ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
Vážne veciPre dušu

Naše strachy z našich koncov

 Robert Balek   03.12.2017   0

Naše strachy z našich koncov nás často tlačia do ničenia našich duší. Len aby sme "prežili" svoj koniec, a snažiac si zachrániť život, ten skutočný život strácame. 

Zachraňujeme špinou odpadky

Podlizovaním strácame úctu k sebe, klamstvom strácame samých seba, nemravnosťou strácame krásu a hodnotu svojich duší, zradou strácame svoju veľkosť, hrdosť, úctu, jednoducho zachraňujeme špinou odpadky a strácame brilianty.

Lebo nie sme vnútri presvedčení, čo je skutočne cenné a čo nie, za čo sa oplatí bojovať a čo treba proste nechať tak... nechať zomrieť.

shutterstock

 

Musíme sa postaviť svojim strachom tvárou v tvár a povedať im:

"Mám len jediný strach - strach zabiť svoju dušu vlastnými rukami."

Tak aké strachy sú tvoje? 

Kvôli ktorým strachom zabíjaš ty svoju dušu? Strach z konca roboty - prepustenie, strach z konca kariéry - ostať šedou myškou, strach z konca života - smrť, strach z konca dobrého mena - výsmech, poníženie, strach z konca zdravia - choroba, strach z konca pohodlia - námaha, strach z konca vzťahu - rozvod, ...

Toľko strachov z koncov všetkého možného. A Ježiš sa nijakého konca nebojí a hovorí: "Ak stratíte svoj život pre mňa, vy ho získate."

On stratil všetko kvôli tebe a tvojmu večnému šťastiu. Dovolil zabiť svoje telo, aby získal naveky tvoju dušu. A ty?


Ak vás tieto zamyslenia oslovili,  knihu povzbudení, myšlienok a príbehov pátra Roberta Baleka z misií v Rusku "Balzam na dušu" nájete na  Facebooku

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 3.6 z 5. Celkom 7 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Robert Balek

Som misionár verbista, katolícky kňaz na misiách v Rusku v Irkutsku pri Bajkale . 

Najčítanejšie
Recept týždňa
Kurz nemčiny?
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Cisársky rez: hrozba či trend?
20.02.2018   11
Každá budúca mamička sa raz dostane k téme cisársky rez. Ja som v Anglicku toto slovo počula najčastejšie v spojení: „too posh to push“ vo voľnom preklade „príliš snobská, aby potlačila.“ :)
Rodičovský príspevok do 6 rokov veku dieťaťa
16.02.2018   6
Po dovŕšení 3 rokov veku dieťaťa je možné poberať rodičovský príspevok, ak má dieťa dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav. Pozrite si prehľad chorôb a stavov, ktoré vyžadujú osobitnú starostlivosť, resp. vylučujú schopnosť sústavne sa pripravovať na povolanie a vykonávať zárobkovú činnosť.
Zašitie krčka maternice – serkláž
14.02.2018   2
Krčok maternice je tá zázračná bránka, ktorá sa otvára, keď dieťatko prichádza na svet. Ak sa však začne otvárať alebo skracovať dlho pred termínom pôrodu, ak sa lekári obávajú potravu alebo predčasného pôrodu, prichádza na rad jeho zašitie – serkláž. Mnohé ženy, ktoré to čaká prvýkrát, sa tohto zákroku obávajú. Niet sa však čoho. Na otázky odpovedá MUDr. Karol Javorka, gynekológ – pôrodník.
babetko
Nepokojnému bábätku rajský plyn?!?
21.02.2018   0
Ak je vášmu dieťaťu ťažko, má bolesti, je mu zle - ako by ste ho tíšili? Čo by vám napadlo ako úplne prvé? Objať ho, pohojdať v náručí alebo dať tabletku od bolesti? Ale mu dať rajský plyn ...
Kedy už dieťa nepotrebuje poobedný spánok?
20.02.2018   0
Niektoré deti opúšťajú zvyk poobedného spánku už po 2. narodeninách, väčšina medzi tretím až piatym rokom života. Nedeje sa to zo dňa na deň.
Zavádzanie tuhej stravy v kocke
19.02.2018   0
Pokiaľ sa vaše dieťatko nachádza vo veku 4 – 5 mesiacov, veríme, že nasledujúce riadky vám prídu vhod a prevedú vás základnou osnovou postupného pridávania inej stravy, než mliečnej.
detské choroby
Sú antibiotiká nutné? Ako sa rozumne rozhodnúť?
19.02.2018   0
Zbytočné užívanie antibiotík môže spôsobiť rad zdravotných problémov. Rozlíšiť, či naše ochorenie vyžaduje antibiotiká alebo nie, pomáha samodiagnostická metóda – domáci CRP test.
Ako a z čoho sa dá variť pre celiatikov
16.02.2018   5
Dnes vám ponúkame skúseností mamín celiatikov a aj tých už dospelých, ako sa so svojou diétou popasovali, aké majú obľúbené tipy potravín – prosto nejaké základné know – how.
Prečo musia deti platiť za vyšetrenie na urgente?
13.02.2018   0
Pokiaľ dieťa nemá život ohrozujúci stav a rodičia sa s ním dostavia na pohotovosť, zaplatia za vyšetrenie 10 eur.
zvery
Neonky v akváriu
16.02.2018   1
Cheirodon axelrodi. Je to fenomén, ktorý sa preslávil na celom svete. Už niekoľko rokov je to najpredávanejší druh ryby na svete.
Prečo akvárium
15.02.2018   4
Sledovanie „zmenšeniny pokojného vodného sveta“ nám znižuje obavy, napätie a podporuje chápanie vecí v živote tak ako sú. Rôzne štúdie ukázali, že akvárium znižuje náš stres, následne krvný tlak a celkovo nás upokojuje.
Kone pomáhajú formovať naše osobnosti
11.02.2018   0
Každý jazdec snáď zažil pád z koňa a následný strach z ďalšieho jazdenia, no zväčša to prekoná, pretože kone majú v sebe niečo, čo žiadne iné zviera dať človeku nemôže.