SprávySprávy

Dôvera pre malých poistencov

 ts   10.06.2009   0

Na Slovensku existuje niekoľko zdravotných poisťovní, no až  jedna štvrtina detí, ktoré sa narodili v minulom roku, má kartičku poistenca DÔVERY. Rodičia vybrali najväčšiu súkromnú zdravotnú poisťovňu pre takmer 12 500 svojich bábätiek.

Narodenia dieťatka prináša so sebou veľa krásnych chvíľ pre celú rodinu, ale aj množstvo povinností, a to nielen v  starostlivosti o najmenšieho člena domácnosti. Mama či otec musia v súvislosti s narodením dieťaťa navštíviť množstvo úradov: matriku, Sociálnu poisťovňu, príslušné oddelenie Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny a zdravotnú poisťovňu, a to všetko do určitých termínov.

Dôvera príde k vám domov

Zdravotná poisťovňa Dôvera chce rodičom tieto povinnosti čo najviac zjednodušiť. Preto je pripravená poskytnúť im konzultácie ohľadom poistenia ich bábätka priamo u nich doma. Na www.dovera.sk si stačí nájsť kontakt na zamestnanca v danom regióne a dohodnúť si s ním termín stretnutia. Za radami, informáciami a vysvetleniami ohľadom poistenia detí  tak nemusia rodičia nikam chodiť. Doma môžu rovno vyplniť a podať aj prihlášku pre svoje bábätko. Poistiť ho v Dôvere sa dá samozrejme aj poštou, osobne v ktorejkoľvek pobočke a elektronicky na www.dovera.sk. Je potrebné doložiť kópiu rodného listu dieťaťa. Nový preukaz poistenca poisťovňa zasiela na adresu uvedenú v prihláške. Do  60 dní od narodenia je pritom dieťa automaticky poistené v zdravotnej poisťovni svojej matky. Tá aj uhradí náklady na zdravotnú starostlivosť o novorodenca.  

Baby kufrík     

Rodičom svojich najmenších poistencov Dôvera dáva Baby kufrík plný nevyhnutných maličkostí. Obsahuje aj informačnú brožúrku s dôležitými informáciami a radami, takisto vzorky detskej kozmetiky rady NIVEA baby, rozprávkovú knižku, cumlík s podbradníkom a detskou fľaštičkou Canpol babies, či vzorky čajíkov alebo detskej výživy od Hami. „Od apríla 2009 v kufríku pribudla okrem milých drobností výhodná novinka. Je ňou kupón na 33  % zľavu pri  kúpe monitora dychu dieťaťa Babysense, ktorú ponúka DÔVERA v spolupráci s firmou Sewex s.r.o. Podporujeme tak bezpečnosť zdravia dojčiat a rodičom odbudne obava z komplikácií s dýchaním bábätka. Nemusia ho  úzkostlivo sledovať,“ uviedla hovorkyňa DôverY Zuzana Horníková.

Prevencia nad rámec zákona

V rámci prevencie Dôvera plne zabezpečuje to, čo deťom garantuje zákon. Vyberá tých najlepších pediatrov, tento rok ich začala aj verejne hodnotiť. Vyhodnocuje, ako robia prevenciu a ako sú s nimi spokojní pacienti, resp. rodičia detí. Mená najlepších na celom Slovensku zverejnila, sú aj na www.dovera.sk. U detí do dvoch rokov sa prevencia orientuje najmä na odhalenie prípadných metabolických porúch, odhalenie nedostatku vitamínu D, adekvátnosť výživy, vyšetrenie pohybového správania, vývin jemnej motoriky, zmyslových orgánov a vývin reči. V neskoršom veku sa u detí v rámci prevencie kontroluje pohybový aparát,  zrak, sluch, vývin reči,  sociálne správanie,  inteligencia,  psychický vývin, cholesterol, krv, moč, krvný tlak. 

Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie až 2,5 milióna detí z 10 miliónov zomrelých vo svete vo veku do päť rokov zomiera na choroby, ktorým sa dá predchádzať očkovaním.  Na Slovensku sa očkuje proti všetkým desiatim základným ochoreniam. Zaočkovanosť dosahuje úroveň 98 až 99 percent detí, čo radí Slovensko medzi najlepšie krajiny v Európe. Očkovací kalendár DôverY  teda zahŕňa očkovanie proti tuberkulóze, pneumokokom,  rotavírusom,  záškrtu,  tetanu,  čiernemu kašľu,  hemofilovým invazívnym infekciám, detskej obrne,  vírusovej hepatitíde B,  osýpkam , mumpsu a rubeole v súlade so zákonom. Zdravotná poisťovňa Dôvera však hradí aj očkovania nad jeho rámec a zabezpečuje tak nadštandardnú prevenciu pred nebezpečnými a rozšírenými ochoreniami. V plnej výške prepláca vakcínu proti chrípke, prispieva na očkovanie proti hepatitíde A, B a na očkovanie proti kliešťovej encefalitíde. Poistenkám vo veku od 12 do 13 rokov (od dovŕšenia 12. roku do 13. narodenín) prispeje na vakcínu proti HPV vírusu, výška príspevku závisí od dĺžky poistenia v Dôvere.  Pri poistení do 4 rokov prispeje 30 percentami z ceny vakcíny, pri poistení od 5 – 10 rokov 50 percentami z ceny vakcíny, pri poistení nad 10 rokov 70 percentami z ceny vakcíny. 

Výhody pre rodiny s deťmi

Zdravotná poisťovňa Dôvera má 216 500 poistencov do 18 rokov, o väčšinu z nich sa už stará od ich útleho veku. Uzatvára zmluvy s kvalitnými pediatrami, nemocnicami, špecializovanými ústavmi a ďalšími zdravotníckymi zariadeniami pre deti.  Okrem toho pripravila program VÝHODY, zameraný najmä na rodiny. Vďaka nemu rodičia získajú zľavnený prístup k zdravotnej starostlivosti, ako aj k viacerým produktom a službám určeným pre zdravie ich dieťaťa i celej rodiny. Viac informácií o výhodách nájdete na vyhody.dovera.sk.   

 

 

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Kvôli strachu z pôrodu som skončila u terapeuta
14.05.2019   0
Teraz viem, že prežitá skúsenosť z pôrodu je vlastne trauma, veď sa bojovalo o život môjho dieťaťa. Preto sa cítim bezmocná a mám obavy, že ak sa niečo stane, nebudem vedieť pomôcť svojmu dieťaťu.
SZČO a materská
12.05.2019   0
Má SZČO nárok na materské? Musí prerušiť alebo zrušiť živnosť, keď poberá materské? Aké sú podmienky nároku na materské? Ako sa vypočíta materské SZČO? Mám nárok na materské, ak mám podlžnosti na poistnom?
Zrušili poplatky pri pôrode. K štátnym nemocniciam sa pridal aj Žilinský kraj
08.05.2019   0
Od polovici mája ušetria rodičia desiatky eur v Čadci, Liptovskom Mikuláši, Kubíne a Trstenej.
babetko
Vyhrajte detský tábor STROJ ČASU od Dôvery (03 kolo)
20.05.2019   0
Vyhrajte detský tábor na august v Námestove. Losujeme každý týždeň nového výhercu.
Pre svokrovcov nie sú moje deti dosť dobré
17.05.2019   1
„Tie Zuzankine dievčence sú také šikovné. Predstav si, na karneval si sami vyrobili masky. Miška má samé jednotky. A popri tom každý deň stíha nejaký krúžok.“ Zuzkine deti sú naozaj čo do kvality tie najlepšie pod slnkom. Môj svokor oceňuje iné veci. „Jaj, tie poslúchajú! NA SLOVO! Len pozrieš a už vyskočia. A ako pomáhajú, že?“
Nedojčím, a všetci okolo mňa to riešia
13.05.2019   0
Máločo žene prekáža tak, ako keď sa jej prsia stanú stredobodom rozhovorov celej rodiny. Každý, od pratety z Michaloviec až po bezdetnú sesternicu Janku, ktorú vídam len na facebooku, rieši po mojom pôrode jedinú otázku: Prečo nedojčím?
detské choroby
Astma
14.05.2019   4
Astma postihuje 10% detí. Aké sú príčiny tejto choroby? Ako sa prejavuje? Ako ju liečiť? Dá sa astme predchádzať?
Mrľa detská
03.05.2019   0
Mrle žijú v čreve človeka, o ktoré sa prichytávajú ústnym otvorom a živia sa bunkami čreva a rôznymi baktériami. Deťom spôsobujú nemalé problémy.
7 rád, ako ochrániť dieťa pred kliešťami
27.04.2019   0
Po šatách vám môžu kliešte loziť aj niekoľko hodín. Kliešte sú slepé, obete si vyhľadávajú podľa dychu alebo podľa niektorých látok v pote.
zvery
Ako správne osloviť, či volať ovcu
09.05.2019   0
No jednoduché to nie je. Samica ovce domácej sa nazýva bahnica. Samec je baran a ich mláďatko sa volá jahňa. Čo je potom baránok?
Upratovači v akváriu
05.05.2019   0
Riasy, nečistoty, nánosy a zbytky potravy. Postačí niekoľko dní až týždňov a z vášho klenotu je vec blízko podobná žumpe. S podobným stavom nám dokážu pomôcť ryby, ktorých hovorovo voláme „upratovači“.
O čom mačky snívajú
27.04.2019   0
O čom zvyknú mačky a mačiatka snívať? Sú ich sny úplne iné ako tie naše? Mávajú aj zlé sny? Vraj existujú aj námesačné mačky. Je to možné?