ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
utorok 24.10.2017 | meniny má Kvetoslava  
SprávySprávy

Príďte na koncert neobyčajných hviezd

 Natália Báreková   18.03.2017   0

Projekt RocKids oslavuje 10 rokov

Najväčšie hity Bruna Marsa, Jamiroquaia, Lennyho Krevitza či rockové pecky od legendárnych Queen alebo Deep Purple v podaní mladých hudobníkov z umeleckej školy?

Áno, je to možné! A môžete to všetko vidieť naživo!

Na Základnej umeleckej škole na Exnárovej ulici v Bratislave sa v týchto dňoch dejú veľké veci. Ak by ste išli okolo práve v čase, keď sa hudobníci pripravujú na svoj veľký koncert, pravdepodobne by ste neverili vlastným ušiam.

Pýtate sa, či je vôbec možné, aby sa na ZUŠke učili deti hrať rockové vypalovačky, džezové alebo funky skladby?

Dôkazom toho, že sa to dá, je projekt RocKids, ktorý oslavuje desiate výročie. Učitelia Martin Vasil a Matúš Plavec sa pred 10. rokmi rozhodli, že aj na Základnej umeleckej škole sa deti okrem vážnej hudby môžu dostať aj k modernému umeniu a naučiť sa hrať a spievať hity, ktoré počujú z rádia.

Takto prilákali veľa talentovaných detí a vytvorili projekt RocKids, ktorý svojou jedinečnosťou prerastá brány školy a stmeľuje generácie svojich odchovancov, priaznivcov kvalitnej hudby a profesionálnych hudobníkov.

Projekt RocKids však nie je iba o hudbe. Je aj o priateľstve a nových šanciach a možnostiach.

 

Koncert plný hviezd

Niet pochýb o tom, že RocKids vychovali generáciu hudobníkov, ktorí dnes dokážu držať krok s profesionálnymi umelcami.

„Koncert pri príležitosti 10. výročia projektu je tiež pripomienkou, že hudba spája a odstraňuje bariéry, príležitosť totiž majú aj mladí talentovaní hudobníci s hendikepom. 29. marca v Dome kultúry Ružinov môžete na vlastné uši napríklad počuť, s akou vášňou hrá nevidiaci chlapec Martin Szusztor na bicích nástrojoch a tiež sa zabaviť spolu s ostatnými deťmi, ktoré hudba baví,“ vysvetľuje učiteľ detí a organizátor koncertu Martin Vasil.

Na koncerte uvidíte aj iné hviezdy. S talentovanými deťmi si prídu zahrať Igor Kmeťo, Juraj Griglák a Eugen Vizváry.

Podporte projekt cez ĽudiaĽuďom.sk Hudba skutočne spája. Na to, aby sa výročný koncert projektu RocKids mohol uskutočniť sa muselo spojiť veľa dobrých ľudí, ktorí sa s organizáciou rozhodli pomôcť.

Výnimkou nie je ani darcovský portál ĽudiaĽuďom.sk, vďaka ktorému môžete aj vy talentované deti podporiť.

„Sme veľmi radi, že sme mohli ponúknuť našu platformu organizátorom projektu, a že sme ho tak sprístupnili širokej verejnosti. Každý, kto má rád hudbu a chce talentovaným deťom pomôcť, môže tak spraviť zaslaním daru na výzvu: https://www.ludialudom.sk/rockids,“ vysvetlila PR manažérka portálu ĽudiaĽuďom.sk Natália Báreková.

Ak teda ešte nemáte 29. marca večer program, srdečne vás pozývame na koncert RocKids.

Garantujeme vám, že sa skvele zabavíte! Pozrite si videá, nech viete, na čo sa môžete tešiť.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 3.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

Najčítanejšie

Recept týždňa

Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Ktoré vyšetrenie v tehotenstve môže tehotná odmietnuť?
23.10.2017   1
Mám čerstvých 37 rokov a zdravú 5-ročnú dcéru. Moja nová gynekologička ma doslova tlačí a núti na amniocentézu len kvôli veku. Keď som povedala, že sú aj možné riziká a som proti, doslova začala psychický nátlak, že ubližujem bábätku, ešte kým sa nenarodilo.
Tehotná na pracovnom pohovore
20.10.2017   0
Tehotenstvo nie je dôvod, aby vás vyradili z evidencie uchádzačov o zamestnanie. Ako absolvovať pohovor, keď ste tehotná? Musíte to budúcemu zamestnávateľovi oznámiť? Môže od vás vyžadovať potvrdenie o tom, že nie ste tehotná?
Gestóza tehotných
18.10.2017   1
Niektoré gestózy sú pre budúcu mamičku veľmi nebezpečné a treba si na ne dávať veľký pozor. Za nebezpečné gestózy pre matku a dieťa považujeme odborne nazývanú preeklampsiu a eklampsiu. Pacientky s eklampsiou by mali byť čo najrýchlejšie prijaté na jednotku intenzívnej starostlivosti.
babetko
Prvé príkrmy – prvá doba gastronomická v troch krokoch
24.10.2017   0
Na prikrmovanie je dieťa pripravené po niekoľkých mesiacoch života. Nie je to vždy 6.ty mesiac. Keďže sa začne stretávať s novými chuťami, dôležitý je správny postup.
Ako sa hrať s novorodencom
23.10.2017   0
Dospelá spoločnosť je pre vaše dieťa tou najlepšou zábavou – najlepšou hračkou pre dieťa ste vy samotní. Ešte k tomu niekoľko tipov, ako na to.
Pečená hruška (od 6 mesiacov)
21.10.2017   0
Aby ste predišli problémom s nafukovaním bruška, nepodávajte dieťaťu surové ovocie až do 8. mesiaca (okrem banánov a avokáda). Skúste to napríklad pečením.
detské choroby
Viete, čo znamená mechanicky tíšiť kašeľ?
23.10.2017   0
Niekedy majú rodičia problém rozlíšiť, ktorý kašeľ je „suchý“ a ktorý naopak „mokrý, vlhký“. Ak už aj tento rozlišovací rébus zvládneme, siahame o rôznych sirupoch či kvapkách. A pojem „mechanicky tlmiť“ – nie, neznamená to dať dieťaťu ruku na ústa :)
Ako zvládnuť nočné mory u detí
22.10.2017   0
Ak sa dieťatko zobudí s plačom a krikom, má nočnú moru, my mu musíme pomôcť sa upokojiť. Ako to môžeme urobiť?
8 vecí, ktoré deťom poškodzujú imunitný systém
18.10.2017   0
Posledné výskumy potvrdili úzke prepojenie medzi psychikou, nervovým systémom a imunitou.
zvery
Tetraodon
23.10.2017   0
To, že v akváriu prebieha šikanovanie si všimneme na základe rozstrapkaných plutiev rýb a často v prípade Tetraodona aj nápadná stmavnutie celého tela, prípadne iba brušnej časti. Týmto dáva ryba najavo, že niečo nie je v poriadku.
Blchy sa k vám môžu dostať spokojne aj od susedov
19.10.2017   0
Blchy prenášajú rôznorodé choroby a dokážu zamoriť celý byt či dom. Rozhodne neplatí tvrdenie, že mačacie a psie blchy na človeka neprejdú!
Zimovanie hadov
18.10.2017   0
Po poslednom kŕmení počkáme 2 týždne. Potom začíname pomaly hadovi znižovať dobu osvetlenia a teplotu. Toto by malo trvať ďalšie 2 týždne, aby sa had poriadne vyprázdnil. Pokiaľ by sme to urýchľovali môžeme hadovi ublížiť, hnijúce zvyšky potravy v tele hada počas hibernácie nie sú nič povzbudzujúce pre jeho organizmus.