ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
streda 22.11.2017 | meniny má Cecília  
SprávySprávy

Máte nápad ? Vypýtajte si na to peniaze od Nadácie

 Tomáš Kočí, ts   25.03.2012   0

Grantový program Šanca pre váš región napĺňa úspešne svoju myšlienku už osem rokov. Vďaka jeho finančnej podpore adresovanej neformálnym skupinám činorodých spoluobčanov či mimovládnych organizácií vznikajú v slovenských obciach a mestách príjemné miesta na trávenie voľného času, športoviská, pribúdajú zrekonštruované pamiatky, objavujú sa nové kluby pre mladých a realizujú sa aj ďalšie aktivity na zlepšenie kvality života v regiónoch.

Z grantového programu sú každoročne podporované aj aktivity na zvýšenie atraktivity lokalít pre rozvoj turizmu, ako napríklad budovanie nových náučných chodníkov či turistických informačných systémov. 

Nadšenci, ktorí majú záujem pomôcť k rozvoju svojho regiónu, chcú urobiť niečo pozitívne pre svoje okolie – seba aj svojich susedov majú vďaka Nadácii Orange príležitosť aj tento rok. Program Šanca pre región podporí v prvom rade projekty verejnoprospešného charakteru a návrhy, ktoré odzrkadľujú potreby miestnej komunity, podporujú občiansku angažovanosť a realizujú ich dobrovoľníci. Šancu získať financie majú najmä projekty zamerané na rozvoj komunitného života, zachovávanie a rozvoj kultúry, rozvoj regionálneho cestovného ruchu, ochranu prírodných a kultúrnych pamiatok či vytváranie príležitostí pre zmysluplné trávenie voľného času.

Pre koho sú peniaze určené:

  • neformálne skupiny aktívnych občanov - zastúpené fyzickou osobou, s ktorou bude v prípade podpory projektu podpísaná darovacia zmluva
  • mimovládne organizácie ako občianske združenia, nadácie, spolky, neziskové organizácie, neinvestičné fondy
  • kultúrne inštitúcie ako múzeá, knižnice, galérie, kultúrno-osvetové strediská a pod.

Uzávierka je 17. apríla

Nadácia Orange vyčlenila pre grantový program Šanca pre región v roku 2012 sumu 100 000 eur. Maximálna výška podpory pre jeden projekt je 3 000 eur. Jeden subjekt má možnosť predložiť len jednu žiadosť. Uzávierka prijímania žiadostí je 17. apríla 2012 a Nadácia Orange zverejní výsledky 31. mája 2012. Realizácia projektov prebehne v období od júna do októbra tohto roku. 

Ocenenie Projekt roka

Navyše, zo všetkých podporených projektov nominuje odborná výberová komisia v každom z ôsmych krajov jeden, ktorý sa bude vo finálnom hlasovaní uchádzať o špeciálne ocenenie Projekt roka. Túto cenu získa najinovatívnejší projekt v oblasti regionálneho rozvoja a jeho predkladateľ získa odmenu vo výške 1 500 eur. Tú bude možné využiť na pokračovanie projektu, na aktivity realizačného tímu v rámci komunity alebo na inštitucionálny rozvoj danej organizácie. 

Viac informácií je k dispozícii na www.nadaciaorange.sk v sekcii grantové programy.

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

Najčítanejšie

Recept týždňa

Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Koľko je ideálne pribrať v tehotenstve?
22.11.2017   0
Prírastok na váhe viac ako 20 kilogramov, môže nepriaznivo vplývať na zdravotný stav tehotnej ženy a spôsobiť zdravotné problémy, ako napríklad tehotenskú cukrovku, zvýšený krvný tlak a iné problémy.
Aké sú riziká pitia alkoholu v tehotenstve?
18.11.2017   0
Kým u niektorej budúcej mamičky sa pitie alkoholu na bábätku vôbec neprejaví, u ďalšej mamičky môžu už aj dva poháre vína či piva zanechať trvalé poškodenia.
Čo doniesť mamine do pôrodnice?
15.11.2017   6
Prvé dni po pôrode každá mamina prežíva inak, môže byť pre ňu už cesta k návštevám vyčerpávajúca. Naopak, sú maminy, ktoré sa vyslovene nudia, alebo je im smutno. Najjednoduchšie je priamo sa spýtať, či prijímajú návštevy. Čo na návštevu do pôrodnice môžete spokojne priniesť?
babetko
Malým deťom treba spievať
22.11.2017   0
V dávnych dobách, kedy boli ľudia ohrozovaní predátormi a kedy hrozilo, že plač dieťaťa by mohol nejakého predátora prilákať, mama začala spievať, aby dieťa upokojila.
Pediater radí: Je správne pomáhať dieťatku učiť sa chodiť?
21.11.2017   0
Začína vaše dieťatko chodiť a premýšľate, či je vhodné mupri tom pomáhať? Pozrite sa, čo radí rodičom uznávaná pediatrička MUDr. Elena Prokopová.
Ako dieťa naučiť, aby reagovalo na „nesmieš“
20.11.2017   0
Je síce ešte malé, no už vám rozumie, prečo to nemôže. Bez kriku, karhania a buchnutia po prstoch alebo po zadočku.
detské choroby
Astma
21.11.2017   3
Astma postihuje 10% detí. Aké sú príčiny tejto choroby? Ako sa prejavuje? Ako ju liečiť? Dá sa astme predchádzať?
LIPIKAR SOS STAROSTLIVOSŤ AP+ - aby atopikov nesvrbela koža
20.11.2017   0
Okamžite uľaví od pocitu svrbenia. Znižuje počet vzplanutí ekzému. Vyživuje a pomáha znovu obnoviť ochrannú bariéru pokožky. Aplikácia nahrádza reflex „poškrabania sa“ a vďaka tomu sa znižuje zhoršovanie ekzému rozškrabaním. Navyše nie je potrebné dotýkať sa pokožky rukami.
7 signálov, že vaše dieťa môže byť depresívne
17.11.2017   0
Depresia je seriózne ochorenie. Nemusí sa jednať vždy o hlbokú depresiu, ale je dobré, ak sa s dieťaťom pracuje. Podľa stupňa závažnosti je možné ho zvládnuť aj len s pomocou psychoterapie.
zvery
Vnútorné pazity u psov a mačiek
17.11.2017   0
Prevencia proti parazitom je veľmi dôležitá tak pre zdravie Vášho zvieratka ako aj Vaše vlastné. Parazity vedia infikovať rovnako bytové zvieratá i žijúce prevažne vo vonkajšom prostredí, a to v ktoromkoľvek ročnom období.
Agapornis, začíname s chovom.
15.11.2017   4
Ak túžite mať doma druh papagája, ktorý je menší a jeho inteligencia sa dokáže vyšplhať mimoriadne vysoko, je voľba celkom jasná. Volá sa Agapornis.
Ako vybrať šteňa
11.11.2017   0
Športovo založení ľudia by si mali vybrať aktívne plemeno. Ak dávate prednosť domácej pohode, treba si zaobstarať kľudného psíka, inak by sa mohlo stať, že v dôsledku nevybitej energie a temperamentu by mohol v domácnosti napáchať škody.