SprávySprávy

Keď sa pritrafí vážny úraz, nemáme so sebou papuče

 ts   07.02.2023   0

CCC spolu s občianskym združením DETSKÁ CHIRURGIA – SLNIEČKO NA CESTE! pomáha deťom a ich rodičom v ťažkých životných situáciách

Okamihy, v ktorých ide o zdravie alebo život našich detí sú náročné nielen pre ne, ale rovnako aj pre nás, rodičov. Vo chvíľach plných obáv pri nešťastí či úraze neriešime, či má dieťa so sebou napríklad papuče.

Na Klinike detskej chirurgie UK a v Ústave detských chorôb v Bratislave, kde sú hospitalizovaní pacienti od 0 – 18 rokov  z celého Slovenska pomáha občianske združenie aj v spolupráci s obľúbenou značkou obuvi.

 

5500 detských pacientov ročne

Na Klinike detskej úrazovej chirurgie UK a v Ústave detských chorôb v Bratislave je ročne hospitalizovaných v priemere 5500 pacientov do 18 rokov. Vzhľadom na to, že obe pracoviská sú takzvané koncové nemocnice, na hospitalizáciu tam prichádzajú deti z celého Slovenska.

Už zo zamerania nemocníc, s ktorými OZ DETSKÁ CHIRURGIA - SLNIEČKO NA CESTE! spolupracuje vyplýva, že pripraviť sa dopredu na návštevu tohto typu zdravotníckeho zariadenia nie je vždy možné. Hospitalizáciám totiž často predchádzajú úrazy a okolnosti, ktoré vyžadujú rýchly zásah odborníkov. Preto sa obľúbená sieť predajní obuvi a doplnkov CCC rozhodla materiálne podporiť práve prácu tohto občianskeho združenia.
CCC darovalo viac, ako 40 párov prezuviek jednej zo svojich obľúbených značiek Sprandi. Darovaná obuv je gumená, umývateľná, športová a v rôznych veľkostiach, použiteľná opakovane. Toto užitočné spojenie zjednoduší začiatok hospitalizácie detským pacientom a ich rodinným príslušníkom v období, keď ešte nemajú so sebou ani základné hygienické potreby a veci, o ktoré sa zvyknú až neskôr postarať príbuzní.

Dar od CCC nie je jednorazový. So združením, ktorému sa za niekoľko rokov pôsobenia na klinikách podarilo zrealizovať množstvo zaujímavých projektov zostáva v kontakte a je pripravené kedykoľvek pomôcť.

„CCC je známe tým, že sa dokáže nadchnúť pre zmysluplné projekty na pomoc ľuďom, ktorí to v rôznych životných situáciách potrebujú. Sieť predajní CCC a ľudia sa už nie raz dokázali zomknúť a pomôcť. Naposledy to bolo pri zbierke obuvi pre ľudí postihnutých konfliktom v susednej Ukrajine. V podobných projektoch v malom či väčšom rozmere hodláme pokračovať. Spoločenská zodpovednosť patrí medzi jednu z podnikateľských mét, na ktorej dosiahnutí usilovne pracujeme,“ hovorí Veronika Sajdoková, marketingová manažérka siete predajní obuvi a doplnkov CCC na Slovensku.

 

Občianske združenie Slniečko na ceste

Občianske združenie sa dlhodobo snaží zlepšovať podmienky detí a rodičov v spomínaných nemocniciach. Ich iniciatíva a nezištná práca množstva dobrovoľníkov už priniesla ovocie v podobe rehabilitačnej miestnosti aj s technickým vybavením pre pacientov po operáciách a úrazoch s obmedzenými možnosťami pohybu. Plánujú tiež vybavenie priestorov relaxačnými kreslami pre rodičov, vybudovanie vzdelávacieho centra pre študentov a zabezpečenie obslužných robotov, ktorí by boli k dispozícii pacientom i personálu. 

Širokým spektrom svojich aktivít, ktoré zahŕňajú aj vzdelávacie programy či organizovanie podujatí a verejných zbierok pomáha nielen deťom a ich rodinám, ale aj profesionálom pracujúcim na týchto oddeleniach a v nemocniciach. Snahou  OZ je aj vo vypätých situáciách zabezpečiť komfort všetkým, ktorí sa v prostredí detskej úrazovej chirurgie a detskej nemocnice pohybujú a k tomu rado prispelo a v budúcnosti opäť prispeje aj CCC.
Viac informácií o združení nájdete na našej stránke https://www.facebook.com/slnieckonaceste , https://www.instagram.com/detskachirurgia_slniecko/ , ktorého partnerom je aj www.ccc.eu .

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

Najčítanejšie
Recept týždňa
tehotenstvo
Univerzitná nemocnica Bratislava Antolská
21.03.2023   2
V rámci prípravy je možnosť plávania pre tehotné. Akceptujú pôrodné plány, resp. želania. Je vhodné ich dopredu prekonzultovať ešte počas prenatálnych poradní, prípadne si dohodnúť aj stretnutie s neonatológom.
Otec pri pôrode - nie len pre tento moment
17.03.2023   0
Prítomnosť otca pri pôrode môže mať kladný vplyv nielen na bezprostredný priebeh pôrodu, ale aj na samotný vzťah partnerov a vzťah otca k dieťaťu. Kým pred pôrodom sa väčšina otcov obáva toho, ako budú reagovať na nemocničné prostredie, či dokážu zvládnuť všetko, čo sa od nich bude očakávať, tak po pôrode opisujú negatívne pocity najmä v súvislosti s tým, že nedokázali svojej partnerke dostatočne pomôcť a bolo pre nich veľmi ťažké vidieť ako trpí.
Fakultná nemocnica Nitra
16.03.2023   0
Čo v pôrodnici odporúčajú všetkým rodičkám? Ako v Nitre prebieha pôrod? Aktualizované informácie z fakultnej nemocnice Nitra.
babetko
Trávite s dieťaťom 2-3 hodiny denne? Ste priemerný rodič
15.03.2023   0
Trávime s deťmi dostatočne veľa času? Ako trávia spoločný čas slovenské rodiny? Výsledky prieskumu rodinných rituálov nás prekvapia.
Moje dieťa sa nevie zahrať samo
14.03.2023   1
Keď sa dvojročné dieťa nevie zahrať samo, je to v poriadku? Je rozmaznané neustálou pozornosťou matky? Alebo je to naopak úplne normálne. Ako deťom pomôcť, aby postupne zvládli aj samostatnú hru?
Je potrebné odgrgnutie po kŕmení bábätka?
09.03.2023   0
Naozaj si dieťa nepotrebuje odgrgnúť? Možno áno a možno nie. Zistíte to po krátkom čase s novorodeniatkom aj sami.
detské choroby
Zdravotná starostlivosť o doma narodené dieťa
20.03.2023   1
Ak sa dieťatko narodilo doma, navyše ak sa jednalo o plánovaný domáci pôrod, mal by ho prevziať do starostlivosti pediater, s ktorým budú mať rodičia vopred urobenú nejakú dohodu.
Do skupiny zriedkavých chorôb patrí viac ako 10.000 diagnóz
28.02.2023   0
Niektoré z nich boli doteraz mylne označované ako poruchy autistického spektra
Prečo mávame upchatý nos?
09.02.2023   7
Nádcha je dosť všeobecný pojem a mnohí z nás už na vlastnom nose zistili, že nie je nádcha ako nádcha.
auto
Bezpečne v aute: Dieťa na prednom sedadle
05.02.2023   19
Môžem voziť dieťa na prednom sedadle? Je to bezpečné? Musí byť pripútané v autosedačke? Ako vypnúť airbag spolujazdca?
100% elektrická DACIA SPRING: Úplne nový motor aj výbava
18.01.2023   0
S uvedením na trh na jar 2021, Spring sprístupnil elektrickú mobilitu širokej verejnosti.