Zoznam článkov autora

 

 21.05.2019
Možnosť otestovať otcovstvo nemusíte len prostredníctvom odborníkov. Samotné anonymné testovanie umožňuje objednávku testu až domov. Štandardne sa používa tyčinka, ktorou sa urobí výter z ústnej dutiny. Každý test obsahuje dve vzorky, ktoré sa odošlú späť do spoločnosti, ktorá o niekoľko dní vyhodnotí testovanie. Výsledky odošle podľa vyžiadania na adresu žiadateľa, alebo na mailovú adresu.
 17.05.2019
Jedna z hlavných hrdiniek Daenerys Targaryen, ktorú diváci poznajú aj pod prezývku Danny či Khaleesi si najmä ženské diváčky obľúbili natoľko, že po svete behá takmer 3 500 dievčatiek, ktoré nosia meno dračej kráľovnej.
 15.05.2019
Lepok podobne ako kazeín produkuje v našom tele opioidné peptidy. Nie som odborník, ale pani doktorka nám vysvetlila, že cez presakovanie čreva u autistických detí (mnohé majú stabilne zvýšené zápalové faktory, ich tráviaca sústava je citlivá), sa tieto peptidy dostávajú do krvi a pôsobia na psychický stav dieťaťa. Vtedy môže dieťa pôsobiť, ako by bolo na opiátoch. Čiže nesústredene alebo pasívne – doslova autisticky.
 13.05.2019
Plasty znamenajú zjednodušenie života. Môžeme viac nakupovať, hromadiť, vyhadzovať a opäť nakupovať. Ale dokedy?
 08.05.2019
Podľa českého prieskumu každé šieste dieťa poskytne prostredníctvom sociálnych sietí svoje intímne fotografie alebo videá. Pripravovaný dokument V sieti, za ktorým stojí Vít Klusák a Barbora Chalupová, mladí českí filmoví tvorcovia, mal byť pôvodne len virálnym videom. To, čo sa však strhlo potom, ako na sociálnu sieť zavesili profily dospelých žien, ktorým vytvorili falošný imidž dvanásťročných dievčat, prekvapilo aj ich.
 03.05.2019
V piatom mesiaci som s prekvapením zistila, že už mám sedem kíl naviac, a môj muž rovnako. Krátko pred pôrodom som sa zastavila na plus dvadsať kíl. A manžel? Počas môjho tehotenstva pribral dobrých 17 kíl. A to bol predtým mušia váha. A ako je to s priberaním u budúcich oteckov? Za všetkým nakoniec nebudú hormóny ani tehotenské chute, ale zmena životného štýlu. Tá sa prejaví predovšetkým pri prvom dieťati, pretože ak sú manželia naučení tráviť čas spoločne, zvyčajne sa zmení jeho náplň.
 03.05.2019
Prečo sú bežné jednorazovky problém? Z ekologického hľadiska ide o časovanú bombu. Použitá plienka putuje do smetného koša a odtiaľ na smetisko, kde sa bude rozkladať ďalších 500 rokov. Za jeden deň spotrebujú rodičia bábätka približne 6 plienok. Predstavte si toto číslo vynásobené počtom dní v roku. A takýchto bábätiek, odchovaných na jednorazovkách, sú milióny.
 02.05.2019
Keby šlo len o daň za zdravé a pekné dieťa, človek by sa na to vykašlal. Ale nešlo. Vlasy sú dôležitý indikátor zdravia. Ak vám z hrivy po pás ostane na hlave pankáč, buď ste zmenili štýl, alebo jednoducho vlasy zoslabli, a v tele niečo nie je ok. V tehotenstve je tá príčina jasná. Hormóny šalejú, aj to málo vitamínov a živín, čo do seba dostaneme, ide budúcemu potomkovi, a my proste nie sme vo svojej koži. Pár vypadaných vlasov navyše ženu spočiatku netrápi. Ale verte mi, keď materské hormóny opadnú, začne vás to škrieť.
 01.05.2019
V detstve som bola stále chorá. Vkuse mala kašeľ, chrípku, zápal pľúc, zápal priedušnice, všetko stále dokola.“ Henriete vybrali mandle, ale nepomohlo to. Rodičia tušili, že niečo nie je v poriadku. Navštívili najskôr alergiológa a neskôr imunológa, aby odhalili príčinu chorôb. Primárna imunodeficiencia je vzácne genetické ochorenie, ktoré sa vyskytuje u jedného z 50 000 jedincov. Avšak počet pacientov každý rok pribúda a spolu s nimi sa prehlbuje aj intenzívny výskum o imunitnej nedostatočnosti. Pochopenie imunity bude pre lekárov v budúcnosti bránou k ochrane pre mnohými ochoreniami, chronickými infekciami a ochrane autoimunity.
 28.04.2019
Jeden z dôležitých rozdielov medzi súrodencami a priateľmi je ten, že o vzťah so súrodencom sa dieťa nemusí toľko snažiť. Súrodenec tu bude na druhý deň, aj keď ste mu vynadali či zničili mu jeho obrázok. V priateľských vzťahoch sú deti motivované správať sa lepšie.
Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.0 z 5. Celkom 5 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
EUROVOĽBY
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Je to dieťa moje? Potvrdiť otcovstvo môžu aj anonymné DNA testy
21.05.2019   0
Možnosť otestovať otcovstvo nemusíte len prostredníctvom odborníkov. Samotné anonymné testovanie umožňuje objednávku testu až domov. Štandardne sa používa tyčinka, ktorou sa urobí výter z ústnej dutiny. Každý test obsahuje dve vzorky, ktoré sa odošlú späť do spoločnosti, ktorá o niekoľko dní vyhodnotí testovanie. Výsledky odošle podľa vyžiadania na adresu žiadateľa, alebo na mailovú adresu.
Kvôli strachu z pôrodu som skončila u terapeuta
14.05.2019   0
Teraz viem, že prežitá skúsenosť z pôrodu je vlastne trauma, veď sa bojovalo o život môjho dieťaťa. Preto sa cítim bezmocná a mám obavy, že ak sa niečo stane, nebudem vedieť pomôcť svojmu dieťaťu.
SZČO a materská
12.05.2019   0
Má SZČO nárok na materské? Musí prerušiť alebo zrušiť živnosť, keď poberá materské? Aké sú podmienky nároku na materské? Ako sa vypočíta materské SZČO? Mám nárok na materské, ak mám podlžnosti na poistnom?
babetko
Montessori prístup: deti upratujú hračky samé od seba
21.05.2019   0
Montessori učitelia uplatňujú metódy, ktoré vedia osloviť už najmenšie deti k tomu, aby boli poriadkumilovné.
Vyhrajte detský tábor STROJ ČASU od Dôvery (03 kolo)
20.05.2019   0
Vyhrajte detský tábor na august v Námestove. Losujeme každý týždeň nového výhercu.
Mamy nepadajú učené z neba
19.05.2019   2
Asi pred rokom som v návale hnevu povedala synovi, že keď ma neľúbi a nechce so mnou žiť, nech si pobalí kufor a ide tam, kde mu bude lepšie. Akcia – reakcia, ešte len spustil spŕšku sprostostí. A ja, čo som mala byť nad vecou, som mu namiesto toho do kufra začala hádzať veci.
detské choroby
Histamínová intolerancia
20.05.2019   0
Histamínová intolerancia má rôzne príznaky, aj veľa takých, ktoré by sme automaticky liečili ako nádchu, migrénu, prípadne ako alergickú kožnú reakciu. Pokiaľ sa jedná o HIT, vyžaduje si nízkohistamínovú diétu.
Astma
14.05.2019   4
Astma postihuje 10% detí. Aké sú príčiny tejto choroby? Ako sa prejavuje? Ako ju liečiť? Dá sa astme predchádzať?
Mrľa detská
03.05.2019   0
Mrle žijú v čreve človeka, o ktoré sa prichytávajú ústnym otvorom a živia sa bunkami čreva a rôznymi baktériami. Deťom spôsobujú nemalé problémy.
zvery
Ako správne osloviť, či volať ovcu
09.05.2019   0
No jednoduché to nie je. Samica ovce domácej sa nazýva bahnica. Samec je baran a ich mláďatko sa volá jahňa. Čo je potom baránok?
Upratovači v akváriu
05.05.2019   0
Riasy, nečistoty, nánosy a zbytky potravy. Postačí niekoľko dní až týždňov a z vášho klenotu je vec blízko podobná žumpe. S podobným stavom nám dokážu pomôcť ryby, ktorých hovorovo voláme „upratovači“.
O čom mačky snívajú
27.04.2019   0
O čom zvyknú mačky a mačiatka snívať? Sú ich sny úplne iné ako tie naše? Mávajú aj zlé sny? Vraj existujú aj námesačné mačky. Je to možné?