ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
SprávySprávy

Festival otevřených sklepú - Ženy a víno

  27.05.2009   0

Vyhrazeno pro ženy - hitem letní sezóny budou růžová vína!

Rozumějí ženy vínu? Nejen to! Ivana Tomanová víno studovala a nyní i sama vyrábí. Profilová akce Festivalu otevřených sklepů Ženy a víno (v sobotu 20.6. 2009) pod jejím vedením navíc proběhne v typicky ženské barvě – růžové. Kromě informací o stále oblíbenějších růžových vínech si návštěvnice odnesou i recepty na osvěžující nápoje hodící se k nadcházejícímu létu. Pozor, akce je přístupná pouze ženám!

Ivana Tomanová je vzděláním i profesí vinařka – vystudovala Střední vinařskou školu ve Valticích, ve studiu pokračuje na Mendlově zemědělské a lesnické univerzitě, a  přitom obhospodařuje na šest tisíc keřů vinné révy a dva sklepy.  Rodinné vinařství bylo původně pouze jejím koníčkem, ale od roku 2002 se mu věnuje naplno a zcela profesionálně. Přestože její specialitou jsou exkluzivní červená cuvée z odrůd Zweigeltrebe, Cabernet Moravia a Frankovka, tentokrát se – v rámci profilové akce Ženy a víno Festivalu otevřených sklepů zaštiťované již tradičně spolkem moravských vinařek Bakchantky  -  bude věnovat především vínům růžovým.

Rosé, jak se tato vína také nazývají, si přes svoji dlouhou historii získávají výraznou oblibu až v posledních letech. Ve Francii dokonce loni růžová vína poprvé překonala v oblibě vína bílá. Rosé jsou lehká a mají širokou paletu odstínů i způsobů servírování, což z nich dělá ideální společníky pro horké letní dny i vlahé večery.

Ivana Tomanová objasní nejen původ růžové barvy vína (opravdu nevzniká slitím červeného a bílého) a důvody, proč se u nás pěstování těchto vín tak daří, ale také seznámí návštěvnice s různými možnostmi servírování vín, která je možné vychutnávat jako vinný střik, jako součást nejrůznějších míchaných nápojů, nebo samotné - na ledu či vychlazené na 8 až 12 stupňů.

Zlatým hřebem vinařského odpoledne pro ženy pak budou recepty na koktejly, sorbety a  další lahůdky, které se z růžových vín vyrábějí, či se s nimi skvěle snoubí.

Zde je malá ochutnávka:

Léto na venkově

  • 7 cl višňového džusu
  • 7 cl růžového vína
  • 7 cl růžového sektu (brut)
  • jahody

Do sklenice nalijeme višňový džus, zaplníme do půli ledem a přidáme nakrájené jahody. Na závěr doplníme sklenici ledem, přidáme víno a sekt.

Dobrou chuť a nashledanou na setkání s růžovými víny!

Více informací:

http://www.otevrenesklepy.cz/program-leto-181;

http://www.otevrenesklepy.cz/cs/vinari-a-vina-99/vinarId/69

 

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Pôrod v Krompachoch bol neuveriteľný zážitok
21.03.2019   0
Prvotný šok pre mňa bol, keď sa ma nesmierne milá sestra spýtala, či už mám pripravený pôrodný plán, aby si ho so mnou primárka mohla prejsť, keď prídem na návštevu do pôrodnice. Všetci vieme, že na Slovensku sú pôrodné plány vnímané ako spísané výmysly premotivovaných biomatiek, ktoré sa silou – mocou snažia kafrať skúseným pôrodníkom do roboty. S malou dušičkou sme si pred pôrodom urobili rodinný výlet do Krompách. Vyhľadali sme ordináciu pani primárky, sadli sme si spolu k stolu a prechádzali moje papiere.
V Ružinovskej nemocnici bol skvelý personál, chýbala mi však podpora v dojčení
19.03.2019   2
V Ružinovskej nemocnici v Bratislave som rodila v máji minulého roku. Bolo to dobré, ale bolo by ešte čo vylepšovať. Hlavne v informovanosti sestier, čo sa dojčenia týka. Majú informácie staré 20 rokov. Ostatné veci boli fajn, ale pre tento problém by som sem rodiť druhý raz nešla.
Skoncujte s klišé dokonalej matky, ktorá musí byť nutne naplnená šťastím
18.03.2019   6
Depresia post-partum sa týka mnohých mamičiek a predovšetkým prvorodičiek. Takáto depresia sa dá rozdeliť do viacerých kategórií:
babetko
Pohodový ocko verzus ukričaná a nervózna mama
25.03.2019   0
Sťažovala sa mi kamoška. Vraj jej muž odmieta prebaľovať, kúpať a krémikovať zaparený zadok. Keď má synovi uvariť tekvicový prívarok, dá mu miesto neho Pribináčik. Odmieta ho šatkovať, vraj je to trápne. A keďže kočík kamoška z presvedčenia nekúpila, každodenné prechádzky ostali na ňu. U nás doma je to podobné. Muž sa síce varenia a plienok nezľakol, ale...
Troska v ogrcanom pyžame, ktorá si nestihla ráno umyť zuby. Vitajte na materskej
22.03.2019   0
Narodí sa vám dieťa a príde moment, keď si namiesto reklamy na materstvo budete pripadať ako troska v ogrckanom pyžame. Zavretá medzi štyrmi stenami. Len vy a dieťa.
Výrazy, ktoré by mali poznať najmenšie deti a uľahčia nám každodenný život
21.03.2019   0
Keď rozprávame s dieťaťom, pomenúvame veci a deje okolo neho, na základe ktorých si vytvára isté schémy, ako funguje svet.
detské choroby
Tuberkulóza
22.03.2019   1
Tuberkulóza, jej príznaky, prevencia, liečba.
Hnačka
12.03.2019   9
Hnačka je časté vylučovanie abnormálne riedkej alebo vodnatej stolice. Kým u dojčiat ide o závažný stav, u starších detí zvyčajne nebýva dôvodom na znepokojenie.
Akútna bronchitída – Akútny zápal priedušiek
08.03.2019   2
Vyskytuje sa v každom období detského veku. Maximum prípadov je v jesenných a zimných mesiacoch. Začína sa "nádchou."
zvery
Žiť zdravšie? Pomôže vám šteniatko alebo mačiatko!
19.03.2019   0
Zvierací člen rodiny sa za starostlivosť môže odmeniť aj pevným zdravím, dobrou náladou či lepším zamestnaním. Že v tom všetkom nemôže mať labky? Štúdie amerických, austrálskych a britských vedcov tvrdia, že áno.
Preč s alergiou alebo zvieratá v domácnosti
05.03.2019   0
Deťom, ktoré boli alergické na mačky a psy lekári odporúčali chovať škrečkov alebo iných hlodavcov.
Fretka nie je zvieratko pre každého
26.02.2019   2
Len máloktoré dieťa vie, že na konci vodítka, to malé, chlpaté a veselé zvieratko, je fretka. Väčšinou si aj od mnohých dospelých vypočujem, že venčím potkana, vydru, malého psa, krtka, mačku alebo iné zvieratko.