ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
SprávySprávy

Zdravšie táborenie vďaka Rigipsu

 pr   14.04.2018   0

Letné tábory predstavujú pre deti skvelú príležitosť stráviť viac času na čerstvom vzduchu. Vďaka zaangažovanosti Rigipsu budú odteraz táborníci v Častej dýchať zdravšie nielen vonku, ale aj v interiéri.

 

Občianske združenie Detská misia sa už 27 rokov stará o to, aby deti kvalitne trávili voľný čas a naberali zmysluplné životné hodnoty. Práve táborenie je šanca, ako si dieťa môže vyskúšať byť „na skúšku dospelým“, vyskúšať si nové zručnosti, nadobudnúť nové priateľstvá.

Avšak nadšenie organizátorov neraz brzdia technické limity. Nájsť miesto, čo spĺňa náročné kritériá na ubytovanie veľkého detského kolektívu a postarať sa o jeho úpravy s minimálnymi nákladmi, to vôbec nie je jednoduché.

Preto sa Michal Fraňo z Detskej misie obrátil na Rigips, spoločnosť, ktorá má bohatú históriu participovania na projektoch so zaujímavým príbehom. Budovanie táborového strediska Častá takým bezpochyby je. Naša firma pomohla zabezpečiť sadrokartónový materiál potrebný pri rekonštrukčných prácach s cieľom rozširovania ubytovacích kapacít.

Vďaka zakomponovaniu Modrej dosky s technológiou Activ'Air do stien nabral priestor nové akustické a protipožiarne kvality, a zlepšila sa celková čistota vnútorného ovzdušia. Toto všetko sú benefity, aké síce navonok nevidieť, no aj s ich prispením budú táborové hry prebiehať v komfortnejšom, bezpečnejšom a zdravšom prostredí.

www.rigips.sk

Pred rekonštrukciou: 

Budovy po rekonštrukcii prvej etapy: 

Budova C rekonštrukcia:

Budova C - hotová fasáda

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

Najčítanejšie
Recept týždňa
Kurz nemčiny?
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
3D animácie pôrodu (video)
20.04.2018   0
Zamysleli ste sa už niekedy, ako vlastne prebieha pôrodný proces z vnútra? Čo sa počas kontrakcií deje s bábätkom? Nasledujúce video veľmi názorne zobrazuje priebeh prvej i druhej doby pôrodnej.
10 stravovacích rád proti nevoľnostiam v tehotenstve
19.04.2018   27
Trpíte tehotenskými nevoľnosťami? Nielen ráno, ale aj kedykoľvek počas dňa? Neustupujú ani po prvom trimestri? Nasledujúcich 10 rád vám pomôže udržať hladinu cukru v krvi bez náhlych poklesov, a tak predchádzať nevoľnostiam.
Mal by to byť náš „údel“
18.04.2018   16
Po druhom pôrode sa konečne cítim ako žena. Narodenie nového človiečika je rodinná záležitosť, nie stav ohrozenia, patriaci za každú cenu pod dohľad odborníkov na patológie.
babetko
Ach, vy moderné mamičky
23.04.2018   2
Strašná doba, čo vám poviem. Ako keby to, že moje deti nadávajú, trieskajú dvermi, prípadne neumývajú si ruky, keď idú na wc, malo príčinnú súvislosť s tým, koľko času trávim na virtuálnom pieskovisku s podobne postihnutými matkami.
Ak budete používať samé "ne", deti sa budú báť urobiť čokoľvek
22.04.2018   0
Ak dieťa nesie tanier od stola do kuchynského drezu, povedzme mu, že ho má držať oboma rukami a pevne. Informácia typu Nerozbi tanier! dieťa ničomu nenaučí, práve naopak, vyvolá v ňom obavu, že práve to nechcené sa stane realitou.
Kukuričná kaša s mangom (od 8 mesiacov)
21.04.2018   0
Strava dieťaťa by mala denne obsahovať potraviny bohaté na vitamín C.
detské choroby
5 vecí, ktoré ste nevedeli o sezónnej alergii u detí
20.04.2018   1
Ak má vaše dieťa sezónnu alergiu, malo by začať užívať lieky najneskôr 2 – 3 týždne predtým, než začne „jeho“ sezóna. V liečbe alergie môže zafungovať aj med.
Rastové bolesti
16.04.2018   4
Sú deti, ktoré sa v noci budia s plačom a hovoria, že ich bolia nožičky. Rodičia nôžky masírujú, natierajú, dieťa upokojujú a často váhajú, či je to OK alebo majú zobrať dieťa k lekárovi. Môže sa jednať o rastové bolesti.
Hemangiómy
12.04.2018   1
Po narodení dieťaťa ešte niekoľko dní nemusí byť jasné, že ide o hemangióm. Často si rodičia a nezriedka aj detský lekár myslia, že ide o modrinku, ktorá však nemá vysvetlenie.
zvery
Chovajme Sliepky, Sliepočky, Mládky
19.04.2018   0
Konečne sme sa z mesta presťahovali na dedinu. Máme malý dvor, psa, kocúrika, záhradku. Deti sa ale pýtajú, prečo nemáme sliepky? Čo potrebujú sliepky k šťastnému životu? Zvládli by sme sa aj my o ne postarať?
Dve dievčatá a ich hobby - kone.
17.04.2018   0
Barbora Okatá (14 rokov) a Janka Gaťová (16 rokov). Dievčatá si popri láske ku koňom našli kamarátstva, miesto kde prekonávať ťažké chvíle dospievania a spôsob, ako sa učiť zodpovednosti a vytrvalosti.
Ako naučiť mláďatá behať po schodoch
15.04.2018   0
Ako učí psia mama behať šteniatko po schodoch? Je trpezlivá a pomáha? A je taká šikovná aj mama mačka?