RSS

 

Portál rodinka.sk ponúka obsah svojich článkov aj cez RSS. RSS je skratkou pre "Really Simple Syndication". RSS je formát pre zlučovanie článkov, správ, obsahu stránok a osobných logov.

Využitie RSS je ale možné pri všetkom, čo je možné zredukovať na malé články. Keď je informácia o každom článku spracovaná do RSS formátu, resp. RSS kanála (RSS feed), je možné tieto informácie prezerať v špecializovanom programe. Tento program, RSS agregátor pristupuje v užívateľom stanovených intervaloch na RSS súbor umiestnený na danom serveri na Internete a sleduje zmeny.

Ak na portáli rodinka.sk pribudne článok, následne sa prejaví pridaním článku do RSS kanála. Po načítaní zmeny RSS čítačom tento novú správu zobrazí a označí ako nečítanú.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 2.7 z 5. Celkom 3 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Strava v tehotenstve: Silná päťka pre tehotnú ženu
26.07.2021   0
Strava v tehotenstve by mala byť nastavená tak, aby budúcej mamičke pomohla zvládnuť náročné obdobie. Ktoré živiny majú nenahraditeľnú úlohu?
Nechcel som byť pri pôrode
26.07.2021   0
Úprimne, nechcem sa vidieť na pôrodnej sále. Neviem, ako by som dával pohľad na krik, plač, bolesť, nervozitu a únavu.
25. júl - Jakub (meniny a význam mena)
25.07.2021   0
Jakub má meniny 25. júla. Je to extra populárne chlapčenské meno s dávnou históriou.
babetko
Najobľúbenejšie chlapčenské biblické mená
25.07.2021   0
Niektorí rodičia vyberajú meno podľa patróna, ktorý má byť dieťaťu ochrancom, či vzorom. Platí to aj pri biblických menách.
Na nákupe s dieťaťom. Keď ide do tuhého
22.07.2021   0
Ak patríte k mamám, ktoré už do obchodu prichádzajú spotené, máme pre vás zopár tipov, ako si nakupovanie s malým dieťaťom urobiť čo najviac znesiteľným.
Baby shower - oslava príchodu bábätka na svet
20.07.2021   0
Baby shower, oslava príchodu nového bábätka, párty pre budúcu mamičku, ktorú zvykne usporiadať najlepšia kamarátka. Ako privítať bábätko?
detské choroby
Je soplík príznakom koronavírusu?
20.07.2021   0
Nie je soplík ako soplík. Delta variant koronavírusu sa správa inak. Ľudia môžu mať pocit, že len prechladli napríklad z klimatizácie.
Hmyz, kliešte, komáre – ako vyzerá alergická reakcia?
19.07.2021   1
Štípance od hmyzu, komárov, či uhryznutie kliešťa - pre niekoho len nepríjemné, niekomu môže ísť o život. Ako má vyzerať prvá pomoc pri uštipnutí hmyzom?
Hypertonus u detí
13.07.2021   1
Svalový tonus je základom pre akýkoľvek pohyb. Čo to znamená, keď je dieťa hypertonické, ako sa hypertonus prejavuje a ako takému dieťatku pomôcť? Základom pre pomoc je dobrá diagnostika a handling.
zvery
Prečo je mačka tučná
15.07.2021   1
Aj keď je okrúhla tvárička a bruško rozkošné, vášmu miláčikovi rozhodne neprospieva. Nadváha spôsobuje u mačiek rovnako ako u ľudí zvýšený krvný tlak, cholesterol, ohrozuje srdce a skracuje život domáceho priateľa.
Pitný režim pre psa alebo koľko vody je akurát
08.07.2021   1
Voda vyživuje, čistí a hydratuje všetky živé tvory na zemi, vrátane našich psích spoločníkov. Koľko vody potrebuje vypiť pes? Ako zistíme, či jej náš pes vypije dosť?
Kastrovaný králik
11.06.2021   0
Aký význam má u zajaca ako domáceho maznáčika kastrácia resp. sterilizácia? Má tento zdanlivo bolestivý úkon u zajacov nejaký vplyv na kvalitu života?