ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
SprávySprávy

Dôvera pre malých poistencov

 ts   10.06.2009   0

Na Slovensku existuje niekoľko zdravotných poisťovní, no až  jedna štvrtina detí, ktoré sa narodili v minulom roku, má kartičku poistenca DÔVERY. Rodičia vybrali najväčšiu súkromnú zdravotnú poisťovňu pre takmer 12 500 svojich bábätiek.

Narodenia dieťatka prináša so sebou veľa krásnych chvíľ pre celú rodinu, ale aj množstvo povinností, a to nielen v  starostlivosti o najmenšieho člena domácnosti. Mama či otec musia v súvislosti s narodením dieťaťa navštíviť množstvo úradov: matriku, Sociálnu poisťovňu, príslušné oddelenie Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny a zdravotnú poisťovňu, a to všetko do určitých termínov.

Dôvera príde k vám domov

Zdravotná poisťovňa Dôvera chce rodičom tieto povinnosti čo najviac zjednodušiť. Preto je pripravená poskytnúť im konzultácie ohľadom poistenia ich bábätka priamo u nich doma. Na www.dovera.sk si stačí nájsť kontakt na zamestnanca v danom regióne a dohodnúť si s ním termín stretnutia. Za radami, informáciami a vysvetleniami ohľadom poistenia detí  tak nemusia rodičia nikam chodiť. Doma môžu rovno vyplniť a podať aj prihlášku pre svoje bábätko. Poistiť ho v Dôvere sa dá samozrejme aj poštou, osobne v ktorejkoľvek pobočke a elektronicky na www.dovera.sk. Je potrebné doložiť kópiu rodného listu dieťaťa. Nový preukaz poistenca poisťovňa zasiela na adresu uvedenú v prihláške. Do  60 dní od narodenia je pritom dieťa automaticky poistené v zdravotnej poisťovni svojej matky. Tá aj uhradí náklady na zdravotnú starostlivosť o novorodenca.  

Baby kufrík     

Rodičom svojich najmenších poistencov Dôvera dáva Baby kufrík plný nevyhnutných maličkostí. Obsahuje aj informačnú brožúrku s dôležitými informáciami a radami, takisto vzorky detskej kozmetiky rady NIVEA baby, rozprávkovú knižku, cumlík s podbradníkom a detskou fľaštičkou Canpol babies, či vzorky čajíkov alebo detskej výživy od Hami. „Od apríla 2009 v kufríku pribudla okrem milých drobností výhodná novinka. Je ňou kupón na 33  % zľavu pri  kúpe monitora dychu dieťaťa Babysense, ktorú ponúka DÔVERA v spolupráci s firmou Sewex s.r.o. Podporujeme tak bezpečnosť zdravia dojčiat a rodičom odbudne obava z komplikácií s dýchaním bábätka. Nemusia ho  úzkostlivo sledovať,“ uviedla hovorkyňa DôverY Zuzana Horníková.

Prevencia nad rámec zákona

V rámci prevencie Dôvera plne zabezpečuje to, čo deťom garantuje zákon. Vyberá tých najlepších pediatrov, tento rok ich začala aj verejne hodnotiť. Vyhodnocuje, ako robia prevenciu a ako sú s nimi spokojní pacienti, resp. rodičia detí. Mená najlepších na celom Slovensku zverejnila, sú aj na www.dovera.sk. U detí do dvoch rokov sa prevencia orientuje najmä na odhalenie prípadných metabolických porúch, odhalenie nedostatku vitamínu D, adekvátnosť výživy, vyšetrenie pohybového správania, vývin jemnej motoriky, zmyslových orgánov a vývin reči. V neskoršom veku sa u detí v rámci prevencie kontroluje pohybový aparát,  zrak, sluch, vývin reči,  sociálne správanie,  inteligencia,  psychický vývin, cholesterol, krv, moč, krvný tlak. 

Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie až 2,5 milióna detí z 10 miliónov zomrelých vo svete vo veku do päť rokov zomiera na choroby, ktorým sa dá predchádzať očkovaním.  Na Slovensku sa očkuje proti všetkým desiatim základným ochoreniam. Zaočkovanosť dosahuje úroveň 98 až 99 percent detí, čo radí Slovensko medzi najlepšie krajiny v Európe. Očkovací kalendár DôverY  teda zahŕňa očkovanie proti tuberkulóze, pneumokokom,  rotavírusom,  záškrtu,  tetanu,  čiernemu kašľu,  hemofilovým invazívnym infekciám, detskej obrne,  vírusovej hepatitíde B,  osýpkam , mumpsu a rubeole v súlade so zákonom. Zdravotná poisťovňa Dôvera však hradí aj očkovania nad jeho rámec a zabezpečuje tak nadštandardnú prevenciu pred nebezpečnými a rozšírenými ochoreniami. V plnej výške prepláca vakcínu proti chrípke, prispieva na očkovanie proti hepatitíde A, B a na očkovanie proti kliešťovej encefalitíde. Poistenkám vo veku od 12 do 13 rokov (od dovŕšenia 12. roku do 13. narodenín) prispeje na vakcínu proti HPV vírusu, výška príspevku závisí od dĺžky poistenia v Dôvere.  Pri poistení do 4 rokov prispeje 30 percentami z ceny vakcíny, pri poistení od 5 – 10 rokov 50 percentami z ceny vakcíny, pri poistení nad 10 rokov 70 percentami z ceny vakcíny. 

Výhody pre rodiny s deťmi

Zdravotná poisťovňa Dôvera má 216 500 poistencov do 18 rokov, o väčšinu z nich sa už stará od ich útleho veku. Uzatvára zmluvy s kvalitnými pediatrami, nemocnicami, špecializovanými ústavmi a ďalšími zdravotníckymi zariadeniami pre deti.  Okrem toho pripravila program VÝHODY, zameraný najmä na rodiny. Vďaka nemu rodičia získajú zľavnený prístup k zdravotnej starostlivosti, ako aj k viacerým produktom a službám určeným pre zdravie ich dieťaťa i celej rodiny. Viac informácií o výhodách nájdete na vyhody.dovera.sk.   

 

 

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Pôrod v Krompachoch bol neuveriteľný zážitok
21.03.2019   0
Prvotný šok pre mňa bol, keď sa ma nesmierne milá sestra spýtala, či už mám pripravený pôrodný plán, aby si ho so mnou primárka mohla prejsť, keď prídem na návštevu do pôrodnice. Všetci vieme, že na Slovensku sú pôrodné plány vnímané ako spísané výmysly premotivovaných biomatiek, ktoré sa silou – mocou snažia kafrať skúseným pôrodníkom do roboty. S malou dušičkou sme si pred pôrodom urobili rodinný výlet do Krompách. Vyhľadali sme ordináciu pani primárky, sadli sme si spolu k stolu a prechádzali moje papiere.
V Ružinovskej nemocnici bol skvelý personál, chýbala mi však podpora v dojčení
19.03.2019   2
V Ružinovskej nemocnici v Bratislave som rodila v máji minulého roku. Bolo to dobré, ale bolo by ešte čo vylepšovať. Hlavne v informovanosti sestier, čo sa dojčenia týka. Majú informácie staré 20 rokov. Ostatné veci boli fajn, ale pre tento problém by som sem rodiť druhý raz nešla.
Skoncujte s klišé dokonalej matky, ktorá musí byť nutne naplnená šťastím
18.03.2019   6
Depresia post-partum sa týka mnohých mamičiek a predovšetkým prvorodičiek. Takáto depresia sa dá rozdeliť do viacerých kategórií:
babetko
Pohodový ocko verzus ukričaná a nervózna mama
25.03.2019   0
Sťažovala sa mi kamoška. Vraj jej muž odmieta prebaľovať, kúpať a krémikovať zaparený zadok. Keď má synovi uvariť tekvicový prívarok, dá mu miesto neho Pribináčik. Odmieta ho šatkovať, vraj je to trápne. A keďže kočík kamoška z presvedčenia nekúpila, každodenné prechádzky ostali na ňu. U nás doma je to podobné. Muž sa síce varenia a plienok nezľakol, ale...
Troska v ogrcanom pyžame, ktorá si nestihla ráno umyť zuby. Vitajte na materskej
22.03.2019   0
Narodí sa vám dieťa a príde moment, keď si namiesto reklamy na materstvo budete pripadať ako troska v ogrckanom pyžame. Zavretá medzi štyrmi stenami. Len vy a dieťa.
Výrazy, ktoré by mali poznať najmenšie deti a uľahčia nám každodenný život
21.03.2019   0
Keď rozprávame s dieťaťom, pomenúvame veci a deje okolo neho, na základe ktorých si vytvára isté schémy, ako funguje svet.
detské choroby
Tuberkulóza
22.03.2019   1
Tuberkulóza, jej príznaky, prevencia, liečba.
Hnačka
12.03.2019   9
Hnačka je časté vylučovanie abnormálne riedkej alebo vodnatej stolice. Kým u dojčiat ide o závažný stav, u starších detí zvyčajne nebýva dôvodom na znepokojenie.
Akútna bronchitída – Akútny zápal priedušiek
08.03.2019   2
Vyskytuje sa v každom období detského veku. Maximum prípadov je v jesenných a zimných mesiacoch. Začína sa "nádchou."
zvery
Žiť zdravšie? Pomôže vám šteniatko alebo mačiatko!
19.03.2019   0
Zvierací člen rodiny sa za starostlivosť môže odmeniť aj pevným zdravím, dobrou náladou či lepším zamestnaním. Že v tom všetkom nemôže mať labky? Štúdie amerických, austrálskych a britských vedcov tvrdia, že áno.
Preč s alergiou alebo zvieratá v domácnosti
05.03.2019   0
Deťom, ktoré boli alergické na mačky a psy lekári odporúčali chovať škrečkov alebo iných hlodavcov.
Fretka nie je zvieratko pre každého
26.02.2019   2
Len máloktoré dieťa vie, že na konci vodítka, to malé, chlpaté a veselé zvieratko, je fretka. Väčšinou si aj od mnohých dospelých vypočujem, že venčím potkana, vydru, malého psa, krtka, mačku alebo iné zvieratko.