Tip na knihuTip na knihu

Láske sa treba učiť. Kniha pre rodičov, ktorí chcú ako prví hovoriť svojim deťom o emóciách, vzťahoch a sexualite

 Nové mesto   16.12.2019   0

Láske sa treba učiť, knižná novinka Vydavateľstva Nové mesto, je určená v prvom rade rodičom, ktorí chcú začať o sexualite hovoriť so svojimi deťmi komplexne, prepojiť telesnosť s emóciami a schopnosťou vytvárať vzťahy.

Autormi sú renomovaní talianski psychológovia, ktorí mamám a otcom odporúčajú začať s takýmito rozhovormi už v predškolskom veku.

Rodičom to dáva priestor byť prvými a zároveň môžu mať v rukách, čo sa ich deti dozvedia o tejto téme. Predbehnú tak „informovaných“ rovesníkov či internet.

Ezio Aceti je odborníkom v oblasti výchovy a vzťahov a Stefania Caglianiová je odborníčka na predškolské vzdelávanie.

 

Ilustrovaná kniha na štyridsiatich ôsmich stranách pozýva rodičov vydať sa so svojimi deťmi na cestu odkrývania sveta intimity. Deti sa naučia vnímať seba samých, svoje telo a emócie.

Rodičia budú mať priestor hovoriť o hodnotách, na ktorých im záleží, a o potrebe zadefinovať hranice. Deti tak postupne začnú objavovať svoju prirodzenosť ženy alebo muža.

Výstižné a pravdivé informácie od dospelých, ktorým deti dôverujú, správne naštartujú proces ich sexuálnej identity. Spolu s knihou dostanú rodičia do rúk samostatnú príručku, o ktorú sa budú môcť oprieť. Bude im k dispozícii ako externý poradca vo výchove ich detí na ceste za dobre prežívanou sexualitou.

Spontánnosť detí a ich úprimná zvedavosť dokáže priniesť do života množstvo prekvapivých momentov, ktoré rodičia musia ustáť. Odpovedať na detské otázky je v ich „pracovnej náplni“.

Vedieť sa s malými zvedavcami rozprávať otvorene a pravdivo o sexualite už vďaka tejto knihe nebude úzkostná výzva, no priestor pre rozhovor, v ktorom pomôžu svojim deťom lepšie pochopiť vlastnú prirodzenosť. Tento didaktický knižný tandem si je možné kúpiť v internetovom obchode.

„Konverzácie s deťmi o chúlostivých témach nie sú tie najjednoduchšie. Preto je skvelé, že vychádza kniha, ktorá podáva tieto témy veku primeraným spôsobom a o ktorú sa rodičia môžu oprieť.“

Slávka Kubíková, autorka bestselleru Klub nerozbitných detí

 

„Knižka Láske sa treba učiť ma prekvapila triezvym pohľadom na oboznámenie detí so svetom intimity. S nadšením som sledoval, že tento svet neohraničuje iba na telesné záležitosti, ale rodičov a detí prevádza aj priestorom emócií a identity. Moje deti by ju do rúk celkom iste dostali.“

Peter Podlesný, zakladateľ internetového magazínu Mužom.sk

„Kniha pomôže deťom a rodičom rozprávať o citlivých témach pravdivo a s úctou. Pomôcť deťom rozvíjať schopnosť milovať a prejavovať lásku je najväčší dar, ktorý im môžete dať.“

Zuzana a Marián Čaučíkovci, eRko – Hnutie kresťanských spoločenstiev detí

 

„Odborné a jasné vysvetlenie telesnosti v súlade s citovosťou tu pomáha pravdivo objavovať osobnosť dieťaťa. Sexualita je tu vysvetlená nie iba ako telesný pud, ale ako vznešený impulz lásky, ktorá sa daruje.“

Ľudovít Pokojný, katolícky kňaz a zakladateľ Materskej školy bl. Zdenky Schelingovej

 

„Nie je ľahké začať s deťmi rozhovor na tému lásky, sexuality, rodičovstva. Kniha ponúka spôsob, ktorý sa nezačína hlbokým napätým nádychom. Bohatými ilustráciami, stručným textom a overovaním pochopenia kreslenými cvičeniami kniha sprevádza Lucku a Samka cez krajiny tela, emócií a smerovania k dospelosti.“

Katarína a Tomáš Lenczovci, rodičia 5 detí

 

Viac informácii nájdete na stránke https://laskesatrebaucit.nm.sk/

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 1.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
Nové podkásty
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
...dva, tri, štyri, päť! Viacplodová gravidita
14.04.2021   0
Malé deti vždy priťahujú pozornosť a vyvolávajú úsmev na tvárach dospelých – dvojnásobne vtedy, ak ide o dvojičky. Ako je možné, že si namiesto jedného „batôžteka“ z pôrodnice domov donesiete batôžteky dva – alebo aj viac?
Varovné príznaky v popôrodnom období. Kedy vyhľadať pomoc?
12.04.2021   0
Niektoré príznaky si na sebe môže všimnúť žena samotná, iné zase skorej zaznamená jej najbližšie okolie. Netreba ich podceňovať a je vhodné pomoc pre istotu vyhľadať.
Pôrod po francúzsky? Tlmenie bolesti a ocko pri pôrode sú samozrejmosťou
08.04.2021   0
Povestná francúzska elegancia sa netýka len filmov. Tu vo Francúzsku sa pôrod rozhodne toľko neprežíva, nevedú sa verejné diskusie o zlepšení postavenia rodičiek, lepších pôrodniciach, kvalitnejšej starostlivosti, tieto témy majú vyriešené. Tehotenstvo je brané ako normálny stav ženy, o ktorom sa veľa nehovorí. Francúzky až do pôrodu fungujú normálne, chodia do práce, raz za čas si zájdu na vyšetrenie.
babetko
Matka matku nepochopí
14.04.2021   0
A ty čo, ako sa máš ? Mlieko mi v prsiach kondenzuje, ale vravím: „A veď ako na materskej.“ A ona, zlatá, že: „Mne stačilo byť doma mesiac, šalela som.“
Mám 2 deti s refluxom
13.04.2021   0
Všade všetko pogrckané, neustále prezliekanie, behanie s handrou, plienka pod krkom (namiesto podbradníka, keďže jeho veľkosť bola/je nepostačujúca), sústavne pranie, prezliekanie spacej súpravy v postieľke, častá kontrola počas spánku, čistenie kočíka po takmer každej prechádzke, taška plná vecí na prezlečenie všade kam ideme...
Polohy na dojčenie po cisárskom reze
12.04.2021   1
Dojčenie po „cisárskom“ si vyžaduje také polohy na dojčenie, ktoré nezaťažujú operačnú ranu matky.
detské choroby
9 prírodných spôsobov ako sa zbaviť mrle detskej
13.04.2021   1
Ak je potrebná medikamentózna liečba mrlí, tú možno kombinovať s rôznymi prírodnými prostriedkami, čím sa mnohonásobne zvyšuje jej účinnosť.
Ochorenia tráviacej sústavy
12.04.2021   12
Prehľadový článok najčastejších ochorení tráviacej sústavy.
Kedy rastú ktoré zúbky
07.04.2021   0
Mliečne zúbky. V ktorom mesiaci vyrastajú a ktoré? Takto by to malo nasledovať:
zvery
Agapornis, začíname s chovom.
12.04.2021   8
Ak túžite mať doma druh papagája, ktorý je menší a jeho inteligencia sa dokáže vyšplhať mimoriadne vysoko, je voľba celkom jasná. Volá sa Agapornis.
Gekončík nočný
29.03.2021   1
Gekončík je jašterica. Je to nenáročné nočné zviera vhodné aj pre začínajúceho teraristu. Prežijú aj v situáciách, v ktorých by teplokrvný živočích dávno zahynul.
Pelech pre psa
17.03.2021   0
Tak ako človek aj pes má svoje návyky a preferencie v správaní či oddychovaní. Obľubuje konkrétne miesto, alebo polohu. Kúpa pelechu, respektíve miesta, kde bude náš pes oddychovať nie je vždy lacná ani jednoduhá...