SprávySprávy

V Bratislave vyrástla veľkonočná lúka: Takto deti vítajú sviatky jari!

 PR   31.03.2021   0

K veľkonočným sviatkom bezpochyby patria maľované vajíčka, z ktorých sa tešia predovšetkým deti. Zdobenie kraslíc ako symbolu nového života prichádzajúceho s jarou je zábavou a výsledok teší malých aj veľkých.

Rozžiariť oči môžete aj vašim ratolestiam v nákupnom centre VIVO! Bratislava, kde „rozkvitla“ pomyselná veľkonočná lúka plná farebných vajíčok. 

ZŠ Odborárska

 

Hlasujte aj vy

Veľkonočná lúka je komunitný projekt, do ktorého sa zapojili vybrané materské školy, súkromné materské školy a základné školy z hlavného mesta.

Výtvory detičiek aktuálne zdobia nákupné centrum VIVO! Bratislava nielen pre potešenie návštevníkov, ale aj pre istý cieľ – hľadajú sa totiž 3 najkrajšie maľované vajíčka a tie budú aj odmenené!

Hlasovať za ne môžete aj vy a to osobne počas návštevy nákupného centra na Infopulte alebo prostredníctvom Facebook stránky VIVO Bratislava.

ZŠ Nevädzova

 

Výhry

Tvorivé deti, ktoré za svoje veľkonočné vajíčko získajú najvyšší počet hlasov, vyhrajú výlet do vedeckého centra George Science, kde sa budú môcť zapojiť do zaujímavých workshopov s pokusmi, pri ktorých si užijú kopec zábavy.

Druhá cena je 200 € poukážka do predajne Ševt vo VIVO! Bratislava, kde si budú môcť nakúpiť napríklad školské pomôcky od výmyslu sveta.

Treťou cenou je darčeková karta VIVO! v hodnote 100 € na využitie v ľubovoľnej predajni v rámci nákupného centra.

Dve výhry sú nachystané aj pre samotných hlasujúcich - každý, kto sa zapojí priamo v nákupnom centre alebo prostredníctvom FB stránky, sa automaticky zaradí do žrebovania o nákupnú darčekovú poukážku VIVO! Bratislava v hodnote 50 €.

ZŠ a MŠ Česká

 

Časový harmonogram

Výstava „Veľkonočná lúka“ bude trvať do 9. apríla 2021, pričom hlasovanie o najkrajšie vajíčka sa pozastaví 8. apríla o 12:00 hod.

Celkovo sa do projektu zapojilo 9 škôl, každá z nich obdržala dva kusy vajíčok na ozdobovanie. Šikovné rúčky školákov vytvorili celkovo 18 nadrozmerných vajíčok.

Zoznam zapojených predškolských a školských zariadení:

  • ZŠ s MŠ Česká
  • Školský klub detí pri Základnej škole Kataríny Brúderovej,
  • ZS Za Kasárňou 
  • SMŠ Funiversity - Lokácia Staré mesto
  • ZŠ Nevädzova
  • SMŠ Funiversity – Lokácia Mlynská dolina
  • ZŠ Odborárska
  • SMŠ Funiversity – Lokácia Koliba
  • SMŠ CIS – Lokácia Horský park

Viac informácií o projekte „Veľkonočná lúka“ aj samotnom hlasovaní nájdete na webovej stránke VIVO! Bratislava a na FB stránke VIVO! Bratislava.

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
Nové podkásty
tehotenstvo
Bratislava už prednostne očkuje aj tehotné ženy
12.05.2021   0
Tehotné ženy, ktoré sa chcú zaočkovať proti koronavírusu, sa môžu prihlásiť do náhradníckeho zoznamu.
Pôrody znova ako za socializmu - pandémia ako výhovorka
11.05.2021   0
Ako sa ženám rodilo a rodí počas pandémie, ktorá trvá už viac ako rok? Vrátili sme sa do socialistických čias, až šokujúco rýchlo.
1. týždeň tehotenstva
09.05.2021   0
Tehotenstvo trvá približne 266 dní, čiže cca. 280 dní od prvého dňa poslednej menštruácie. Čo je presne 40 týždňov.
babetko
Neurovedkyňa dokázala, aký dôležitý je vzťah mamy a dieťaťa
11.05.2021   0
Neurovedkyňa vytvorila pomocou magnetickej rezonancie úžasný obraz, ktorý ukazuje silné spojenie medzi matkou a dieťaťom – je na nej ona sama so svojim dvojmesačným synčekom.
"Toto moje dieťa nerobí. Požičiava hračky a nebije sa..."
10.05.2021   0
Moje dieťa nechcelo požičať inému dieťaťu lopatku. A mamička toho druhého dieťaťa zostala zarazená a skonštatovala:
detské choroby
Crohnova choroba u detí
06.05.2021   0
Crohnova choroba je vlastne zápal čreva. Chronický. Mení život tomu, kto toto ochorenie získal. Čoraz viac detí a mladých ľudí patrí medzi pacientov a rodičia často opomínajú prvotné príznaky ochorenia.
Tiková porucha u detí
02.05.2021   3
Ako rodičia budete asi medzi prvými, ktorí si môžu všimnúť u svojho dieťaťa isté stereotypné pohybové alebo zvukové prejavy, ktoré nazývame tikmi. Tiková porucha nemá vplyv na inteligenciu, avšak niektoré sprievodné javy tikov môžu negatívne ovplyvniť výkon žiaka v škole.
Hnačka – ako ju riešiť prírodnými prostriedkami
26.04.2021   0
Na hnačku nájdete niekoľko prípravkov aj medzi liekmi vhodnými pre deti. Pokiaľ však chcete vyskúšať najskôr prírodnú medicínu, nech sa páči – tu je niekoľko tipov.
zvery
Zajac ako domáci miláčik...
07.05.2021   7
Zajace alebo králiky sú nádherné zvieratá. Sú obdivuhodné a majú osobnosť! Avšak predtým, ako si nejakého vyberiete, mali by ste sa uistiť, či je to vhodné zviera pre Vás a Vašu rodinu.
Kde sa na psovi a mačke skrýva kliešť a ako ho odstrániť
20.04.2021   0
Skrýše kliešťov: vnútro a okolie uší, na hlave a okolo očí, v oblasti papule a ňufáka, na krku pod obojkom, slabiny a medzi zadnými nohami, pod prednými nohami, labky a medzi prstami, okolo chvosta
Agapornis, začíname s chovom.
12.04.2021   8
Ak túžite mať doma druh papagája, ktorý je menší a jeho inteligencia sa dokáže vyšplhať mimoriadne vysoko, je voľba celkom jasná. Volá sa Agapornis.