SprávySprávy

Týmto deťom pomohol Slovanet sumou viac ako 25-tisíc eur

 ts   13.12.2020   0

Končiaci sa rok 2020 bol náročnou skúškou pre každého. Ľudia zápasili s pandémiou, nedostatkom financií či rodinnými problémami. O to viac však musia zdolávať prekážky aj rodiny s deťmi, ktoré trpia rôznymi ochoreniami. Slovanet preto aj tento rok pomohol tým, ktorí to najviac potrebovali.

foto: Slovanet, Zakúpenie rehabilitačnej pomôcky BOSU Balance Trainer

 

Mnoho detí v našej spoločnosti trpí ťažkými diagnózami alebo sa narodili do rodín, ktoré sa nachádzajú v zložitej sociálnej situácii. Často ide o deti, ktoré nedovŕšili ani jeden rok života. Vo väčšine prípadov nevyliečiteľné ochorenia vedú k predčasným úmrtiam. Neľahký osud takýchto detí sa snažia zlepšiť detské hospicové centrá po celom Slovensku. Spoločnosť Slovanet už takmer 15 rokov finančne podporuje takéto zariadenia. V roku 2020 telekomunikačný operátor prispel z vlastného nadačného fondu sumou 6 000 eur na činnosť neziskových organizácií Plamienok v Bratislave a Svetielko pomoci v Košiciach. Podporil aj Centrum pomoci detskej onkológie Svetielko nádeje v Banskej Bystrici.


Okrem nevyliečiteľne chorých detí to majú náročné tiež malí pacienti s vrodenými ochoreniami ako detská mozgová obrna a svalová dystrofia. Slovanet v roku 2020 poskytol pre 68 detí a mladých ľudí podporu vo výške 12 740 eur na zdravotné pomôcky a liečebné náklady, ktoré súvisia s ich postihnutím. Vďaka tomuto príspevku sa podarí aspoň čiastočne zmierniť ich zdravotný stav.

foto: Slovanet, 11. ročník benefičného podujatia Osmidiv, ktoré navštívilo až 296 detí a mladých ľudí s postihnutím

 

Napriek zložitému roku Slovanet podal pomocnú ruku tiež subjektom, ktoré sa zameriavajú na pomoc sociálne znevýhodneným osobám. Podporu vo výške 4 000 eur získal Koncept BUDDY, ktorý sa usiluje o resocializáciu detí do spoločnosti, 2 000 eur putovalo do univerzitnej škôlky pre deti zamestnancov a študentov STU pod názvom STUBAčik. Sumou 300 eur Slovanet podporil aj organizáciu podujatia OSMIDIV pre mentálne a fyzicky znevýhodnené deti, ktorého cieľom je búrať bariéry medzi zdravými a hendikepovanými deťmi.

„Počas tohto roka sme podporili dokopy 74 projektov v celkovej výške 25 040 eur. Ide o najvyššiu sumu za ostatné štyri roky, ktorá pomohla stovkám detí. Sme hrdí na to, že sa už šesť rokov môžeme kontinuálne venovať pomoci tým, ktorí patria medzi najzraniteľnejších. Od roku 2015, keď sme založili Nadačný fond Slovanet, sme podporili dokopy 378 verejnoprospešných projektov v sume 145 920 eur,“ hovorí riaditeľka marketingu spoločnosti Slovanet a členka rady Nadačného fondu Slovanet, Enikö Trupová.

 

Slovanet ako spoločensky zodpovedná inštitúcia prostredníctvom svojho Nadačného fondu každoročne pomáha a finančne podporuje choré deti, osoby s rozličnými formami postihnutia aj sociálne znevýhodnených.

foto: Slovanet, Príspevok na 2-týždenný rehabilitačný program TheraSuit v centre Liberta Košice
Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
tehotenstvo
Tehotenská poradňa - aké vyšetrenia vás čakajú v tehotenstve?
18.01.2021   5
Viete aké vyšetrenia vás čakajú počas tehotenstva? Čo sa vyšetruje v ktorej poradni? Koľko ultrazvukov je povinných v tehotenstve? Kedy vám lekár vypíše tehotenskú knižku a kedy nástup na materskú dovolenku?
Genetický ultrazvuk
15.01.2021   17
Nízke hodnoty AFP testov poukazujú na možnosť plodu s Downovým syndrómom, naopak zvýšené hodnoty poukazujú na možnosť defektov neurálnej rúry.
Život bez dieťaťa. Ako na to nemyslieť?
13.01.2021   0
Myslela si, že má ešte veľa času, ale teraz, v 36 rokoch, v partnerstve s človekom, ktorý už deti má a žiadne ďalšie nechce, sa tejto predstavy pomaly ale isto musí vzdať.
babetko
7 fotoreceptov: Ako uvariť prvé príkrmy pre deti
19.01.2021   1
Hoci to možno tak nevyzerá, zavádzanie inej ako mliečnej stravy do jedálnička dieťaťa nemusí byť hotová veda. Ako dôkaz poslúži náš seriál so 7 receptami. S obrázkovým návodom krok za krokom, veríme že vám náš fotoseriál túto novú bábätkovskú životnú etapu uľahčí.
Kedy má už rozprávať? 7 otázok pre logopédku
18.01.2021   1
Podľa psychológov a ich tabuliek má vedieť 16-mesačné dieťa cca 50 slov. Ale často ich narátame sotva 15, aj to je veľa. Je to zle? Pýtala som sa logoédky Barbory Králikovej.
6 skvelých hračiek z kartónu
15.01.2021   0
Z kartónu pri troche trpezlivosti a chcenia vyrobíte deťom úžasné veci. Navyše ich do procesu tvorby môžete zapojiť a oni si hračky môžu dotvoriť podľa svojich predstáv a fantázie.
detské choroby
11 príznakov u detí, kedy určite vyhľadajte lekársku pomoc
19.01.2021   0
Odborníci hovoria, že rodičia by mali lekára vyhľadať vtedy, ak sa niečoho obávajú. Toto sú príznaky, kedy vždy vyhľadajte lekársku pomoc pre svoje dieťa.
Operácia: Obriezka - Cirkumcízia
16.01.2021   6
Obriezka sa vykonáva pri zúženej predkožke, alebo pri príliš dlhej predkožke, ktorú nemožno voľne pretiahnuť cez žaluď penisu. Ako poznáme fimózu a kedy si ju treba začať všímať?
Odstávajúce ušká
13.01.2021   0
Ako problém odstávajúcich uší riešiť a na čo sa treba pripraviť, ak zvažujete zákrok u dieťatka? Spýtali sme sa aj za vás plastického chirurga.
zvery
Morčatá
12.01.2021   11
Morčatá patria medzi hlodavcov, dožívajú sa v priemere 5 až 7 rokov. Je to milé zvieratko, vhodné pre staršie deti ako miláčik. Je ideálne na chov v byte, hoci si vyžaduje aj prechádzky vonku. Starostlivosť o neho je pomerne jednoduchá.
Korytnačka z akvária
02.01.2021   0
Vodný obojživelník, ktorého máme doma v akváriu je ako stvorený pre tropické krajiny, ktoré nazýva svojím domovom. Ako sa oň máme starať v našich podmienkach?
Čo robiť ak sa pes bojí
29.12.2020   3
Máte psa,ktorý sa niečoho alebo niekoho bojí? Viete ako mu pomôcť? Ako prekonať jeho strach?