Vážne veciPre dušu

Čo povedať človeku, ktorý sa chce zabiť?

 Robert Balek   01.12.2017   0

Že smrť nikdy nebola, ani nikdy nebude riešením ani jediného problému v našom živote, pretože smrť je len lupou, ktorá veľmi silno zniekoľkonásobuje stav duše.

Ak je v nej pokoj a radosť a láska, tak ich mnohonásobne zväčší. A ak je v duši v momente smrti strach, hnev, neodpustenie, neschopnosť vidieť dobro okolo seba a zmysel života, tak smrť ich mnohonásobne zväčší a uvrhne do ešte väčšieho trápenia ako mali v momente smrti.

 

Všetko závisí od človeka a sily jeho duše... Aj tam, v momente smrti je pri stretnutí so skutočným Bohom nejaká šanca urobiť posledné riešenie.

No kto z nás si môže byť istý, že v momente smrti s obrovským hnevom, strachom a neodpustením v duši, s neschopnosťou vidieť dobro okolo seba, budeme schopní uvidieť to dobro v Bohu a neodmietnuť ho a neprekliať ho za všetko, čo sa v našom živote stalo, čomu nezabránil a neoznačiť ho ako príčinu všetkého nášho nešťastia a tak sa neodsúdiť na večný hnev, strach a zúfalstvo?

Preto je lepšie zomierať až vtedy, keď je v duši pokoj, láska, odpustenie, dôvera...

aby sme to “večné rozhodnutie” boli schopní urobiť správne...

Zobrať si život sám, by znamenalo prerušiť prípravu na prechod a prejsť do nového sveta nepripraveným.

Tak ako je to s dieťaťom, ktoré sa vyrve z matkinho lona predčasne. Existujú aj inkubátory, no nie všetky deti skôr narodené dožijú do inkubátora, alebo inkubátor prežijú.

Tak aj človek predčasne "narodený" do večnosti, môže sa zakliesniť do večnej smrti - do večného nikdy sa nekončiaceho umierania.

Preto by som radil všetkým potencionálnym samovrahom trpezlivosť, vieru, že Boh vie, prečo mu treba cez to všetko prejsť, vieru, že Boh vie, čo robí a On ho zoberie len vtedy, keď v ňom prípravu na večnosť dokončí.


Ak vás tieto zamyslenia oslovili,  knihu povzbudení, myšlienok a príbehov pátra Roberta Baleka z misií v Rusku "Balzam na dušu" nájete na  Facebooku

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.0 z 5. Celkom 8 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Robert Balek

Som misionár verbista, katolícky kňaz na misiách v Rusku v Irkutsku pri Bajkale . 
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Máte problém otehotnieť?
04.03.2021   2
Recept: dobrá hormonálna rovnováha, dobre vyvinuté, nepoškodené a dobre fungujúce pohlavné orgány, psychická a fyzická kondícia, správny partner.
Lepšie tehotenstvo s hudbou (a čo počúvať)
01.03.2021   0
Ako môže počúvanie hudby prospieť nenarodeným deťom a ich matkám, a ktorá hudba sa najlepšie hodí počas tehotenstva.
Zamlknutý potrat - Missed abortion
27.02.2021   24
Šla som z poradne a pred nemocnicou som stretla kamarátku. Plakala. Práve jej na ultrazvuku v ranom štádiu tehotenstva oznámili, že jej dieťaťu, na ktoré sa už veľmi tešila a malo sa narodiť ako prvé, nebije srdiečko. Má prísť na hospitalizáciu... Aj jej sa to stalo, aj mnohým ďalším. Len sa o tom tak veľmi nehovorí.
babetko
Jedálniček dojčiacej matky
04.03.2021   50
Dostali ste od Vašej pediatričky pri návšetve poradne s Vaším bábätkom-dojčiatkom ponaučenie, čo ako dojčiaca matka (ne)smiete jesť vo forme tabuľky s odporúčanými dennými dávkami „kadečoho“ v miligramoch, poprípade v kilojouloch?
Svoje deti neuspávam
02.03.2021   1
Žijem aj s manželom a 2 malými dcérkami v Belgicku. V starostlivosti o deti v Belgicku a u nás sú veľké rozdieli.
Ako uvariť prvú mrkvu (1)
01.03.2021   0
Najjednoduchší postup na svete na uvarenie prvého zeleninového príkrmu. S krásnymi fotografiami od Jany Babjak Veselskej.
detské choroby
Mumps
04.03.2021   1
Mumps je ochorenie spôsobené vírusom, ktorý sa zvyčajne šíri prostredníctvom slín. Môže nakaziť rôzne časti tela, najmä príušné slinné žľazy. Typický príznak je opuch a bolesť v príušnej slinnej žľaze, takže dieťa vyzerá ako škrečok s plnými ústami.
7 tipov pri suchom dráždivom kašli
01.03.2021   0
Čo používate na suchý dráždivý kašeľ? Čo funguje? Ponúkam pozbierané nápady, ak sa v tomto počasí niečo podobné u vás doma objaví.
Porucha spôsobená nedostatkom prírody
27.02.2021   1
Čo je to „nature- deficit disorder“? Tento termín objavil, či zaviedol Richard Louv. Hovorí, že spôsobuje široké spektrum psychických i fyzických problémov, ktoré deti majú.
zvery
Najčastejšie chyby pri výcviku psa, ktoré robíme takmer všetci
22.02.2021   0
Ak raz budete na psa kričať „K nohe,“ druhýkrát „Poď sem“, či „Kde sa túlaš!“ nebude vám rozumieť.
Vodná korytnačka v zime
16.02.2021   0
Zabudnite na malé plastové bazéniky s plastovou palmičkou, ktoré neudržia teplotu a po niekoľkých mesiacoch neudržia ani samotnú korytnačku. Zabudnite aj na stolné lampičky, ktorými chcete nahradiť správne svetlo.