ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
nedeľa 19.11.2017 | meniny má Alžbeta  
Tip na knihuTip na knihu

Žije, aj keď nemala chuť

 Mária Kohutiarová   28.05.2012   0

Problémy s rodičmi.

Škola, v ktorej to hapruje a známky nie sú skvostné.

Obesený spolužiak, pred pár dňami vyzeral v pohode.

Trauma z nečakaného znásilnenia.

Vyhrážky do telefónu: neopováž sa to nikde hovoriť!

Chuť vracať každé ráno nad sebou.

Ktorý z týchto dôvodov by stačil nielen sedemnástke, aby povedala tie okrídlené slovíčka: „Mám depku“?

Kristen sa prihodilo všetko naraz v krátkom čase.

A tak jednoducho mala zrazu pocit, že o takýto život nemá záujem. Riešenie, ktoré jej prišlo na rozum, sa zdalo jednoduché: pred sebou mala trať, oproti šiel nákladný vlak. Ľahla si na koľajnice...

Prekvapujúco sa jej príbeh nekončí, ale začína.

Kristen sa dostáva zo všetkých problémov a pohľad späť ju udivuje: prežila neuveriteľným zázrakom, proti zákonom logiky a výpočtom inžinierov, ktorí konštruovali vlaky a počítali s prípadmi, ako je ona.

V jej živote sa mnohé veci od okamihu, ako prežila pokus o samovraždu, zmenili: ale paradoxne k lepšiemu. Inak by nemohla na konci povedať slová vďaky za svoje vtedy unáhlené rozhodnutie... Kde by bola, keby bola zdravá?

Čítať jej príbeh znamená znovu si uvedomiť starú známu pravdu, že všetko zlé je na niečo dobré: ak človek o svoje miesto pod slnkom bojuje. A že čo človeka nezabije, to ho posilní a urobí lepším. Ak sa nedá a ak hľadá cestu, počúva, vie si priznať omyly a ísť dopredu.

Kristen pred nehodou má silné depresie a zdravé nohy, takže môže všetko.

Prečo nie je šťastná?

Kristen po nehode nohy nemá, učí sa fungovať s protézami, ale... depresie postupne odchádzajú a prognózy o doživotnom užívaní liekov sa nenaplňujú. Miesto toho prichádza nové štúdium, zmysel života, vízie do budúcnosti.

Kristen bez nôh sa smeje bezprostredne a vie si život vychutnať cez tie podstatné veci. Prečo?

Na to treba siahnuť po knihe, ktorá má čo povedať tak –násťročným, ako aj tým, ktorí sa starajú o ich výchovu: aký vážny je problém s depresiou, ako nájsť svoj pevný bod, Cieľ, za ktorým ísť a ktorý napĺňa a dáva radosť do života?

Choďte do knihkupectva a hľadajte nadpis: Život napriek mojej vôli. Stojí za to si strany nasledujúce za nadpisom dobre prečítať.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 8 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Mária Kohutiarová

Stále predovšetkým manželka, 7x mama, človek pre druhých. Chcem aj prostredníctvom riadkov priniesť presvedčenie, že svet je úžasné miesto a mať deti a rodinu je to najlepšie, čo nám mohlo byť dané.

Najčítanejšie

Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Aké sú riziká pitia alkoholu v tehotenstve?
18.11.2017   0
Kým u niektorej budúcej mamičky sa pitie alkoholu na bábätku vôbec neprejaví, u ďalšej mamičky môžu už aj dva poháre vína či piva zanechať trvalé poškodenia.
Čo doniesť mamine do pôrodnice?
15.11.2017   6
Prvé dni po pôrode každá mamina prežíva inak, môže byť pre ňu už cesta k návštevám vyčerpávajúca. Naopak, sú maminy, ktoré sa vyslovene nudia, alebo je im smutno. Najjednoduchšie je priamo sa spýtať, či prijímajú návštevy. Čo na návštevu do pôrodnice môžete spokojne priniesť?
5 faktov o (ne)plodnosti
14.11.2017   0
Problémy s otehotnením alebo úspešným dokončením tehotenstva má 1 z 8 párov a nejde zďaleka iba o problém ženy. Na neplodnosť si pripravujeme telo desať, pätnásť rokov dopredu.
babetko
Dieťa/práca: je moje rozhodnutie správne?
18.11.2017   0
Zamestnávateľ vám bude klásť otázku, kedy sa opäť vrátite do zamestnania. Poprípade, čo ak ste sama podnikateľka a Vaša firma Vás aj naďalej bude potrebovať.
Na Slovensku sa narodí predčasne každé desiate dieťatko
16.11.2017   0
Za posledných 15 rokov vzrástol počet predčasne narodených detí na Slovensku o takmer tretinu.
Rečičky
15.11.2017   1
Ak ani vaše detičky veľmi neobľubujú ovocie, či zeleninu, nechajte sa inšpirovať mojimi básničkami. Možno si k sebe nájdu cestu práve popri "rečičkách". Nám sa to podarilo.
detské choroby
7 signálov, že vaše dieťa môže byť depresívne
17.11.2017   0
Depresia je seriózne ochorenie. Nemusí sa jednať vždy o hlbokú depresiu, ale je dobré, ak sa s dieťaťom pracuje. Podľa stupňa závažnosti je možné ho zvládnuť aj len s pomocou psychoterapie.
Môže byť kašeľ pre vaše dieťa nebezpečný?
16.11.2017   0
Kašeľ je nevyhnutnou súčasťou detstva. Nie je možné mu zabrániť a ani by ste mu za každú cenu zabraňovať nemali. Kašeľ je v skutočnosti zdravý...
Deň slaných veterníkov. Európsky deň cystickej fibrózy je 21.11.
12.11.2017   0
Budeme vyrábať veterné vrtuľky, pretože bojujeme o každý jeden kvalitný nádych a výdych našich detí. Pretože cystická fibróza je závažné genetické ochorenie.
zvery
Vnútorné pazity u psov a mačiek
17.11.2017   0
Prevencia proti parazitom je veľmi dôležitá tak pre zdravie Vášho zvieratka ako aj Vaše vlastné. Parazity vedia infikovať rovnako bytové zvieratá i žijúce prevažne vo vonkajšom prostredí, a to v ktoromkoľvek ročnom období.
Agapornis, začíname s chovom.
15.11.2017   3
Ak túžite mať doma druh papagája, ktorý je menší a jeho inteligencia sa dokáže vyšplhať mimoriadne vysoko, je voľba celkom jasná. Volá sa Agapornis.
Ako vybrať šteňa
11.11.2017   0
Športovo založení ľudia by si mali vybrať aktívne plemeno. Ak dávate prednosť domácej pohode, treba si zaobstarať kľudného psíka, inak by sa mohlo stať, že v dôsledku nevybitej energie a temperamentu by mohol v domácnosti napáchať škody.