ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
utorok 24.10.2017 | meniny má Kvetoslava  
V kuchyniJesť zdravo

Penam prináša nové záviny s bohatou náplňou

 pr   20.06.2014   8

Máte radi tradičné slovenské kysnuté záviny s veľkou dávkou výbornej plnky? Potom určite ochutnajte päť druhov závinov, ktoré prináša na trh Penam,  až s 50-percentným podielom náplne. 

Môžete si vybrať zo štyroch sladkých druhov s makovou, orechovou, kakaovou a tvarohovou plnkou, jedinečnou novinkou je slaný závin s bryndzovo-slaninovou náplňou.

Penam závin si vychutnajú aj deti na výlete.

Kysnuté záviny patria v slovenských domácnostiach už po celé generácie medzi najobľúbenejšie koláče, ktoré dotvárajú atmosféru rodinnej pohody vo sviatok, ale aj vo všedný deň.

V minulosti sa objavovali na bohato prestretom stole najmä počas významných sviatkov, rodinných osláv, nesmeli chýbať na svadobnej hostine. Dnes si ich aj vďaka šikovným rukám pekárov z Penamu môžeme dopriať každý deň – na raňajky k šálke kávy či čaju, pár kúskov môžeme pribaliť deťom k školskej desiate, alebo ich ponúknuť ako pohostenie nečakanej návšteve.

Kysnutý závin v praktickom balení je výborný tip na občerstvenie na výlete, pikniku v prírode, na chalupe, stanovačke. Oceníte ho aj počas dlhšej ceste na letnú dovolenku. 

Máte radšej závin makový, orechový, tvarohový či kakaový?

Môžete si vybrať, v ponuke Penam nájdete všetky obľúbené druhy s chutnou a bohatou náplňou pod označením exclusive. Absolútnou novinkou, jedinou na trhu, je slaný závin s bryndzovo-slaninovou náplňou. Náš tip: ponúknite ho ako chutné predjedlo na grilovačke alebo priateľom, ktorých ste pozvali na víkend na chalupu. 

Sladké záviny dostanete kúpiť v balení 400 g. Slaný bryndzovo-slaninový závin kúpite v menšom balení 200 g, takže sa zmestí aj do malého výletného batôžka alebo príručnej tašky a hlad môžete zahnať prakticky kedykoľvek.

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

Najčítanejšie

Recept týždňa

Komentáre k článku
Petra Bachmayerová napísané 27.06.2014 15:07

My sme sa ako trieda skladali na darcekovy poukaz do Martinusu pre pani ucitelku a pani druzinarku. Osobne kvetinku.

Zdenka Hazuchová napísané 26.06.2014 18:31

Váš komentár

Staršia dcéra dáva p. učiteľke bielu čokoládu, ktorú má učiteľka najradšej, no synček prinesie pre svoje p. učiteľky do škôlky, ktoré má veľmi rád kytičky, ktoré si naaranžujeme doma.

Eviku napísané 26.06.2014 19:52

Keď boli moje deti ešte malé vždy nosili pani učitelke peknú kytičku, vždy obdtrhali všetky šípové ruže našich susedov. Vytešení sa niesli do školy a čím bola kytička vačšia tím boli radšej. V súčastnosti už kytičky nenosia pretože navštevujú už vyššie ročníky. Najradšej by ani nešli pre vysvedčenie.

Mária Reháneková napísané 25.06.2014 14:46

Väčšinou jednu červenú ružu.

Monika K. napísané 25.06.2014 13:34

Pani učiteľke kupujeme črepníkovú kvetinku!

LindaN napísané 24.06.2014 18:58

mnam bryndza mnam slanina, konecne normalna napln. Najradsej mam tvarohovu, z tych co boli doteraz

roman napísané 24.06.2014 13:23

pekny kvietok a neuku sladku bonbonieru,alebo kavu a sladky zakusok k tomu

Diana Lovašová napísané 24.06.2014 11:32

Dcéru mám druháčku, veľmi rada vyrába, na Deň učiteľov sme vlastnoručne vyrobili kyticu, no nie obyčajnú...ako podstavec sme použili kotúč z toaletného papiera, kt. sme obalili farebným papierom, potom sme spravili konštrukciu z tvrdého papiera, ozdobili, prichytili sme dezertíky/čokoládové bonbóny, slávnostná stužka...bolo to skvelé a super sme sa pri tom i zabavili...nebol to obyč. kúpený dezert ale s láskou pripravený...

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Ktoré vyšetrenie v tehotenstve môže tehotná odmietnuť?
23.10.2017   1
Mám čerstvých 37 rokov a zdravú 5-ročnú dcéru. Moja nová gynekologička ma doslova tlačí a núti na amniocentézu len kvôli veku. Keď som povedala, že sú aj možné riziká a som proti, doslova začala psychický nátlak, že ubližujem bábätku, ešte kým sa nenarodilo.
Tehotná na pracovnom pohovore
20.10.2017   0
Tehotenstvo nie je dôvod, aby vás vyradili z evidencie uchádzačov o zamestnanie. Ako absolvovať pohovor, keď ste tehotná? Musíte to budúcemu zamestnávateľovi oznámiť? Môže od vás vyžadovať potvrdenie o tom, že nie ste tehotná?
Gestóza tehotných
18.10.2017   1
Niektoré gestózy sú pre budúcu mamičku veľmi nebezpečné a treba si na ne dávať veľký pozor. Za nebezpečné gestózy pre matku a dieťa považujeme odborne nazývanú preeklampsiu a eklampsiu. Pacientky s eklampsiou by mali byť čo najrýchlejšie prijaté na jednotku intenzívnej starostlivosti.
babetko
Prvé príkrmy – prvá doba gastronomická v troch krokoch
24.10.2017   0
Na prikrmovanie je dieťa pripravené po niekoľkých mesiacoch života. Nie je to vždy 6.ty mesiac. Keďže sa začne stretávať s novými chuťami, dôležitý je správny postup.
Ako sa hrať s novorodencom
23.10.2017   0
Dospelá spoločnosť je pre vaše dieťa tou najlepšou zábavou – najlepšou hračkou pre dieťa ste vy samotní. Ešte k tomu niekoľko tipov, ako na to.
Pečená hruška (od 6 mesiacov)
21.10.2017   0
Aby ste predišli problémom s nafukovaním bruška, nepodávajte dieťaťu surové ovocie až do 8. mesiaca (okrem banánov a avokáda). Skúste to napríklad pečením.
detské choroby
Viete, čo znamená mechanicky tíšiť kašeľ?
23.10.2017   0
Niekedy majú rodičia problém rozlíšiť, ktorý kašeľ je „suchý“ a ktorý naopak „mokrý, vlhký“. Ak už aj tento rozlišovací rébus zvládneme, siahame o rôznych sirupoch či kvapkách. A pojem „mechanicky tlmiť“ – nie, neznamená to dať dieťaťu ruku na ústa :)
Ako zvládnuť nočné mory u detí
22.10.2017   0
Ak sa dieťatko zobudí s plačom a krikom, má nočnú moru, my mu musíme pomôcť sa upokojiť. Ako to môžeme urobiť?
8 vecí, ktoré deťom poškodzujú imunitný systém
18.10.2017   0
Posledné výskumy potvrdili úzke prepojenie medzi psychikou, nervovým systémom a imunitou.
zvery
Tetraodon
23.10.2017   0
To, že v akváriu prebieha šikanovanie si všimneme na základe rozstrapkaných plutiev rýb a často v prípade Tetraodona aj nápadná stmavnutie celého tela, prípadne iba brušnej časti. Týmto dáva ryba najavo, že niečo nie je v poriadku.
Blchy sa k vám môžu dostať spokojne aj od susedov
19.10.2017   0
Blchy prenášajú rôznorodé choroby a dokážu zamoriť celý byt či dom. Rozhodne neplatí tvrdenie, že mačacie a psie blchy na človeka neprejdú!
Zimovanie hadov
18.10.2017   0
Po poslednom kŕmení počkáme 2 týždne. Potom začíname pomaly hadovi znižovať dobu osvetlenia a teplotu. Toto by malo trvať ďalšie 2 týždne, aby sa had poriadne vyprázdnil. Pokiaľ by sme to urýchľovali môžeme hadovi ublížiť, hnijúce zvyšky potravy v tele hada počas hibernácie nie sú nič povzbudzujúce pre jeho organizmus.