SprávySprávy

Tretiaci z Trebišova porazili v jazykovej súťaži zvyšok Slovenska

 PR   02.12.2020   0

Na začiatku novembra odštartoval na slovenských aj českých školách druhý ročník súťaže v učení cudzích jazykov s názvom Jesenný WocaBee šampionát. Súťažia v nej triedy v aplikácii na učenie cudzích slovíčok, pričom kritériom hodnotenia je usilovnosť žiakov v precvičovaní novej slovnej zásoby.  

V celoslovenskom kole minulý týždeň zvíťazili žiaci 3.B zo Základnej školy Pribinova v Trebišove. Už v týchto chvíľach si merajú svoje sily v učení cudzích slovíčok s najlepšími z Českej republiky. Tými sa stali deviataci zo Základnej školy Jindřicha Pravečka vo Výprachticiach, okres Ústí nad Orlicí.

Naši tretiaci majú veľkú šancu poraziť výrazne starších žiakov z Česka, v uplynulom kole totiž dosiahli trebišovčania až o tretinu lepší výsledok. Do súťaže sa v oboch krajinách celkovo zapojilo 45.000 žiakov zo základných aj stredných škôl.

 

WocaBee šampionát

Druhý ročník súťaže Jesenný WocaBee šampionát organizuje na školách poskytovateľ inovatívnej aplikácie WocaBee na učenie slovíčok.

Aplikáciu školy využívajú denne vo výučbe cudzích jazykov, pričom táto pomôcka sa mimoriadne osvedčila najmä v období dištančného vzdelávania. Na jar tohto roku ju vyskúšalo až 300.000 žiakov a učiteľov u nás aj v zahraničí.  

Žiaci sa v aplikácii učia novú slovnú zásobu, za čo získavajú body, tzv. WocaPoints. Čím viac precvičujú, tým viac bodov získajú a viac sa naučia.

Práve usilovnosť v učení je kritériom hodnotenia úspechu v Jesennom WocaBee šampionáte.  Víťazí trieda, ktorá získa najvyšší denný priemerný počet WocaPoints na žiaka.

 

Vyhrali tretiaci z Trebišova

Víťazmi druhého ročníka súťaže sa stali žiaci 3.B zo Základnej školy Pribinova v Trebišove. V celoštátnom kole dosiahli denný priemer na žiaka neuveriteľných 7590 WocaPoints. 

Pre lepšiu predstavu – každá správna odpoveď pri precvičovaní znamená zisk približne 2 WocaPoints. Každý žiak tak uplynulý týždeň slovíčka precvičoval niekoľko hodín denne. Celkovo sa ich víťazi z Trebišova v priebehu novembra naučili až 339, čo je na tretiakov skutočne obdivuhodný výkon.

Pani učiteľka Mgr. Gabriela Gregušová, ktorá vo víťaznej triede vyučuje anglický jazyk, hodnotí výkon svojich žiakov nasledovne:

„Keď som sa dozvedela, že sme v celoslovenskom kole súťaže Jesenný WocaBee šampionát zvíťazili, pocit šťastia a radosti z mojich detí bol neopísateľný. Prvé miesto získali zaslúžene. Popri svojich každodenných školských povinnostiach s veľkou chuťou a nadšením precvičovali slovíčka, hrali hry a písali online písomky.

Najväčšou motiváciou pre deti bolo zistenie, že precvičovaním slovíčok cez aplikáciu dosahujú oveľa lepšie výsledky na vyučovacích hodinách. Motivujú ich pochvaly, jednotky, a samozrejme aj ceny v súťaži. A ja som v tejto  chvíli na nich hrdá a pyšná. Veľmi silne držím mojim žiakom palce, aby boli úspešní  aj v česko-slovenskom  finále, pretože si to zaslúžia.“

 

V súťaži sa hodnotí aj výkon jednotlivcov. Celoslovenským víťazom súťaže jednotlivcov sa stal Tomáš Zölder z Gymnázia Janka Kráľa v Zlatých Moravciach, ktorý v súťaži vynikal už od začiatku okresného kola. V tom celoslovenskom získal celkovo až 111.111 WocaPoints a slovíčka sa podľa vlastných slov učil denne 8 aj viac hodín.

Súťaž Jesenný WocaBee šampionát je vo svojom závere a víťaza česko-slovenského finále spoznáme už o pár dní.

Tretiaci z Trebišova aktuálne súperia online s deviatakmi z obce Výprachtice, okres Ústí nad Orlicí. Aj keď v celoštátnom kole dosiahli „naši“ o tretinu lepší výsledok, vedia, že vo svojom úsilí nesmú poľaviť. Držíme im palce a veríme, že súťaž bola vítanou motiváciou pre všetkých 45.000 žiakov v tomto pre školy veľmi náročnom období.

Partnermi súťaže jesenný WocaBee šampionát 2020 sú: skolske.sk, vskolstve.sk, rodinka.sk, alza.sk, reklamnebaliky.sk, Inspio a Anton Toma.

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
tehotenstvo
Tehotenská poradňa - aké vyšetrenia vás čakajú v tehotenstve?
18.01.2021   5
Viete aké vyšetrenia vás čakajú počas tehotenstva? Čo sa vyšetruje v ktorej poradni? Koľko ultrazvukov je povinných v tehotenstve? Kedy vám lekár vypíše tehotenskú knižku a kedy nástup na materskú dovolenku?
Genetický ultrazvuk
15.01.2021   17
Nízke hodnoty AFP testov poukazujú na možnosť plodu s Downovým syndrómom, naopak zvýšené hodnoty poukazujú na možnosť defektov neurálnej rúry.
Život bez dieťaťa. Ako na to nemyslieť?
13.01.2021   0
Myslela si, že má ešte veľa času, ale teraz, v 36 rokoch, v partnerstve s človekom, ktorý už deti má a žiadne ďalšie nechce, sa tejto predstavy pomaly ale isto musí vzdať.
babetko
7 fotoreceptov: Ako uvariť prvé príkrmy pre deti
19.01.2021   1
Hoci to možno tak nevyzerá, zavádzanie inej ako mliečnej stravy do jedálnička dieťaťa nemusí byť hotová veda. Ako dôkaz poslúži náš seriál so 7 receptami. S obrázkovým návodom krok za krokom, veríme že vám náš fotoseriál túto novú bábätkovskú životnú etapu uľahčí.
Kedy má už rozprávať? 7 otázok pre logopédku
18.01.2021   1
Podľa psychológov a ich tabuliek má vedieť 16-mesačné dieťa cca 50 slov. Ale často ich narátame sotva 15, aj to je veľa. Je to zle? Pýtala som sa logoédky Barbory Králikovej.
6 skvelých hračiek z kartónu
15.01.2021   0
Z kartónu pri troche trpezlivosti a chcenia vyrobíte deťom úžasné veci. Navyše ich do procesu tvorby môžete zapojiť a oni si hračky môžu dotvoriť podľa svojich predstáv a fantázie.
detské choroby
11 príznakov u detí, kedy určite vyhľadajte lekársku pomoc
19.01.2021   0
Odborníci hovoria, že rodičia by mali lekára vyhľadať vtedy, ak sa niečoho obávajú. Toto sú príznaky, kedy vždy vyhľadajte lekársku pomoc pre svoje dieťa.
Operácia: Obriezka - Cirkumcízia
16.01.2021   6
Obriezka sa vykonáva pri zúženej predkožke, alebo pri príliš dlhej predkožke, ktorú nemožno voľne pretiahnuť cez žaluď penisu. Ako poznáme fimózu a kedy si ju treba začať všímať?
Odstávajúce ušká
13.01.2021   0
Ako problém odstávajúcich uší riešiť a na čo sa treba pripraviť, ak zvažujete zákrok u dieťatka? Spýtali sme sa aj za vás plastického chirurga.
zvery
Morčatá
12.01.2021   11
Morčatá patria medzi hlodavcov, dožívajú sa v priemere 5 až 7 rokov. Je to milé zvieratko, vhodné pre staršie deti ako miláčik. Je ideálne na chov v byte, hoci si vyžaduje aj prechádzky vonku. Starostlivosť o neho je pomerne jednoduchá.
Korytnačka z akvária
02.01.2021   0
Vodný obojživelník, ktorého máme doma v akváriu je ako stvorený pre tropické krajiny, ktoré nazýva svojím domovom. Ako sa oň máme starať v našich podmienkach?
Čo robiť ak sa pes bojí
29.12.2020   3
Máte psa,ktorý sa niečoho alebo niekoho bojí? Viete ako mu pomôcť? Ako prekonať jeho strach?