ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
utorok 24.10.2017 | meniny má Kvetoslava  
SprávySprávy

Tradície slovenských Vianoc opäť prinášali radosť v Poluse

 pr   20.12.2016   0

Cítite to šteklenie v žalúdku? Adventné kalendáre sú takmer prázdne, Štedrý deň je za dverami!

Posledný adventný víkend vrcholili v obľúbenom bratislavskom nákupnom centre oslavy spojené s očakávaním najkrajších sviatkov roka. Priblížte si atmosféru plnú radosti sálajúcu z každej fotky.

foto: Polus

Pestrý kultúrny program v réžii Polusu 

Predvianočný čas v Poluse je každoročne spojený s rozdávaním radosti venovanej všetkým, ktorí majú chuť zastaviť sa, zamávať na rozlúčku všadeprítomnej mestskej hektickosti, nemyslieť na to, že ešte nemajú napečené, upratané či nakúpené, a len tak sa spontánne usmievať na svet okolo. Pestrý kultúrny program v réžii Polusu ponúkal počas uplynulých dní viac než dosť dôvodov na úsmev a ani ostatný víkend nebol, samozrejme, výnimkou.

Ožili stáročia staré slovenské tradície

V stánkoch a tematických tvorivých dielničkách ožili stáročia staré slovenské tradície a návštevníci si mohli pod vedením skúsených inštruktoriek vyskúšať, ako zmajstrovať vlastnoručnú vianočnú dekoráciu či vkusne ozdobiť vianočné pečivo. O dotvorenie pravej sviatočnej nálady sa postarali svojím energickým vystúpením šikovní tanečníci z folklórnych súborov Studnica a Studienka.

Chalúpka vás stále čaká

Ak ste si svoju polusácku dávku predvianočnej radosti nestihli vyzdvihnúť, nič sa nedeje. Ešte stále sa môžete vyfotiť v originálnej „chalúpke“ priamo v areáli nákupného centra, aspoň na chvíľu sa tak preniesť do malebnej scenérie ako z rozprávky a odpočinúť si od zháňania posledných drobností na sviatočný stôl či pod stromček. 

Polus vám praje šťastné, veselé a pokojné Vianoce plné radosti

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

Najčítanejšie

Recept týždňa

Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Ktoré vyšetrenie v tehotenstve môže tehotná odmietnuť?
23.10.2017   1
Mám čerstvých 37 rokov a zdravú 5-ročnú dcéru. Moja nová gynekologička ma doslova tlačí a núti na amniocentézu len kvôli veku. Keď som povedala, že sú aj možné riziká a som proti, doslova začala psychický nátlak, že ubližujem bábätku, ešte kým sa nenarodilo.
Tehotná na pracovnom pohovore
20.10.2017   0
Tehotenstvo nie je dôvod, aby vás vyradili z evidencie uchádzačov o zamestnanie. Ako absolvovať pohovor, keď ste tehotná? Musíte to budúcemu zamestnávateľovi oznámiť? Môže od vás vyžadovať potvrdenie o tom, že nie ste tehotná?
Gestóza tehotných
18.10.2017   1
Niektoré gestózy sú pre budúcu mamičku veľmi nebezpečné a treba si na ne dávať veľký pozor. Za nebezpečné gestózy pre matku a dieťa považujeme odborne nazývanú preeklampsiu a eklampsiu. Pacientky s eklampsiou by mali byť čo najrýchlejšie prijaté na jednotku intenzívnej starostlivosti.
babetko
Prvé príkrmy – prvá doba gastronomická v troch krokoch
24.10.2017   0
Na prikrmovanie je dieťa pripravené po niekoľkých mesiacoch života. Nie je to vždy 6.ty mesiac. Keďže sa začne stretávať s novými chuťami, dôležitý je správny postup.
Ako sa hrať s novorodencom
23.10.2017   0
Dospelá spoločnosť je pre vaše dieťa tou najlepšou zábavou – najlepšou hračkou pre dieťa ste vy samotní. Ešte k tomu niekoľko tipov, ako na to.
Pečená hruška (od 6 mesiacov)
21.10.2017   0
Aby ste predišli problémom s nafukovaním bruška, nepodávajte dieťaťu surové ovocie až do 8. mesiaca (okrem banánov a avokáda). Skúste to napríklad pečením.
detské choroby
Viete, čo znamená mechanicky tíšiť kašeľ?
23.10.2017   0
Niekedy majú rodičia problém rozlíšiť, ktorý kašeľ je „suchý“ a ktorý naopak „mokrý, vlhký“. Ak už aj tento rozlišovací rébus zvládneme, siahame o rôznych sirupoch či kvapkách. A pojem „mechanicky tlmiť“ – nie, neznamená to dať dieťaťu ruku na ústa :)
Ako zvládnuť nočné mory u detí
22.10.2017   0
Ak sa dieťatko zobudí s plačom a krikom, má nočnú moru, my mu musíme pomôcť sa upokojiť. Ako to môžeme urobiť?
8 vecí, ktoré deťom poškodzujú imunitný systém
18.10.2017   0
Posledné výskumy potvrdili úzke prepojenie medzi psychikou, nervovým systémom a imunitou.
zvery
Tetraodon
23.10.2017   0
To, že v akváriu prebieha šikanovanie si všimneme na základe rozstrapkaných plutiev rýb a často v prípade Tetraodona aj nápadná stmavnutie celého tela, prípadne iba brušnej časti. Týmto dáva ryba najavo, že niečo nie je v poriadku.
Blchy sa k vám môžu dostať spokojne aj od susedov
19.10.2017   0
Blchy prenášajú rôznorodé choroby a dokážu zamoriť celý byt či dom. Rozhodne neplatí tvrdenie, že mačacie a psie blchy na človeka neprejdú!
Zimovanie hadov
18.10.2017   0
Po poslednom kŕmení počkáme 2 týždne. Potom začíname pomaly hadovi znižovať dobu osvetlenia a teplotu. Toto by malo trvať ďalšie 2 týždne, aby sa had poriadne vyprázdnil. Pokiaľ by sme to urýchľovali môžeme hadovi ublížiť, hnijúce zvyšky potravy v tele hada počas hibernácie nie sú nič povzbudzujúce pre jeho organizmus.