ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
nedeľa 22.10.2017 | meniny má Sergej  
SprávySprávy

Slováci vymysleli jedinečnú hračku s rozšírenou realitou

 PR   03.06.2017   0

Minimani je prvá hračka na slovenskom trhu s rozšírenou realitou určená pre deti už od dvoch rokov. Život jej vdýchli mladí slovenskí tvorcovia, ktorí spojili aplikáciu s knižkou a penovou hračkou.

Minimani je prvá hračka na slovenskom trhu s rozšírenou realitou. Slovenskí tvorcovia ju nadizajnovali už pre deti od dvoch rokov. Je navrhnutá tak, aby nielen zabávala, ale aj vzdelávala.

S pomocou Minimanov sa môžu deti od útleho detstva učiť spoznávať farby a vďaka veršovankám v penových knižkách si môžu cibriť pamäť.

Logické hry im pomôžu rozvíjať myslenie a získajú prvé vedomosti o ekológií a ochrane životného prostredia.

V jednom balení nájde zákazník penovú hračku, ilustrovanú knižku a kód na stiahnutie mobilnej aplikácie, ktorá je zameraná na jedného z piatich Minimanov: opicu, krokodíla, tigra, slona alebo pandu.

Na tvorbe hračky pracoval tím vývojárov v spolupráci so psychológmi a pedagógmi tak, aby hračka napomáhala zdravému vývoju detí.

Používanie smartfónov a tabletov je dnes bežné nielen pre dospelých ľudí, ale aj pre deti. Prvý kontakt s týmito zariadeniami majú deti už v ranom detstve. Vývoj v oblasti hračiek reaguje na túto skutočnosť a slovenskí tvorcovia dnes prichádzajú s hračkou, ktorá prenáša deti do tzv. rozšírenej reality vďaka smartfónu či tabletu.

Bezpečná hračka

„Od začiatku sme dbali na to, aby bola hračka v prvom rade bezpečná, nakoľko si uvedomujeme, že je určená pre malé deti. Je plne certifikovaná a spĺňa aj tie najprísnejšie európske normy. Je príjemná na dotyk, vode odolná, mäkká a zároveň pevná, prípadný pád jej nijako neublíži. Druhým aspektom, na ktorý sme pri vývoji prihliadali, bola jej užitočnosť. Sme presvedčení, že hračka výrazne pomôže rozvíjať u detí potrebné znalosti. Zabaví, poučí a čo je dôležité, vzdeláva,” hovorí Marián Bayer, tvorca inteligentnej hračky Minimani.

Jedno balenie v sebe obsahuje veršovanú knižku, penovú hračku a kód na stiahnutie mobilnej aplikácie.

Na knižke sa autorsky spolupodieľala známa slovenská rozhlasová moderátorka a autorka viacerých kníh, Bibiana Ondrejková.

“Táto práca bola pre mňa v mnohom inšpiratívna. Musela som vo veršoch vidieť predovšetkým malé detičky, ktorým budú z knižky čítať ich rodičia či starí rodičia. Verím, že veršovanky sú dostatočne chytľavé a deti sa ich rýchlo naučia. Zároveň majú v sebe zašifrované aj poučenie,” hovorí Bibiana Ondrejková.

V dnešnej dobe je úplne prirodzené, že aj malé deti siahajú po moderných technológiách. Zoznamujú sa s nimi veľmi rýchlo a v predškolskom veku ich vedia ovládať na primeranej úrovni.

 

Vývoj hračiek reaguje na túto skutočnosť a prispôsobuje trendy moderným technológiám, ktoré vedia byť užitočným pomocníkom.

„Aplikácie v tabletoch či mobilných telefónoch dnes skutočne môžeme vnímať ako prostriedky, ktoré vedia pozitívne ovplyvniť psychomotorický vývoj detí. Vedia rozvíjať ich fantáziu, logické myslenie, kreativitu,“ hovorí psychologička Mária Tóthová Šimčáková.

Aplikácia, ktorá je súčasťou každej hračky Minimani prostredníctvom unikátneho kódu na stiahnutie cez Google Play a App Store, ponúka hneď niekoľko možností. Pexeso, puzzle a hry sú zamerané na rozvoj logického myslenia detí.

Bludisko rozvíja pamäťové schopnosti a priestorovú orientáciu. Deti sa pomocou aplikácie naučia tiež rozoznávať farby, omaľovánka podporuje ich kreativitu či jemnú motoriku, ale aj hudobné nadanie.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 2 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

Najčítanejšie

Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Tehotná na pracovnom pohovore
20.10.2017   0
Tehotenstvo nie je dôvod, aby vás vyradili z evidencie uchádzačov o zamestnanie. Ako absolvovať pohovor, keď ste tehotná? Musíte to budúcemu zamestnávateľovi oznámiť? Môže od vás vyžadovať potvrdenie o tom, že nie ste tehotná?
Gestóza tehotných
18.10.2017   0
Niektoré gestózy sú pre budúcu mamičku veľmi nebezpečné a treba si na ne dávať veľký pozor. Za nebezpečné gestózy pre matku a dieťa považujeme odborne nazývanú preeklampsiu a eklampsiu. Pacientky s eklampsiou by mali byť čo najrýchlejšie prijaté na jednotku intenzívnej starostlivosti.
SZČO a materská
17.10.2017   1
Má SZČO nárok na materské? Musí prerušiť alebo zrušiť živnosť, keď poberá materské? Aké sú podmienky nároku na materské? Ako sa vypočíta materské SZČO? Mám nárok na materské, ak mám podlžnosti na poistnom?
babetko
Pečená hruška (od 6 mesiacov)
21.10.2017   0
Aby ste predišli problémom s nafukovaním bruška, nepodávajte dieťaťu surové ovocie až do 8. mesiaca (okrem banánov a avokáda). Skúste to napríklad pečením.
Prečo dojčiť hneď po pôrode?
20.10.2017   9
Po pôrode sú hormóny mamičky, ale i dieťatka priamo naštartované na to, aby ste začali úspešne dojčiť. Ak vaše dieťatko nemalo možnosť prisať sa na prsník tesne po pôrode a prvé, čo do pusy dostane, je fľaša, môže sa stať, že potom mu bradavka „nebude stačiť“.
Súťaž o milé zásterky a termohrnčeky
20.10.2017   0
Hráte o 3x keramický termohrnček v provensálskom dizajne spolu s gazdinkovskou zásterou.
detské choroby
Imunita na školách
19.10.2017   0
Detské kolektívy sú doslova rajom na šírenie vírusov a infekcií. Preto je veľmi dôležité, aby ste vaše ratolesti zaopatrili ochranným štítom.
8 vecí, ktoré deťom poškodzujú imunitný systém
18.10.2017   0
Posledné výskumy potvrdili úzke prepojenie medzi psychikou, nervovým systémom a imunitou.
Bolesť končatín
15.10.2017   0
Nervózne prestupujem z nohy na nohu, zatiaľ čo môj štvorročný syn sa asi desať metrov za mnou vlečie slimačím tempom a tvári sa nešťastne: „Ale keď mňa bolia nožičky...“ Niekedy bolia nožičky účelovo, niekedy bolia večer po celodennom lietaní. Niekedy sa dieťa v noci zobudí a plače kvôli bolestiam. Vymýšľa si? Má atritídu? Nemôže to byť nádor? Rastie?
zvery
Blchy sa k vám môžu dostať spokojne aj od susedov
19.10.2017   0
Blchy prenášajú rôznorodé choroby a dokážu zamoriť celý byt či dom. Rozhodne neplatí tvrdenie, že mačacie a psie blchy na človeka neprejdú!
Zimovanie hadov
18.10.2017   0
Po poslednom kŕmení počkáme 2 týždne. Potom začíname pomaly hadovi znižovať dobu osvetlenia a teplotu. Toto by malo trvať ďalšie 2 týždne, aby sa had poriadne vyprázdnil. Pokiaľ by sme to urýchľovali môžeme hadovi ublížiť, hnijúce zvyšky potravy v tele hada počas hibernácie nie sú nič povzbudzujúce pre jeho organizmus.
Jazdenie na koni - začíname
12.10.2017   3
Kone sú fascinujúce zvieratá a jazdenie na nich o to viac. Nie je to ani tak náročné ale vyžaduje si to odvahu a správneho trénera. Ako na to? Skúsime vám poradiť. Ako vybrať ranč, trénera a koňa?