Tip na knihuDetské knižné tipy

Hádajko, spievajúca žabka a iní kamaráti vašich detí

 PR   16.11.2015   0

Čítanie je opäť v móde! Pozreli sme sa na knižky aj časopisy z produkcie vydavateľstva ARKUS, s ktorými sa vaše ratolesti zaručene nebudú nudiť, a možno sa i niečomu novému priučia. Záhady, dobrodružstvá, napätie, zábava i mnohé úlohy čakajú len na vás!

Vydavateľstvo ARKUS vydáva dva časopisy: Hádajko a Detské doplňovačky.

Hádajko

prináša v každom čísle prináša úplne novú záhadu či napínavé dobrodružstvo. Dieťa samostatne rieši čiastkové hlavolamy, až postupne, stránku za stránkou, dospeje napokon k celkovému riešeniu kľúčového problému či tajomstva. 

Detské doplňovačky

sú plné rôznych hlavolamov, pričom každé číslo je zamerané na jednu konkrétnu tému: napr. Detské doplňovačky slnečné, netopierie, kuchárske, cestovateľské,... a mnohé iné. V každom čísle nájdete aj rozprávku, minidetektívku či malý testík.

O časopise Detské doplňovačky jedna z mamičiek povedala:

"Je to perfektný časopis pre deti, ktoré sa učia čítať a písať, pretože hravou formou, pomocou vyplňovačiek a tajničiek, sa dieťa učí písmenká."

>>> V ARKUSE však nájdete aj knihy

Aké? Ponuka je pestrá. Ak chcete, aby si vaše deti cibrili dôvtip a aby sa nenudili, odporúčame sériu Preč s nudou. Vychádzajú tu pracovné zošity pre deti od cca 4 rokov (Zvieratá, Bludiská a iné hlavolamy), aj knižky pre mladších školákov (Zábavné hlavolamy, Kreslíme s bodkami,...) Všetky obsahujú bohatú zmes rozmanitých hlavolamov: doplňovačky, spájačky, hádanky, kris-kros, bludiská, a iné.

Kladú vaše deti veľa otázok?

Práve im je určená séria krásnych kníh Otázky/odpovede pre predškolákov a menších školákov, v ktorých nájdu odpovede na množstvo autentických detských otázok. Knižky sú plnofarebné, v tvrdej väzbe, s veľkými realistickými obrázkami. V sérii dosiaľ vyšlo: Kone a poníky, Divé zvieratá, Piráti a Hrady. 

Majú vaše deti rady zvieratká či dobrodružné príbehy?

K najpredávanejším knihám ARKUSU patrí séria Veľká jablková farma o dobrodružstvách rozkošného poníka Smieška a jeho kamarátov, alebo knižky pre dievčatá od 7 rokov Pony tím o trojici dievčat a o ich najlepších kamarátoch - poníkoch.

Strašidelný hrad a Dračí zub zo série Hádajkove dobrodružstvá sú zase ako stvorené pre tie deti, ktoré obľubujú dobrodružné a zábavné knihy. Hlavný hrdina, roztomilý Hádajko, v nich neohrozene pátra po tajuplných strašidlách i nebezpečnom drakovi. Pátranie ho zavedie až do stredoveku, kde prežije množstvo krkolomných, zábavných, ale aj napínavých dobrodružstiev, a neraz mu veru pôjde aj o život. Ako sa to celé skončí? Neprezradíme, treba si určite prečítať!

Knižný klub

Vydavateľstvo Arkus má tiež svoj knižný klub, v ktorom môžete nakupovať so zaujímavými zľavami. Ak sa prihlásite na stránke vydavateľstva, dvakrát do roka dostanete poštou katalóg s knihami a časopismi. Ak si vyberiete čo i len 1 titul, pošle vám ho domov na dobierku. Ak si nevyberiete, objednávať nemusíte nič.

Viac sa dozviete na stránke vydavateľstva: www.vydarkus.eu.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Tehotná v lete - návod na prežitie
08.07.2020   0
Aj keď je leto asi najkrajší čas na tehotenstvo, prináša so sebou aj nepríjemnosti ako riziko prehriata, nadmerné potenie, opuchy, odreniny kože. Na čo by ste si v tehotenstve v lete mali dať pozor a ako si ho uľahčiť?
Keď sa dieťa narodí v zahraničí
03.07.2020   39
...na zápis o narodení bude príslušná špeciálna matrika, tzv. osobitná matrika, ktorú vedie Ministerstvo vnútra SR. Na základe oznámenia sa do osobitnej matriky zapisujú údaje o narodení štátnych občanov SR, ktoré nastali mimo územia SR.
Aké sú šance na otehotnenie v jednotlivých fázach cyklu?
29.06.2020   5
Menštruačný cyklus má svoje fázy, počas ktorých pravdepodobnosť úspešného počatia kolíše od nuly po teoretických 100 %.
babetko
5 rád pre úbohých rodičov, kontajnerov detských emócií
09.07.2020   9
Nikto sa nevenuje úbohým rodičom, ako majú ventilovať ten vreskot a vôbec skutočnosť, že ich úloha je byť hromozvodom svojmu malému dieťaťu, ktoré sa ešte učí narábať so svojimi emóciami. Ale čo my, čo máme robiť my? Pomooooooc!
Čo môžeme dieťaťu povedať namiesto "Neplač!"
06.07.2020   0
Keď sa dieťa utápa v slzách, vyvoláva to v nás veľa emócií. Hlavne chceme, aby boli všetky slzy preč ako mávnutím čarovného prútika, hneď a zaraz. Ale slzy nie sú zlé.
Cestovanie detí do zahraničia: pas pre dieťa, súhlas rodičov s vycestovaním
03.07.2020   7
Každé dieťa, aj bábätko, musí mať pri ceste do zahraničia vlastný cestovný pas. Ako ho vybaviť, čo budete potrebovať? Kedy je potrebný súhlas rodiča dieťaťa s vycestovaním do zahraničia?
detské choroby
Protikvasinková diéta
07.07.2020   3
Ponúkame vám užitočné informácie o tom, čo jesť a čomu sa radšej vyhnúť, ak sa kvasinky stanú nepríjemnou súčasťou vášho života.
Viete, čo znamenajú hodnoty CRP?
04.07.2020   5
Na to, že v prípade potreby nášmu dieťaťu pediater zmeria CRP, sme si už asi zvykli. Radi sa vyhneme antibiotickej liečbe, ak to naozaj nie je nevyhnutné. Čo však znamenajú namerané hodnoty?
Prvá pomoc - Úžeh, Tepelný úpal, Prehriatie
01.07.2020   0
Aký je rozdiel medzi tepelným a slnečným úpalom? Ako správne postupovať pri starostlivosti o prehriate dieťa? Kedy ísť na pohotovosť?
zvery
Povel "Ku mne" alebo tipy na privolanie psa
08.07.2020   0
„Ku mne“ je jeden z najdôležitejších povelov, ktoré potrebujete psa naučiť. Dá sa to u každého psa? Ako na to? Dokedy treba trénovať?
Mačka a dieťa, možné problémy
03.07.2020   1
Podľa posledných výskumov sa ukazuje, že spolužitie dieťaťa a dvoch alebo viacerých zvierat výrazne znižuje riziko vzniku alergie. Jedno zviera nemá na to výrazný vplyv, dve a viac áno.
Poďme chovať kozy, kozičky, kozliatka
25.06.2020   0
Sťahovanie nás mestských ľudí z mesta na dedinu prináša na vidiek potenciál nápadov a tvorivú inšpiráciu. Dá sa v záhrade chovať aj koza? Je to náročné? Ako a prečo kozie produkty...