Zoznam článkov autora

 

 12.07.2019
Slovenské rodiny vyhľadávajú na kúpanie predovšetkým overené a bezpečné miesta ako kúpaliská či aquaparky, oveľa menej navštevujú jazerá a vodné plochy v prírode. Aj väčšina malých plavcov dá dnes prednosť kúpaniu v čistej, primerane zohriatej vode a kúpaliskovým atrakciám ako šmýkačky a tobogány. Máloktoré rodiny zanedbávajú aj bezpečnostné vybavenie pri kúpaní. Deťom nechýbajú rukávniky, kolesá do vody, špeciálne plavky a samozrejmosťou je prítomnosť rodiča. Väčšina detí do desať rokov ovláda aspoň základy plávania zo školy.
 10.07.2019
Jablká ošúpte, nakrájajte na kocky a dajte do hrnca. Pridajte 4 lyžice cukru, zalejte dvoma dcl vody alebo jablkového džúsu a povarte 15 minút na miernom ohni. Sladkú smotanu vymiešajte na šľahačku a opatrne pridajte mascarpone. Do pohárov navrstvite piškóty, jablká, mascarpone so smotanou a ozdobíte kakaom.
 09.07.2019
Zábal na nohy môžete aplikovať pred spaním, ale pokojne aj počas noci. Pomôže najmä v dňoch, keď teplomer aj vo večerných hodinách ukazuje tridsať stupňov. Na zábal vyskúšajte ľanovú utierku, mäkký uterák či bavlnenú plienku. Zmiešajte teplú vodu a ocot v pomere 1:1 a namočte doňho napríklad osušku. Omotajte ju okolo chodidiel. Nohy si vyložte na zrolovanú prikrývku a nechajte odpočívať.
 05.07.2019
Kým som nemala deti, bola cesta na dovolenku najlepšia časť leta. Len sme nasadli do auta a vyrazili smerom more a talianska zmrzlina – hrali nám obľúbené pesničky, pili sme kávu z benzínky a tešili sa.
 03.07.2019
Okrem nadšenia si včelárstvo vyžaduje aj základné vedomosti o tom, ako včely žijú, a ako sa o ne treba starať. Dá sa povedať, že včely sú ako každé hobby. Môžete začať nevinne jedným úľom vďaka včelárskemu krúžku a pokračujete rodinnou tradíciou chovania včiel, výrobou vlastných domácich úľov a produkciou medu. Čo je v konečnom dôsledku aj podstata domáceho včelárstva.
 02.07.2019
Bývali sme u rodičov, a pracovalo sa od rána do večera. Na oddych a vyložené nohy nebol čas. Otehotnela som v lete a práca v záhrade nepočkala kvôli ranným nevoľnostiam. Veci som podostávala, čo nebolo, uštrikovala svokra. Babky mi podarovali plienky, kočík mi doviezol švagor z Maďarska. Keď vidím nevestu, ako si chystá pre prvé bábätko výbavičku, rieši farbu kočíka a dolaďuje tašku na veci, v dobrom jej závidím.
 26.06.2019
Chcete vyraziť s rodinou na krátky výlet či predĺžený víkend? Slovensko je malá krajina, ale plná zaujímavých miest. Mnohé z nich sú vhodné aj pre najmenších návštevníkov. Preto neváhajte využiť letné počasie, zbaliť ruksak a vybrať sa za poznávaním.
 25.06.2019
Namiesto kupovaných ochutených nápojov si môžeme pripraviť perlivú vodu ochutenú doma vyrobeným sirupom.
 24.06.2019
Ako však vykryť 8 týždňov prázdnin? Nie vždy sú po ruke babky a dedkovia, ktorí by sa vnúčat na nejaký čas ujali. Mnoho rodičov má už teraz vrásky, čo bude s deťmi počas leta. Niekoľko tipov vám prinášame aj my.
 22.06.2019
Koniec organizovaného učenia? Vo svete sa stáva hitom unschooling, kde školy ani tradičné vzdelávanie nemajú miesto.
Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 3.5 z 5. Celkom 6 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Rebríček 2019: Mamy oznámkovali najlepšie pôrodnice
18.07.2019   0
Na portáli www.sprievodca-porodnicami.sk hodnotilo slovenské pôrodnice od vlaňajšieho augusta do konca mája tohto roku 2 839 matiek.
Sprievodca pôrodnicami 2019
18.07.2019   0
V pôrodniciach chýbajú obyčajné sprchy a toalety
17.07.2019   0
Poznámka mamy, že netiekla v pôrodnici teplá voda, je jedna z čerešničiek.
babetko
Toho, kto vymyslel "materskú dovolenku" by som natrela medom a posadila do mraveniska...
19.07.2019   59
Určite máme rôzne predstavy o dovolenke, tá moja je o mori, lehátku a slnku. Nijako sa nezlučuje s prácou na plný úväzok, ktorá je ohodnotená horšie ako stovky iných profesií.
Bonding náš každodenný
17.07.2019   0
Ako vyzerá podpora bondingu v našich pôrodniciach? Prečo sú medzi jednotlivými nemocnicami rozdiely v jeho podpore? Dá sa dieťatko priložiť mamičke hneď po narodení aj v prípade cisárskeho rezu?
Čo potrebujeme, aby sme zdolali koliku?
16.07.2019   0
Pravidelná bolesť nafúknutého bruška postihuje asi 25 percent novorodencov od 3. až 6. týždňa života do 3. až 4. mesiaca.
detské choroby
Magnetická rezonancia pre deti inak
05.07.2019   0
Deti sa často návštevy lekárov obávajú. Ako spríjemniť tento zážitok vymysleli v USA, keď z obyčajných prístrojov spravili dobrodružstvo.
Majú piť deti bylinkové čaje?
01.07.2019   0
V lekárňach nájdete na výber veľa čajov, určených pre deti od 4., 6., 8. ...mesiaca. Pre mňa je vždy otázkou, kde a ako boli byliny pestované. Vyhýbajte sa granulovaným čajom, hoci sa tvária ako bylinkové.
Deti a klimatizácia. 7 x AKO bezpečne
26.06.2019   0
Je bezpečné používať klimatizáciu pri malom bábätku? Odborníci tvrdia, že áno, ako dodržíte niekoľko opatrení. Niektorí lekári súhlasia s názorom, že je bezpečnejšie používať klimatizáciu aj u novorodenca, než ho ponechať v horúcom, vlhkom prostredí, bez prúdenia vzduchu.
zvery
Chcem vlastného koňa. Koľko stojí kôň?
15.07.2019   11
Je to až také nedostupné? Koľko stojí kôň? Kde bude bývať? Čo potrebuje?
Canisterapia - inšpirácia ako pracovať so psom
06.07.2019   0
Rozhovor so Zuzanou Blažekovou, majiteľkou bernského salašníckeho psa - canisterapeuta, o tom ako sa dostali ku Canisterapii a ako pomáhajú druhým. Inšpirácia ako zamestnať psa a prospievať nielen v rodine ale i v spoločnosti.
Kŕmenie psa surovou stravou - BARFovanie
18.06.2019   7
BARFovanie je kŕmenie surovým mäsom, kosťami a surovou zeleninou. No neznamená to, že každý deň hodím psovi kilo surového krvavého mäsa. Tak ako vlky, aj pes potrebuje byliny, korienky, či zeleninu, aby doplnil pre svoj organizmus potrebné látky.