ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
SprávySprávy

Máme novú ministerku školstva

 redakcia   10.09.2017   0

Novou ministerkou školstva má byť riaditeľka Prognostického ústavu SAV Martina Lubyová.

foto zdroj: prog.sav.sk

Profesný CV: 

JUDr. Mgr. Martina Lubyová, PhD.

trh práce, migrácia, integrácia, celoživotné vzdelávanie 

Martina je riaditeľkou Prognostického ústavu SAV.

Získala PhD z ekonómie na Centre for Graduate Education – Economics Institute (CERGE-EI) v Prahe a State University of New York, PhD zo štatistiky na Fakulte hospodárskej informatiky Ekonomickej univerzity v Bratislave, JUDr na Právnickej fakulte Univerzity Komenského a Mgr. v odbore biofyzika na Matematicko-fyzikálnej fakulte Univerzity Komenského.

Prednáša sociálnu štatistiku a teóriu výberov na FHI EU.

V období 2000-2010 pôsobila v Medzinárodnej rganizácii práce (MOP) ako špecialistka pre rozvoj zamestnanosti v sub-regionálnom úrade MOP pre južnú Áziu so sídlom v New Delhi (2000-2002), špecalistka pre zamestnnosť v subregionálnom úrade MOP pre východnú Európu a strednú Áziu so sídlom v Moskve (2002-2009) a riaditeľka uvedeného úradu (2009-10).

Predošlé pracovné skúsenosti a pracoviská zahŕňajú Intellectual Exchange Fellowship of the Japan Foundation (University of Toyama, Japonsko), Tinbergen Institute (Amsterdam), OECD Directorate for Education, Employment, Labour and Social Affairs (Paríž), Národohospodářský ústav České akademie věd (Praha), Institut fuer Hoehere Studien (Viedeň), Fakulta sociálních věd Karlovy univerzity (Praha).

Je členkou redakčných rád viacerých vedeckých časopisov, členkou OECD Expert Group on Migration. Je ustorkou a spoluatirokou probližne 60 vedeckých publikácií, zameraných najmä na oblasť ekonomiky zamstnanosti a trhu práce, migrácie, integrácie, vzdelávania a celoživotného vzdelávania.

zdroj: prog.sav.sk

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.7 z 5. Celkom 3 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

Najčítanejšie
Recept týždňa
Komu dáte 2% ?
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Materské u nového alebo starého zamestnávateľa
20.03.2018   0
Z príjmu od ktorého zamestnávateľa sa Eme vypočíta materské? Môže ísť na materskú neskôr, aby sa jej rátalo materské z aktuálneho zamestnania?
Krompachy - novorodencom pomôže nové medicínske vybavenie
15.03.2018   0
Medicínsky set pomôže predčasne narodeným bábätkám, alebo pri liečbe novorodeneckej žltačky.
Mamičky vo Zvolene využívajú nadštandardné izby bezplatne
15.03.2018   0
„Máme ambíciu stále zlepšovať poskytované služby tak, aby boli naše pacientky spokojné a aby na svet priviedli svojich potomkov u nás“
babetko
Dnešné deti majú slabší intelekt aj motoriku
22.03.2018   0
Nedajme sa oklamať zdaním, že dnešné deti, intuitívne používajúce moderné technológie, sú inteligentnejšie a schopnejšie ako generácie pred nimi.
Kedy je to s deťmi najviac na porazenie?
21.03.2018   0
Ako sa mi zdôverila predavačka v zmiešanom tovare: “Vždy som si tak hovorila, aby už boli tie decká väčšie, že mi bude ľahšie a potom som zistila, že ľahšie už bolo.”
Vaše bábo má 4 týždne
20.03.2018   0
V 4. týždňoch vás čaká prvá naozajstná poradňa. Bábätko začne brať nejaké tie vitamíny, a vy sa na seba kriticky pozriete, či náhodou neprežívate nejakú tú popôrodnú depresiu.
detské choroby
Najčastejšie problémy nôh u najmenších detí
20.03.2018   2
Nad mojim prvým novorodencom na tretí deň pri novorodeneckej vizite sudička v bielom plášti pri pohľade na potomkove nohy vyslovila dvojicu latinských výrazov, ktoré som si nezapamätala, ale zneli veľmi hrozivo. Nasledovalo 24 hodín mentálnych múk, kedy už som dieťa videla na vozíku a o barliach.
Môžu mať deti depresiu?
19.03.2018   0
Ako je to s depresiami u detí? Môžu mať aj deti depresiu alebo je to špecifikum nás, dospelých? Aké sú rady odborníkov, ak sa u dieťaťa takýto problém objaví?
Vedci sa domnievajú, že prišli na príčinu autoimunitných chorôb
18.03.2018   0
Za nárast celiakie, cukrovky 1. typu, či Crohnovej choroby je zodpovedná črevná baktéria
zvery
Jedálniček pre vášho zajka
15.03.2018   0
Zaobstarali ste si domov králika? Ak ste preň pripravili všetku potrebnú výbavu, aby mu bolo s vami dobre, ďalšou úlohou ostáva zabezpečiť, aby mal nonstop spokojné bruško. Ako na to?
Zajac ako domáci miláčik...
13.03.2018   6
Zajace alebo králiky sú nádherné zvieratá. Sú obdivuhodné a majú osobnosť! Avšak predtým, ako si nejakého vyberiete, mali by ste sa uistiť, či je to vhodné zviera pre Vás a Vašu rodinu.
Zlatý retríver
10.03.2018   1
Pes - spoločník, pomocník, priateľ. To je zlatý retríver, zlaťák alebo golden retriever. Zvažujete, že sa stane členom vašej rodinky? Viete už všetko o jeho vzácnej povahe?