SprávySprávy

V Bratislave vyrástla veľkonočná lúka: Takto deti vítajú sviatky jari!

 PR   31.03.2021   0

K veľkonočným sviatkom bezpochyby patria maľované vajíčka, z ktorých sa tešia predovšetkým deti. Zdobenie kraslíc ako symbolu nového života prichádzajúceho s jarou je zábavou a výsledok teší malých aj veľkých.

Rozžiariť oči môžete aj vašim ratolestiam v nákupnom centre VIVO! Bratislava, kde „rozkvitla“ pomyselná veľkonočná lúka plná farebných vajíčok. 

ZŠ Odborárska

 

Hlasujte aj vy

Veľkonočná lúka je komunitný projekt, do ktorého sa zapojili vybrané materské školy, súkromné materské školy a základné školy z hlavného mesta.

Výtvory detičiek aktuálne zdobia nákupné centrum VIVO! Bratislava nielen pre potešenie návštevníkov, ale aj pre istý cieľ – hľadajú sa totiž 3 najkrajšie maľované vajíčka a tie budú aj odmenené!

Hlasovať za ne môžete aj vy a to osobne počas návštevy nákupného centra na Infopulte alebo prostredníctvom Facebook stránky VIVO Bratislava.

ZŠ Nevädzova

 

Výhry

Tvorivé deti, ktoré za svoje veľkonočné vajíčko získajú najvyšší počet hlasov, vyhrajú výlet do vedeckého centra George Science, kde sa budú môcť zapojiť do zaujímavých workshopov s pokusmi, pri ktorých si užijú kopec zábavy.

Druhá cena je 200 € poukážka do predajne Ševt vo VIVO! Bratislava, kde si budú môcť nakúpiť napríklad školské pomôcky od výmyslu sveta.

Treťou cenou je darčeková karta VIVO! v hodnote 100 € na využitie v ľubovoľnej predajni v rámci nákupného centra.

Dve výhry sú nachystané aj pre samotných hlasujúcich - každý, kto sa zapojí priamo v nákupnom centre alebo prostredníctvom FB stránky, sa automaticky zaradí do žrebovania o nákupnú darčekovú poukážku VIVO! Bratislava v hodnote 50 €.

ZŠ a MŠ Česká

 

Časový harmonogram

Výstava „Veľkonočná lúka“ bude trvať do 9. apríla 2021, pričom hlasovanie o najkrajšie vajíčka sa pozastaví 8. apríla o 12:00 hod.

Celkovo sa do projektu zapojilo 9 škôl, každá z nich obdržala dva kusy vajíčok na ozdobovanie. Šikovné rúčky školákov vytvorili celkovo 18 nadrozmerných vajíčok.

Zoznam zapojených predškolských a školských zariadení:

  • ZŠ s MŠ Česká
  • Školský klub detí pri Základnej škole Kataríny Brúderovej,
  • ZS Za Kasárňou 
  • SMŠ Funiversity - Lokácia Staré mesto
  • ZŠ Nevädzova
  • SMŠ Funiversity – Lokácia Mlynská dolina
  • ZŠ Odborárska
  • SMŠ Funiversity – Lokácia Koliba
  • SMŠ CIS – Lokácia Horský park

Viac informácií o projekte „Veľkonočná lúka“ aj samotnom hlasovaní nájdete na webovej stránke VIVO! Bratislava a na FB stránke VIVO! Bratislava.

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
Nové podkásty
tehotenstvo
...dva, tri, štyri, päť! Viacplodová gravidita
14.04.2021   0
Malé deti vždy priťahujú pozornosť a vyvolávajú úsmev na tvárach dospelých – dvojnásobne vtedy, ak ide o dvojičky. Ako je možné, že si namiesto jedného „batôžteka“ z pôrodnice domov donesiete batôžteky dva – alebo aj viac?
Varovné príznaky v popôrodnom období. Kedy vyhľadať pomoc?
12.04.2021   0
Niektoré príznaky si na sebe môže všimnúť žena samotná, iné zase skorej zaznamená jej najbližšie okolie. Netreba ich podceňovať a je vhodné pomoc pre istotu vyhľadať.
Pôrod po francúzsky? Tlmenie bolesti a ocko pri pôrode sú samozrejmosťou
08.04.2021   0
Povestná francúzska elegancia sa netýka len filmov. Tu vo Francúzsku sa pôrod rozhodne toľko neprežíva, nevedú sa verejné diskusie o zlepšení postavenia rodičiek, lepších pôrodniciach, kvalitnejšej starostlivosti, tieto témy majú vyriešené. Tehotenstvo je brané ako normálny stav ženy, o ktorom sa veľa nehovorí. Francúzky až do pôrodu fungujú normálne, chodia do práce, raz za čas si zájdu na vyšetrenie.
babetko
Matka matku nepochopí
14.04.2021   0
A ty čo, ako sa máš ? Mlieko mi v prsiach kondenzuje, ale vravím: „A veď ako na materskej.“ A ona, zlatá, že: „Mne stačilo byť doma mesiac, šalela som.“
Mám 2 deti s refluxom
13.04.2021   0
Všade všetko pogrckané, neustále prezliekanie, behanie s handrou, plienka pod krkom (namiesto podbradníka, keďže jeho veľkosť bola/je nepostačujúca), sústavne pranie, prezliekanie spacej súpravy v postieľke, častá kontrola počas spánku, čistenie kočíka po takmer každej prechádzke, taška plná vecí na prezlečenie všade kam ideme...
Polohy na dojčenie po cisárskom reze
12.04.2021   1
Dojčenie po „cisárskom“ si vyžaduje také polohy na dojčenie, ktoré nezaťažujú operačnú ranu matky.
detské choroby
9 prírodných spôsobov ako sa zbaviť mrle detskej
13.04.2021   1
Ak je potrebná medikamentózna liečba mrlí, tú možno kombinovať s rôznymi prírodnými prostriedkami, čím sa mnohonásobne zvyšuje jej účinnosť.
Ochorenia tráviacej sústavy
12.04.2021   12
Prehľadový článok najčastejších ochorení tráviacej sústavy.
Kedy rastú ktoré zúbky
07.04.2021   0
Mliečne zúbky. V ktorom mesiaci vyrastajú a ktoré? Takto by to malo nasledovať:
zvery
Agapornis, začíname s chovom.
12.04.2021   8
Ak túžite mať doma druh papagája, ktorý je menší a jeho inteligencia sa dokáže vyšplhať mimoriadne vysoko, je voľba celkom jasná. Volá sa Agapornis.
Gekončík nočný
29.03.2021   1
Gekončík je jašterica. Je to nenáročné nočné zviera vhodné aj pre začínajúceho teraristu. Prežijú aj v situáciách, v ktorých by teplokrvný živočích dávno zahynul.
Pelech pre psa
17.03.2021   0
Tak ako človek aj pes má svoje návyky a preferencie v správaní či oddychovaní. Obľubuje konkrétne miesto, alebo polohu. Kúpa pelechu, respektíve miesta, kde bude náš pes oddychovať nie je vždy lacná ani jednoduhá...