SprávySprávy

Rozvoz Nota Bene, ako aj Vianoce z krabičky s veľkou odozvou

 Michal Ondruš   25.02.2021   0

Zásielkovňa aj v čase krízy pomáha. Druhý ročník projektu Vianoce z krabičky obdaroval viac ako 1 500 detí z detských domovov či zo sociálne slabších rodín. Osvedčila sa aj spolupráca s rozvozom časopisu Nota Bene.

 

Viacero charitatívnych projektov počas pandémie koronavírusu prišlo o sponzorov. Napriek nepriaznivému stavu však existujú aj viaceré pozitívne príklady.

Jedným z nich je aj nezisková organizácia Robme radosť. Tá na konci minulého roka zorganizovala druhý ročník projektu Vianoce z krabičky. Jeho cieľom bolo obdarovanie detí v detských domovoch, azylových centrách a sociálne slabších rodinách.

„Pre obdarovanie stačilo vložiť darček do krabičky a odovzdať ho na ktoromkoľvek z našich 1 100 výdajných miest Zásielkovne a zadarmo ho poslať konkrétnym domovom či deťom,“ objasňuje Alex Gerbóc zo Zásielkovne.

Všetky darčeky boli úspešne doručené pred Vianocami.

„Deti boli z darčekov nadšené o čom nás presvedčili aj viaceré fotky z centier či milé poďakovania od opatrovateliek. Spoločne sme obdarovali 1 517 detí z viac ako 30 centier po celom  Slovensku,“ konštatuje Daša Uherková organizátorka projektu.

 

Rozvážajú Nota bene do regiónov

Už štvrtý rok prebieha spolupráca s občianskym združením Proti prúdu, ktoré stojí za vydávaním pouličného časopisu Nota bene. Ten predáva viac ako 330 ľudí bez domova v 19-tich mestách po celom Slovensku. Spolupráca občianskeho združenia a Zásielkovne funguje na pravidelnej báze.

„Priebežne počas mesiaca vzniká potreba dozásobovania partnerských organizácií v regiónoch časopisom Nota bene či inými tlačovinami. V čase pandémie aj ochrannými pomôckami pre klientov a zamestnancov partnerských organizácií v regiónoch,“ konštatuje Alex Gerbóc zo Zásielkovne.

Okrem tejto pravidelnej pomoci Zásielkovňa každoročne pomáha aj s rozvozom vianočných darčekov pre všetkých 200 mimobratislavských predajcov Nota bene. Aj napriek väčšiemu objemu vianočnej zásielky prebehla distribúcia bezproblémovo a všetci dostali darčeky včas.

„Aj napriek zložitej situácií, do ktorej nás a našich klientov - ľudí bez domova - dostala pandémia koronavírusu, pouličný časopis Nota bene aj s pomocou Zásielkovne, ktorá nám každý mesiac vychádza v ústrety svojimi službami, naďalej pomáha ľuďom, ktorí to potrebujú, konštatuje Tomáš Dobrovič z občianskeho združenia Proti prúdu.

Pomáhať iným nie je náročné.

„Neraz stačí drobnosť a dobrá vôľa pomôcť. Každý z nás sa totiž môže dostať do neľahkej životnej situácie. Občianske a neziskové združenia tu zohrávajú svoju nezastupiteľnú úlohu. Chcel by som sa poďakovať každému kto pomohol v tejto neľahkej dobe. Som rád, že týmto naozaj pekným projektom, sme mohli prispieť aj my,“ uzatvára Alex Gerbóc.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
Nové podkásty
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Oxytocín
17.04.2021   3
V pôrodníctve sa používa aj syntetický oxytocín, ktorý môže pomôcť žene v prípade, ak sú pôrodné kontrakcie príliš slabé, a pôrod je veľmi zdĺhavý alebo mamka unavená.
...dva, tri, štyri, päť! Viacplodová gravidita
14.04.2021   0
Malé deti vždy priťahujú pozornosť a vyvolávajú úsmev na tvárach dospelých – dvojnásobne vtedy, ak ide o dvojičky. Ako je možné, že si namiesto jedného „batôžteka“ z pôrodnice domov donesiete batôžteky dva – alebo aj viac?
Varovné príznaky v popôrodnom období. Kedy vyhľadať pomoc?
12.04.2021   0
Niektoré príznaky si na sebe môže všimnúť žena samotná, iné zase skorej zaznamená jej najbližšie okolie. Netreba ich podceňovať a je vhodné pomoc pre istotu vyhľadať.
babetko
9 vecí, ktoré som sa ako otec naučil o dojčení
17.04.2021   0
Moje bradavky sú asi tak zbytočné ako umelé kvety. Len sú tu, na mojej hrudi a neslúžia na nič. Preto som netušil, že môžu byť tak komplikované.
Matka matku nepochopí
14.04.2021   0
A ty čo, ako sa máš ? Mlieko mi v prsiach kondenzuje, ale vravím: „A veď ako na materskej.“ A ona, zlatá, že: „Mne stačilo byť doma mesiac, šalela som.“
Mám 2 deti s refluxom
13.04.2021   0
Všade všetko pogrckané, neustále prezliekanie, behanie s handrou, plienka pod krkom (namiesto podbradníka, keďže jeho veľkosť bola/je nepostačujúca), sústavne pranie, prezliekanie spacej súpravy v postieľke, častá kontrola počas spánku, čistenie kočíka po takmer každej prechádzke, taška plná vecí na prezlečenie všade kam ideme...
detské choroby
9 prírodných spôsobov ako sa zbaviť mrle detskej
13.04.2021   1
Ak je potrebná medikamentózna liečba mrlí, tú možno kombinovať s rôznymi prírodnými prostriedkami, čím sa mnohonásobne zvyšuje jej účinnosť.
Ochorenia tráviacej sústavy
12.04.2021   12
Prehľadový článok najčastejších ochorení tráviacej sústavy.
Kedy rastú ktoré zúbky
07.04.2021   0
Mliečne zúbky. V ktorom mesiaci vyrastajú a ktoré? Takto by to malo nasledovať:
zvery
Agapornis, začíname s chovom.
12.04.2021   8
Ak túžite mať doma druh papagája, ktorý je menší a jeho inteligencia sa dokáže vyšplhať mimoriadne vysoko, je voľba celkom jasná. Volá sa Agapornis.
Gekončík nočný
29.03.2021   1
Gekončík je jašterica. Je to nenáročné nočné zviera vhodné aj pre začínajúceho teraristu. Prežijú aj v situáciách, v ktorých by teplokrvný živočích dávno zahynul.
Pelech pre psa
17.03.2021   0
Tak ako človek aj pes má svoje návyky a preferencie v správaní či oddychovaní. Obľubuje konkrétne miesto, alebo polohu. Kúpa pelechu, respektíve miesta, kde bude náš pes oddychovať nie je vždy lacná ani jednoduhá...