SprávySprávy

Zapojte sa do online hlasovania a pomôžte nájsť MAMU a OCKA ROKA za rok 2020

 ts   25.09.2020   0

Vydavateľstvo ORBIS IN a časopis MAMA a ja spustil v máji tohto roku projekt MAMA ROKA 2020.

Tri mesiace ste posielali a registrovali na www.mamaroka.sk príbehy ľudí, ktorí vám nie sú ľahostajní. Prišlo ich veľké množstvo. Celé leto ich zástupcovia redakcie časopisu MAMA a ja všetky poctivo čítali a zodpovedne vyberali. A hoci bolo ťažké vybrať do semifinále TOP 12 príbehov z každej kategórie, veríme, že sa im to podarilo a všetky vám ich prinášajú na www.mamaroka.sk

 

Odvaha, nádej i strach, veľa strachu, možno osud, veľká sila, neskutočné emócie, obetavá láska, šťastie i nešťastie, nikdy sa nekončiaca starostlivosť.

Taký je skutočný život mamy. Toľko a ešte viac odtieňov má ich život. Každý z nás rodičov – mamy aj otcovia, píšeme ten svoj.

Niektoré príbehy sú natoľko výnimočné, že stoja za to, aby sa nimi inšpirovali, potešili či povzbudili aj iní ľudia. A o tom je MAMA ROKA -  právom označovaný za najkrajší projekt tohto roka.

Zažite ich a podporte aj vy. Hlasujte za najlepší, najinšpiratívnejší, najsilnejší príbeh mamy a ocka. V čase od 15. septembra do 25. októbra 2020 ich budete môcť svojím hlasom povzbudiť. Mnohých z nich poznáte, sú to možno vaši susedia, kamaráti či rodina.

Hlasovať môžete v týchto kategóriách :

MAMA bojovníčka - silná mama, ktorá zabojovala so svojím osudom a našla riešenie v ťažkej životnej situácii, alebo ho ešte len hľadá a okolie oceňuje jej silu a bojovnosť.

MAMA podnikateľka - žena, ktorá dokázala preraziť v mužskom svete a jej príbeh je spojený s úspechom v profesii. Potrebujeme vzory a potrebujeme mamy, ktoré budú pre nás všetky veľkou motiváciou.

MAMA influencerka - mama, ktorá svojím nevšedným prístupom a osobným príkladom ovplyvňuje iné ženy cez sociálne siete a dáva do toho celé svoje srdce.

Ocko roka - v špeciálnej kategórii dávame priestor aj mužom, pretože si to zaslúžia. Aj k nim je osud občas krutý, ale nevzdávajú to a bojujú. Mnohí ostali s deťmi sami, alebo ich zaskočili nečakané okolnosti. 

Výhercov z každej kategórie čakajú nielen krásne ceny od našich partnerov, ale aj uznanie od nás všetkých.

Zapojte sa do online hlasovania a pomôžte nájsť MAMU a OCKA ROKA za rok 2020.

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Kuváda - keď je tehotný aj muž
24.02.2021   0
Tehotná žena priťahuje pozornosť okolia a je zahrňovaná ochranou a starostlivosťou. Muž po jej boku však môže tiež prežívať nevoľnosť i bolesti.
Hormonálne ródeo v tele ženy po pôrode
20.02.2021   0
Telo a myseľ ženy musia po pôrode podstúpiť doslova prevrat. Fyziologické a psychologické zmeny ju tak ovplyvňujú niekedy aj celý ďalší rok.
Pôrody včera
19.02.2021   0
Nedávno som sa dostala k neuveriteľným informáciám o pôrodoch kedysi aj dnes v tradičných národoch... a som rada, že som rada.
babetko
3 tipy, ako naučiť dieťa strihať nožnicami
25.02.2021   0
Ak máte doma malé deti, zrejme vám je jasné, že dieťa nevie odstrihnúť kus papiera hneď, ako mu strčíte do ruky sebalepšie nožnice. Zručnosť strihania sa vyvíja v istej postupnosti. Aby ju raz deti ovládli, netreba sa báť nechať ich s nožnicami sa hrať.
Stratení v preklade: povieme deťom A, počujú B
23.02.2021   0
Selektívna hluchota je od istého veku veľmi rozšírený vírus medzi našimi deťmi. Poviete A, počujú B.
Odkedy mám deti, nie som to ja
22.02.2021   3
Strácam sa medzi formičkami na piesok, plienkami a domácimi výživami, ktoré varím z nekonečnej materskej lásky. Ako inak by som dokázali zavárať v horúcich dňoch jablká a namiesto opaľovania na balkóne vyrábať domáce džemy? Najmä keď som sa ešte pred pár rokmi živila avokádom a čínskou kapustou, aby som sa zmestila do šiat číslo 36?
detské choroby
Cvičenia na ploché nohy pre deti: 15 hravých tipov
23.02.2021   0
Vhodnou terapiou sú jednoduché cvičenia na spevnenie klenby. Určite sa medzi nimi nájdu aj také, pri ktorých sa deti zabavia.
Bolesť končatín
17.02.2021   0
Nervózne prestupujem z nohy na nohu, zatiaľ čo môj štvorročný syn sa asi desať metrov za mnou vlečie slimačím tempom a tvári sa nešťastne: „Ale keď mňa bolia nožičky...“ Niekedy bolia nožičky účelovo, niekedy bolia večer po celodennom lietaní. Niekedy sa dieťa v noci zobudí a plače kvôli bolestiam. Vymýšľa si? Má atritídu? Nemôže to byť nádor? Rastie?
Viete, aké dôsledky môže mať odmietnutie hospitalizácie dieťaťa?
16.02.2021   1
Ak rodič odmietne liečbu či hospitalizáciu dieťaťa, prechádza naňho zodpovednosť za zdravotný stav dieťaťa, ako i všetky právne dôsledky pri ďalších komplikáciách.
zvery
Najčastejšie chyby pri výcviku psa, ktoré robíme takmer všetci
22.02.2021   0
Ak raz budete na psa kričať „K nohe,“ druhýkrát „Poď sem“, či „Kde sa túlaš!“ nebude vám rozumieť.
Vodná korytnačka v zime
16.02.2021   0
Zabudnite na malé plastové bazéniky s plastovou palmičkou, ktoré neudržia teplotu a po niekoľkých mesiacoch neudržia ani samotnú korytnačku. Zabudnite aj na stolné lampičky, ktorými chcete nahradiť správne svetlo.