Tip na knihuTip na knihu

Najobľúbenejší autor pre teenagerov vydal ďalší skvelý román

 Marcela Beňová   28.04.2018   0

Ak máte doma teenagera, ktorý miluje knihy, autora Johna Greena vám určite nemusíme predstavovať. Spisovateľ, ktorý sa vo svojej tvorbe venuje výlučne svetu dospievajúcich, ich prvým láskam, sklamaniam, ale aj nečakanému životnému údelu, už vo svojich predchádzajúcich dielach Kam zmizla Aljaška či Na vine sú hviezdy dokázal, že vo svete dnešných mladých je naozaj doma.

shutterstock
Jeho najnovší román Všade samé korytnačky si svojou úprimnosťou a srdečnosťu získa čitateľov každého veku. Hlavná hrdinka Aza, ktorá trpí obsesívno-kompulzívnou poruchou, práve prechádza ťažkým obdobím. V tom čase zmizne jeden z jej susedov, úspešný milionár Russell Pickett, a ona sa po rokoch stretáva s jeho synom Davisom, svojím priateľom z detstva. Pomôže mu Aza nájsť strateného otca? A ako si poradí so vzťahom, ktorý jej neustále komplikuje dotieravá choroba? Dojemné rozprávanie o skutočnom priateľstve, rozvíjajúcej sa láske a komplikovaných vzťahoch medzi rodičmi a deťmi otvátra tabuizovanú tému duševných chorôb dospievajúch. John Green postupne odhaľuje špirálu neodbytných myšlienok a úzkostných stavov, s ktorými sa Aza musí denne vyrovnávať, a zároveň žiť život dobrej kamarátky, dcéry a študentky. Prostredníctvom Azy môžu čitatelia nahliadnuť do sveta duševne chorých, sledovať ich boj s chorobou, nepochopením a s vlastnými démonmi. John Green pozná tento svet dobre, pretože s obsesívno-kompulzívnou poruchou už od mladosti sám bojuje. V knihe sa nevyhýba ani konfrontácii so smrťou, životnými hodnotami a prázdnotou v živote mladých. Robí to s však s láskavosťou a humorom, ktoré sú jeho románom vlastné. Pripravte sa na slzy, nečakaný koniec a nádej, pretože v tom je John Green naozajsný majster.
Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Marcela Beňová

Vášnivo rada píšem, inšpiráciu zbieram najmä doma. V tom mi pomáhajú moje dve malé slečny. Voľné chvíle trávim najradšej pri knihách, kvalitných filmoch a na dobrodružných výpravách s rodinou. Nikdy neodmietnem kávu a dobrý rozhovor.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Tehotná v lete - návod na prežitie
08.07.2020   0
Aj keď je leto asi najkrajší čas na tehotenstvo, prináša so sebou aj nepríjemnosti ako riziko prehriata, nadmerné potenie, opuchy, odreniny kože. Na čo by ste si v tehotenstve v lete mali dať pozor a ako si ho uľahčiť?
Keď sa dieťa narodí v zahraničí
03.07.2020   39
...na zápis o narodení bude príslušná špeciálna matrika, tzv. osobitná matrika, ktorú vedie Ministerstvo vnútra SR. Na základe oznámenia sa do osobitnej matriky zapisujú údaje o narodení štátnych občanov SR, ktoré nastali mimo územia SR.
Aké sú šance na otehotnenie v jednotlivých fázach cyklu?
29.06.2020   5
Menštruačný cyklus má svoje fázy, počas ktorých pravdepodobnosť úspešného počatia kolíše od nuly po teoretických 100 %.
babetko
5 rád pre úbohých rodičov, kontajnerov detských emócií
09.07.2020   9
Nikto sa nevenuje úbohým rodičom, ako majú ventilovať ten vreskot a vôbec skutočnosť, že ich úloha je byť hromozvodom svojmu malému dieťaťu, ktoré sa ešte učí narábať so svojimi emóciami. Ale čo my, čo máme robiť my? Pomooooooc!
Čo môžeme dieťaťu povedať namiesto "Neplač!"
06.07.2020   0
Keď sa dieťa utápa v slzách, vyvoláva to v nás veľa emócií. Hlavne chceme, aby boli všetky slzy preč ako mávnutím čarovného prútika, hneď a zaraz. Ale slzy nie sú zlé.
Cestovanie detí do zahraničia: pas pre dieťa, súhlas rodičov s vycestovaním
03.07.2020   7
Každé dieťa, aj bábätko, musí mať pri ceste do zahraničia vlastný cestovný pas. Ako ho vybaviť, čo budete potrebovať? Kedy je potrebný súhlas rodiča dieťaťa s vycestovaním do zahraničia?
detské choroby
Protikvasinková diéta
07.07.2020   3
Ponúkame vám užitočné informácie o tom, čo jesť a čomu sa radšej vyhnúť, ak sa kvasinky stanú nepríjemnou súčasťou vášho života.
Viete, čo znamenajú hodnoty CRP?
04.07.2020   5
Na to, že v prípade potreby nášmu dieťaťu pediater zmeria CRP, sme si už asi zvykli. Radi sa vyhneme antibiotickej liečbe, ak to naozaj nie je nevyhnutné. Čo však znamenajú namerané hodnoty?
Prvá pomoc - Úžeh, Tepelný úpal, Prehriatie
01.07.2020   0
Aký je rozdiel medzi tepelným a slnečným úpalom? Ako správne postupovať pri starostlivosti o prehriate dieťa? Kedy ísť na pohotovosť?
zvery
Povel "Ku mne" alebo tipy na privolanie psa
08.07.2020   0
„Ku mne“ je jeden z najdôležitejších povelov, ktoré potrebujete psa naučiť. Dá sa to u každého psa? Ako na to? Dokedy treba trénovať?
Mačka a dieťa, možné problémy
03.07.2020   1
Podľa posledných výskumov sa ukazuje, že spolužitie dieťaťa a dvoch alebo viacerých zvierat výrazne znižuje riziko vzniku alergie. Jedno zviera nemá na to výrazný vplyv, dve a viac áno.
Poďme chovať kozy, kozičky, kozliatka
25.06.2020   0
Sťahovanie nás mestských ľudí z mesta na dedinu prináša na vidiek potenciál nápadov a tvorivú inšpiráciu. Dá sa v záhrade chovať aj koza? Je to náročné? Ako a prečo kozie produkty...