Tip na knihuTip na knihu

Nová knižka pre vašich piatakov: „oTESTUJ SA Z MATEMATIKY 5“

 redakcia   07.10.2020   0

Naša bývalá redaktorka, učiteľka matematiky a informatiky, Silvia Bodláková pripravila pre našich piatakov knižku testov, ktorý sa na trhu nenachádza. Volá sa „oTESTUJ SA Z MATEMATIKY 5.“

Knižka obsahuje 12 testov – presne ako tém, ktoré sa v piatom ročníku preberajú. Žiaci si ich môžu zopakovať, učitelia si zase na základe testov dokážu preveriť ich vedomosti a zistiť rezervy, ktoré ešte treba opakovať alebo doplniť.

 

Zbierka testov „oTESTUJ SA Z MATEMATIKY 5“ určite ušetrí mnoho starostí a času, ktoré inak strávia učitelia pri hľadaní plnohodnotných materiálov na opakovanie učiva z matematiky.

Na čo je zameraná knižka testov

Testy na opakovanie učiva sú vypracované profesionálne, z jednotlivých celkov matematiky a sú určené:

  • na precvičenie aritmetiky, geometrie, aplikačných úloh,
  • na rozvíjanie logického myslenia,
  • na prácu s nesúvislými textami obsahujúcimi tabuľky, grafy, obrázky,
  • na zlepšenie sa v čítaní s porozumením,
  • na vyhľadanie informácií v texte.

„Úlohy sú na polovicu tradičného typu, ako bývajú na testovaní a na polovicu novšieho typu. V novšom type mám na mysli čítanie textu, v ktorom majú vyhľadať informácie pre výpočet alebo čítanie grafu či tabuľky,“ predstavuje svoj rukopis autorka, ktorá úlohy pre školákov vyberala z bežného života, z geografie, či slovenčiny a dejepisu.

„Napríklad si deti lepšie osvoja porekadlo "Všetky cesty vedú do Ríma" alebo zistia, kedy sa tlačili vo Viedni prvé po slovensky písané noviny. V jednom z testov sa deti dozvedia aj to, že máme na Slovensku jednotriedky - moji piataci ani netušili, že také školy existujú,“ hovorí Silvia Bodláková.

Opakovanie, matka múdrosti

„Na záver knižka obsahuje 3 testy na zopakovanie učiva celého ročníka. Prvý test je venovaný rozprávke O Červenej Čiapočke, druhý test je venovaný rozprávke O Jankovi a Marienke a tretí test je venovaný rozprávke O troch prasiatkach.

V záverečných testoch „oTESTUJ SA Z MATEMATIKY 5“ sme prepojili úlohy nie len na piatacke učivo zo slovenčiny, ale aj na techniku. Napríklad, keď Janko kreslí pôdorys pozemku medovníkovej chalúpky alebo prasiatka pristavujú izbu ku svojmu domčeku z detstva,“ sumarizuje autorka a prezrádza dobrú správu aj pre žiakov iných ročníkov:

„Podobnú chystáme aj pre deviatakov, kde záverečné testy budú venované známym spisovateľom.“

Ďalšie pracovné zošity pre ostatné ročníky by mali pribudnúť v priebehu školského roka 2020/2021. Odbornou garantkou testov je Mgr. Tatiana Košinárová. Pracovný zošiť „oTESTUJ SA Z MATEMATIKY 5“ vydáva Raabe.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.5 z 5. Celkom 2 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Kuváda - keď je tehotný aj muž
24.02.2021   0
Tehotná žena priťahuje pozornosť okolia a je zahrňovaná ochranou a starostlivosťou. Muž po jej boku však môže tiež prežívať nevoľnosť i bolesti.
Hormonálne ródeo v tele ženy po pôrode
20.02.2021   0
Telo a myseľ ženy musia po pôrode podstúpiť doslova prevrat. Fyziologické a psychologické zmeny ju tak ovplyvňujú niekedy aj celý ďalší rok.
Pôrody včera
19.02.2021   0
Nedávno som sa dostala k neuveriteľným informáciám o pôrodoch kedysi aj dnes v tradičných národoch... a som rada, že som rada.
babetko
3 tipy, ako naučiť dieťa strihať nožnicami
25.02.2021   0
Ak máte doma malé deti, zrejme vám je jasné, že dieťa nevie odstrihnúť kus papiera hneď, ako mu strčíte do ruky sebalepšie nožnice. Zručnosť strihania sa vyvíja v istej postupnosti. Aby ju raz deti ovládli, netreba sa báť nechať ich s nožnicami sa hrať.
Stratení v preklade: povieme deťom A, počujú B
23.02.2021   0
Selektívna hluchota je od istého veku veľmi rozšírený vírus medzi našimi deťmi. Poviete A, počujú B.
Odkedy mám deti, nie som to ja
22.02.2021   3
Strácam sa medzi formičkami na piesok, plienkami a domácimi výživami, ktoré varím z nekonečnej materskej lásky. Ako inak by som dokázali zavárať v horúcich dňoch jablká a namiesto opaľovania na balkóne vyrábať domáce džemy? Najmä keď som sa ešte pred pár rokmi živila avokádom a čínskou kapustou, aby som sa zmestila do šiat číslo 36?
detské choroby
Cvičenia na ploché nohy pre deti: 15 hravých tipov
23.02.2021   0
Vhodnou terapiou sú jednoduché cvičenia na spevnenie klenby. Určite sa medzi nimi nájdu aj také, pri ktorých sa deti zabavia.
Bolesť končatín
17.02.2021   0
Nervózne prestupujem z nohy na nohu, zatiaľ čo môj štvorročný syn sa asi desať metrov za mnou vlečie slimačím tempom a tvári sa nešťastne: „Ale keď mňa bolia nožičky...“ Niekedy bolia nožičky účelovo, niekedy bolia večer po celodennom lietaní. Niekedy sa dieťa v noci zobudí a plače kvôli bolestiam. Vymýšľa si? Má atritídu? Nemôže to byť nádor? Rastie?
Viete, aké dôsledky môže mať odmietnutie hospitalizácie dieťaťa?
16.02.2021   1
Ak rodič odmietne liečbu či hospitalizáciu dieťaťa, prechádza naňho zodpovednosť za zdravotný stav dieťaťa, ako i všetky právne dôsledky pri ďalších komplikáciách.
zvery
Najčastejšie chyby pri výcviku psa, ktoré robíme takmer všetci
22.02.2021   0
Ak raz budete na psa kričať „K nohe,“ druhýkrát „Poď sem“, či „Kde sa túlaš!“ nebude vám rozumieť.
Vodná korytnačka v zime
16.02.2021   0
Zabudnite na malé plastové bazéniky s plastovou palmičkou, ktoré neudržia teplotu a po niekoľkých mesiacoch neudržia ani samotnú korytnačku. Zabudnite aj na stolné lampičky, ktorými chcete nahradiť správne svetlo.