Zoznam článkov autora

 

 07.05.2020
Prečo je toto ochorenie také časté? Na príčine sú baktérie, ktoré sa síce v pošve vyskytujú prirodzene. Stačí však malá zemna prostredia, nedostatok viatmínov, únava, stres či lieky, a prostredie sa naruší. Bkatérie sa tak môžu šíriť a spôsobovať komplikácie.
 06.05.2020
Vedeli ste napríklad, že Shaun má skutočnosti iba 17 ovčích rokov? Alebo že sú s malým Timmym, ovečkou s cumlíkom, bratranci? Aj ten už má vlastný animovaný seriál. Timmyho mama je Shaunova teta a pes, ktorý si v príbehu zodpovedne plní službu, sa volá Bitzer. To je mimochodom jediná postava, ktorej meno sa dozvieme priamo z príbehu. Tvorcovia sa rozhodli, že názvy obchodov či autobusovej zastávky budú nakreslené nečitateľne.
 05.05.2020
Starší ľudia potrebujú cítiť, že si chceme vypočuť, čo prežívajú, hoci by sme sa o ich zdraví radšej porozprávali so zdravotnou sestrou.
 01.05.2020
Prosím si kávičku. Čože? Nemáte? Máme. Ale iba zlú...
 28.04.2020
V televízii počúvame o stovkách seniorov, ktorí sa ocitli sami, pretože ich deti žijú v inom meste či krajine. Častokrát ale nepoznáme starú pani, ktorá býva na konci ulice, a potrebovala by spraviť väčší nákup či vyvenčiť psa.
 26.04.2020
Ak rómska matka dojčí, dieťa má vysokú šancu prežiť. Lenže v týchto osadách je vysoké percento matiek vo veku od 13 do 18 rokov. A tie zväčša (podotýkam, nie vždy) nedojčia, prípadne sa o dieťa stará niekto z príbuzenstva. Akonáhle dieťa nedojčia, musí mať umelé mlieko. A tu je kameň úrazu. Umelé mlieko je drahé. Ak ho tieto rodiny kúpia, tak nie v takom množstve, ako by bolo potrebné.
 26.04.2020
Takúto postavu som mala po štyroch deťoch. Povedala mi moja babka, keď som si ako 16 ročná skúšala šaty z jej starej skrine
 21.04.2020
Možností je hneď niekoľko, a nepotrebujete k tomu ani vzdelanie v oblasti medicíny. Iniciatíva smepripraveni.sk spolupracuje s ďalšími organizáciami, ktoré pomáhajú ľuďom, ktorí sa ocitli v núdzi či v spoločenskej izolácii. Pomocnú ruku uvíta napríklad Červený kríž, Notabene či iniciatívy Kto pomôže Slovensku, Pomôž susedovi a Pomôž nemocnici.
 20.04.2020
"Mamááá! Povedz jej, že to je mojeeee." Kedy mi štát odpovie? Ako dlho budú ešte doma!
Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.1 z 5. Celkom 13 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku
Gabika napísané 23.05.2020 17:07

Dobry den, mozem ist na pandemicku ocr od 1.6.s druhym dietatom ak to prve ide do skoly ale to druhe do skolky dat nechcem, aj ked aj oni otvaraju skolku? Dakujem Gabika

Vladimír napísané 16.04.2020 18:58

Dobrý deň.

Musím počas pandemickej OČR (dieťa do 10 rokov) prerušiť túto OČR z dôvodu vyčerpania zostatku minuloročnej dovolenky? Alebo ju môžem vyčerpať po skončení týchto mimoriadnych opatrení? Dostávam sa do rozporu so zákonníkom práce, ak dobrovoľne nepreruším OČR?

Ďakujem za odpoveď.

Lucia napísané 06.04.2020 09:08

Dobry den. Chcela by som sa opytat co bude po skonceni skolskeho roku. Ci rodic moze nadalej cerpat OCR kedze tabory nebudu babicka je rizikova skupina a deti (9rokov) same ostat nemozu. Dakujem

Gabika napísané 26.03.2020 14:38

Dobrý deň chcem sa spýtať či môžem ostať na ocr keď má dieťa už 11r a som snimi sama,mám na krku sociálku a deti nemôžu ostať samé doma chcem vedieť či ju dostanem riadne zaplatenu ďakujem za odpoveď

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Keď sa dieťa narodí v zahraničí
03.07.2020   39
...na zápis o narodení bude príslušná špeciálna matrika, tzv. osobitná matrika, ktorú vedie Ministerstvo vnútra SR. Na základe oznámenia sa do osobitnej matriky zapisujú údaje o narodení štátnych občanov SR, ktoré nastali mimo územia SR.
Aké sú šance na otehotnenie v jednotlivých fázach cyklu?
29.06.2020   5
Menštruačný cyklus má svoje fázy, počas ktorých pravdepodobnosť úspešného počatia kolíše od nuly po teoretických 100 %.
Gestóza tehotných
25.06.2020   1
Niektoré gestózy sú pre budúcu mamičku veľmi nebezpečné a treba si na ne dávať veľký pozor. Za nebezpečné gestózy pre matku a dieťa považujeme odborne nazývanú preeklampsiu a eklampsiu. Pacientky s eklampsiou by mali byť čo najrýchlejšie prijaté na jednotku intenzívnej starostlivosti.
babetko
Cestovanie detí do zahraničia: pas pre dieťa, súhlas rodičov s vycestovaním
03.07.2020   7
Každé dieťa, aj bábätko, musí mať pri ceste do zahraničia vlastný cestovný pas. Ako ho vybaviť, čo budete potrebovať? Kedy je potrebný súhlas rodiča dieťaťa s vycestovaním do zahraničia?
Nezakrývajte v horúčavách kočík, aby sa bábätko neprehrialo
01.07.2020   0
Mnoho kočíkov je zakrytých, či už bavlnenou plienkou, uterákom alebo jemnou dečkou, aby tienili pred priamymi slnečnými lúčmi. Odborníci však rodičov pred takýmto riešením počas horúcich letných dní varujú. Bábätku hrozí prehriatie.
Chystáte sa na výstavu Poklad Inkov na Bratislavský hrad? Len neberte dieťa, vyhodia vás
30.06.2020   0
Majiteľka výstavy asi nemá deti... Inak by nemohla vydať tak nezmyselný príkaz.
detské choroby
Viete, čo znamenajú hodnoty CRP?
04.07.2020   5
Na to, že v prípade potreby nášmu dieťaťu pediater zmeria CRP, sme si už asi zvykli. Radi sa vyhneme antibiotickej liečbe, ak to naozaj nie je nevyhnutné. Čo však znamenajú namerané hodnoty?
Prvá pomoc - Úžeh, Tepelný úpal, Prehriatie
01.07.2020   0
Aký je rozdiel medzi tepelným a slnečným úpalom? Ako správne postupovať pri starostlivosti o prehriate dieťa? Kedy ísť na pohotovosť?
Rodičia pozor: 12 najčastejších letných detských ochorení
27.06.2020   1
Kinetóza, hnačky, či popálenie medúzou. V letných mesiacoch je vhodné myslieť na prevenciu určitých ochorení. Ktorých?
zvery
Mačka a dieťa, možné problémy
03.07.2020   1
Podľa posledných výskumov sa ukazuje, že spolužitie dieťaťa a dvoch alebo viacerých zvierat výrazne znižuje riziko vzniku alergie. Jedno zviera nemá na to výrazný vplyv, dve a viac áno.
Poďme chovať kozy, kozičky, kozliatka
25.06.2020   0
Sťahovanie nás mestských ľudí z mesta na dedinu prináša na vidiek potenciál nápadov a tvorivú inšpiráciu. Dá sa v záhrade chovať aj koza? Je to náročné? Ako a prečo kozie produkty...
Liečba mačkou - Felinoterapia
18.06.2020   1
Felinoterapia - liečba somatických a psychických ochorení či záťaží založená na priamom kontakte človeka s mačkou. Pradenie mačky navodzuje pocit kľudu a optimizmu. Mimoriadne pozitívny vplyv má pri depresiách, úzkostiach, mozgovej porážke, mentálnej retardácii, reumatizme, zmyslových poruchách, telesnom postihnutí i psychosomatických poruchách.