ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
SprávySprávy

Vianočný Dobrý trh v Bratislave – zabaví a poučí aj deti

  13.12.2018   0

Už túto nedeľu, 16. decembra, sa uskutoční v centre Bratislavy obľúbený vianočný Dobrý trh. Ak ste na túto akciu už v minulosti zavítali, vedzte, že tentokrát sa okrem priestorov Starej tržnice rozšíri aj na celé Námestie SNP.

Organizátori myslia na všetky vekové kategórie. A na rodiny s deťmi obzvlášť. Pozrite sa, prečo sa oplatí urobiť si s deťmi výlet do centra hlavného mesta za nefalšovanou predvianočnou atmosférou.

foto: Dobry trh

 

Detský trh

Bratislavská reštaurácia Flagship bude od 10:00 do 17:00 hostiť Detský trh. Malí trhovníci pripravili vianočné výtvory, napiekli medovníky a vytriedili svoje knihy, hračky a oblečenie. Príďte si od nich nakúpiť a podporiť mladú generáciu trhovníkov. Malých návštevníkov tu poteší počas celého dňa aj Živý betlehem.

 

 

Predstavenia pre deti a rozprávkový les

Počas celého dňa budú na Detskom pódiu BKIS pred Starou tržnicou prebiehať čarovné vianočné predstavenia.

10:30-11:00 - Divadielko Blázninec: Čokopríbeh Detské predstavenie podľa knihy o chlapcovi, ktorý hľadal vôňu čokolády.

11:30-12:15 - Divadlo SpozaVoza: Vianočný zázrak, detské predstavenie Bláznivá činoherno-bábková divadelná jednohubka pre najmenších divákov, ale i pre dospelých. O súrodencoch, ktorí nemajú radi učenie a tobôž nie Vianoce.

14:30-15:00 – Pánko Hravý hudobník  zahrá veselé pesničky pre deti a jeho vystúpenia sú plné interaktívnych vstupov i zaujímavých nástrojov.

16:30-17:15 - Teatro Neline: Nesiem vám novinu Vianočná hra s pastiermi, ovečkami, anjelom a čertom a na motívy ľudových hier, ktorá vychádza zo slovenských ľudových tradícií, je popretkávaná ľudovými koledami a folklórom.

Priestor pred Starou tržnicou skrášli aj Detský vianočný les. Stromčeky, ktoré vyzdobili deti z bratislavských základných a umeleckých škôl a boli vystavené na Primaciálnom námestí, skrášlia aj Dobrý trh. Ich misia však nekončí, potešiť môžu domovy dôchodcov, združenia pre ľudí bez domova, dobročinné organizácie či rodiny v núdzi. Máte o stromček záujem alebo viete o niekom, koho by potešil?

Spýtajte sa v stánku Dobrého trhu a odneste si svoj stromček po skončení trhu o 20:00.

 

Čítanie pre deti

V Literárnom informačnom centre na Nám. SNP čakajú na malých návštevníkov autori detských kníh. Príďte sa započúvať do pekných príbehov.

13:00-13:30 Rozprávka o psíkovi Gagarinovi
Herečka Lujza Schrameková Garajová bude čítať z knihy Rozprávka o psíkovi Gagarinovi. Autorka knihy, Jana Šajgalíková, povie viac o jej vzniku.

14:00-16:00 Braňo Jobus
Braňo Jobus prečíta zo svojich kníh, zaspieva a bude komentovať dianie na ulici z výkladu. Zastavte sa v predajni na kus reči a nechajte si podpísať knižky.

Celý program Dobrého trhu nájdete na Facebook stránke Dobrého trhu. 

 

Dobrí predajcovia a myšlienky

Na Dobrom trhu sa už tradične zúčastnia stovky predajcov originálneho dizajnu. Vďaka  partnerstvu s Turizmus regiónu Bratislava sa na trhu predstaví niekoľko desiatok lokálnych predajcov z Bratislavského kraja. V striebornú nedeľu tak budete mať doplniť chýbajúce darčeky na blížiace sa sviatky. Na výber budú originálne dizajnové kúsky, ale aj tovar pre deti, knihy, oblečenie.

Či už prídete s deťmi alebo bez nich, Dobrý trh na SNP pripravuje napríklad aj špeciálne komentované prehliadky po strechách okolo Námestia SNP a Kamenného námestia.

Pripravené budú aj workshopy výroby vianočných ozdôb v Poľskom inštitúte a v Starej tržnici. V rámci Dobrého trhu pripravili organizátori aj „upcycling“ workshop šitia oblečenia a spolu s KC Dunaj aj tzv. Dobročinný SWAP, výmenný trh oblečenia; časť zo vstupného podporí predajcov Nota bene. Jedným z cieľov Dobrého trhu je vytvárať príležitosti pre vzájomnú spoluprácu v miestnych komunitách.

Vianočným podujatím vrcholí aj celoročný projekt, ktorým organizátori v spolupráci s dlhodobým partnerom, Nadáciou VÚB zisťujú, čo presne vníma verejnosť pod pojmom „komunita“. Návštevníci to budú môcť vyjadriť v Starej tržnici vo vytvorenej zóne s odkazmi. 

Nám. SNP bude uzavreté pre dopravu

Ak sa chystáte prísť do centra mesta električkou, dajte pozor na zmenené trasy liniek prechádzajúcich cez Nám. SNP. Zmeny budú platiť od začiatku do ukončenia dennej premávky. Pre automobilovú dopravu bude Námestie SNP uzavreté od soboty 15.decembra od 16:00 do nedele 16.decembra do 23.00.

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
V tehotenstve som sa poriadne zaguľatila
15.01.2019   1
Mám pocit, že priberať som začala v momente, keď som dostala tehotenskú knižku.
Dve deti po sebe, na aké príspevky a dávky mám nárok?
13.01.2019   17
Na aké dávky mám nárok, keď sa mi narodí druhé dieťa? Aké dávky môžem poberať súčasne, keď mám dve malé deti do 3 rokov? Môžem poberať materské aj rodičovský príspevok? Môžem poberať dva rodičovské príspevky?
Ako sa vypočíta výška materského: zamestnankyňa
12.01.2019   117
V akej výške budem mať materskú? Zvýši sa mi materská, ak mi zamestnávateľ zvýši pred nástupom na materskú dovolenku mzdu? Čo ak zmením pred nástupom na materskú zamestnávateľa?
babetko
Zaspíš posledná, vstávaš prvá. A tatinko? Ten je unavený z práce.
18.01.2019   2
Pri pôrode ideš zomrieť, nervy máš v koncoch, ocitáš sa v pekle. Chrbát ťa ešte roky bolí.
Prečo obliecť deti do merina, kvalitnej bavlny či kašmíru? Vyskúšajte materiály ideálne práve v zime
16.01.2019   0
Hľadáte pre deti zaujímavý a netradičný materiál, alebo riešite problém s citlivou pokožkou a alergiami?
„Trinedžeri.“ Trojroční, ktorí sa správajú ako tínedžeri.
15.01.2019   0
V mihu sekundy sa dokáže zmeniť zo sladkého, nežného stvorenia na impulzívne, tvrdohlavé, neskrotné a naoko veľké.
detské choroby
Potraviny, ktoré pomáhajú zaspať
18.01.2019   0
Myslím, že sa nemusíme baviť len o deťoch. Aj my niekedy riešime problémy so spánkom. A ak môže byť " liek" ešte aj chutný, prečo nie?
Prečo zelený čaj
17.01.2019   0
Vedci nachádzajú stále nové benefity. Mnohí ľudia mu dávajú prednosť pred čiernym , ovocným čajom, alebo kávou.
Piata choroba
16.01.2019   2
Tento trochu tajomný názov označuje jedno z vírusových ochorení, ktoré je sprevádzané vyrážkou. Rodičia ako prvé zaregistrujú typickú vyrážku na tvári (akoby motýlik), no dieťa je najviac infekčné ešte pred jej objavením sa.
zvery
Prečo psy jedia a jedia....a stále sú hladní
10.01.2019   2
Hovorí sa, že psy zjedia úplne hocičo a véééľa, hocikoľko pred nich postavíte. Či sú hladní alebo nie. Prečo je to tak? Ako si poradiť so psím hladom? Čo znamená náhla zmena psieho apetítu?
Nielen lego. Naše psy si pochutia na všeličom.
29.12.2018   0
Obľúbená pesnička o Bobim, ktorý svojmu majiteľovi pojedol kocky lega, je v mnohých domácnostiach so štvornohým miláčikom realitou.
Zvieratko pre dieťa
22.12.2018   4
„Mamííí, kúpme si škrečka!“ Poznáte túto vetu? Pre dieťa môže také aj celkom maličké zvieratko znamenať omnoho viac ako celá hŕba hračiek a starostlivosťou oň sa môže veľa naučiť.