Tip na knihuTip na knihu

Láske sa treba učiť. Kniha pre rodičov, ktorí chcú ako prví hovoriť svojim deťom o emóciách, vzťahoch a sexualite

 Nové mesto   16.12.2019   0

Láske sa treba učiť, knižná novinka Vydavateľstva Nové mesto, je určená v prvom rade rodičom, ktorí chcú začať o sexualite hovoriť so svojimi deťmi komplexne, prepojiť telesnosť s emóciami a schopnosťou vytvárať vzťahy.

Autormi sú renomovaní talianski psychológovia, ktorí mamám a otcom odporúčajú začať s takýmito rozhovormi už v predškolskom veku.

Rodičom to dáva priestor byť prvými a zároveň môžu mať v rukách, čo sa ich deti dozvedia o tejto téme. Predbehnú tak „informovaných“ rovesníkov či internet.

Ezio Aceti je odborníkom v oblasti výchovy a vzťahov a Stefania Caglianiová je odborníčka na predškolské vzdelávanie.

 

Ilustrovaná kniha na štyridsiatich ôsmich stranách pozýva rodičov vydať sa so svojimi deťmi na cestu odkrývania sveta intimity. Deti sa naučia vnímať seba samých, svoje telo a emócie.

Rodičia budú mať priestor hovoriť o hodnotách, na ktorých im záleží, a o potrebe zadefinovať hranice. Deti tak postupne začnú objavovať svoju prirodzenosť ženy alebo muža.

Výstižné a pravdivé informácie od dospelých, ktorým deti dôverujú, správne naštartujú proces ich sexuálnej identity. Spolu s knihou dostanú rodičia do rúk samostatnú príručku, o ktorú sa budú môcť oprieť. Bude im k dispozícii ako externý poradca vo výchove ich detí na ceste za dobre prežívanou sexualitou.

Spontánnosť detí a ich úprimná zvedavosť dokáže priniesť do života množstvo prekvapivých momentov, ktoré rodičia musia ustáť. Odpovedať na detské otázky je v ich „pracovnej náplni“.

Vedieť sa s malými zvedavcami rozprávať otvorene a pravdivo o sexualite už vďaka tejto knihe nebude úzkostná výzva, no priestor pre rozhovor, v ktorom pomôžu svojim deťom lepšie pochopiť vlastnú prirodzenosť. Tento didaktický knižný tandem si je možné kúpiť v internetovom obchode.

„Konverzácie s deťmi o chúlostivých témach nie sú tie najjednoduchšie. Preto je skvelé, že vychádza kniha, ktorá podáva tieto témy veku primeraným spôsobom a o ktorú sa rodičia môžu oprieť.“

Slávka Kubíková, autorka bestselleru Klub nerozbitných detí

 

„Knižka Láske sa treba učiť ma prekvapila triezvym pohľadom na oboznámenie detí so svetom intimity. S nadšením som sledoval, že tento svet neohraničuje iba na telesné záležitosti, ale rodičov a detí prevádza aj priestorom emócií a identity. Moje deti by ju do rúk celkom iste dostali.“

Peter Podlesný, zakladateľ internetového magazínu Mužom.sk

„Kniha pomôže deťom a rodičom rozprávať o citlivých témach pravdivo a s úctou. Pomôcť deťom rozvíjať schopnosť milovať a prejavovať lásku je najväčší dar, ktorý im môžete dať.“

Zuzana a Marián Čaučíkovci, eRko – Hnutie kresťanských spoločenstiev detí

 

„Odborné a jasné vysvetlenie telesnosti v súlade s citovosťou tu pomáha pravdivo objavovať osobnosť dieťaťa. Sexualita je tu vysvetlená nie iba ako telesný pud, ale ako vznešený impulz lásky, ktorá sa daruje.“

Ľudovít Pokojný, katolícky kňaz a zakladateľ Materskej školy bl. Zdenky Schelingovej

 

„Nie je ľahké začať s deťmi rozhovor na tému lásky, sexuality, rodičovstva. Kniha ponúka spôsob, ktorý sa nezačína hlbokým napätým nádychom. Bohatými ilustráciami, stručným textom a overovaním pochopenia kreslenými cvičeniami kniha sprevádza Lucku a Samka cez krajiny tela, emócií a smerovania k dospelosti.“

Katarína a Tomáš Lenczovci, rodičia 5 detí

 

Viac informácii nájdete na stránke http://laskesatrebaucit.nm.sk/

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Tehotná v lete - návod na prežitie
08.07.2020   0
Aj keď je leto asi najkrajší čas na tehotenstvo, prináša so sebou aj nepríjemnosti ako riziko prehriata, nadmerné potenie, opuchy, odreniny kože. Na čo by ste si v tehotenstve v lete mali dať pozor a ako si ho uľahčiť?
Keď sa dieťa narodí v zahraničí
03.07.2020   39
...na zápis o narodení bude príslušná špeciálna matrika, tzv. osobitná matrika, ktorú vedie Ministerstvo vnútra SR. Na základe oznámenia sa do osobitnej matriky zapisujú údaje o narodení štátnych občanov SR, ktoré nastali mimo územia SR.
Aké sú šance na otehotnenie v jednotlivých fázach cyklu?
29.06.2020   5
Menštruačný cyklus má svoje fázy, počas ktorých pravdepodobnosť úspešného počatia kolíše od nuly po teoretických 100 %.
babetko
5 rád pre úbohých rodičov, kontajnerov detských emócií
09.07.2020   9
Nikto sa nevenuje úbohým rodičom, ako majú ventilovať ten vreskot a vôbec skutočnosť, že ich úloha je byť hromozvodom svojmu malému dieťaťu, ktoré sa ešte učí narábať so svojimi emóciami. Ale čo my, čo máme robiť my? Pomooooooc!
Čo môžeme dieťaťu povedať namiesto "Neplač!"
06.07.2020   0
Keď sa dieťa utápa v slzách, vyvoláva to v nás veľa emócií. Hlavne chceme, aby boli všetky slzy preč ako mávnutím čarovného prútika, hneď a zaraz. Ale slzy nie sú zlé.
Cestovanie detí do zahraničia: pas pre dieťa, súhlas rodičov s vycestovaním
03.07.2020   7
Každé dieťa, aj bábätko, musí mať pri ceste do zahraničia vlastný cestovný pas. Ako ho vybaviť, čo budete potrebovať? Kedy je potrebný súhlas rodiča dieťaťa s vycestovaním do zahraničia?
detské choroby
Protikvasinková diéta
07.07.2020   3
Ponúkame vám užitočné informácie o tom, čo jesť a čomu sa radšej vyhnúť, ak sa kvasinky stanú nepríjemnou súčasťou vášho života.
Viete, čo znamenajú hodnoty CRP?
04.07.2020   5
Na to, že v prípade potreby nášmu dieťaťu pediater zmeria CRP, sme si už asi zvykli. Radi sa vyhneme antibiotickej liečbe, ak to naozaj nie je nevyhnutné. Čo však znamenajú namerané hodnoty?
Prvá pomoc - Úžeh, Tepelný úpal, Prehriatie
01.07.2020   0
Aký je rozdiel medzi tepelným a slnečným úpalom? Ako správne postupovať pri starostlivosti o prehriate dieťa? Kedy ísť na pohotovosť?
zvery
Povel "Ku mne" alebo tipy na privolanie psa
08.07.2020   0
„Ku mne“ je jeden z najdôležitejších povelov, ktoré potrebujete psa naučiť. Dá sa to u každého psa? Ako na to? Dokedy treba trénovať?
Mačka a dieťa, možné problémy
03.07.2020   1
Podľa posledných výskumov sa ukazuje, že spolužitie dieťaťa a dvoch alebo viacerých zvierat výrazne znižuje riziko vzniku alergie. Jedno zviera nemá na to výrazný vplyv, dve a viac áno.
Poďme chovať kozy, kozičky, kozliatka
25.06.2020   0
Sťahovanie nás mestských ľudí z mesta na dedinu prináša na vidiek potenciál nápadov a tvorivú inšpiráciu. Dá sa v záhrade chovať aj koza? Je to náročné? Ako a prečo kozie produkty...