SprávySprávy

Ó, nie! Príde návšteva!

 PR   15.04.2019   0

Návšteva. Pre niekoho radosť, pre iného pohroma. Z detstva si pamätám vetu zo známeho českého filmu. Mladý muž priviedol rodičom predstaviť svoju nastávajúcu. Reakciu jeho mamy používam dodnes: „Do tohodle čurbesu?“

 

Ruku na srdce dámy. Ktorá žena zostane pri otázke:

„Mami, môžu k nám prísť moji spolužiaci?“, prípadne „Miláčik, čo by si povedala na to, keby k nám dnes prišli moji kolegovia?“ úplne pokojná? Možno len tá, ktorá si vychutnáva bývanie v novostavbe alebo v nedávno zrekonštruovanom príbytku. My ostatné sa rýchlo poobzeráme okolo seba a v duchu vymýšľame diplomatické zamietnutie. Nemôžeme si predsa dovoliť, aby sa rozchýrilo, že máme puklinu v stene, obitú omietku, opadané obkladačky v kúpeľni a všetkými miestnosťami prechádzajúci zastaraný vykurovací systém. O vlhkých múroch ani nehovorím. Iste, robíme, čo je v našich silách, aby sme si svoj priestor na bývanie zútulnili, no zub času ho nahlodáva viac a viac. Manžel alebo priatelia, ktorí nám občas pomôžu, na všetko nestačia a peňazí tiež nemáme nazvyš. Mnohokrát nás však drobné opravy vyjdu omnoho drahšie, ako by sme si priali.

Chcelo by to jedno riešenie na dlhé obdobie.

 

Komplexná rekonštrukcia alebo novostavba

Aby ste nemuseli viac „skrývať“ svoje bývanie pred svetom, zvážte jeho radikálnu zmenu. Keď sa rozhodnete pre rekonštrukciu, spravte ju komplexne. Nechajte si odborníkmi skontrolovať celkový stav vašej nehnuteľnosti. Myslite aj na to, čo sa ukrýva v stenách. Elektroinštalácia, vodovodné potrubie i odtokový systém. Všetko časom starne a aj v stenách sa môže vyskytovať porucha, ktorá sa prejaví až neskôr.  Nezabúdajte na technický pokrok a skúste prerobiť svoje bývanie na inteligentnú domácnosť. Dôvodom k rekonštrukcii nebýva len opotrebovaný stav nehnuteľnosti, no vo väčšine prípadoch je ním úspora na energiách. Dosiahnete ju nielen výmenou okien, ale aj zateplením obvodových múrov i strechy. 

Nuž a keď budete na tej streche, čo keby ste ju využili na umiestnenie solárnych panelov a využili tak obnoviteľné zdroje energie? Je to na vás veľmi veľa práce? Tak zvoľte inú možnosť. Kúpte novostavbu a máte tiež na veľa rokov po starostiach. Že je to všetko pekná predstava, ale kto ju zaplatí?

Úver? Nie, to nie je nič pre mňa

Tiež patríte k tým, ktorí zamietnu túto možnosť skôr, ako sa presvedčia o tom, či je pre nich vhodná? Nevzdávajte sa, a to ani v prípade, ak patríte k ľudom s nižšími príjmami.

Odteraz sú úvery zo stavebného sporenia dostupné všetkým príjmovým kategóriám. Prostredníctvom nich môžete financovať kúpu novej ale aj rekonštrukciu staršej nehnuteľnosti.

 

Verte, že sa to dá

Od začiatku marca má totiž medziúver zabezpečený nehnuteľnosťou takú nízku úrokovú sadzbu, že v kombinácii s dlhou, maximálne až 30-ročnou dobou splatnosti jeho splátky nenabúrajú rodinný rozpočet ani ľuďom s nižšími príjmami. Neuveriteľných 1,29 % ročne sa vám nezmení nasledujúcich 5 rokov. Vaše plány môžu byť veľmi odvážne. Na jednu zmluvu o stavebnom sporení môžete požiadať o finančné prostriedky až do výšky 170 000 €. 

Dlho neváhajte

Aby vaša odpoveď na otázky v úvode textu mohla byť jednoznačná: „Áno, samozrejme, už teraz sa na nich teším“, vyžiadajte si ďalšie potrebné informácie. Získate ich, keď zatelefonujete na telefónne číslo 02/58 55 58 55, alebo vám ich ochotne poskytne niektorý z obchodných zástupcov, ktorých zoznam nájdete na našom webe

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 1.8 z 5. Celkom 4 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
tehotenstvo
Plánujete bábätko? Normálna otázka či tabu téma?
18.06.2019   0
Pýtajú sa ma na to všetci. Už mi to aj vadí, lebo by som bábätko chcela. Aj keď záleží, kto sa pýta. Ak chce niekto rýpať, je to nepríjemné. Na druhej strane rodina a kamaráti sú normálne zvedaví. Otázky o bábätku môžu niekoho nakopnúť, že už je čas. Ak ho však mať nemôžete, nie je jednoduché.“
Pôrod s epidurálkou alebo bez nej?
13.06.2019   0
Niektoré mamičky sa mi sťažovali, že po pôrode s epidurálkou mali pocit, že ich psychicky utlmila a nič neprežívali. To sa mi nestalo. Naopak, keď mi dali syna, rozplakala som sa od šťastia, ani som ho nechcela pustiť. Nebolelo ma ani šitie. Čo sa týka postupného prichádzania tela do normálu, to po epidurálke môže a nemusí byť problém.
Nemocnica Snina
12.06.2019   0
Cieľom pôrodnice je realizovať individuálny prístup k rodičke pred, počas a po pôrode na základe jej požiadaviek čím chceme vytvoriť pocit bezpečia pre matku aj dieťa.
babetko
TOP odborníci na výchovu, ibaže bezdetní
19.06.2019   2
Profi pestúnka priznala, že jej bolo ľahko rozprávať druhým rodičom, ako sa majú správať, no teraz, keď to zažíva sama na sebe, je to celkom iná šálka kávy.
Princezné z rozprávok, ktoré naozaj žili
17.06.2019   0
Inšpiráciou sa stal životný príbeh skutočnej šľachtičnej Margarethy von Waldeck, ktorá sa narodila v roku 1533. Ako dieťa prišla o matku, ktorú čoskoro nahradila veľmi prísna macocha. Samozrejme, spoločné vzťahy nezafungovali, možno aj preto, čo vtedajšie dokumenty zaznamenávajú: Margaretha bola známa svojou krásou. Budúca Snehulienka vyrastala na dvore Filipa III., odkiaľ sa v roku 1945 presťahovala za svojím strýkom na zámok Valkenburg v Holandsku.
Majú rituály a tradície v rodine zmysel?
14.06.2019   0
Vytvárajú spomienky a pomáhajú deťom ukotviť sa v rodinnom kruhu. Máme sa na čo tešiť. Máme čas a priestor byť s rodinou a zabávať sa. Strašne pekná myšlienka! Manželia vysvetľovali, že pre deti sú rituály a tradície niečo, čo im dáva ukotvenie, rodinnú identitu a zázemie. Rituálom a tradíciou môže byť čokoľvek – od večernej rozprávky po štedrovečernú kapustnicu. Niečo, čo vás baví a robíte to pravidelne.
detské choroby
Nočné mory
16.06.2019   11
Rodičia si myslia, že za zlé sny detí sú zodpovedné nepríjemné denné zážitky, no nie je to úplne pravda. Nie je úplne jasné, kedy deti začínajú snívať, ale vieme, že už batoľatá môžu hovoriť o svojich príjemných či strašidelných snoch.
Liečba hnačky u dojčených a nedojčených detí
03.06.2019   0
Ako správne dopĺňať tekutiny a výživu dieťaťu s hnačkou. Rozvrh diéty. Ako uvariť pravý ryžový či mrkvový odvar.
Pri akých ochoreniach je účinná Vojtova metóda?
31.05.2019   0
Hoci je Vojtova metóda prevažne spájaná s deťmi, úspešne sa aplikuje u všetkých vekových kategórií, od novorodencov až po seniorov.
zvery
Kŕmenie psa surovou stravou - BARFovanie
18.06.2019   7
BARFovanie je kŕmenie surovým mäsom, kosťami a surovou zeleninou. No neznamená to, že každý deň hodím psovi kilo surového krvavého mäsa. Tak ako vlky, aj pes potrebuje byliny, korienky, či zeleninu, aby doplnil pre svoj organizmus potrebné látky.
Čo treba vedieť o potkanoch chovaných doma
23.05.2019   1
Chov potkanov zažíva v poslednej dobe boom. Potkany sú inteligentné, vycvičiteľné a vyžadujú relatívne jednoduchú starostlivosť. Potkanov môžeme naučiť všeličo. Napríklad preskakovať, otáčať sa dokola, postaviť sa a dokonca aj podať ruku na povel.
Ako správne osloviť, či volať ovcu
09.05.2019   0
No jednoduché to nie je. Samica ovce domácej sa nazýva bahnica. Samec je baran a ich mláďatko sa volá jahňa. Čo je potom baránok?