SprávySprávy

Najväčšia odborná konferencia pre učiteľov

 Nataša Navrátilová, Raabe   19.05.2022   0

Po vynútenej dvojročnej prestávke spôsobenej koronakrízou sa 9. ročník medzinárodnej odbornej konferencie pre pedagógov Učiteľ nie je Google7  tento rok bude konať v dňoch 9. – 10. júna 2022 v Hoteli SENEC v Senci.

Organizátorom najväčšieho podujatia pre učiteľov na Slovensku je odborné nakladateľstvo Dr. Josef RAABE Slovensko, odborným garantom Pedagogická fakulta Trnavskej univerzity v Trnave, spoluorganizátorom učebnicové vydavateľstvo EXPOL PEDAGOGIKA.

Účasť učiteľov a riaditeľov materských, základných, stredných a základných umeleckých škôl. Bohatý odborný program s viac ako 60 rôznymi vzdelávacími aktivitami. Prednášky, semináre, workshopy, okrúhle stoly, tréningy, koučovacia zóna aj moderovaná diskusia. Viac ako 50 zahraničných aj renomovaných slovenských lektorov. To všetko bude tvoriť 2-dňový maratón na seneckých jazerách.

 

Profily tohtoročných lektorov nájdete TU.

Odborný program konferencie je určený všetkým pedagógom, ktorým záleží na zvyšovaní kvality vzdelávania na Slovensku, pričom v bohatom programe si nájde každý niečo to svoje: ako riaditeľ či zástupca školy, tak aj učiteľka v materskej škole, ale napríklad aj učiteľ matematiky, techniky, prírodovedy... Veríme, že pandemická situácia nám dovolí pripraviť podujatie v takom režime a s takým bohatým dvojdňovým programom, aké si naši učitelia zaslúžia. Aj s ohľadom na posledné dva náročné roky sme presvedčení, že práve kontinuálne vzdelávaní učitelia sú zárukou zvyšovania kvality vzdelávania v našich školách,“ povedala Mgr. Mira Bianchi Schrimpelová, konateľka odborného nakladateľstva RAABE Slovensko.

 

Bohatý odborný program

Odborný program konferencie tvoria tento rok štyri nosné tematické piliere:

1. Chudoba a sociálne vylúčenie – ako z kruhu von?

Aké sú hlavne nástroje podpory v oblasti vzdelávania sociálne znevýhodnených detí? A ako efektívne sú? Ako sa s týmto problémom vyrovnávajú iné krajiny?

2. Cesta z kruhu: plán obnovy alebo plán obrody?

Covidové a post-covidové školstvo: Čo sa zmenilo? Kto sa zmenil? Ako sa bude učiť?

3. Procesy učenia a učenia sa

Prezentácia obvyklých aj neobvyklých metód, foriem a spôsobov. Digitálna (r)evolúcia v škole.

4. Didaktika učenia cudzích jazykov

V rámci odborného programu nebudú chýbať ani vysoko aktuálne témy ako napríklad inkluzívne stratégie v škole, povinné predprimárne vzdelávanie, digitálne technológie, integrácia žiakov s ADHD do bežnej triedy, vzdelávanie detí zo sociálne znevýhodneného prostredia, prehľad legislatívnych zmien v oblasti školstva, rozvoj čítania, či kritického myslenia žiakov a aj problematika rozvoja nadania detí... 

Kompletný dvojdňový odborný program nájdete TU.

Vyvrcholením osláv učiteľskej profesie bude večerný koncert rockovej skupiny NO NAME, ktorá len pre učiteľov zahrá na Seneckých jazerách 9. júna 2022 svoje najväčšie hity.

 

Učitelia sa stále môžu prihlasovať TU.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

Najčítanejšie
Recept týždňa
tehotenstvo
Univerzitná nemocnica Bratislava Antolská
21.03.2023   2
V rámci prípravy je možnosť plávania pre tehotné. Akceptujú pôrodné plány, resp. želania. Je vhodné ich dopredu prekonzultovať ešte počas prenatálnych poradní, prípadne si dohodnúť aj stretnutie s neonatológom.
Otec pri pôrode - nie len pre tento moment
17.03.2023   0
Prítomnosť otca pri pôrode môže mať kladný vplyv nielen na bezprostredný priebeh pôrodu, ale aj na samotný vzťah partnerov a vzťah otca k dieťaťu. Kým pred pôrodom sa väčšina otcov obáva toho, ako budú reagovať na nemocničné prostredie, či dokážu zvládnuť všetko, čo sa od nich bude očakávať, tak po pôrode opisujú negatívne pocity najmä v súvislosti s tým, že nedokázali svojej partnerke dostatočne pomôcť a bolo pre nich veľmi ťažké vidieť ako trpí.
Fakultná nemocnica Nitra
16.03.2023   0
Čo v pôrodnici odporúčajú všetkým rodičkám? Ako v Nitre prebieha pôrod? Aktualizované informácie z fakultnej nemocnice Nitra.
babetko
Trávite s dieťaťom 2-3 hodiny denne? Ste priemerný rodič
15.03.2023   0
Trávime s deťmi dostatočne veľa času? Ako trávia spoločný čas slovenské rodiny? Výsledky prieskumu rodinných rituálov nás prekvapia.
Moje dieťa sa nevie zahrať samo
14.03.2023   1
Keď sa dvojročné dieťa nevie zahrať samo, je to v poriadku? Je rozmaznané neustálou pozornosťou matky? Alebo je to naopak úplne normálne. Ako deťom pomôcť, aby postupne zvládli aj samostatnú hru?
Je potrebné odgrgnutie po kŕmení bábätka?
09.03.2023   0
Naozaj si dieťa nepotrebuje odgrgnúť? Možno áno a možno nie. Zistíte to po krátkom čase s novorodeniatkom aj sami.
detské choroby
Zdravotná starostlivosť o doma narodené dieťa
20.03.2023   1
Ak sa dieťatko narodilo doma, navyše ak sa jednalo o plánovaný domáci pôrod, mal by ho prevziať do starostlivosti pediater, s ktorým budú mať rodičia vopred urobenú nejakú dohodu.
Do skupiny zriedkavých chorôb patrí viac ako 10.000 diagnóz
28.02.2023   0
Niektoré z nich boli doteraz mylne označované ako poruchy autistického spektra
Prečo mávame upchatý nos?
09.02.2023   7
Nádcha je dosť všeobecný pojem a mnohí z nás už na vlastnom nose zistili, že nie je nádcha ako nádcha.
auto
Bezpečne v aute: Dieťa na prednom sedadle
05.02.2023   19
Môžem voziť dieťa na prednom sedadle? Je to bezpečné? Musí byť pripútané v autosedačke? Ako vypnúť airbag spolujazdca?
100% elektrická DACIA SPRING: Úplne nový motor aj výbava
18.01.2023   0
S uvedením na trh na jar 2021, Spring sprístupnil elektrickú mobilitu širokej verejnosti.