Tip na knihuTip na knihu

Najobľúbenejší autor pre teenagerov vydal ďalší skvelý román

 Marcela Beňová   28.04.2018   0

Ak máte doma teenagera, ktorý miluje knihy, autora Johna Greena vám určite nemusíme predstavovať. Spisovateľ, ktorý sa vo svojej tvorbe venuje výlučne svetu dospievajúcich, ich prvým láskam, sklamaniam, ale aj nečakanému životnému údelu, už vo svojich predchádzajúcich dielach Kam zmizla Aljaška či Na vine sú hviezdy dokázal, že vo svete dnešných mladých je naozaj doma.

shutterstock
Jeho najnovší román Všade samé korytnačky si svojou úprimnosťou a srdečnosťu získa čitateľov každého veku. Hlavná hrdinka Aza, ktorá trpí obsesívno-kompulzívnou poruchou, práve prechádza ťažkým obdobím. V tom čase zmizne jeden z jej susedov, úspešný milionár Russell Pickett, a ona sa po rokoch stretáva s jeho synom Davisom, svojím priateľom z detstva. Pomôže mu Aza nájsť strateného otca? A ako si poradí so vzťahom, ktorý jej neustále komplikuje dotieravá choroba? Dojemné rozprávanie o skutočnom priateľstve, rozvíjajúcej sa láske a komplikovaných vzťahoch medzi rodičmi a deťmi otvátra tabuizovanú tému duševných chorôb dospievajúch. John Green postupne odhaľuje špirálu neodbytných myšlienok a úzkostných stavov, s ktorými sa Aza musí denne vyrovnávať, a zároveň žiť život dobrej kamarátky, dcéry a študentky. Prostredníctvom Azy môžu čitatelia nahliadnuť do sveta duševne chorých, sledovať ich boj s chorobou, nepochopením a s vlastnými démonmi. John Green pozná tento svet dobre, pretože s obsesívno-kompulzívnou poruchou už od mladosti sám bojuje. V knihe sa nevyhýba ani konfrontácii so smrťou, životnými hodnotami a prázdnotou v živote mladých. Robí to s však s láskavosťou a humorom, ktoré sú jeho románom vlastné. Pripravte sa na slzy, nečakaný koniec a nádej, pretože v tom je John Green naozajsný majster.
Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Marcela Beňová

Vášnivo rada píšem, inšpiráciu zbieram najmä doma. V tom mi pomáhajú moje dve malé slečny. Voľné chvíle trávim najradšej pri knihách, kvalitných filmoch a na dobrodružných výpravách s rodinou. Nikdy neodmietnem kávu a dobrý rozhovor.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Rebríček 2019: Mamy oznámkovali najlepšie pôrodnice
20.07.2019   0
Na portáli www.sprievodca-porodnicami.sk hodnotilo slovenské pôrodnice od vlaňajšieho augusta do konca mája tohto roku 2 839 matiek.
Sprievodca pôrodnicami 2019
18.07.2019   0
V pôrodniciach chýbajú obyčajné sprchy a toalety
17.07.2019   0
Poznámka mamy, že netiekla v pôrodnici teplá voda, je jedna z čerešničiek.
babetko
Čo o deťoch prezrádza spôsob hry?
22.07.2019   0
Hra tvorí najvýznamnejšiu súčasť rozvoja dieťaťa. Umožňuje mu učiť sa, skúšať, objavovať, ale aj oddychovať či opakovať. Dieťa, ktoré sa môže dosýta a nerušene hrať, nechýbajú mu podnety a najmä v prvých rokoch nápomocná ruka rodiča, je šťastné dieťa. Práve prostredníctvom hry sa najrýchlejšie prejaví potenciál, vlohy a záujmy, ktoré môžete v rannom veku podchytiť a objaviť budúce povolenie alebo milovaný koníček.
Bonding náš každodenný
17.07.2019   0
Ako vyzerá podpora bondingu v našich pôrodniciach? Prečo sú medzi jednotlivými nemocnicami rozdiely v jeho podpore? Dá sa dieťatko priložiť mamičke hneď po narodení aj v prípade cisárskeho rezu?
Čo potrebujeme, aby sme zdolali koliku?
16.07.2019   0
Pravidelná bolesť nafúknutého bruška postihuje asi 25 percent novorodencov od 3. až 6. týždňa života do 3. až 4. mesiaca.
detské choroby
Magnetická rezonancia pre deti inak
05.07.2019   0
Deti sa často návštevy lekárov obávajú. Ako spríjemniť tento zážitok vymysleli v USA, keď z obyčajných prístrojov spravili dobrodružstvo.
Majú piť deti bylinkové čaje?
01.07.2019   0
V lekárňach nájdete na výber veľa čajov, určených pre deti od 4., 6., 8. ...mesiaca. Pre mňa je vždy otázkou, kde a ako boli byliny pestované. Vyhýbajte sa granulovaným čajom, hoci sa tvária ako bylinkové.
Deti a klimatizácia. 7 x AKO bezpečne
26.06.2019   0
Je bezpečné používať klimatizáciu pri malom bábätku? Odborníci tvrdia, že áno, ako dodržíte niekoľko opatrení. Niektorí lekári súhlasia s názorom, že je bezpečnejšie používať klimatizáciu aj u novorodenca, než ho ponechať v horúcom, vlhkom prostredí, bez prúdenia vzduchu.
zvery
Chcem vlastného koňa. Koľko stojí kôň?
15.07.2019   11
Je to až také nedostupné? Koľko stojí kôň? Kde bude bývať? Čo potrebuje?
Canisterapia - inšpirácia ako pracovať so psom
06.07.2019   0
Rozhovor so Zuzanou Blažekovou, majiteľkou bernského salašníckeho psa - canisterapeuta, o tom ako sa dostali ku Canisterapii a ako pomáhajú druhým. Inšpirácia ako zamestnať psa a prospievať nielen v rodine ale i v spoločnosti.
Kŕmenie psa surovou stravou - BARFovanie
18.06.2019   7
BARFovanie je kŕmenie surovým mäsom, kosťami a surovou zeleninou. No neznamená to, že každý deň hodím psovi kilo surového krvavého mäsa. Tak ako vlky, aj pes potrebuje byliny, korienky, či zeleninu, aby doplnil pre svoj organizmus potrebné látky.