôžeme sa navštevovať.
Nemôžeme si podávať ruky.
Nemôžeme sa objímať.
Nemôžeme len tak ísť hockam.
Nemôžeme robiť oslavy, párty, ísť sa len tak najesť do obľúbenej reštaurácie.

Nemôžeme, nemôžeme, nemôžeme. Katastrofa. Až nám z toho miestami šibe.

Čo je však možno najväčšou katastrofou? – to, ako sme sa k sebe začali správať. Hnev. Zlosť. Neochota. Opovrhnutie. Neprajnosť. Závisť. Odsúdenie. Nazývame sa hlooope ovce - jeden druhého. Nie kdesi vo vesmíre, ale medzi nami a v nás.

A ešte jednu vec si zakážme –

NEmôžem dovoliť, aby som sa stal obyčajným sebcom.

Nemôžem sa tváriť, že nevidím hladného, smädného, pocestného, nahého, chorého, väzňa, či inak trpiaceho. Že nevidím nikoho iného – len seba.
Jedine, že chcem byť slepým sebcom. A to nechcem, však nie?
Nebojme sa rozbiť zrkadlo zahľadenosti do seba a na seba, aby sme videli svet. Nie len ten svoj vlastný.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 6 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Tomáš Gerbuc, misionár

Tomáš je misionárom zo Spoločnosti Božieho Slova 
Aktuálne pôsobí v Nitre. "Pri službe  nejde o sympatie, o chcenie, ide o lásku. A ja chcem milovať a prijímať všetkých, bez rozdielu.“
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku
Kuki-muki napísané 25.11.2020 09:10

Doporučenie japonských zvykov- umenie prehladnosť:upratovanie vianoce

Začnime miestami, ktoré su zakladom prežitia. ide teda o miesta kde jete spite, a sa odlahčujete-kuchyna, spalna toaleta, kupelnaa po.. Po dokončení jedneho miesta sa vam otvorí brana veduca k upratovaniu. A potom sa veselo usmejete a schrupnete ale pomaly

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Zamlknutý potrat - Missed abortion
27.02.2021   24
Šla som z poradne a pred nemocnicou som stretla kamarátku. Plakala. Práve jej na ultrazvuku v ranom štádiu tehotenstva oznámili, že jej dieťaťu, na ktoré sa už veľmi tešila a malo sa narodiť ako prvé, nebije srdiečko. Má prísť na hospitalizáciu... Aj jej sa to stalo, aj mnohým ďalším. Len sa o tom tak veľmi nehovorí.
Kuváda - keď je tehotný aj muž
24.02.2021   0
Tehotná žena priťahuje pozornosť okolia a je zahrňovaná ochranou a starostlivosťou. Muž po jej boku však môže tiež prežívať nevoľnosť i bolesti.
Hormonálne ródeo v tele ženy po pôrode
20.02.2021   0
Telo a myseľ ženy musia po pôrode podstúpiť doslova prevrat. Fyziologické a psychologické zmeny ju tak ovplyvňujú niekedy aj celý ďalší rok.
babetko
Ako uvariť prvú mrkvu (1)
27.02.2021   0
Najjednoduchší postup na svete na uvarenie prvého zeleninového príkrmu. S krásnymi fotografiami od Jany Babjak Veselskej.
3 tipy, ako naučiť dieťa strihať nožnicami
25.02.2021   0
Ak máte doma malé deti, zrejme vám je jasné, že dieťa nevie odstrihnúť kus papiera hneď, ako mu strčíte do ruky sebalepšie nožnice. Zručnosť strihania sa vyvíja v istej postupnosti. Aby ju raz deti ovládli, netreba sa báť nechať ich s nožnicami sa hrať.
Bio matky len zbytočne "príliš riešia". Alebo ?
25.02.2021   0
Sú bio potraviny skutočne len módny trend, výstrelok, úchylka, manier bohatých ľudí ? A máme sa pozerať na výživu detí inak?
detské choroby
Porucha spôsobená nedostatkom prírody
27.02.2021   0
Čo je to „nature- deficit disorder“? Tento termín objavil, či zaviedol Richard Louv. Hovorí, že spôsobuje široké spektrum psychických i fyzických problémov, ktoré deti majú.
Cvičenia na ploché nohy pre deti: 15 hravých tipov
23.02.2021   0
Vhodnou terapiou sú jednoduché cvičenia na spevnenie klenby. Určite sa medzi nimi nájdu aj také, pri ktorých sa deti zabavia.
Bolesť končatín
17.02.2021   0
Nervózne prestupujem z nohy na nohu, zatiaľ čo môj štvorročný syn sa asi desať metrov za mnou vlečie slimačím tempom a tvári sa nešťastne: „Ale keď mňa bolia nožičky...“ Niekedy bolia nožičky účelovo, niekedy bolia večer po celodennom lietaní. Niekedy sa dieťa v noci zobudí a plače kvôli bolestiam. Vymýšľa si? Má atritídu? Nemôže to byť nádor? Rastie?
zvery
Najčastejšie chyby pri výcviku psa, ktoré robíme takmer všetci
22.02.2021   0
Ak raz budete na psa kričať „K nohe,“ druhýkrát „Poď sem“, či „Kde sa túlaš!“ nebude vám rozumieť.
Vodná korytnačka v zime
16.02.2021   0
Zabudnite na malé plastové bazéniky s plastovou palmičkou, ktoré neudržia teplotu a po niekoľkých mesiacoch neudržia ani samotnú korytnačku. Zabudnite aj na stolné lampičky, ktorými chcete nahradiť správne svetlo.