V kuchyniV kuchyni

Zariaďte si kuchyňu tak, aby sa v nej dobre žilo

 Marcela Beňová   10.07.2020   0

Kuchyňa nie je len moderný sporák, umývačka riadu a dostatok skriniek. Je predovšetkým miesto, ktoré tvorí srdce rodiny. Tu si najčastejšie nájdeme čas, aby sme s deťmi písali úlohy do školy, zaúčame ich do domácich prác, vystavujeme kresbičky na dvere chladničky.

 

Preto musí kuchyňa sedieť na mieru nášmu rodinnému životu. Vďaka inovatívnemu nápadu od Oresi to už nebude problém.

Staňte sa architektom vlastnej kuchyne

Pre veľa zákazníkov znamená plánovaie kuchyne sklamanie. Do predajní prichádzajú s predstavou o vysnívanom priestore, ktorý však dizajnér ani pri najlepšej predstavivosti nedokáže úplne preniesť do skutočnosti.

Pri plánovaní kuchyne sa musíme zmieriť s mnohými kompromismi a vzdať sa vecí, o ktorých sme snívali, pretože nám to priestor neumožní. Projektovanie dokáže byť zdĺhavé a komplikované, a nie vždy je výsledok taký, v aký sme dúfali.

Kuchyne Oresi preto zareagovali na potreby zákazníkov a pripravili pre nich novinku. Odteraz môže zákazník plánovať kuchynský priestor sám a nepotrebuje navštíviť žiadnu pobočku, ani vysvetľovať svoje nápady dizajnérovi.

Architektom vlastnej kuchyne sa stane on - a to vďaka systému, ktorý umožňuje v počítačovej 3D verzii navrhnúť si celý priestor z pohodlia domova.

Skúšajte, plánujte, organizujte

Najkrajšia časť na vytváraní domova je určite plánovanie. Vtedy popustíme uzdu fantázii a hľadáme, čo nás osloví najviac. Retro štýl? Minimalizmus? Prírodné materiály?

Postupne zisťujeme, že v našej kuchyni vyniknú farby, kvôli deťom sa nehodí biela či namiesto vstavaných elektrospotrebičov dáme prednosť klasickému riešeniu.

 

Na takéto skúšanie a hranie sa s priestorom však potrebujeme pokoj a čas. Aj preto sa kuchyne Oresi rozhodli umožniť zákazníkom, aby si kuchyňu naplánovali u seba doma.

Vďaka 3D počítačovému systému sa ocitnú v priestoroch svojej kuchyne a môžu sa hrať a skúšať, ako do seba jednotlivé predstavy zapadnú. Počas vytvárania modelu mnohí zistia, že ich sny o kuchynskom ostrovčeku alebo škandinávskom štýle sa pri troche práce s priestorom dajú uskutočniť, alebo objavia nové, oveľa zaujímavejšie riešenia.

Vďaka 3D systému môžete vyskúšať, či sa dvierka skriniek budú dať jednoducho otvárať, či budete mať praktický prístup k drezu a či sa výsledok zhoduje s prestavou o praktickej a štýlovej kuchyni.

A ak nie? Stačí prehodiť nábytok, vyskúšať inú farbu alebo sa poradiť s ďalšími obyvateľmi domácnosti. Ako rodina strávite pri tvorbe kuchyne príjemný čas a ktovie? Možno vás deti prekvapia dobrými nápadmi a postrehmi.

Otestujte kuchyňu predtým, ako v nej prvý raz navaríte

3D systém vám umožní, aby ste si vyskúšali kuchyňu skôr, ako v nej budete naozaj žiť a pracovať - každodenne vykladať nákup, variť, zapínať umývačku riadu.

Plánovanie kuchyne si s Oresi dohodnete telefonicky alebo cez Facebook, kde si po konzultácii so špecialistom na veľkoplošnej obrazovke vytvoríte detailnú kópiu vašej kuchyne.

 

Najprv systém vytvorí priestor, aký máte k dispozícii. Umiestni správne okná, dvere, podlahu. Potom sa zákazníkovi zobrazia jednotlivé komponenty kuchyne a on môže začať skladať.

Zároveň sa v nej vďaka 360 - stupňovému obrazu môže “poprechádzať”, vyskúšať si najlepšie rozmiestnenie nábytku a celkový pohľad mu pomôže uistiť sa, že štýlovo aj farebne kuchyňa sedí.

Skúsenosti zákazníkov sú pozitívne. Nemusia nikomu vysvetľovať svoje predstavy, ktoré nie je vždy jednoduché formulovať, kuchyňu si plánujú z pohodlia domova a vytvorenie konečného projektu trvá prekvapivo krátko.

A výsledok? Keďže kuchyňu si zákazníci pripravili sami, vedia veľmi dobre, čo môžu očakávať.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 3 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Marcela Beňová

Vášnivo rada píšem, inšpiráciu zbieram najmä doma. V tom mi pomáhajú moje dve malé slečny. Voľné chvíle trávim najradšej pri knihách, kvalitných filmoch a na dobrodružných výpravách s rodinou. Nikdy neodmietnem kávu a dobrý rozhovor.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Lepšie tehotenstvo s hudbou (a čo počúvať)
01.03.2021   0
Ako môže počúvanie hudby prospieť nenarodeným deťom a ich matkám, a ktorá hudba sa najlepšie hodí počas tehotenstva.
Zamlknutý potrat - Missed abortion
27.02.2021   24
Šla som z poradne a pred nemocnicou som stretla kamarátku. Plakala. Práve jej na ultrazvuku v ranom štádiu tehotenstva oznámili, že jej dieťaťu, na ktoré sa už veľmi tešila a malo sa narodiť ako prvé, nebije srdiečko. Má prísť na hospitalizáciu... Aj jej sa to stalo, aj mnohým ďalším. Len sa o tom tak veľmi nehovorí.
Kuváda - keď je tehotný aj muž
24.02.2021   0
Tehotná žena priťahuje pozornosť okolia a je zahrňovaná ochranou a starostlivosťou. Muž po jej boku však môže tiež prežívať nevoľnosť i bolesti.
babetko
Svoje deti neuspávam
02.03.2021   1
Žijem aj s manželom a 2 malými dcérkami v Belgicku. V starostlivosti o deti v Belgicku a u nás sú veľké rozdieli.
Ako uvariť prvú mrkvu (1)
01.03.2021   0
Najjednoduchší postup na svete na uvarenie prvého zeleninového príkrmu. S krásnymi fotografiami od Jany Babjak Veselskej.
Súťaž: Čo sa dá robiť cez jarné prázdniny v lockdowne?
01.03.2021   0
Súťažte o 20 eurovú poukážku na nákup v dm.
detské choroby
7 tipov pri suchom dráždivom kašli
01.03.2021   0
Čo používate na suchý dráždivý kašeľ? Čo funguje? Ponúkam pozbierané nápady, ak sa v tomto počasí niečo podobné u vás doma objaví.
Porucha spôsobená nedostatkom prírody
27.02.2021   1
Čo je to „nature- deficit disorder“? Tento termín objavil, či zaviedol Richard Louv. Hovorí, že spôsobuje široké spektrum psychických i fyzických problémov, ktoré deti majú.
Cvičenia na ploché nohy pre deti: 15 hravých tipov
23.02.2021   0
Vhodnou terapiou sú jednoduché cvičenia na spevnenie klenby. Určite sa medzi nimi nájdu aj také, pri ktorých sa deti zabavia.
zvery
Najčastejšie chyby pri výcviku psa, ktoré robíme takmer všetci
22.02.2021   0
Ak raz budete na psa kričať „K nohe,“ druhýkrát „Poď sem“, či „Kde sa túlaš!“ nebude vám rozumieť.
Vodná korytnačka v zime
16.02.2021   0
Zabudnite na malé plastové bazéniky s plastovou palmičkou, ktoré neudržia teplotu a po niekoľkých mesiacoch neudržia ani samotnú korytnačku. Zabudnite aj na stolné lampičky, ktorými chcete nahradiť správne svetlo.