SprávySprávy

Žiaden iný faktor nerozhoduje o budúcnosti viac ako vzdelávanie

 ts   24.09.2022   1

Gramotnosť žiakov na Slovensku v oblasti čítania, matematiky, prírodných vied a písania sa podľa testov OECD PISA zhoršila. Ešte viac to platí pre deti v sociálne znevýhodnených a málo rozvinutých komunitách, pričom situácia sa v posledných dvoch rokoch dramaticky zhoršila v dôsledku zatvorenia škôl.

 

Inovatívny program

Medzinárodný model Teach for All priťahuje do školstva výnimočných mladých ľudí a pripravuje ich na dlhodobú životnú dráhu, aby zvládli náročné role v školstve a spoločnosti, cez ktoré je možné realizovať systémovú zmenu.

Iniciatíva Teach For Slovakia už 7 rokov pripravuje učiteľov na vyučovanie v triedach po celej krajine. Do programu sa zapojilo viac ako 100 ľudí, ktorí absolvovali 2 roky v slovenských školách. Aktuálne približne 20 ľudí z nich pôsobí v inštitúciach ministerstva školstva a štátu, kde pracujú na systémových zmenách. Viacerí založili vlastné vzdelávacie projekty.

Tento rok vyučovalo viac ako 41 účastníkov programu na 26 školách v regiónoch východného, západného Slovenska a Bratislavy.

Nová spolupráca

UniCredit bude úzko spolupracovať s iniciatívou Teach For Slovakia s cieľom výrazne zvýšiť počet oslovených študentov a rozšíriť svoj program. Podporí sieť Teach For All darom vo výške takmer 2 milióny eur na financovanie aktivít v školskom roku 2022/2023.

Nejde len o finančnú podporu, zamestnanci budú mať možnosť aktívnou účasťou pomáhať pri vzdelávaní mladých ľudí ako dobrovoľníci, alebo zapojením sa do aktivít priamo na školách. Týmto spôsobom zamestnanci prispejú svojím časom, vedomosťami a skúsenosťami.

Zakladateľ Teach for Slovakia Stanislav Boledovič uvádza, že  “Spoločne sme identifikovali finančnú gramotnosť ako nosnú tému pre našu spoluprácu. Aktivity budú prebiehať priamo v školách, a to najmä v regiónoch, kde je situácia obzvlášť potrebná.“

 

Poskytnúť učiteľom všetko, čo potrebujú

“Žiaden iný faktor nerozhoduje o budúcom úspechu nášho kontinentu viac ako vzdelávanie a rozvoj našich mladých ľudí. Za týmto účelom musíme zvyšovať kvalifikáciu učiteľov, podporovať ich a poskytnúť im všetko, čo potrebujú, aby boli čo najlepšími pedagógmi, “ uviedol Andrea Orcel (CEO skupiny UniCredit).

Obe organizácie vďaka tomuto partnerstvu využijú svoje celoeurópske siete a budú spolupracovať s miestnymi partnermi s cieľom dosiahnuť bezprostrednú zmenu v triedach a dlhodobú spoločnú zmenu v komunitách.

Posilnením vzdelávacích systémov a vytvorením inovatívneho prostredia zabezpečíme, aby dnešné deti v triedach mohli vytvárať lepšiu budúcnosť. Tento cieľ dosiahneme posilnením postavenia študentov, podporou globálneho aktivizmu, zapojením komunity, zdieľaním pokroku a zvyšovaním informovanosti.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 3.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku
Hbnk napísané 02.10.2022 11:02

Už nemáme socializmus ze si tu dávate nejaké články s nejakou úplne zlou modelovú situáciou a ešte k tomu strašenie dievčatá a vrtanim do kadecoho

Presuňte si to inde tie clanky prečo je

jedna ponožka iná ako druhá jeden rukáv taky iný taky teraz je to rôzne a co robí počas dňa to si mozte inde

potom hocikto si môže ist do kina tam je také na pozeranie

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Prečo v tehotenstve bolia prsia?
19.11.2022   0
Že sa prsníky zväčšujú, môžete pobadať už medzi 6. - 8. týždňom tehotenstva. Do konca tehotenstva môže každý prsník zväčšiť svoju hmotnosť až o 300 g. Asi každá desiata žena máva pri týchto zmenách a prípravách počas tehotenstva aj bolesti.
Dieťa pri pôrode spolupracuje
16.11.2022   0
Šetrný a nenásilný pôrod. Taký si samozrejme prajú všetci rodičia. Skutočnosť je však taká, že každý pôrod je v podstate násilná udalosť, ktorú sprevádzajú bolesti a poranenia.
Prídavky na dieťa 2022/2023
15.11.2022   35
Prídavok na dieťa alebo "rodinné prídavky." Aká je výška prídavku na dieťa, kto si môže požiadať o prídavok na dieťa, ako vyzerá žiadosť, tlačivo?
babetko
60 aktivít pre deti na celý advent až do Vianoc
25.11.2022   0
Venujme svojej rodine a deťom sami seba, svoj čas a vychutnajme si to. Na každý deň sa núka toľko aktivít... na každý prst tucet, no stačí hoci len jedna :-)
20 básničiek pre Mikuláša
24.11.2022   3
Poďte sa s nami naučiť básničku pre Mikuláša. Aspoň jednu alebo hoci aj všetkých 20!
Odkedy som mama, ľudia mi rozprávajú samé blbosti
22.11.2022   0
Každá mama by mala mať v rukáve duchaplné, múdre odpovede, keď sa ocitne pod paľbou „vďačných“ komentárov.
detské choroby
Astmatik a šport
20.11.2022   0
Kedysi boli deti s astmou od športu odrádzané. Dnes to už neplatí a z rôznych štúdií vieme, že aktívny pohyb a športovanie astmatikom pomáha. Ktoré športy sú vhodné pre astmatikov?
Ako uvoľniť upchaté dutiny
10.11.2022   0
Ak dieťa nevie vysmrkať hlien, ktorý sa v prínosových dutinách hromadí, množia sa tam baktérie. Ako ho uvoľniť, aby normálne dýchalo a aby nebola hlava?
Seborrhoe
19.10.2022   0
Seborea, seborrhoe alebo seboroická dermatitída je chronické zápalové ochorenie kože detí aj dospelých. Vo väčšine prípadov je etiopatogenéza – teda dôvod problémov známy len čiastočne.
auto
Autosedačka alebo podsedák? Pozrite si videotest
29.10.2022   0
Zvažujete, či svojmu dietku kúpite podsedák? Aké výhody a naopak nevýhody ponúka tento typ autosedačiek? Od akého veku sa môže používať? Je dostatočne bezpečný? Pokúsime sa na tieto otázky odpovedať.
Tisíc km tam a tisíc späť s Megane E-TECH electric
09.10.2022   0
Ako správne nabíjať na dlhej ceste? Reportáž z cesty Bratislava -Hamburg a späť.
Rozšírte si funkcie svojho smartfónu. Elektrickým autom.
30.09.2022   0
Ak šoférujete Megane E-TECH Electric, viete si rozšíriť svoj mobil o digitálne funkcie vozidla.