ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
utorok 24.10.2017 | meniny má Kvetoslava  
SprávySprávy

Zamestnávateľ ústretový k rodine

 Miriam Letašiová   16.05.2014   0

Človek, ktorý má zázemie v rodine aj v práci, dosahuje lepšie výsledky a je prínosom pre firmu a celú spoločnosť.

Nezisková organizácia Srdce Slovenska považuje za dôležité, aby sa o tejto téme diskutovalo v rámci odbornej i širokej verejnosti, ako aj v rámci vzájomného dialógu medzi štátom a firmami. Jej cieľom je prirodzeným spôsobom dostať otázku zázemia jednotlivca v rodine, ale aj v zamestnaní do povedomia celej spoločnosti.

Spokojnosť zamestnancov

Podľa viacerých výskumov sú pre spokojnosť zamestnancov najdôležitejšími benefitmi pracovné prostredie, medziľudské vzťahy, mzda a rovnováha medzi pracovným a osobným životom. Firmy budú len vtedy úspešné pri hľadaní nových talentov a ich udržaní si, ak sa budú zaujímať o to, čo zamestnanci chcú a čo ich robí spokojnými. „Štát by mal podporovať firmy, aby takéto podmienky mohli reálne pre svojich zamestnancov vytvoriť,“ hovorí Miriam Letašiová, prezidentka n.o. Srdce Slovenska.

Od začiatku existencie neziskovej organizácie Srdce Slovenska pracujeme na tom, aby sme vytvorili priestor pre rozumnú komunikáciu štátneho, súkromného a neziskového sektora pri všetkých dôležitých témach, ktoré posúvajú kvalitu života na Slovensku smerom k vyššej spokojnosti jej občanov. Vidíme veľa problémov, ale aj veľa riešení,“ zdôrazňuje M. Letašiová.

Aj preto n.o. Srdce Slovenska pozýva podnikateľov – malé, stredné i veľké firmy, na tohtoročné fórum, ktoré si zaumienilo zmapovať najzávažnejšie problémy a ich riešenia v oblasti podmienok, ktoré vytvárajú na Slovensku zamestnávatelia, aj štát pre pracujúce matky a otcov.  „Uvítame všetkých, ktorých zaujíma akou realitou žijeme a kde sa chceme spoločne posunúť a pomôcť tak celej našej spoločnosti,“ prízvukuje prezidentka neziskovej organizácie.

Vstup na fórum je bezplatné, je však potrebná registrácia na www.srdce-slovenska.sk alebo mailom na info(at)srdce-slovenska.sk.

Druhý ročníka Fóra n.o. Srdce Slovenska sa uskutoční 22.5.2014 v hoteli Double Tree by Hilton v Bratislave pod záštitou štátneho tajomníka Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR Jozefa Buriana. 

Na fóre „Firma 21. storočia – Zamestnávateľ ústretový k rodine“ vystúpia Jozef Burian, Miriam Letašiová, Henna Knnuutila, Silvia Porubänová, Stephen Caulfield, Martin Krekáč a Renáta Rossová. Podujatie moderujú Jarmila Hargašová Lajčáková a Andrea Vadkerti.

Poobedňajšie workshopy vedú:

  • Eva Štefanková - Participatívne modely zariadení pre deti vo firmách - overené príklady
  • Dagmar Kéryová – Rozvoj ženského lídershipu ako súčasť života ženy
  • Vlasta Kostercová a Zuzana Kresánková -  Flexibilné úväzky a ich využívanie v praxi
  • Adriana Šklíbová - Ako získať fondy a podporu pre programy podpory rodín
Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.2 z 5. Celkom 6 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

Najčítanejšie

Recept týždňa

Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Ktoré vyšetrenie v tehotenstve môže tehotná odmietnuť?
23.10.2017   1
Mám čerstvých 37 rokov a zdravú 5-ročnú dcéru. Moja nová gynekologička ma doslova tlačí a núti na amniocentézu len kvôli veku. Keď som povedala, že sú aj možné riziká a som proti, doslova začala psychický nátlak, že ubližujem bábätku, ešte kým sa nenarodilo.
Tehotná na pracovnom pohovore
20.10.2017   0
Tehotenstvo nie je dôvod, aby vás vyradili z evidencie uchádzačov o zamestnanie. Ako absolvovať pohovor, keď ste tehotná? Musíte to budúcemu zamestnávateľovi oznámiť? Môže od vás vyžadovať potvrdenie o tom, že nie ste tehotná?
Gestóza tehotných
18.10.2017   1
Niektoré gestózy sú pre budúcu mamičku veľmi nebezpečné a treba si na ne dávať veľký pozor. Za nebezpečné gestózy pre matku a dieťa považujeme odborne nazývanú preeklampsiu a eklampsiu. Pacientky s eklampsiou by mali byť čo najrýchlejšie prijaté na jednotku intenzívnej starostlivosti.
babetko
Prvé príkrmy – prvá doba gastronomická v troch krokoch
24.10.2017   0
Na prikrmovanie je dieťa pripravené po niekoľkých mesiacoch života. Nie je to vždy 6.ty mesiac. Keďže sa začne stretávať s novými chuťami, dôležitý je správny postup.
Ako sa hrať s novorodencom
23.10.2017   0
Dospelá spoločnosť je pre vaše dieťa tou najlepšou zábavou – najlepšou hračkou pre dieťa ste vy samotní. Ešte k tomu niekoľko tipov, ako na to.
Pečená hruška (od 6 mesiacov)
21.10.2017   0
Aby ste predišli problémom s nafukovaním bruška, nepodávajte dieťaťu surové ovocie až do 8. mesiaca (okrem banánov a avokáda). Skúste to napríklad pečením.
detské choroby
Viete, čo znamená mechanicky tíšiť kašeľ?
23.10.2017   0
Niekedy majú rodičia problém rozlíšiť, ktorý kašeľ je „suchý“ a ktorý naopak „mokrý, vlhký“. Ak už aj tento rozlišovací rébus zvládneme, siahame o rôznych sirupoch či kvapkách. A pojem „mechanicky tlmiť“ – nie, neznamená to dať dieťaťu ruku na ústa :)
Ako zvládnuť nočné mory u detí
22.10.2017   0
Ak sa dieťatko zobudí s plačom a krikom, má nočnú moru, my mu musíme pomôcť sa upokojiť. Ako to môžeme urobiť?
8 vecí, ktoré deťom poškodzujú imunitný systém
18.10.2017   0
Posledné výskumy potvrdili úzke prepojenie medzi psychikou, nervovým systémom a imunitou.
zvery
Tetraodon
23.10.2017   0
To, že v akváriu prebieha šikanovanie si všimneme na základe rozstrapkaných plutiev rýb a často v prípade Tetraodona aj nápadná stmavnutie celého tela, prípadne iba brušnej časti. Týmto dáva ryba najavo, že niečo nie je v poriadku.
Blchy sa k vám môžu dostať spokojne aj od susedov
19.10.2017   0
Blchy prenášajú rôznorodé choroby a dokážu zamoriť celý byt či dom. Rozhodne neplatí tvrdenie, že mačacie a psie blchy na človeka neprejdú!
Zimovanie hadov
18.10.2017   0
Po poslednom kŕmení počkáme 2 týždne. Potom začíname pomaly hadovi znižovať dobu osvetlenia a teplotu. Toto by malo trvať ďalšie 2 týždne, aby sa had poriadne vyprázdnil. Pokiaľ by sme to urýchľovali môžeme hadovi ublížiť, hnijúce zvyšky potravy v tele hada počas hibernácie nie sú nič povzbudzujúce pre jeho organizmus.