ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
nedeľa 19.11.2017 | meniny má Alžbeta  
Tip na knihuTip na knihu

Dospievajúcim dievčatám

 Milan Bruno, tip na knihu   24.06.2010   6

Máte doma dcéru na prahu dospelosti a vy vlastne ani neviete, čo všetko ju môže trápiť?

Telo i myslenie sa výrazne mení a uponáhľaný, večne pracujúci rodič môže všeličo prehliadnuť. Nielen záležitosti okolo zdravia, sexu, módy, ale aj ohľadom spoločenského života, rodinnej krízy, školy či zamestnania.

Príručka „Dospievajúcim dievčatám“ je výbornou pomôckou pre dospievajúce dievčatá, aj ich rodičov.

Počas dospievania ide o veľa nových a dôležitých vecí

treba si zvyknúť na menštruáciu, uvedomiť si svoju zrejúcu ženskosť i plodnosť, akceptovať sex, upraviť svoje vzťahy s chlapcami i ostatným okolím. Okrem toho treba s plnou zodpovednosťou vziať do vlastných rúk starostlivosť o svoje duševné i telesné zdravie a o svoj vzhľad, zvoliť si životnú dráhu, nájsť svoje nové miesto v pôvodnej rodine, neraz sa práve zmietajúcej v kríze. V knihe nájdete odpovede na tieto i mnohé ďalšie otázky.

Miriam Stoppardová je odborníčka na slovo vzatá. Citlivým spôsobom vysvetľuje dievčatám všetko okolo puberty a tak trochu kontrolné otázky.

  • Cvičíš a dostatočne spíš? Ješ zdravo? Fajčíš alebo piješ alkohol?

  • Uvedomuješ si svoju sexualitu? Ako nadväzuješ priateľstvá?

  • Bola si už na prvej prehliadke u gynekológa? Vieš, akú antikoncepciu zvoliť?

  • Chýba ti osobný priestor a vedia rodičia, čo ťa trápi. A čo potrebuješ?

Odpovede na mnohé otázky a užitočné rady ako prekonať prvé sklamania, krízu v rodine a kedy si plánovať budúcnosť. Neoceniteľné rady a tipy „Dospievajúcim dievčatám“.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 3.1 z 5. Celkom 7 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

Najčítanejšie

Komentáre k článku
Jarmila napísané 27.02.2016 20:50

Pre dospievajúce sôečny je fajn voľbou aj kniha Následníci - Tajemství Auradonu (egmont)

kajuska1 napísané 20.08.2015 08:59

Súhlasím s tebou mamina. V tomto veku je najhoršia nevedomosť prípadne zlé informácie. A keď sa dievčatá nevedia otvorene porozprávať s rodičmi, takáto kniha by určite doma nemala chýbať. Ja si spomínam, že som mala knihu Dospievanie a sex a dosť mi v tom veku pomohla

maminaS napísané 20.08.2015 08:56

Tieto knihy o dospievaní pre dospievajúcich sú super. V tomto veku sa baby příliš nechcú rozprávať s rodičmi a od kamošiek sa často dozvedajú věci, že mi vstávajú vlasy dupkom, keď to počujem. V takejto príručke sa aspoň dozvedia pravdu

marketa napísané 25.03.2015 12:19

Je kniha dostupna?????? Rolleyes Cry Rolleyes

Tatiana napísané 01.07.2010 23:23

Rozhodne lepšou voľbou je kniha Stvorená pre lásku. Vrelo odporúčam všetkým dospievajúcim babám. V tejto knihe sa dozviete pravdu o užívaní antikoncepcie, pomôže pochopiť ako sa stať tou, ktorou má žena byť. Kniha pomáha dievčatám orientovať sa pri ich fyzickom aj duševnom dozrievaní.

Veronika napísané 15.07.2010 22:39

suhlasim, citala som

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Aké sú riziká pitia alkoholu v tehotenstve?
18.11.2017   0
Kým u niektorej budúcej mamičky sa pitie alkoholu na bábätku vôbec neprejaví, u ďalšej mamičky môžu už aj dva poháre vína či piva zanechať trvalé poškodenia.
Čo doniesť mamine do pôrodnice?
15.11.2017   6
Prvé dni po pôrode každá mamina prežíva inak, môže byť pre ňu už cesta k návštevám vyčerpávajúca. Naopak, sú maminy, ktoré sa vyslovene nudia, alebo je im smutno. Najjednoduchšie je priamo sa spýtať, či prijímajú návštevy. Čo na návštevu do pôrodnice môžete spokojne priniesť?
5 faktov o (ne)plodnosti
14.11.2017   0
Problémy s otehotnením alebo úspešným dokončením tehotenstva má 1 z 8 párov a nejde zďaleka iba o problém ženy. Na neplodnosť si pripravujeme telo desať, pätnásť rokov dopredu.
babetko
Dieťa/práca: je moje rozhodnutie správne?
18.11.2017   0
Zamestnávateľ vám bude klásť otázku, kedy sa opäť vrátite do zamestnania. Poprípade, čo ak ste sama podnikateľka a Vaša firma Vás aj naďalej bude potrebovať.
Na Slovensku sa narodí predčasne každé desiate dieťatko
16.11.2017   0
Za posledných 15 rokov vzrástol počet predčasne narodených detí na Slovensku o takmer tretinu.
Rečičky
15.11.2017   1
Ak ani vaše detičky veľmi neobľubujú ovocie, či zeleninu, nechajte sa inšpirovať mojimi básničkami. Možno si k sebe nájdu cestu práve popri "rečičkách". Nám sa to podarilo.
detské choroby
7 signálov, že vaše dieťa môže byť depresívne
17.11.2017   0
Depresia je seriózne ochorenie. Nemusí sa jednať vždy o hlbokú depresiu, ale je dobré, ak sa s dieťaťom pracuje. Podľa stupňa závažnosti je možné ho zvládnuť aj len s pomocou psychoterapie.
Môže byť kašeľ pre vaše dieťa nebezpečný?
16.11.2017   0
Kašeľ je nevyhnutnou súčasťou detstva. Nie je možné mu zabrániť a ani by ste mu za každú cenu zabraňovať nemali. Kašeľ je v skutočnosti zdravý...
Deň slaných veterníkov. Európsky deň cystickej fibrózy je 21.11.
12.11.2017   0
Budeme vyrábať veterné vrtuľky, pretože bojujeme o každý jeden kvalitný nádych a výdych našich detí. Pretože cystická fibróza je závažné genetické ochorenie.
zvery
Vnútorné pazity u psov a mačiek
17.11.2017   0
Prevencia proti parazitom je veľmi dôležitá tak pre zdravie Vášho zvieratka ako aj Vaše vlastné. Parazity vedia infikovať rovnako bytové zvieratá i žijúce prevažne vo vonkajšom prostredí, a to v ktoromkoľvek ročnom období.
Agapornis, začíname s chovom.
15.11.2017   3
Ak túžite mať doma druh papagája, ktorý je menší a jeho inteligencia sa dokáže vyšplhať mimoriadne vysoko, je voľba celkom jasná. Volá sa Agapornis.
Ako vybrať šteňa
11.11.2017   0
Športovo založení ľudia by si mali vybrať aktívne plemeno. Ak dávate prednosť domácej pohode, treba si zaobstarať kľudného psíka, inak by sa mohlo stať, že v dôsledku nevybitej energie a temperamentu by mohol v domácnosti napáchať škody.