SprávySprávy

Zbavte sa nepotrebného odpadu v domácnosti, recyklujte s Kauflandom!

 ts   29.10.2016   0

Hliníkové obaly, použitý kuchynský olej, rôzne batérie, či elektroodpad - staré žehličky, fény, hriankovače, fritézy, fotoaparáty, telefóny.

To je len časť odpadu, ktorý v rámci zberných dní v čase od 08.00-20.00h môžu nielen zákazníci Kauflandu priniesť do predajní v mestách Bardejov, Bratislava – Patrónka, Košice – Nad jazerom, Nové Mesto nad Váhom, Sabinov, Šamorín a Zlaté Moravce počas zberných dní. Tie budú prebiehať v termíne od 28. do 31.októbra 2016.

foto: Kaufland

Projekt ZELENY KAUFLAND 

Už niekoľko rokov sa spoločnosť Kaufland venuje témam, ktoré upozorňujú na potrebu ochrany životného prostredia a ekologického nakladania s odpadom.

V rámci projektu Zelený Kaufland chce spoločnosť edukovať  nielen svojich zákazníkov ale aj komunity susediace s jednotlivými obchodnými prevádzkami po celom Slovensku.

foto: Kaufland

 

V októbri prebieha posledná vlna zberných dní a my veríme, že aj tentoraz si ľudia nenechajú ujsť príležitosť byť zodpovedný voči životnému prostrediu a odpad, nahromadený v domácnosti opäť prinesú na prevádzky, kde sa roztriedi a v spolupráci s našimi dlhoročnými partnermi zodpovedne roztriedi a postúpi na ďalšie spracovanie,

povedala Erika Turček Pfundtnerová, vedúca oddelenia CSR v Kauflande.

 

Počas trochu rokov fungovania projektu sa cez zberné miesta v Kauflande vyzbieralo už viac ako 7 ton recyklovateľného odpadu.

Novinkou tohto ročníka je zber použitého domáceho oleja.

Teší nás, že Slováci začali vo väčšej miere vnímať potrebu separácie tejto suroviny, n akoľko ekologické dopady, ak sa tak neseparuje, sú obrovské,“ dopĺňa Erika Turček Pfundtnerová.

Vyliatie napríklad 1 dcl použitého oleja do výlevky dokáže znečistiť niekoľko tisíc litrov vody.

Ak sa však správne separuje, môže ešte poslúžiť v chemickom priemysle alebo pri výrobe biopalív, čím sa znižuje závislosť na rope a biopalivová zložka, ktorá sa primiešava do motorovej nafty taktiež znižuje emisie skleníkových plynov. Olej by sa mal po vychladnutí zliať cez sitko do suchej a čistej PET fľaše a tú je možné následne počas zberných dní odovzdať v Kauflande.

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
5 najväčších strachov v tehotenstve
26.11.2020   0
K pohode najmä prvorodičiek neprispieva pretlak informácií - veľa sa hovorí o pôrodoch v médiách, diskutuje sa o úrovni nášho pôrodníctva, názory a skúsenosti rodičiek možno nájsť aj na internetových fórach a väčšina z nich nie je zrovna priaznivá, skôr k strachu a obavám tehotných pridávajú.
25. november - Katarína
25.11.2020   2
Vianoce sú ideálne obdobie, kedy otehotnieť
23.11.2020   0
Ak túžite po bábätku, skorá zima, ideálne obdobie na počatie dieťatka, je práve pred vami. S touto teóriou prišiel nový výskum z Indianskej univerzity. Najúspešnejšie sú decembrové počatia, z ktorých sa narodí najviac detí.
babetko
20 básničiek pre Mikuláša
26.11.2020   3
Poďte sa s nami naučiť básničku pre Mikuláša. Aspoň jednu alebo hoci aj všetkých 20!
Deti, ktoré sú vonku aj v mínusových teplotách, sú odolnejšie
25.11.2020   0
Prevenciou proti prechladnutiam a sezónnym chrípkam je pobyt vonku za každého počasia, a to aj pri mínusových teplotách.
Kávovar Krups Evidence One - podozrivo jednoduchý
24.11.2020   0
Čítame návody a mačkáme tlačítka na OLED displeji. Vyzerá to až podozrivo jednoducho (+ video)
detské choroby
Ploché nohy a hravé cvičenie
17.11.2020   0
My, čo máme deti s plochými nohami vieme, že ak chceme aby mali naše deti zdravé nôžky – prázdniny neprázdniny – cvičiť sa musí každý deň aspoň desať minút. Aspoň trošku rozhýbať tie chodidielka.
Alergia na mak je zriedkavá, vie však veľmi skomplikovať život
13.11.2020   0
Súčasťou maku je ópium - látka, ktorá sa využíva v medicíne a objavuje sa vo viacerých liekoch. Tým najznámejším je marfium, ktorým sa lieči intenzívna bolesť ťažko chorých pacientov. Ópium je však aj súčasťou najpredávanejšieho lieku na svete - kodeínu, ktorý sa používa pri kašli a žalúdočných problémoch.
Má vaše dieťa teplotu? Robte si teplotný graf.
06.11.2020   0
Je pomerne užitočné sledovať v čase, ako sa vyvíja krivka rastu a poklesu teploty, po podaní liekov, či bez podania liekov.
zvery
Tehotná žena a zvierací miláčikovia
26.11.2020   0
Tehotenstvo je fáza života, počas ktorej sa žena musí naučiť zodpovednosti nielen za seba, ale aj za nový život, ktorý privedie na svet. Aké riziká so sebou prináša vzťah s domácim zvieratkom? Čo je pravda o toxoplazmóze a čo sú mýty?
Prepočítajte si psí vek na ľudské roky
19.11.2020   2
Približne od roku 1950 sa traduje ako ekvivalent jedného psieho roku pri porovnaní s ľudským vekom 7 rokov. Aj keď tento vzorec platí už prekvapujúco dlhý čas, skutočnosť nie je tak úplne jednoduchá a existuje nový model výpočtu.
Akého papagája do rodinky ?
11.11.2020   0
Rozmýšľate? Tak je dobré vedieť niečo o tom, ktoré skupiny papagájov sú vhodné do akých rodinných podmienok. Pre malé deti? Väčších školákov? Alebo len pre dospelákov? Nie každý papagáj je vhodný do každej rodiny. A naopak, nie každý človek je vhodný majiteľ papagája.