ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
SprávySprávy

Vianočný Dobrý trh v Bratislave – zabaví a poučí aj deti

  13.12.2018   0

Už túto nedeľu, 16. decembra, sa uskutoční v centre Bratislavy obľúbený vianočný Dobrý trh. Ak ste na túto akciu už v minulosti zavítali, vedzte, že tentokrát sa okrem priestorov Starej tržnice rozšíri aj na celé Námestie SNP.

Organizátori myslia na všetky vekové kategórie. A na rodiny s deťmi obzvlášť. Pozrite sa, prečo sa oplatí urobiť si s deťmi výlet do centra hlavného mesta za nefalšovanou predvianočnou atmosférou.

foto: Dobry trh

 

Detský trh

Bratislavská reštaurácia Flagship bude od 10:00 do 17:00 hostiť Detský trh. Malí trhovníci pripravili vianočné výtvory, napiekli medovníky a vytriedili svoje knihy, hračky a oblečenie. Príďte si od nich nakúpiť a podporiť mladú generáciu trhovníkov. Malých návštevníkov tu poteší počas celého dňa aj Živý betlehem.

 

 

Predstavenia pre deti a rozprávkový les

Počas celého dňa budú na Detskom pódiu BKIS pred Starou tržnicou prebiehať čarovné vianočné predstavenia.

10:30-11:00 - Divadielko Blázninec: Čokopríbeh Detské predstavenie podľa knihy o chlapcovi, ktorý hľadal vôňu čokolády.

11:30-12:15 - Divadlo SpozaVoza: Vianočný zázrak, detské predstavenie Bláznivá činoherno-bábková divadelná jednohubka pre najmenších divákov, ale i pre dospelých. O súrodencoch, ktorí nemajú radi učenie a tobôž nie Vianoce.

14:30-15:00 – Pánko Hravý hudobník  zahrá veselé pesničky pre deti a jeho vystúpenia sú plné interaktívnych vstupov i zaujímavých nástrojov.

16:30-17:15 - Teatro Neline: Nesiem vám novinu Vianočná hra s pastiermi, ovečkami, anjelom a čertom a na motívy ľudových hier, ktorá vychádza zo slovenských ľudových tradícií, je popretkávaná ľudovými koledami a folklórom.

Priestor pred Starou tržnicou skrášli aj Detský vianočný les. Stromčeky, ktoré vyzdobili deti z bratislavských základných a umeleckých škôl a boli vystavené na Primaciálnom námestí, skrášlia aj Dobrý trh. Ich misia však nekončí, potešiť môžu domovy dôchodcov, združenia pre ľudí bez domova, dobročinné organizácie či rodiny v núdzi. Máte o stromček záujem alebo viete o niekom, koho by potešil?

Spýtajte sa v stánku Dobrého trhu a odneste si svoj stromček po skončení trhu o 20:00.

 

Čítanie pre deti

V Literárnom informačnom centre na Nám. SNP čakajú na malých návštevníkov autori detských kníh. Príďte sa započúvať do pekných príbehov.

13:00-13:30 Rozprávka o psíkovi Gagarinovi
Herečka Lujza Schrameková Garajová bude čítať z knihy Rozprávka o psíkovi Gagarinovi. Autorka knihy, Jana Šajgalíková, povie viac o jej vzniku.

14:00-16:00 Braňo Jobus
Braňo Jobus prečíta zo svojich kníh, zaspieva a bude komentovať dianie na ulici z výkladu. Zastavte sa v predajni na kus reči a nechajte si podpísať knižky.

Celý program Dobrého trhu nájdete na Facebook stránke Dobrého trhu. 

 

Dobrí predajcovia a myšlienky

Na Dobrom trhu sa už tradične zúčastnia stovky predajcov originálneho dizajnu. Vďaka  partnerstvu s Turizmus regiónu Bratislava sa na trhu predstaví niekoľko desiatok lokálnych predajcov z Bratislavského kraja. V striebornú nedeľu tak budete mať doplniť chýbajúce darčeky na blížiace sa sviatky. Na výber budú originálne dizajnové kúsky, ale aj tovar pre deti, knihy, oblečenie.

Či už prídete s deťmi alebo bez nich, Dobrý trh na SNP pripravuje napríklad aj špeciálne komentované prehliadky po strechách okolo Námestia SNP a Kamenného námestia.

Pripravené budú aj workshopy výroby vianočných ozdôb v Poľskom inštitúte a v Starej tržnici. V rámci Dobrého trhu pripravili organizátori aj „upcycling“ workshop šitia oblečenia a spolu s KC Dunaj aj tzv. Dobročinný SWAP, výmenný trh oblečenia; časť zo vstupného podporí predajcov Nota bene. Jedným z cieľov Dobrého trhu je vytvárať príležitosti pre vzájomnú spoluprácu v miestnych komunitách.

Vianočným podujatím vrcholí aj celoročný projekt, ktorým organizátori v spolupráci s dlhodobým partnerom, Nadáciou VÚB zisťujú, čo presne vníma verejnosť pod pojmom „komunita“. Návštevníci to budú môcť vyjadriť v Starej tržnici vo vytvorenej zóne s odkazmi. 

Nám. SNP bude uzavreté pre dopravu

Ak sa chystáte prísť do centra mesta električkou, dajte pozor na zmenené trasy liniek prechádzajúcich cez Nám. SNP. Zmeny budú platiť od začiatku do ukončenia dennej premávky. Pre automobilovú dopravu bude Námestie SNP uzavreté od soboty 15.decembra od 16:00 do nedele 16.decembra do 23.00.

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
V Ružinovskej nemocnici bol skvelý personál, chýbala mi však podpora v dojčení
19.03.2019   2
V Ružinovskej nemocnici v Bratislave som rodila v máji minulého roku. Bolo to dobré, ale bolo by ešte čo vylepšovať. Hlavne v informovanosti sestier, čo sa dojčenia týka. Majú informácie staré 20 rokov. Ostatné veci boli fajn, ale pre tento problém by som sem rodiť druhý raz nešla.
Skoncujte s klišé dokonalej matky, ktorá musí byť nutne naplnená šťastím
18.03.2019   6
Depresia post-partum sa týka mnohých mamičiek a predovšetkým prvorodičiek. Takáto depresia sa dá rozdeliť do viacerých kategórií:
Galanta má modernú pôrodnicu, na novorodeneckom je to slabšie
15.03.2019   0
Na pôrodnej sále boli naozaj super sestričky, všetky veľmi milé a ochotné. Na novorodeneckom sa však našlo aj zopár nepríjemných. Najviac mi asi prekážalo, keď mi jedna prišla o pol piatej ráno vysvetľovať, ako mám správne dojčiť. Lekár bol tiež v pohode, až na jeden incident. Keď som mala veľmi silné kontrakcie, išiel mi prepichnúť plodovú vodu. Povedal mi, aby som si sadla na kozu, ale v tej chvíli som dostala kontrakciu a musela som si čupnúť.
babetko
Karfiol, ako ho nepoznáte
20.03.2019   0
Aký majú deti vzťah ku karfiolu, asi vedia všetci rodičia z rozprávky o Bambuľke. Dedo Jozef navarí zemiaky s vyprážaným karfiolom a šalátom, ale slečna nad ním len ohŕňa nos. Rovnako ako moje deti. Pritom karfiol je super zdravá potravina, plná železa, draslíka, vápnika a obsahuje napríklad aj vitamín A, C a kyselinu listovú. Pomáha chrániť kosti, kĺby, podporuje imunitný systém, a čo poteší mamičky, zlepšuje kvalitu vlasov. Len ako o tom presvedčiť aj našich najmenších?
Od pôrodu som päty nevytiahla z tohto sprostého debilného domu!
19.03.2019   3
Som už úplne vysilená, schudnutá, unavená. Moja predstava mať veľkú rodinu sa úplne pominula. Už nikdy viac nechcem druhé dieťa. Nikdy!!!
Ako som zistila, že moje deti pozerajú priveľa rozprávok
18.03.2019   3
Odborníci to hovoria jasne. Deti do troch rokov by NEMALI pozerať telku. Ani videjká na mobile, ani na tablete. Lebo rozprávky a detské programy ničia už v zárodku ich pozornosť, komunikačné schopnosti, zabíjajú predstavivosť, zvyšujú nervozitu, agresivitu... Zabudla som na niečo? Proste do troch rokov by ich hlavným zabávačom mali byť rodičia.
detské choroby
Hnačka
12.03.2019   9
Hnačka je časté vylučovanie abnormálne riedkej alebo vodnatej stolice. Kým u dojčiat ide o závažný stav, u starších detí zvyčajne nebýva dôvodom na znepokojenie.
Akútna bronchitída – Akútny zápal priedušiek
08.03.2019   2
Vyskytuje sa v každom období detského veku. Maximum prípadov je v jesenných a zimných mesiacoch. Začína sa "nádchou."
4 vitamínové bomby na posilnenie imunity
05.03.2019   1
Načo bežať k lekárovi. Liečme sa. Tradičné, rokmi overené recepty.
zvery
Preč s alergiou alebo zvieratá v domácnosti
05.03.2019   0
Deťom, ktoré boli alergické na mačky a psy lekári odporúčali chovať škrečkov alebo iných hlodavcov.
Fretka nie je zvieratko pre každého
26.02.2019   2
Len máloktoré dieťa vie, že na konci vodítka, to malé, chlpaté a veselé zvieratko, je fretka. Väčšinou si aj od mnohých dospelých vypočujem, že venčím potkana, vydru, malého psa, krtka, mačku alebo iné zvieratko.
Aj malé zvieratko potrebuje starostlivosť
15.02.2019   0
Medzi malé domáce zvieratká zaraďujeme všetky menšie od psa či mačky. Najznámejší domáci mini miláčikovia sú králiky, škrečky, morčatá, či laboratórne myši. Pre svoj spokojný a šťastný život však aj oni potrebujú pravidelnú starostlivosť.