Vážne veciPre dušu

Dnes máme sviatok. Všetci. Je Svetový deň chudobných

 Tomáš Gerbuc, misionár   15.11.2020   0

Dnes máme sviatok, všetci.

Je Svetový deň chudobných. A možno väčšina z nás to ani nevie.

Prečo? – možno preto, že sme sa v tejto ťažkej dobe zamerali na svoju chudobu a nemyslíme na chudobu druhých. Preto! A tak sme a budeme chudobní.

Niektorí sú chudobní na PRIATEĽSTVO, prestali byť priateľmi. Iní sú chudobní na NÁDEJ, preto sa z nich stali štváči a zúrivci, vstúpil do ich života nepokoj. Ďalší sú chudobní na VIERU, a maskujú to svojou sebestačnosťou – nepotrebujem nikoho, ani ľudí, ani Boha. Niektorým chýba LÁSKA a stali sa ľahostajnými. Z tých, ktorým chýba „CHLIEB“, sa stali sebci.

 

Všetci sme chudobní. Ale chudobu máme šancu zmeniť len vtedy, ak prestaneme vnímať len seba a budeme myslieť na chudobu tých okolo, len vtedy. Ak budeme chcieť... jedine, že by sme nechceli.

Tých päť, tri, či jeden talent, ktoré sme dostali, nie sú naše. Raz ich budeme musieť vrátiť, ale dovtedy sme povinní zúročiť ich v službe, pre druhých.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.5 z 5. Celkom 4 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Tomáš Gerbuc, misionár

Tomáš je misionárom zo Spoločnosti Božieho Slova 
Aktuálne pôsobí v Nitre. "Pri službe  nejde o sympatie, o chcenie, ide o lásku. A ja chcem milovať a prijímať všetkých, bez rozdielu.“
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
tehotenstvo
Kuváda - keď je tehotný aj muž
24.02.2021   0
Tehotná žena priťahuje pozornosť okolia a je zahrňovaná ochranou a starostlivosťou. Muž po jej boku však môže tiež prežívať nevoľnosť i bolesti.
Hormonálne ródeo v tele ženy po pôrode
20.02.2021   0
Telo a myseľ ženy musia po pôrode podstúpiť doslova prevrat. Fyziologické a psychologické zmeny ju tak ovplyvňujú niekedy aj celý ďalší rok.
Pôrody včera
19.02.2021   0
Nedávno som sa dostala k neuveriteľným informáciám o pôrodoch kedysi aj dnes v tradičných národoch... a som rada, že som rada.
babetko
3 tipy, ako naučiť dieťa strihať nožnicami
25.02.2021   0
Ak máte doma malé deti, zrejme vám je jasné, že dieťa nevie odstrihnúť kus papiera hneď, ako mu strčíte do ruky sebalepšie nožnice. Zručnosť strihania sa vyvíja v istej postupnosti. Aby ju raz deti ovládli, netreba sa báť nechať ich s nožnicami sa hrať.
Stratení v preklade: povieme deťom A, počujú B
23.02.2021   0
Selektívna hluchota je od istého veku veľmi rozšírený vírus medzi našimi deťmi. Poviete A, počujú B.
Odkedy mám deti, nie som to ja
22.02.2021   3
Strácam sa medzi formičkami na piesok, plienkami a domácimi výživami, ktoré varím z nekonečnej materskej lásky. Ako inak by som dokázali zavárať v horúcich dňoch jablká a namiesto opaľovania na balkóne vyrábať domáce džemy? Najmä keď som sa ešte pred pár rokmi živila avokádom a čínskou kapustou, aby som sa zmestila do šiat číslo 36?
detské choroby
Cvičenia na ploché nohy pre deti: 15 hravých tipov
23.02.2021   0
Vhodnou terapiou sú jednoduché cvičenia na spevnenie klenby. Určite sa medzi nimi nájdu aj také, pri ktorých sa deti zabavia.
Bolesť končatín
17.02.2021   0
Nervózne prestupujem z nohy na nohu, zatiaľ čo môj štvorročný syn sa asi desať metrov za mnou vlečie slimačím tempom a tvári sa nešťastne: „Ale keď mňa bolia nožičky...“ Niekedy bolia nožičky účelovo, niekedy bolia večer po celodennom lietaní. Niekedy sa dieťa v noci zobudí a plače kvôli bolestiam. Vymýšľa si? Má atritídu? Nemôže to byť nádor? Rastie?
Viete, aké dôsledky môže mať odmietnutie hospitalizácie dieťaťa?
16.02.2021   1
Ak rodič odmietne liečbu či hospitalizáciu dieťaťa, prechádza naňho zodpovednosť za zdravotný stav dieťaťa, ako i všetky právne dôsledky pri ďalších komplikáciách.
zvery
Najčastejšie chyby pri výcviku psa, ktoré robíme takmer všetci
22.02.2021   0
Ak raz budete na psa kričať „K nohe,“ druhýkrát „Poď sem“, či „Kde sa túlaš!“ nebude vám rozumieť.
Vodná korytnačka v zime
16.02.2021   0
Zabudnite na malé plastové bazéniky s plastovou palmičkou, ktoré neudržia teplotu a po niekoľkých mesiacoch neudržia ani samotnú korytnačku. Zabudnite aj na stolné lampičky, ktorými chcete nahradiť správne svetlo.