SprávySprávy

Do plaviek s plochým bruchom a Just Neon Yoga

 Ela Dekánková   07.05.2019   0

Ak ste ešte nezačali s prípravami do plaviek, je najvyšší čas. Štúdie dokazujú, že ak skombinujete cvičenie v posilňovni s jogou, bude vaše chudnutie a formovanie efektívnejšie. Ideálna možnosť prekonať výhovorky a začať s jogovými cvičením na vás čaká na celodňovej udalsti Just Neon Yoga By Huawei.

 

Najväčšia jogová udalosť na Slovensku pokračuje aj tento rok v tradícii cvičení v tme len pri jemnej žiare neónových odrazov od oblečenia či líčenia účastníkov. Pri hudobnom sprievode harfy a tibetských misiek sa môžete ponoriť do svojho vnútra, pomôcť stuhnutým kĺbom aj celej chrbtici a nabrať odhodlanie do ďalších fyzických aktivít skôr, než prvýkrát oblečiete bikiny.

Hovorí sa, že joga je taká, akou si ju urobíte.

Je to vaša joga a ide predovšetkým o vnútorný pocit a nie o to, ako atraktívne vyzeráte v pózach zvonku. „Ľudia sa častokrát trápia tým, koľko kíl kto vytlačí v posilňovni a kto dá viac. Joga je, naopak, len a len vaša a neexistujú mierky. Porovnávanie sa so spolucvičiacimi je priam až nevhodné. Na hodine základnej jogy sa zapotia rovnako úplní začiatočníci, ako aj pokročilí, pretože každý z nich ma mieru toho, kam ho pustí jeho telo, inde,“ vysvetľuje Lenka Ďurechová, organizátorka Just Neon Yoga by Huawei.

Predsudky – o nudnom behu, upotených posilňovniach či  pomalej joge

Športové aktivity po celom Slovensku pod značkou Just Woman začala Lenka organizovať práve preto, aby motivovala k cvičeniu ženy, ktoré majú rôzne predsudky – o nudnom behu, upotených posilňovniach či akrobatickej alebo, naopak, pomalej joge.

 „Vytvorenie atmosféry pomocou farieb, nasvietenia, hudby, sprievodného programu, zaujímavých osobností a špičkových lektorov funguje ako správne nakopnutie. Overili sme si to počas troch rokov nášho fungovania,“ vysvetľuje Lenka.

Atraktívnym doplnkom cvičenia sú aj fosforeskujúce náramky pre každého účastníka, Beauty Neon Zona, kde môžete na svojej tvári a tele vyčarovať fosforeskujúce farebné kreácie aj možnosť vyhrať najlepší fotomobil súčasnosti Huawei P30 Pro, ktorým odfotíte krásne momentky aj v neónovom šere.

 

Nielen pre mužov

Joga je dnes považovaná v našich zemepisných šírkach za cvičenie venované ženám. Paradoxom je, že pôvodne ju v Indii praktizovali len muži a nežnejšiemu pohlaviu bola výslovne zakázaná. Fakt, že je joga prospešné cvičenie tak pre ženy ako aj mužov, potvrdilo niekoľko známych osobností. Minulý rok sa ambasádorom neónovej jogy stal herec Juraj Bača a zacvičiť si prišiel aj moderátor Michal Sabó.

Tento ročník obohatia mužské zastúpenie fotograf Lukáš Kimlička, moderátor Lukáš Turiak a tiez známy lektor jogy Václav Krejčík.

Kedy a kam

Brány Just Neon Yoga by Huawei sa otvárajú v sobotu 11. mája na pravé poludnie a zatvoria sa v ten istý deň o 19:30. Na účastníkov v šamorínskom X-Bionic centre čakajú štyri workshopy jogy od úplných základov až po fyzicky náročnejšiu power jogu. Podložky na cvičenie aj občerstvenie zabezpečuje organizátor.

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Máte problém otehotnieť?
04.03.2021   2
Recept: dobrá hormonálna rovnováha, dobre vyvinuté, nepoškodené a dobre fungujúce pohlavné orgány, psychická a fyzická kondícia, správny partner.
Lepšie tehotenstvo s hudbou (a čo počúvať)
01.03.2021   0
Ako môže počúvanie hudby prospieť nenarodeným deťom a ich matkám, a ktorá hudba sa najlepšie hodí počas tehotenstva.
Zamlknutý potrat - Missed abortion
27.02.2021   24
Šla som z poradne a pred nemocnicou som stretla kamarátku. Plakala. Práve jej na ultrazvuku v ranom štádiu tehotenstva oznámili, že jej dieťaťu, na ktoré sa už veľmi tešila a malo sa narodiť ako prvé, nebije srdiečko. Má prísť na hospitalizáciu... Aj jej sa to stalo, aj mnohým ďalším. Len sa o tom tak veľmi nehovorí.
babetko
Základné obilninové kaše pre bábätká (od 6 mesiacov)
06.03.2021   0
Ak sa ešte len rozbiehate a rozmýšľate, aké kaše sú teraz vhodné, či s lepkom alebo bez lepku, máme pre vás zopár tipov.
Jedálniček dojčiacej matky
04.03.2021   50
Dostali ste od Vašej pediatričky pri návšetve poradne s Vaším bábätkom-dojčiatkom ponaučenie, čo ako dojčiaca matka (ne)smiete jesť vo forme tabuľky s odporúčanými dennými dávkami „kadečoho“ v miligramoch, poprípade v kilojouloch?
Svoje deti neuspávam
02.03.2021   1
Žijem aj s manželom a 2 malými dcérkami v Belgicku. V starostlivosti o deti v Belgicku a u nás sú veľké rozdieli.
detské choroby
Mumps
04.03.2021   1
Mumps je ochorenie spôsobené vírusom, ktorý sa zvyčajne šíri prostredníctvom slín. Môže nakaziť rôzne časti tela, najmä príušné slinné žľazy. Typický príznak je opuch a bolesť v príušnej slinnej žľaze, takže dieťa vyzerá ako škrečok s plnými ústami.
7 tipov pri suchom dráždivom kašli
01.03.2021   0
Čo používate na suchý dráždivý kašeľ? Čo funguje? Ponúkam pozbierané nápady, ak sa v tomto počasí niečo podobné u vás doma objaví.
Porucha spôsobená nedostatkom prírody
27.02.2021   2
Čo je to „nature- deficit disorder“? Tento termín objavil, či zaviedol Richard Louv. Hovorí, že spôsobuje široké spektrum psychických i fyzických problémov, ktoré deti majú.
zvery
Najčastejšie chyby pri výcviku psa, ktoré robíme takmer všetci
22.02.2021   0
Ak raz budete na psa kričať „K nohe,“ druhýkrát „Poď sem“, či „Kde sa túlaš!“ nebude vám rozumieť.
Vodná korytnačka v zime
16.02.2021   0
Zabudnite na malé plastové bazéniky s plastovou palmičkou, ktoré neudržia teplotu a po niekoľkých mesiacoch neudržia ani samotnú korytnačku. Zabudnite aj na stolné lampičky, ktorými chcete nahradiť správne svetlo.