ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
SprávySprávy

Zdravšie táborenie vďaka Rigipsu

 pr   14.04.2018   0

Letné tábory predstavujú pre deti skvelú príležitosť stráviť viac času na čerstvom vzduchu. Vďaka zaangažovanosti Rigipsu budú odteraz táborníci v Častej dýchať zdravšie nielen vonku, ale aj v interiéri.

 

Občianske združenie Detská misia sa už 27 rokov stará o to, aby deti kvalitne trávili voľný čas a naberali zmysluplné životné hodnoty. Práve táborenie je šanca, ako si dieťa môže vyskúšať byť „na skúšku dospelým“, vyskúšať si nové zručnosti, nadobudnúť nové priateľstvá.

Avšak nadšenie organizátorov neraz brzdia technické limity. Nájsť miesto, čo spĺňa náročné kritériá na ubytovanie veľkého detského kolektívu a postarať sa o jeho úpravy s minimálnymi nákladmi, to vôbec nie je jednoduché.

Preto sa Michal Fraňo z Detskej misie obrátil na Rigips, spoločnosť, ktorá má bohatú históriu participovania na projektoch so zaujímavým príbehom. Budovanie táborového strediska Častá takým bezpochyby je. Naša firma pomohla zabezpečiť sadrokartónový materiál potrebný pri rekonštrukčných prácach s cieľom rozširovania ubytovacích kapacít.

Vďaka zakomponovaniu Modrej dosky s technológiou Activ'Air do stien nabral priestor nové akustické a protipožiarne kvality, a zlepšila sa celková čistota vnútorného ovzdušia. Toto všetko sú benefity, aké síce navonok nevidieť, no aj s ich prispením budú táborové hry prebiehať v komfortnejšom, bezpečnejšom a zdravšom prostredí.

www.rigips.sk

Pred rekonštrukciou: 

Budovy po rekonštrukcii prvej etapy: 

Budova C rekonštrukcia:

Budova C - hotová fasáda

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Pôrodnica Košice – Šaca pripravuje pre rodičky nadštandardné pôrodné boxy
21.09.2018   0
Súčasťou rekonštrukcie pôrodníckeho oddelenia za viac ako dva milióny eur budú aj nadštandardné pôrodné boxy.
V slovenskej pôrodnici mi bolo dobre
20.09.2018   0
Dopadlo to super. Viac než super. Lebo aj v obyčajne slovenskej pôrodnici sa môže rodiť dobre.
Materské
14.09.2018   18
Čo je materské? Mám nárok na materské? Ako sa mi vypočíta materské? Môžem poberať materské a popri tom pracovať? Podnikám, musím prerušiť živnosť, ak chcem poberať materské? Môže poberať materské aj muž? Ako dlho budem poberať materské? Má slobodná matka nárok na dlhšiu materskú?
babetko
9 pravidiel, ktoré treba dodržiavať, keď idete na prvú návštevu bábätka
21.09.2018   0
Asi je vám jasné, že zazvoniť bez ohlásenia a vypýtať si len tak mimochodom šálku kávy, nebude dobrý nápad.
Cvikla v detskom jedálničku
20.09.2018   0
Jeseň skrátka patrí cvikle a my vám prinášame niekoľko nápadov, ako ju pridať aj do detského jedálnička tak, aby si na nej pochutili aj naši najmenší.
7 mýtov o umelom mlieku
19.09.2018   0
Kravské mlieko môžu deti piť už od 6. mesiaca po ukončení obdobia výhradného dojčenia. Mýtus alebo pravda?
detské choroby
Drogy - čo robiť pri podozrení, že dieťa užíva drogy
21.09.2018   0
Pokiaľ ste zistili, že vaše dieťa vzalo drogu, je dôležité zistiť, či drogy iba skúša – experimentuje, alebo či už drogy užíva dlhší čas. V žiadnom prípade (i keď to môže byť veľmi ťažké) sa nenechajte vyviesť z miery, nerozčuľujte sa a skúste sa s dieťaťom pokojne pozhovárať...
Separačná úzkosť
19.09.2018   3
„Ako to dieťa vychovávaš, keď sa ťa ani pustiť nechce?!“ „Je rozmaznaný, stále si len s ním a potom reve, keď máš odísť!“ Počuli ste už takéto vety, ktoré sa týkali vášho batoľaťa? Alebo aj staršieho dietka, ktoré sa vás držalo ako kliešť, keď ste naozaj potrebovali súrne odísť?
9 druhov soplíka - podľa farby
10.09.2018   0
Čo znamená zafarbenie hlienu – soplíka? Pirehladný, zelený, žltý, ružový, spenený, šedý, biely, s krvou,...
zvery
Bezpečnosť detí v prítomnosti zvierat
20.09.2018   0
Ako sa ubezpečiť, že je zvieratko zdravé? Na čo netreba zabúdať, keď sa rozhodujete pre domáce zvieratko? Rozhodli ste sa pre psa? Rozhodli ste sa pre mačku?
Chovať môžete čokoľvek. Aj medvedíka čistotného
15.09.2018   0
Roztomilý obyvateľ lesa, ktorý vyzerá na zjedenie a veľkosťou sa hodí do piknikového koša, je už na pohľad taký prítulný, že je mu ťažko odolať.
Ornitoterapia
07.09.2018   0
Zajakávanie, utiahnutosť, neochota komunikovať. Porucha komunikácie. Iba papagáje a niektoré druhy krkavcovitých druhov vtákov vedia napodobňovať ľudskú reč. Vedia deťom pomôcť.