ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
utorok 24.10.2017 | meniny má Kvetoslava  
SprávySprávy

Staroveký Rím a boje gladiátorov len kúsok za hranicou.

 Beata Havranová   20.08.2010   0

Už v minulých rokoch bolo mesto Carnuntum dejiskom jedinečných gladiátorských zápasov. 

Bojovníci sa 21. & 22. augusta vrátia späť, autentickejší a zápasy napínavejšie než kedykoľvek predtým! Brnenie aj výzbroj sú prepracované do posledného detailu. 

Mimoriadnym vrcholom každého predstavenia je vzrušujúci „Boj na moste“ medzi gladiátormi hodnosti secutor a retiarius, ktorý sa koná na drevenej rampe skonštruovanej špeciálne pre túto príležitosť. Presne ako v starom Ríme budú v amfiteátri v Bad Deutsch-Altenburg umelecké výkony sprevádzať hudobné nástroje zrekonštruované prísne podľa originálu. 

Gladiátorske boje boli jedným zo základných prvkov rímskej kultúry. Pôvodom zo súčasti etruského kultu mŕtvych sa za čias Rimanov pretransformovali na jedno z najkrvavejších divadiel, ktoré zásadne formovali naše vnímanie antiky. 

Aj v Carnuntum bojovali gladiátori pred osemtisícovým publikom na život a na smrť. Boje zachytili inak ako masové zabijácke scény z filmov. V Carnuntum uvidíte bojovať dvojice podľa presných pravidiel a bojovníkov rozdelených podľa typu zbrane. Vodcom gladiátorov, ktorí proti sebe nastúpia, je Dr. Marcus Junkelmann. Presne podľa antických predlôh so svojimi mužmi zrekonštruoval parádne brnenie a doslova vyšperkoval bojové techniky. 

Otvorenie bojov sa začína takzvanou pompou - slávnostným nástupom gladiátorov do arény za zvukov rímskej hudby a v sprievode tanečníc. Pred samotným začiatkom bojov sa v súlade s tisíc rokov starou tradíciou zvoláva bohyňa-ochrankyňa Nemesis. Až potom nastúpia proti sebe jednotliví bojovníci rozličných techník. 

Boje sprevádzajú autentické dychové nástroje ako aj vodný organ. Po napínavom zápolení je už za arénou pripravená takzvaná taberna romana – malé občerstvenie z jedál a nápojov pre posilnenie tela divákov.

Len  21. augusta: Dopravte sa ku gladiátorom v Carnuntum štýlovo presne ako rímsky cisár na lodi!

V spolupráci so spoločnosťou DDSG ponúkame vzrušujúci celodenný výlet loďou z Viedne. Bližšie informácie:

http://www.ddsg-blue-danube.at/deutsch/html/d_tagaus_carn.asp

 Termíny:         21. & 22. august

  • Čas:                predstavenia vždy o 14:00 & 16:00 hod.
  • Miesto:            Amphitheater Bad Deutsch-Altenburg
  • Cena:             základný € 13,- / zľavn.. € 11,- / deti 6-14 r. € 8,- 

Ponuka pre rodiny: vstup zdarma pre všetky deti do 6 rokov v sprieovde aspoň jedného rodiča

 

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

Najčítanejšie

Recept týždňa

Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Ktoré vyšetrenie v tehotenstve môže tehotná odmietnuť?
23.10.2017   1
Mám čerstvých 37 rokov a zdravú 5-ročnú dcéru. Moja nová gynekologička ma doslova tlačí a núti na amniocentézu len kvôli veku. Keď som povedala, že sú aj možné riziká a som proti, doslova začala psychický nátlak, že ubližujem bábätku, ešte kým sa nenarodilo.
Tehotná na pracovnom pohovore
20.10.2017   0
Tehotenstvo nie je dôvod, aby vás vyradili z evidencie uchádzačov o zamestnanie. Ako absolvovať pohovor, keď ste tehotná? Musíte to budúcemu zamestnávateľovi oznámiť? Môže od vás vyžadovať potvrdenie o tom, že nie ste tehotná?
Gestóza tehotných
18.10.2017   1
Niektoré gestózy sú pre budúcu mamičku veľmi nebezpečné a treba si na ne dávať veľký pozor. Za nebezpečné gestózy pre matku a dieťa považujeme odborne nazývanú preeklampsiu a eklampsiu. Pacientky s eklampsiou by mali byť čo najrýchlejšie prijaté na jednotku intenzívnej starostlivosti.
babetko
Prvé príkrmy – prvá doba gastronomická v troch krokoch
24.10.2017   0
Na prikrmovanie je dieťa pripravené po niekoľkých mesiacoch života. Nie je to vždy 6.ty mesiac. Keďže sa začne stretávať s novými chuťami, dôležitý je správny postup.
Ako sa hrať s novorodencom
23.10.2017   0
Dospelá spoločnosť je pre vaše dieťa tou najlepšou zábavou – najlepšou hračkou pre dieťa ste vy samotní. Ešte k tomu niekoľko tipov, ako na to.
Pečená hruška (od 6 mesiacov)
21.10.2017   0
Aby ste predišli problémom s nafukovaním bruška, nepodávajte dieťaťu surové ovocie až do 8. mesiaca (okrem banánov a avokáda). Skúste to napríklad pečením.
detské choroby
Viete, čo znamená mechanicky tíšiť kašeľ?
23.10.2017   0
Niekedy majú rodičia problém rozlíšiť, ktorý kašeľ je „suchý“ a ktorý naopak „mokrý, vlhký“. Ak už aj tento rozlišovací rébus zvládneme, siahame o rôznych sirupoch či kvapkách. A pojem „mechanicky tlmiť“ – nie, neznamená to dať dieťaťu ruku na ústa :)
Ako zvládnuť nočné mory u detí
22.10.2017   0
Ak sa dieťatko zobudí s plačom a krikom, má nočnú moru, my mu musíme pomôcť sa upokojiť. Ako to môžeme urobiť?
8 vecí, ktoré deťom poškodzujú imunitný systém
18.10.2017   0
Posledné výskumy potvrdili úzke prepojenie medzi psychikou, nervovým systémom a imunitou.
zvery
Tetraodon
23.10.2017   0
To, že v akváriu prebieha šikanovanie si všimneme na základe rozstrapkaných plutiev rýb a často v prípade Tetraodona aj nápadná stmavnutie celého tela, prípadne iba brušnej časti. Týmto dáva ryba najavo, že niečo nie je v poriadku.
Blchy sa k vám môžu dostať spokojne aj od susedov
19.10.2017   0
Blchy prenášajú rôznorodé choroby a dokážu zamoriť celý byt či dom. Rozhodne neplatí tvrdenie, že mačacie a psie blchy na človeka neprejdú!
Zimovanie hadov
18.10.2017   0
Po poslednom kŕmení počkáme 2 týždne. Potom začíname pomaly hadovi znižovať dobu osvetlenia a teplotu. Toto by malo trvať ďalšie 2 týždne, aby sa had poriadne vyprázdnil. Pokiaľ by sme to urýchľovali môžeme hadovi ublížiť, hnijúce zvyšky potravy v tele hada počas hibernácie nie sú nič povzbudzujúce pre jeho organizmus.