SprávySprávy

Zamestnávateľ ústretový k rodine

 Miriam Letašiová   16.05.2014   0

Človek, ktorý má zázemie v rodine aj v práci, dosahuje lepšie výsledky a je prínosom pre firmu a celú spoločnosť.

Nezisková organizácia Srdce Slovenska považuje za dôležité, aby sa o tejto téme diskutovalo v rámci odbornej i širokej verejnosti, ako aj v rámci vzájomného dialógu medzi štátom a firmami. Jej cieľom je prirodzeným spôsobom dostať otázku zázemia jednotlivca v rodine, ale aj v zamestnaní do povedomia celej spoločnosti.

Spokojnosť zamestnancov

Podľa viacerých výskumov sú pre spokojnosť zamestnancov najdôležitejšími benefitmi pracovné prostredie, medziľudské vzťahy, mzda a rovnováha medzi pracovným a osobným životom. Firmy budú len vtedy úspešné pri hľadaní nových talentov a ich udržaní si, ak sa budú zaujímať o to, čo zamestnanci chcú a čo ich robí spokojnými. „Štát by mal podporovať firmy, aby takéto podmienky mohli reálne pre svojich zamestnancov vytvoriť,“ hovorí Miriam Letašiová, prezidentka n.o. Srdce Slovenska.

Od začiatku existencie neziskovej organizácie Srdce Slovenska pracujeme na tom, aby sme vytvorili priestor pre rozumnú komunikáciu štátneho, súkromného a neziskového sektora pri všetkých dôležitých témach, ktoré posúvajú kvalitu života na Slovensku smerom k vyššej spokojnosti jej občanov. Vidíme veľa problémov, ale aj veľa riešení,“ zdôrazňuje M. Letašiová.

Aj preto n.o. Srdce Slovenska pozýva podnikateľov – malé, stredné i veľké firmy, na tohtoročné fórum, ktoré si zaumienilo zmapovať najzávažnejšie problémy a ich riešenia v oblasti podmienok, ktoré vytvárajú na Slovensku zamestnávatelia, aj štát pre pracujúce matky a otcov.  „Uvítame všetkých, ktorých zaujíma akou realitou žijeme a kde sa chceme spoločne posunúť a pomôcť tak celej našej spoločnosti,“ prízvukuje prezidentka neziskovej organizácie.

Vstup na fórum je bezplatné, je však potrebná registrácia na www.srdce-slovenska.sk alebo mailom na info(at)srdce-slovenska.sk.

Druhý ročníka Fóra n.o. Srdce Slovenska sa uskutoční 22.5.2014 v hoteli Double Tree by Hilton v Bratislave pod záštitou štátneho tajomníka Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR Jozefa Buriana. 

Na fóre „Firma 21. storočia – Zamestnávateľ ústretový k rodine“ vystúpia Jozef Burian, Miriam Letašiová, Henna Knnuutila, Silvia Porubänová, Stephen Caulfield, Martin Krekáč a Renáta Rossová. Podujatie moderujú Jarmila Hargašová Lajčáková a Andrea Vadkerti.

Poobedňajšie workshopy vedú:

  • Eva Štefanková - Participatívne modely zariadení pre deti vo firmách - overené príklady
  • Dagmar Kéryová – Rozvoj ženského lídershipu ako súčasť života ženy
  • Vlasta Kostercová a Zuzana Kresánková -  Flexibilné úväzky a ich využívanie v praxi
  • Adriana Šklíbová - Ako získať fondy a podporu pre programy podpory rodín
Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.2 z 5. Celkom 6 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Plánujete bábätko? Normálna otázka či tabu téma?
18.06.2019   0
Pýtajú sa ma na to všetci. Už mi to aj vadí, lebo by som bábätko chcela. Aj keď záleží, kto sa pýta. Ak chce niekto rýpať, je to nepríjemné. Na druhej strane rodina a kamaráti sú normálne zvedaví. Otázky o bábätku môžu niekoho nakopnúť, že už je čas. Ak ho však mať nemôžete, nie je jednoduché.“
Pôrod s epidurálkou alebo bez nej?
13.06.2019   0
Niektoré mamičky sa mi sťažovali, že po pôrode s epidurálkou mali pocit, že ich psychicky utlmila a nič neprežívali. To sa mi nestalo. Naopak, keď mi dali syna, rozplakala som sa od šťastia, ani som ho nechcela pustiť. Nebolelo ma ani šitie. Čo sa týka postupného prichádzania tela do normálu, to po epidurálke môže a nemusí byť problém.
Nemocnica Snina
12.06.2019   0
Cieľom pôrodnice je realizovať individuálny prístup k rodičke pred, počas a po pôrode na základe jej požiadaviek čím chceme vytvoriť pocit bezpečia pre matku aj dieťa.
babetko
Princezné z rozprávok, ktoré naozaj žili
17.06.2019   0
Inšpiráciou sa stal životný príbeh skutočnej šľachtičnej Margarethy von Waldeck, ktorá sa narodila v roku 1533. Ako dieťa prišla o matku, ktorú čoskoro nahradila veľmi prísna macocha. Samozrejme, spoločné vzťahy nezafungovali, možno aj preto, čo vtedajšie dokumenty zaznamenávajú: Margaretha bola známa svojou krásou. Budúca Snehulienka vyrastala na dvore Filipa III., odkiaľ sa v roku 1945 presťahovala za svojím strýkom na zámok Valkenburg v Holandsku.
Majú rituály a tradície v rodine zmysel?
14.06.2019   0
Vytvárajú spomienky a pomáhajú deťom ukotviť sa v rodinnom kruhu. Máme sa na čo tešiť. Máme čas a priestor byť s rodinou a zabávať sa. Strašne pekná myšlienka! Manželia vysvetľovali, že pre deti sú rituály a tradície niečo, čo im dáva ukotvenie, rodinnú identitu a zázemie. Rituálom a tradíciou môže byť čokoľvek – od večernej rozprávky po štedrovečernú kapustnicu. Niečo, čo vás baví a robíte to pravidelne.
Ste tiež bojovníci proti plastu?
11.06.2019   0
Autorov 3 najzaujímavejších príspevkov odmeníme domácim prístrojom na perlivú vodu SodaStream Crystal.
detské choroby
Nočné mory
16.06.2019   11
Rodičia si myslia, že za zlé sny detí sú zodpovedné nepríjemné denné zážitky, no nie je to úplne pravda. Nie je úplne jasné, kedy deti začínajú snívať, ale vieme, že už batoľatá môžu hovoriť o svojich príjemných či strašidelných snoch.
Liečba hnačky u dojčených a nedojčených detí
03.06.2019   0
Ako správne dopĺňať tekutiny a výživu dieťaťu s hnačkou. Rozvrh diéty. Ako uvariť pravý ryžový či mrkvový odvar.
Pri akých ochoreniach je účinná Vojtova metóda?
31.05.2019   0
Hoci je Vojtova metóda prevažne spájaná s deťmi, úspešne sa aplikuje u všetkých vekových kategórií, od novorodencov až po seniorov.
zvery
Čo treba vedieť o potkanoch chovaných doma
23.05.2019   1
Chov potkanov zažíva v poslednej dobe boom. Potkany sú inteligentné, vycvičiteľné a vyžadujú relatívne jednoduchú starostlivosť. Potkanov môžeme naučiť všeličo. Napríklad preskakovať, otáčať sa dokola, postaviť sa a dokonca aj podať ruku na povel.
Ako správne osloviť, či volať ovcu
09.05.2019   0
No jednoduché to nie je. Samica ovce domácej sa nazýva bahnica. Samec je baran a ich mláďatko sa volá jahňa. Čo je potom baránok?
Upratovači v akváriu
05.05.2019   0
Riasy, nečistoty, nánosy a zbytky potravy. Postačí niekoľko dní až týždňov a z vášho klenotu je vec blízko podobná žumpe. S podobným stavom nám dokážu pomôcť ryby, ktorých hovorovo voláme „upratovači“.