SprávySprávy

Odštartoval tretí ročník darovacej akcie „Vianoce z krabičky“

 ts   27.11.2021   0

V polovici novembra (15.11.2021) odštartoval tretí ročník celoslovenskej darovacej akcie Vianoce z krabičky. Organizátori chcú obdarovať viac ako 2 300 detí z detských domovov. Posielanie krabičiek je aj tento rok zdarma vďaka Packete, hlavnému partnerovi projektu.

 

Charitatívny projekt Vianoce z krabičky minulý rok obdaroval viac ako 1 400 detí z detských domovov. Ide o odpoveď na nákupnú horúčku pred Vianocami, kedy ľudia nakupujú veci, ktoré v skutočnosti nepotrebujú. Cieľom projektu je motivovať ľudí obdarovať deti v detských domovoch, azylových centrách a sociálne slabších rodinách pomocou darčeka vloženého do krabice. Aj malá pozornosť totiž dokáže urobiť veľkú radosť.

Záujemcovia môžu darovať hračky, puzzle, spoločenské hry, kozmetiku a rôzne iné drobnosti, ktoré sú buď nové alebo v zachovalom stave. Krabicu s darčekmi môžu záujemcovia posielať prostredníctvom Packety zadarmo na adresu konkrétneho zariadenia. „Podobne ako aj minulý rok aj tento budú mnohé deti tráviť Vianoce bez svojich blízkych či priateľov. Aj malá pozornosť tak môže urobiť veľkú radosť,“ konštatuje organizátorka Daša Uherková.

Obdarovať je možné dievčatá aj chlapcov od 0 do  25 rokov. Viaceré detí totiž aj po dovŕšení dospelosti zostávajú naďalej v detských domov kde v kruhu ostatných detí oslavujú Vianoce.

Dátum trvania: 15.11.2021 – 5.12.2021

Čo možno darovať:  knihy, kozmetiku, hračky, spoločenské hry a iné drobnosti v zachovalom stave.

Posielanie krabičiek zadarmo

Spôsob posielania krabičiek je rovnaký ako po minulé roky. „Každý kto sa rozhodne poslať darček v krabičke môže využiť služby Packety zadarmo. Krabicu s darčekmi stačí zaniesť na ktorékoľvek z takmer 1 400 výdajných a podacích miest na celom Slovensku,“ konštatuje Alexander Jančo, výkonný riadteľ Packeta na Slovensku.

Na odoslanie balíčka zadarmo si stačí iba stiahnuť mobilnú aplikáciu Packeta, kliknúť na tlačidlo Vrátiť zásielku a zadať jeden z uvedených vratkových kódov – kódy pre bezplatné odosielanie do jednotlivých centier. Poslané balíčky sa najskôr doručia na vybrané zberné miesta. Z nich sa budú postupne distribuovať jednotlivým zariadeniam. S touto prepravou aj tento rok bude pomáhať Packeta. Aby doručovateľská firma ich stihla zaniesť, je potrebné balík poslať  najneskôr do 5.12.2021.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Keď má po pôrode depresiu - otec
03.02.2023   0
Každá tretia mama a každý desiaty otec priznáva, že príchod bábätka s nimi zamával. Kým ženy o svojich problémoch hovoriť dokážu, mužská popôrodná depresia či miernejšie baby blues je stále tabuizovaná téma. Môže pritom viesť k rozvodu či ohroziť vzťahy s deťmi rovnako ako tá u materská.
Nemocnica Snina
30.01.2023   0
Cieľom pôrodnice je realizovať individuálny prístup k rodičke pred, počas a po pôrode na základe jej požiadaviek čím chceme vytvoriť pocit bezpečia pre matku aj dieťa.
Svet zdravia Nemocnica Topoľčany, a.s.
23.01.2023   1
Počas príjmu na pôrod, prvej doby pôrodnej, pôrodu, ošetrenia novorodenca a 2 hodiny po pôrode umožňujeme účasť otca dieťaťa, resp. blízkej osoby pri pôrode
babetko
Súťažte o skvelý balíček produktov od dm drogerie markt
03.02.2023   0
Súťažná otázka: Ako sa volá kampaň spoločnosti dm, vďaka ktorej nakupujete za dlhodobo výhodné ceny?
5 liekov na rodičovské frustrácie
01.02.2023   0
Novopečení rodičia sú citliví a zraniteľní. Obklopte sa pozitívnymi ľuďmi, nie takými, ktorí vás stresujú a podkopávajú vaše rodičovstvo.
Prečo francúzske deti jedia všetko, spia celú noc a sú trpezlivé?
24.01.2023   1
Vo Francúzsku neexistuje „detská strava,“ Francúzi dávajú jesť deťom viac menej to, čo jedia sami. Nemôžu jesť, kedy si zachcú.
detské choroby
Detvianska móda, zrasty a plodnosť
01.02.2023   5
Predpokladám, že ak máte doma tínedžerku, tak ste už pár krát riešili vhodnosť krátkej bundičky, holých krížov a bedrových riflí v príjemnom dušičkovom čase. Zrasty sú hlavnou príčinou sekundárnej infertility (neplodnosti) u žien – u 15 – 20 % žien.
Očkovací kalendár 2023
26.01.2023   0
Od 1. januára 2023 platí nový očkovací kalendár pre povinné očkovanie detí a dospelých.
Zápal stredného ucha – Otitis media acuta
21.01.2023   6
Zápal stredného ucha, príznaky, príčiny, liečba. Pod zápalom stredného ucha všeobecne rozumieme akútne ochorenie spôsobované väčšinou baktériami, zriedkavejšie vírusmi, ktoré sa najčastejšie objavuje v dojčenskom a detskom veku.
auto
100% elektrická DACIA SPRING: Úplne nový motor aj výbava
18.01.2023   0
S uvedením na trh na jar 2021, Spring sprístupnil elektrickú mobilitu širokej verejnosti.
Autosedačka alebo podsedák? Pozrite si videotest
29.10.2022   0
Zvažujete, či svojmu dietku kúpite podsedák? Aké výhody a naopak nevýhody ponúka tento typ autosedačiek? Od akého veku sa môže používať? Je dostatočne bezpečný? Pokúsime sa na tieto otázky odpovedať.