Zoznam článkov autora

 

 24.02.2015
Žena si myšlienky utrieďuje rozprávaním a tak získava náhľad. Hovorí sa, že žena myslí v jazyku, muž v tichu. Žena, keď rozpráva o nejakom probléme s mužom, očakáva porozumenie, nie riešenie. Žena nepotrebuje radcu, ale veľké ucho s otvoreným srdcom.
 19.01.2015
Akokoľvek sa mu snažím vysvetliť, kde robí chybu, on nie a nie sa zmeniť. Už toľkokrát som mu dala šancu, aby sa zmenil a on stále robí tie isté chyby...“ Aj u vás je to tak?
 12.01.2015
„S ním sa nedá! Sme úplne rozdielni! Bola chyba, že som si ho vzala ....“ Možno si poviete, že toto sa nedá „rozkorčulovať“. Ale môžem vás uistiť, že práve rozdielnosť, na ktorej sa to láme, je práve to, čo vie spojiť. Mám pre vás 7 zásad, ktoré pomôžu.
 22.12.2014
Žena sa uvoľní od starostí a problémov tak, že o tom rozpráva. Hmm, no ak sa muž vyhýba rozprávaniu, žena ostáva so všetkým, čo ju trápi sama. Prečo sa vlastne muž vyhýba rozprávaniu? Je veľa dôvodov:
 15.12.2014
Muž sa zrakom viac sústreďuje na jeden bod, než na celý zorný uhol. Zrejme to zdedili ako lovecký inštinkt, ktorý pomáhal mužovi sledovať hodiny a dni svoju korisť, kým ju ulovil. Nájsť ponožky nie je nič, čo by sa dalo uloviť.
 08.12.2014
Mali ste ísť spolu do divadla a on nikde. Zavoláte mu: „..Miláčik, kde si? Muž: „No, kde v práci! Žena: „...ty si zase zabudol....“ Muž sa začne buď ospravedlňovať, vyhovárať, alebo brániť a poprípade aj pridá vhodnú výčitku. Žena sa cíti zradená a muž neschopný.
 01.12.2014
Výzva? Ako? Namiesto vyčítania, že je lenivý a že sa nestará o domácnosť, dáte mu výzvu, aby vás „zachránil“. Stačí investovať do formulácie vety. Poznáte efekt dopamínu a serotonínu?
 18.11.2014
Veľa krát muž pozerá na ženu ako „teľa na nové vráta“ a nechápe o čom tá žena rozpráva. Pokiaľ žena hovorí dlhšie bez kontrolných otázok na overenie, ako to muž vnímal, v tom lepšom prípade sa začne muž tváriť milo a svoje nepochopenie skrýva a vypína sluch.
 10.11.2014
Ako dosiahnuť, aby prestal robiť NIČ, a začal vás počúvať? Ak položíte mužovi otázku, ktorá má viac odpovedí, môžete ho zmiasť. Ak otvoríte viac tém, muž sa začne strácať.
 01.01.1970
Dovolí si muž prežívať slabosť? Nájde sa žena, ktorá by uniesla plač muža? Ktorá namiesto radenia, čo ešte môže spraviť, alebo, že to má preto, že ju nepočúvol, bude iba jednoducho pri ňom v jeho bolesti? Niesť spolu s ním jeho zúfalstvo a zraniteľnosť.
Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.1 z 5. Celkom 13 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku
Gabika napísané 23.05.2020 17:07

Dobry den, mozem ist na pandemicku ocr od 1.6.s druhym dietatom ak to prve ide do skoly ale to druhe do skolky dat nechcem, aj ked aj oni otvaraju skolku? Dakujem Gabika

Vladimír napísané 16.04.2020 18:58

Dobrý deň.

Musím počas pandemickej OČR (dieťa do 10 rokov) prerušiť túto OČR z dôvodu vyčerpania zostatku minuloročnej dovolenky? Alebo ju môžem vyčerpať po skončení týchto mimoriadnych opatrení? Dostávam sa do rozporu so zákonníkom práce, ak dobrovoľne nepreruším OČR?

Ďakujem za odpoveď.

Lucia napísané 06.04.2020 09:08

Dobry den. Chcela by som sa opytat co bude po skonceni skolskeho roku. Ci rodic moze nadalej cerpat OCR kedze tabory nebudu babicka je rizikova skupina a deti (9rokov) same ostat nemozu. Dakujem

Gabika napísané 26.03.2020 14:38

Dobrý deň chcem sa spýtať či môžem ostať na ocr keď má dieťa už 11r a som snimi sama,mám na krku sociálku a deti nemôžu ostať samé doma chcem vedieť či ju dostanem riadne zaplatenu ďakujem za odpoveď

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Keď sa dieťa narodí v zahraničí
03.07.2020   39
...na zápis o narodení bude príslušná špeciálna matrika, tzv. osobitná matrika, ktorú vedie Ministerstvo vnútra SR. Na základe oznámenia sa do osobitnej matriky zapisujú údaje o narodení štátnych občanov SR, ktoré nastali mimo územia SR.
Aké sú šance na otehotnenie v jednotlivých fázach cyklu?
29.06.2020   5
Menštruačný cyklus má svoje fázy, počas ktorých pravdepodobnosť úspešného počatia kolíše od nuly po teoretických 100 %.
Gestóza tehotných
25.06.2020   1
Niektoré gestózy sú pre budúcu mamičku veľmi nebezpečné a treba si na ne dávať veľký pozor. Za nebezpečné gestózy pre matku a dieťa považujeme odborne nazývanú preeklampsiu a eklampsiu. Pacientky s eklampsiou by mali byť čo najrýchlejšie prijaté na jednotku intenzívnej starostlivosti.
babetko
Cestovanie detí do zahraničia: pas pre dieťa, súhlas rodičov s vycestovaním
03.07.2020   7
Každé dieťa, aj bábätko, musí mať pri ceste do zahraničia vlastný cestovný pas. Ako ho vybaviť, čo budete potrebovať? Kedy je potrebný súhlas rodiča dieťaťa s vycestovaním do zahraničia?
Nezakrývajte v horúčavách kočík, aby sa bábätko neprehrialo
01.07.2020   0
Mnoho kočíkov je zakrytých, či už bavlnenou plienkou, uterákom alebo jemnou dečkou, aby tienili pred priamymi slnečnými lúčmi. Odborníci však rodičov pred takýmto riešením počas horúcich letných dní varujú. Bábätku hrozí prehriatie.
Chystáte sa na výstavu Poklad Inkov na Bratislavský hrad? Len neberte dieťa, vyhodia vás
30.06.2020   0
Majiteľka výstavy asi nemá deti... Inak by nemohla vydať tak nezmyselný príkaz.
detské choroby
Viete, čo znamenajú hodnoty CRP?
04.07.2020   5
Na to, že v prípade potreby nášmu dieťaťu pediater zmeria CRP, sme si už asi zvykli. Radi sa vyhneme antibiotickej liečbe, ak to naozaj nie je nevyhnutné. Čo však znamenajú namerané hodnoty?
Prvá pomoc - Úžeh, Tepelný úpal, Prehriatie
01.07.2020   0
Aký je rozdiel medzi tepelným a slnečným úpalom? Ako správne postupovať pri starostlivosti o prehriate dieťa? Kedy ísť na pohotovosť?
Rodičia pozor: 12 najčastejších letných detských ochorení
27.06.2020   1
Kinetóza, hnačky, či popálenie medúzou. V letných mesiacoch je vhodné myslieť na prevenciu určitých ochorení. Ktorých?
zvery
Mačka a dieťa, možné problémy
03.07.2020   1
Podľa posledných výskumov sa ukazuje, že spolužitie dieťaťa a dvoch alebo viacerých zvierat výrazne znižuje riziko vzniku alergie. Jedno zviera nemá na to výrazný vplyv, dve a viac áno.
Poďme chovať kozy, kozičky, kozliatka
25.06.2020   0
Sťahovanie nás mestských ľudí z mesta na dedinu prináša na vidiek potenciál nápadov a tvorivú inšpiráciu. Dá sa v záhrade chovať aj koza? Je to náročné? Ako a prečo kozie produkty...
Liečba mačkou - Felinoterapia
18.06.2020   1
Felinoterapia - liečba somatických a psychických ochorení či záťaží založená na priamom kontakte človeka s mačkou. Pradenie mačky navodzuje pocit kľudu a optimizmu. Mimoriadne pozitívny vplyv má pri depresiách, úzkostiach, mozgovej porážke, mentálnej retardácii, reumatizme, zmyslových poruchách, telesnom postihnutí i psychosomatických poruchách.