SprávySprávy

Ó, nie! Príde návšteva!

 PR   15.04.2019   0

Návšteva. Pre niekoho radosť, pre iného pohroma. Z detstva si pamätám vetu zo známeho českého filmu. Mladý muž priviedol rodičom predstaviť svoju nastávajúcu. Reakciu jeho mamy používam dodnes: „Do tohodle čurbesu?“

 

Ruku na srdce dámy. Ktorá žena zostane pri otázke:

„Mami, môžu k nám prísť moji spolužiaci?“, prípadne „Miláčik, čo by si povedala na to, keby k nám dnes prišli moji kolegovia?“ úplne pokojná? Možno len tá, ktorá si vychutnáva bývanie v novostavbe alebo v nedávno zrekonštruovanom príbytku. My ostatné sa rýchlo poobzeráme okolo seba a v duchu vymýšľame diplomatické zamietnutie. Nemôžeme si predsa dovoliť, aby sa rozchýrilo, že máme puklinu v stene, obitú omietku, opadané obkladačky v kúpeľni a všetkými miestnosťami prechádzajúci zastaraný vykurovací systém. O vlhkých múroch ani nehovorím. Iste, robíme, čo je v našich silách, aby sme si svoj priestor na bývanie zútulnili, no zub času ho nahlodáva viac a viac. Manžel alebo priatelia, ktorí nám občas pomôžu, na všetko nestačia a peňazí tiež nemáme nazvyš. Mnohokrát nás však drobné opravy vyjdu omnoho drahšie, ako by sme si priali.

Chcelo by to jedno riešenie na dlhé obdobie.

 

Komplexná rekonštrukcia alebo novostavba

Aby ste nemuseli viac „skrývať“ svoje bývanie pred svetom, zvážte jeho radikálnu zmenu. Keď sa rozhodnete pre rekonštrukciu, spravte ju komplexne. Nechajte si odborníkmi skontrolovať celkový stav vašej nehnuteľnosti. Myslite aj na to, čo sa ukrýva v stenách. Elektroinštalácia, vodovodné potrubie i odtokový systém. Všetko časom starne a aj v stenách sa môže vyskytovať porucha, ktorá sa prejaví až neskôr.  Nezabúdajte na technický pokrok a skúste prerobiť svoje bývanie na inteligentnú domácnosť. Dôvodom k rekonštrukcii nebýva len opotrebovaný stav nehnuteľnosti, no vo väčšine prípadoch je ním úspora na energiách. Dosiahnete ju nielen výmenou okien, ale aj zateplením obvodových múrov i strechy. 

Nuž a keď budete na tej streche, čo keby ste ju využili na umiestnenie solárnych panelov a využili tak obnoviteľné zdroje energie? Je to na vás veľmi veľa práce? Tak zvoľte inú možnosť. Kúpte novostavbu a máte tiež na veľa rokov po starostiach. Že je to všetko pekná predstava, ale kto ju zaplatí?

Úver? Nie, to nie je nič pre mňa

Tiež patríte k tým, ktorí zamietnu túto možnosť skôr, ako sa presvedčia o tom, či je pre nich vhodná? Nevzdávajte sa, a to ani v prípade, ak patríte k ľudom s nižšími príjmami.

Odteraz sú úvery zo stavebného sporenia dostupné všetkým príjmovým kategóriám. Prostredníctvom nich môžete financovať kúpu novej ale aj rekonštrukciu staršej nehnuteľnosti.

 

Verte, že sa to dá

Od začiatku marca má totiž medziúver zabezpečený nehnuteľnosťou takú nízku úrokovú sadzbu, že v kombinácii s dlhou, maximálne až 30-ročnou dobou splatnosti jeho splátky nenabúrajú rodinný rozpočet ani ľuďom s nižšími príjmami. Neuveriteľných 1,29 % ročne sa vám nezmení nasledujúcich 5 rokov. Vaše plány môžu byť veľmi odvážne. Na jednu zmluvu o stavebnom sporení môžete požiadať o finančné prostriedky až do výšky 170 000 €. 

Dlho neváhajte

Aby vaša odpoveď na otázky v úvode textu mohla byť jednoznačná: „Áno, samozrejme, už teraz sa na nich teším“, vyžiadajte si ďalšie potrebné informácie. Získate ich, keď zatelefonujete na telefónne číslo 02/58 55 58 55, alebo vám ich ochotne poskytne niektorý z obchodných zástupcov, ktorých zoznam nájdete na našom webe

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 1.0 z 5. Celkom 2 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
tehotenstvo
Toto by ste mamičke po pôrode naozaj darovať nemali
22.04.2019   0
Doma ma čakali samé úžasné darčeky ako karimatka, aby som vraj čím skôr začala zhadzovať kilá navyše, krém na bradavky a odsávačka hlienov pre syna. Manžel mi prezradil, že hľadal niečo praktické a užitočné. Tak som sa naštvala a na Vianoce som si z jeho odmeny, čo dostal v práci, kúpila zlatú retiazku a kabelku, a jemu som darovala ponožky a sprej proti poteniu nôh. Ten pohľad, keď si pred celou rodinou vybalil darček, stál za to.
Aký je rozdiel medzi prvým a druhým tehotenstvom?
18.04.2019   0
Hovorí sa, že prvé dieťa je pokusný králik. Blbosť! Prvé dieťa, to je nádej. Očakávania. Veľkolepé sny. Lekár vám na ultrazvuku ukazuje, kde má potomok ručičky a nožičky, ale vy vidíte zahraničnú univerzitu. Kurzy baletu. Voľný čas na koňoch. Nobelovú cenu a ďakovnú reč venovanú matke. Druhé dieťa? V lepšom prípade vám po ordinácii namiesto ocino nepobieha prvorodený. Pri pohľade na ultrazvuk nevidíte ručičky, nožičky ani Oxford, ale hory prádla a plienok. Veríte, že tentokrát sa to s materským mliekom podarí, ale keby nie, prežijete. Nuž, a tých rozdielov medzi prvým a druhým tehotenstvom je oveľa viac.
Pôrodnica v Trenčíne si zaslúži svoju dobrú povesť
16.04.2019   0
Nemôžem povedať, že lekár či sestry by sa z mojich požiadaviek vysmiali. Práve naopak, úplne rešpektovali moju žiadosť, aby mi nedávali lieky a neponúkali epidurál. Vedela som, že vo chvíli, keď bude pôrod prichádzať, by som sa mohla nechať zlákať na uľahčenie, a to som nechcela. Druhou vecou, ktorá bola pre mňa dôležitá, bolo: žiadne holenie, klystír.
babetko
Spod plienočky – staráme sa o chlapčeka
20.04.2019   1
I vám sa narodil chlapček? A premýšľate nad špecifikami starostlivosti? Ako na to? Stolica, zapareniny, penis, predkožka, mázok, krémiky, semenníky... Strašidelné?
Spod plienočky - staráme sa o dievčatko.
19.04.2019   0
Narodilo sa vám dievčatko? Neobávajte sa, s našimi tipmi určite starostlivosť o svoju dcérku zvládnete. Ako sa teda starať o intímne partie bábätka - dievčatka?
detské choroby
Drogy - čo robiť pri podozrení, že dieťa užíva drogy
22.04.2019   0
Všímajte si indície, nedávajme si klapky na oči. Problém s drogami sa môže týkať aj vašich detí.
Ako podávať deťom lieky
15.04.2019   0
Ako podať dieťaťu kvapky do oka, "hnusnú tabletku" na prehĺtnutie, či čapík do zadočku... Tu nájdete finty, triky, zlepšováky na mnohé liekové trápenia našich najmenších.
Detská imunita dá rodičom zabrať
13.04.2019   0
Za častými horúčkami a nádchami však nemusí byť vždy len vrodená predispozícia. Neraz je na vine životný štýl, v ktorom chýba otužovanie, pohyb a zdravá strava. Mnoho detí je naviac preťažených povinnosťami, už na základných školách zažívajú stres a chýba im viac hier na čerstvom vzduchu.
zvery
Pes a mačka – priatelia
20.04.2019   2
Od dávnych čias sa traduje, že pes a mačka sú najväčší nepriatelia. Túto tézu príležitostne podporia aj zábery z rôznych filmov, reklám či úryvky z rozprávok. Je to ale naozaj tak? Skutočne pes a mačka nemôžu spolu vydržať?
Rozhodli sme sa pre hada...
11.04.2019   0
Ak máte pri pohľade na hada zmiešané pocity, mali by ste ich rešpektovať. Radšej sa týmto zvieraťom nechajte fascinovať cez sklo terária v zoo. ... ak aspoň na chvíľu zvažujete, ponúkame vám zopár informácii, ktoré vás môžu ovplyvniť.
Čo potrebujete pre zajaca?
04.04.2019   5
Ak chceme chovať zajaca doma, tak to najpodstatnejšie pre neho je klietka. Aká má byť ? Čo má byť v klietke? Z čoho zajac pije? A čo záchodík? Na nič som nezabudla?