SprávySprávy

V Dobrej Hračke sa popri hraní naučíte veľa nového

 pr   13.11.2018   0

Do interaktívnej galérie v Tatranskej Lomnici prednedávnom spolu s rodičmi zavítala štvorročná Zuzka. Zuzanka sa rozhodla vyskúšať rôzne povolania a všetky hračky, ktoré doma nemá. Skúste si tipnúť, aké povolanie si malá šlečna najviac zamilovala?

 

Deti zbierajú pečiatku za každú splnenú úlohu

Do Dobrej hračky sme sa vybrali v sobotu doobeda. Nečakali sme, že bude tak plno. Lístok sme si vopred cez internet nerezervovali, čo bola chyba, lebo sme na vstup museli chvíľku počkať. Prednosť pri vstupe má totiž rezervácia cez internet. Keďže sme nevedeli čo nás v galérii čaká a koľko času tam strávime, rozhodli sme sa prísť radšej v skorších hodinách (galéria je otvorená denne od 9:00 do 18:00). 

Zuzka dostala pri vstupe pracovný list. Celou galériou vedie veľké dopravné ihrisko s množstvom zastávok. Pri každej zastávke čakala Zuzku úloha. Spolu s maminkou si vyskúšala hru na doktorku a vykonala závažnú operáciu. Ako prísna policajtka potrestala zlodeja. V ďalšom stanovišti zachránila odvážna požiarnička mačiatko z konára stromu. Ako šikovná archeologička vykonala prvú vykopávku a objavila kosti dinosaurov. Skvelá muzikantka predviedla celej galérii spevácky talent. Zuzku autíčka nikdy nebavili, no chcela získať všetky pečiatky, tak opravu pokazeného auta nechala na otecka :)  Nakoniec Zuzanka nakŕmila na farme zvieratká a zahrala sa na kozmonautku.

Ako našla Zuzka povolanie snov

Keď sme so Zuzkou prechádzali okolo módneho kútika, videli sme, že žiari o trošku viac. Zuzanka sa rooozbehla a o malú chvíľu už kombinovala moderné kúsky a hrala sa na svetoznámu módnu návrhárku. Zuzka všetkým ukázala skrytú kreativitu a neskutočný talent. Vášeň pre tvorenie prejavuje naša maličká aj doma. Ako jej rodičia máme preto každý deň veselý. 

 

Dobrodružstvo ešte nekončí

Splniť všetky úlohy v dobrej hračke je náročné. Na moment sme sa usadili v  oddychovom kútiku na tuli vakoch, no Zuzanke sedenie vydržalo iba chvíľku. O 3 minúty už ťahala tatinka do obchodíku s hračkami. Skrytá túžba po móde sa prejavila aj pri výbere hračky.

Zuzku zaujali kreatívne hračky. Tie u detí formujú jedinečnosť a ich rozvoj. Zuzka odchádzala domov spokojná a v rukách niesla jazvečíka Mila. Psík Milo nie je obyčajná hračka. Ide o jazvečíka, ktorého si môžu šikovné malé ručičky sami ušiť a vytvoriť si úplne jedinečný kúsok. 

 

A čo na to rodičia?

Nám, rodičom, bolo hneď jasné, že Dobrú hračku navštívime aj najbližší voľný víkendV Tatranskej Lomnici sme našli priestor, kde môžeme prísť na iné myšlienky, trošku si oddýchnuť a vychutnať si rodinné chvíle naplno.

Za vstup sme zaplatili 6€ na hodinku, ale to je suma za dieťa s dospelou osobou. Za ocka “navyše” sme doplácali symbolické 1 €. Zuzka o Dobrej Hračke povedala aj spolužiačkam a učiteľkám vo svojej škôlke. Ak by chceli ísť na spoločný výlet, vedia si v galérii uplatniť aj skupinovú zľavu. Ktovie, koľko šikovných detičiek sa v Zuzankinej triede ukrýva.

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Toto by ste mamičke po pôrode naozaj darovať nemali
22.04.2019   0
Doma ma čakali samé úžasné darčeky ako karimatka, aby som vraj čím skôr začala zhadzovať kilá navyše, krém na bradavky a odsávačka hlienov pre syna. Manžel mi prezradil, že hľadal niečo praktické a užitočné. Tak som sa naštvala a na Vianoce som si z jeho odmeny, čo dostal v práci, kúpila zlatú retiazku a kabelku, a jemu som darovala ponožky a sprej proti poteniu nôh. Ten pohľad, keď si pred celou rodinou vybalil darček, stál za to.
Aký je rozdiel medzi prvým a druhým tehotenstvom?
18.04.2019   0
Hovorí sa, že prvé dieťa je pokusný králik. Blbosť! Prvé dieťa, to je nádej. Očakávania. Veľkolepé sny. Lekár vám na ultrazvuku ukazuje, kde má potomok ručičky a nožičky, ale vy vidíte zahraničnú univerzitu. Kurzy baletu. Voľný čas na koňoch. Nobelovú cenu a ďakovnú reč venovanú matke. Druhé dieťa? V lepšom prípade vám po ordinácii namiesto ocino nepobieha prvorodený. Pri pohľade na ultrazvuk nevidíte ručičky, nožičky ani Oxford, ale hory prádla a plienok. Veríte, že tentokrát sa to s materským mliekom podarí, ale keby nie, prežijete. Nuž, a tých rozdielov medzi prvým a druhým tehotenstvom je oveľa viac.
Pôrodnica v Trenčíne si zaslúži svoju dobrú povesť
16.04.2019   0
Nemôžem povedať, že lekár či sestry by sa z mojich požiadaviek vysmiali. Práve naopak, úplne rešpektovali moju žiadosť, aby mi nedávali lieky a neponúkali epidurál. Vedela som, že vo chvíli, keď bude pôrod prichádzať, by som sa mohla nechať zlákať na uľahčenie, a to som nechcela. Druhou vecou, ktorá bola pre mňa dôležitá, bolo: žiadne holenie, klystír.
babetko
Spod plienočky – staráme sa o chlapčeka
20.04.2019   1
I vám sa narodil chlapček? A premýšľate nad špecifikami starostlivosti? Ako na to? Stolica, zapareniny, penis, predkožka, mázok, krémiky, semenníky... Strašidelné?
Spod plienočky - staráme sa o dievčatko.
19.04.2019   0
Narodilo sa vám dievčatko? Neobávajte sa, s našimi tipmi určite starostlivosť o svoju dcérku zvládnete. Ako sa teda starať o intímne partie bábätka - dievčatka?
detské choroby
Drogy - čo robiť pri podozrení, že dieťa užíva drogy
22.04.2019   0
Všímajte si indície, nedávajme si klapky na oči. Problém s drogami sa môže týkať aj vašich detí.
Ako podávať deťom lieky
15.04.2019   0
Ako podať dieťaťu kvapky do oka, "hnusnú tabletku" na prehĺtnutie, či čapík do zadočku... Tu nájdete finty, triky, zlepšováky na mnohé liekové trápenia našich najmenších.
Detská imunita dá rodičom zabrať
13.04.2019   0
Za častými horúčkami a nádchami však nemusí byť vždy len vrodená predispozícia. Neraz je na vine životný štýl, v ktorom chýba otužovanie, pohyb a zdravá strava. Mnoho detí je naviac preťažených povinnosťami, už na základných školách zažívajú stres a chýba im viac hier na čerstvom vzduchu.
zvery
Pes a mačka – priatelia
20.04.2019   2
Od dávnych čias sa traduje, že pes a mačka sú najväčší nepriatelia. Túto tézu príležitostne podporia aj zábery z rôznych filmov, reklám či úryvky z rozprávok. Je to ale naozaj tak? Skutočne pes a mačka nemôžu spolu vydržať?
Rozhodli sme sa pre hada...
11.04.2019   0
Ak máte pri pohľade na hada zmiešané pocity, mali by ste ich rešpektovať. Radšej sa týmto zvieraťom nechajte fascinovať cez sklo terária v zoo. ... ak aspoň na chvíľu zvažujete, ponúkame vám zopár informácii, ktoré vás môžu ovplyvniť.
Čo potrebujete pre zajaca?
04.04.2019   5
Ak chceme chovať zajaca doma, tak to najpodstatnejšie pre neho je klietka. Aká má byť ? Čo má byť v klietke? Z čoho zajac pije? A čo záchodík? Na nič som nezabudla?