SprávySprávy

Zomrel český spevák Karel Gott

 Marcela Beňová   02.10.2019   0

Krátko pred polnocou zomrel najznámejší český spevák Karel Gott. O jeho úmrtí informovala spevákova manželka Ivana Gottová.

Facebook

 

Spevák sa nedávno na sociálych sieťach sám priznal k zhoršujúcemu zdravotnému stavu. Karel Gott zomrel doma v kruhu svojej rodiny.

Na odchod sa pripravoval

Zhubné ochorenie lymfatických uzlín diagnostikovali lekári spevákovi ešte v roku 2015. V roku 2016 liečbu úspešne ukončil. Spevák sa po zotavení vrátil k svojej práci.

Tento rok pripravil pri príležitosti okrúhlych 80. narodenín dve nové CD kolekcie, kde zhrnul najväčšie hity, ktoré nahral počas kariéry. Zároveň pripravil skladbu Srdce nehasnou, ktorú naspieval so svojou dcérou Charlotte. Aj keď sa jeho fanúšikovia tešili, že si ju budú môcť vypočuť aj na pripravovanom turné pri príležitosti jeho narodenín, už sa tak nestalo.

Spevák zo zdravotných dôvodov koncerty zrušil a v septembri sám oznámil verejnosti, že sa dlhodobo lieči na akútnu leukémiu. Karel Gott sa liečil doma, starala sa oňho manželka a dcéry.

42 zlatých slávikov

Karel Gott sa pôvodne na prácu speváka nepripravoval. Bol vyučený elektromontér, hudbe sa začal venovať až popri práci. Vydal viac ako 100 albumov a získal 42 zlatých slávikov. Objavil sa aj v niekoľkých filmoch a českú hudobnú scénu reprezentoval po celom svete.

V roku 2008 sa oženil so svojou dlhoročnou priateľkou Ivanou Macháčkovou, s ktorou má dve dcéry Charlottu Ellu a Nellu Sofiu.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 2 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Marcela Beňová

Vášnivo rada píšem, inšpiráciu zbieram najmä doma. V tom mi pomáhajú moje dve malé slečny. Voľné chvíle trávim najradšej pri knihách, kvalitných filmoch a na dobrodružných výpravách s rodinou. Nikdy neodmietnem kávu a dobrý rozhovor.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Lepšie tehotenstvo s hudbou (a čo počúvať)
01.03.2021   0
Ako môže počúvanie hudby prospieť nenarodeným deťom a ich matkám, a ktorá hudba sa najlepšie hodí počas tehotenstva.
Zamlknutý potrat - Missed abortion
27.02.2021   24
Šla som z poradne a pred nemocnicou som stretla kamarátku. Plakala. Práve jej na ultrazvuku v ranom štádiu tehotenstva oznámili, že jej dieťaťu, na ktoré sa už veľmi tešila a malo sa narodiť ako prvé, nebije srdiečko. Má prísť na hospitalizáciu... Aj jej sa to stalo, aj mnohým ďalším. Len sa o tom tak veľmi nehovorí.
Kuváda - keď je tehotný aj muž
24.02.2021   0
Tehotná žena priťahuje pozornosť okolia a je zahrňovaná ochranou a starostlivosťou. Muž po jej boku však môže tiež prežívať nevoľnosť i bolesti.
babetko
Svoje deti neuspávam
02.03.2021   1
Žijem aj s manželom a 2 malými dcérkami v Belgicku. V starostlivosti o deti v Belgicku a u nás sú veľké rozdieli.
Ako uvariť prvú mrkvu (1)
01.03.2021   0
Najjednoduchší postup na svete na uvarenie prvého zeleninového príkrmu. S krásnymi fotografiami od Jany Babjak Veselskej.
Súťaž: Čo sa dá robiť cez jarné prázdniny v lockdowne?
01.03.2021   0
Súťažte o 20 eurovú poukážku na nákup v dm.
detské choroby
7 tipov pri suchom dráždivom kašli
01.03.2021   0
Čo používate na suchý dráždivý kašeľ? Čo funguje? Ponúkam pozbierané nápady, ak sa v tomto počasí niečo podobné u vás doma objaví.
Porucha spôsobená nedostatkom prírody
27.02.2021   1
Čo je to „nature- deficit disorder“? Tento termín objavil, či zaviedol Richard Louv. Hovorí, že spôsobuje široké spektrum psychických i fyzických problémov, ktoré deti majú.
Cvičenia na ploché nohy pre deti: 15 hravých tipov
23.02.2021   0
Vhodnou terapiou sú jednoduché cvičenia na spevnenie klenby. Určite sa medzi nimi nájdu aj také, pri ktorých sa deti zabavia.
zvery
Najčastejšie chyby pri výcviku psa, ktoré robíme takmer všetci
22.02.2021   0
Ak raz budete na psa kričať „K nohe,“ druhýkrát „Poď sem“, či „Kde sa túlaš!“ nebude vám rozumieť.
Vodná korytnačka v zime
16.02.2021   0
Zabudnite na malé plastové bazéniky s plastovou palmičkou, ktoré neudržia teplotu a po niekoľkých mesiacoch neudržia ani samotnú korytnačku. Zabudnite aj na stolné lampičky, ktorými chcete nahradiť správne svetlo.