V kuchyniV kuchyni

Zdravé jedlo pripravené bez námahy? MioMat to dokáže

 PR   07.06.2016   0

Záhrady a trhy nás lákajú ponukou domácej zeleniny. Šaláty, reďkovka, hrášok, špargľa, jahody, čerešne... nás vždy motivujú k tomu, aby sme jedli zdravšie a ľahšie. Variť z domácich potravín je zdravé, šetrí nám to peniaze, ale máme naň čas denne?

Foto: Miomat

 

Ako nám ušetrí čas MioMat?

MioMat nie je len mašinka na zdravé dobroty, je to prístroj, ktorý ich pripraví za vás. Krémové zeleninové polievky, kaše, rastlinné mlieka a smoothies  z celej zeleniny a ovocia, ktoré vám rastie v záhrade... Stačí ich vložiť do MioMatu, spustiť správny program a je to.  Inšpirujte sa 300 chutnými receptami. Kým sa uvarí zeleninová polievka alebo pripraví raw rastlinné mlieko, môžete sa venovať práci, relaxu alebo deťom. MioMat varí a mixuje sám. Všetko stihne do 25 minút. Postará sa tak aj o apetít aktívnych ľudí, ktorí nechcú stráviť v kuchyni hodiny. Pozrite si ako ľahko pripravíte raw polievku z domáceho špenátu tu.

Ak chcete naučiť svoje deti aby ocenili chuť ovocia a zeleniny, môžete ich zapojiť do hry s týmto hrnčekom var. Dajte im namiešať napríklad sladké smoothie. Mamičkám uľahčí varenie prvých príkrmov pre malé deti a keďže ich pripravíte doma, môžete si byť isté ich kvalitou. Navyše nestrávite v kuchyni viac času ako je nutné. Aj samotné umývanie a upratovanie po varení vám zaberie len chvíľu, keďže stačí umyť jednu nádobu.

Domáce rastlinné mlieka? Hračka!

MioMat má 5 programov. Okrem programu na smoothie a programu na polievky a kaše, zvyšné 3 programy potešia všetkých, ktorí nechcú piť mlieko, ale hľadajú rastlinnú alternatívu. Za 15 minút pripravíte raw mlieko z orieškov, za 10 minút mlieko z cereálií a za 25 minút domáce sójové mlieko. Takto si môžete pripraviť z rastlinného mlieka rovno kakao. A viete, že v mlieku sú len prírodné prísady, žiadny cukor a bez konzervantov.

Vďaka raw funkcií sa táto mašinka hodí aj do domácností, kde preferujú raw vegánsku stravu. Tá tiež nemusí byť len studená. Raw program zohrieva maximálne na 42°C. Vďaka tomu, môže byť vaše raw kakao alebo polievka teplá a zachová si všetky živiny ako to má raw strava rada.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 1.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Prečo v tehotenstve bolia prsia?
19.11.2022   0
Že sa prsníky zväčšujú, môžete pobadať už medzi 6. - 8. týždňom tehotenstva. Do konca tehotenstva môže každý prsník zväčšiť svoju hmotnosť až o 300 g. Asi každá desiata žena máva pri týchto zmenách a prípravách počas tehotenstva aj bolesti.
Dieťa pri pôrode spolupracuje
16.11.2022   0
Šetrný a nenásilný pôrod. Taký si samozrejme prajú všetci rodičia. Skutočnosť je však taká, že každý pôrod je v podstate násilná udalosť, ktorú sprevádzajú bolesti a poranenia.
Prídavky na dieťa 2022/2023
15.11.2022   35
Prídavok na dieťa alebo "rodinné prídavky." Aká je výška prídavku na dieťa, kto si môže požiadať o prídavok na dieťa, ako vyzerá žiadosť, tlačivo?
babetko
60 aktivít pre deti na celý advent až do Vianoc
25.11.2022   0
Venujme svojej rodine a deťom sami seba, svoj čas a vychutnajme si to. Na každý deň sa núka toľko aktivít... na každý prst tucet, no stačí hoci len jedna :-)
20 básničiek pre Mikuláša
24.11.2022   3
Poďte sa s nami naučiť básničku pre Mikuláša. Aspoň jednu alebo hoci aj všetkých 20!
Odkedy som mama, ľudia mi rozprávajú samé blbosti
22.11.2022   0
Každá mama by mala mať v rukáve duchaplné, múdre odpovede, keď sa ocitne pod paľbou „vďačných“ komentárov.
detské choroby
Astmatik a šport
20.11.2022   0
Kedysi boli deti s astmou od športu odrádzané. Dnes to už neplatí a z rôznych štúdií vieme, že aktívny pohyb a športovanie astmatikom pomáha. Ktoré športy sú vhodné pre astmatikov?
Ako uvoľniť upchaté dutiny
10.11.2022   0
Ak dieťa nevie vysmrkať hlien, ktorý sa v prínosových dutinách hromadí, množia sa tam baktérie. Ako ho uvoľniť, aby normálne dýchalo a aby nebola hlava?
Seborrhoe
19.10.2022   0
Seborea, seborrhoe alebo seboroická dermatitída je chronické zápalové ochorenie kože detí aj dospelých. Vo väčšine prípadov je etiopatogenéza – teda dôvod problémov známy len čiastočne.
auto
Autosedačka alebo podsedák? Pozrite si videotest
29.10.2022   0
Zvažujete, či svojmu dietku kúpite podsedák? Aké výhody a naopak nevýhody ponúka tento typ autosedačiek? Od akého veku sa môže používať? Je dostatočne bezpečný? Pokúsime sa na tieto otázky odpovedať.
Tisíc km tam a tisíc späť s Megane E-TECH electric
09.10.2022   0
Ako správne nabíjať na dlhej ceste? Reportáž z cesty Bratislava -Hamburg a späť.
Rozšírte si funkcie svojho smartfónu. Elektrickým autom.
30.09.2022   0
Ak šoférujete Megane E-TECH Electric, viete si rozšíriť svoj mobil o digitálne funkcie vozidla.