Tip na knihuTip na knihu

Nová knižka pre vašich piatakov: „oTESTUJ SA Z MATEMATIKY 5“

 redakcia   07.10.2020   0

Naša bývalá redaktorka, učiteľka matematiky a informatiky, Silvia Bodláková pripravila pre našich piatakov knižku testov, ktorý sa na trhu nenachádza. Volá sa „oTESTUJ SA Z MATEMATIKY 5.“

Knižka obsahuje 12 testov – presne ako tém, ktoré sa v piatom ročníku preberajú. Žiaci si ich môžu zopakovať, učitelia si zase na základe testov dokážu preveriť ich vedomosti a zistiť rezervy, ktoré ešte treba opakovať alebo doplniť.

 

Zbierka testov „oTESTUJ SA Z MATEMATIKY 5“ určite ušetrí mnoho starostí a času, ktoré inak strávia učitelia pri hľadaní plnohodnotných materiálov na opakovanie učiva z matematiky.

Na čo je zameraná knižka testov

Testy na opakovanie učiva sú vypracované profesionálne, z jednotlivých celkov matematiky a sú určené:

  • na precvičenie aritmetiky, geometrie, aplikačných úloh,
  • na rozvíjanie logického myslenia,
  • na prácu s nesúvislými textami obsahujúcimi tabuľky, grafy, obrázky,
  • na zlepšenie sa v čítaní s porozumením,
  • na vyhľadanie informácií v texte.

„Úlohy sú na polovicu tradičného typu, ako bývajú na testovaní a na polovicu novšieho typu. V novšom type mám na mysli čítanie textu, v ktorom majú vyhľadať informácie pre výpočet alebo čítanie grafu či tabuľky,“ predstavuje svoj rukopis autorka, ktorá úlohy pre školákov vyberala z bežného života, z geografie, či slovenčiny a dejepisu.

„Napríklad si deti lepšie osvoja porekadlo "Všetky cesty vedú do Ríma" alebo zistia, kedy sa tlačili vo Viedni prvé po slovensky písané noviny. V jednom z testov sa deti dozvedia aj to, že máme na Slovensku jednotriedky - moji piataci ani netušili, že také školy existujú,“ hovorí Silvia Bodláková.

Opakovanie, matka múdrosti

„Na záver knižka obsahuje 3 testy na zopakovanie učiva celého ročníka. Prvý test je venovaný rozprávke O Červenej Čiapočke, druhý test je venovaný rozprávke O Jankovi a Marienke a tretí test je venovaný rozprávke O troch prasiatkach.

V záverečných testoch „oTESTUJ SA Z MATEMATIKY 5“ sme prepojili úlohy nie len na piatacke učivo zo slovenčiny, ale aj na techniku. Napríklad, keď Janko kreslí pôdorys pozemku medovníkovej chalúpky alebo prasiatka pristavujú izbu ku svojmu domčeku z detstva,“ sumarizuje autorka a prezrádza dobrú správu aj pre žiakov iných ročníkov:

„Podobnú chystáme aj pre deviatakov, kde záverečné testy budú venované známym spisovateľom.“

Ďalšie pracovné zošity pre ostatné ročníky by mali pribudnúť v priebehu školského roka 2020/2021. Odbornou garantkou testov je Mgr. Tatiana Košinárová. Pracovný zošiť „oTESTUJ SA Z MATEMATIKY 5“ vydáva Raabe.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.5 z 5. Celkom 2 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP

 

Covid 19 - denné štatistiky: 

Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Tehotenstvo vo vyššom veku môže ženám predĺžiť život
19.10.2020   0
Odkladanie tehotenstva na neskôr by mohlo mať aj inú výhodu ako to, že už má žena zázemie, stabilitu a konečne aj správneho partnera.
Dve deti krátko po sebe - tehotenstvo
15.10.2020   0
Či už ste mali predchádzajúce tehotenstvo bez problémov, alebo sa vyskytli aj komplikácie, je jasné, že toto bude prebiehať trochu inak. Už ste mamou na plný úväzok, nemôžete byť „len tehotná“.
Materské u nového alebo starého zamestnávateľa
13.10.2020   0
Z príjmu od ktorého zamestnávateľa sa Eme vypočíta materské? Môže ísť na materskú neskôr, aby sa jej rátalo materské z aktuálneho zamestnania?
babetko
Ako vybrať detskú postieľku pre pokojný spánok bábätka?
20.10.2020   0
Patrí medzi najdôležitejšie kúsky detskej výbavy vôbec. Prečítajte si tipy, ktoré vám výber postieľky uľahčia.
Na tieto míľniky dajte u svojho dieťaťa pozor
19.10.2020   1
Vo vývine malých detí sú isté míľniky, ktoré by dieťatko do určitého veku malo zvládnuť.
VIUSID - hrajte o zimnú výzbroj vašej imunity
16.10.2020   0
VIUSID je výnimočný prírodný výživový doplnok, ktorý zvyšuje obranyschopnosť organizmu, výrazne chráni pred vírusmi a ich tvorbou, dopĺňa vitamínové nedostatky v tele a posilňuje imunitný systém.
detské choroby
Ako sa zbaviť nádchy a kašľa bez liekov a postaviť deti zase "na nohy"
19.10.2020   0
Ideálne je, aby dochádzalo čo najmenej k situáciám, keď už je nevyhnutné riešiť „soplíky“ liekmi.
Laryngitída a ako na ňu
16.10.2020   41
Určite poznáte stav, keď dieťatko zdravé uložíte spať a o niekoľko hodín je to tu... Nočná mora rodičov - Laryngitída! Hoci sa môže zápal hrtana opakovať, vždy vystraší nielen rodičov, ale aj dieťa samotné.
Skrížená alergická reakcia
08.10.2020   0
Fenomén skríženej alergie je predmetom intenzívneho výskumu. Dnes je už známe presné zloženie skrížene reagujúcich proteínov. Máme k dispozícii senzibilizačné vzory s peľmi asociovanej potravinovej alergie.
zvery
Kde sa vzala mačka?
19.10.2020   3
Pes sa už po tisícročia považuje za najlepšieho priateľa človeka, ale ako je to s mačkami? Viete odkiaľ sa mačka vzala, kde ju uctievali ako bohyňu a kde sa jej na druhej strane báli a často ju stihol krutý osud?
Pohryzenie zvieraťom - Prvá Pomoc
04.10.2020   0
Prítulní havkovia, milé mačičky, či iné tvory z radu živočíšnej ríše. Niekedy sa stretnutie s malým človekom môže skončiť aj nepríjemne.
Hodnoty zdravého zvieraťa . Má teplotu?
16.09.2020   3
Správna teplota psa, mačky a králika, alebo dychová frekvencia nám napovie, či je naše zvieratko zdravé.