SprávySprávy

Deň rodiny začína v Košiciach

 Jozef Predáč   03.05.2014   0

Bratislava (2.5.2014)
V sobotu 3. mája  odštartuje v Košiciach už 6. ročník Dňa rodiny.

Pripomíname si ním 20. výročie Medzinárodného roku rodiny a Medzinárodný deň rodín (15. máj) 

" Rodina ako spoločenstvo lásky je povolaná vytvárať teplo domova pre každého človeka na svete. Chceme prezentovať krásu a potrebu prirodzených rodín pre harmonický vývoj detí.  Motto podujatia:  "Aby deti otca mali, aby mali mamu" je v súčasnosti ešte aktuálnejšie ako v predchádzajúcich rokoch" - uviedla Monika Rimarčíková z Inštitútu rodiny. Ten organizuje Deň rodiny v Košiciach  v spolupráci s Fórom kresťanských inštitúcií od roku 2010. 

V uliciach Košíc

Hlavný kultúrno - spoločenský a zábavno - súťažný program začne na Hlavnej ulici  o 13.00 . Pre účastníkov podujatia popri zaujímavom pódiovom programe v ktorom vystúpia  Orchester Klasik band,   Tanečné štúdio Ellegance,   Peter Milenky band,  DFS Viva, umelci z Divadla Maškrta, či  Folklórny súbor Železiar  čaká už tradične zaujímavý a hodnotný sprievodný program s veľkou rodinnou súťažou, detskými atrakciami, maľovaním na tvár a trhom prorodinných organizácií spojeným s poskytovaním poradenstva. 

Viac ako 12 miest Slovenska

6. ročník Dňa rodiny bude prebiehať počas májových a júnových víkendov vo viac ako dvadsiatich mestách a obciach Slovenska. Celoslovenskú oslavu rodiny koordinuje Fórum kresťanských inštitúcií, ktoré bolo iniciátorom a organizátorom prvého celoslovenského Dňa rodiny v Bratislave v roku 2009. Bližšie informácie o miestach a dátumoch podujatí Dňa rodiny 2014 sú zverejnené na novej webstránke podujatia - www.denrodiny.sk  a facebooku Dňa rodiny. 

Cieľom Dňa rodiny 2014 je :

  1. verejne manifestovať podporu prirodzenej rodine založenej na manželstve jedného muža a jednej ženy, ktorí s láskou prijímajú deti
  2. poukázať na celospoločenskú hodnotu rodiny  založenú na manželstve muža a ženy,  na jej nezastupiteľnú úlohu pri výchove detí a  rozvoji spoločnosti 
  3. prezentovať  prorodinné združenia a aktivity a prostredníctvom nich ponúknuť pomoc  ľuďom, ktorí prežívajú nejaký problém vo svojej rodine k tomu, dodať  im nádej, aby sa nevzdávali 
  4. povzbudiť generáciu mladých ľudí k tomu, aby mali odvahu vziať na seba zodpovednosť za seba a svojho budúceho manžela/manželku a deti, ktoré ich vzájomná láska povolá k životu

Deň rodiny podporili:

Na celoslovenskej úrovni Deň rodiny 2014 podporila cestovná kancelária Awertour, ktorá je hlavným celoslovenským partnerom a nadácie Konrad Adenauer Stiftung a Renovabis.

Mediálne podporili na celoslovenskej úrovni Deň rodiny vydavateľská spoločnosť  regionPRESS, Tlačová kancelária KBS, Katolícke Noviny, Slovo- oficiálny časopis gréckokatolíckej cirkvi, časopis Família, TV Lux, rádio Lumen a rádio 7 a internetové portály rodinka.sk, cesta+, postoy.sk, zachej.sk a Vyveska.sk

 

Informoval: Ing. Jozef Predáč, celoslovenský koordinátor Dňa rodiny;

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Plánujete bábätko? Normálna otázka či tabu téma?
18.06.2019   0
Pýtajú sa ma na to všetci. Už mi to aj vadí, lebo by som bábätko chcela. Aj keď záleží, kto sa pýta. Ak chce niekto rýpať, je to nepríjemné. Na druhej strane rodina a kamaráti sú normálne zvedaví. Otázky o bábätku môžu niekoho nakopnúť, že už je čas. Ak ho však mať nemôžete, nie je jednoduché.“
Pôrod s epidurálkou alebo bez nej?
13.06.2019   0
Niektoré mamičky sa mi sťažovali, že po pôrode s epidurálkou mali pocit, že ich psychicky utlmila a nič neprežívali. To sa mi nestalo. Naopak, keď mi dali syna, rozplakala som sa od šťastia, ani som ho nechcela pustiť. Nebolelo ma ani šitie. Čo sa týka postupného prichádzania tela do normálu, to po epidurálke môže a nemusí byť problém.
Nemocnica Snina
12.06.2019   0
Cieľom pôrodnice je realizovať individuálny prístup k rodičke pred, počas a po pôrode na základe jej požiadaviek čím chceme vytvoriť pocit bezpečia pre matku aj dieťa.
babetko
Princezné z rozprávok, ktoré naozaj žili
17.06.2019   0
Inšpiráciou sa stal životný príbeh skutočnej šľachtičnej Margarethy von Waldeck, ktorá sa narodila v roku 1533. Ako dieťa prišla o matku, ktorú čoskoro nahradila veľmi prísna macocha. Samozrejme, spoločné vzťahy nezafungovali, možno aj preto, čo vtedajšie dokumenty zaznamenávajú: Margaretha bola známa svojou krásou. Budúca Snehulienka vyrastala na dvore Filipa III., odkiaľ sa v roku 1945 presťahovala za svojím strýkom na zámok Valkenburg v Holandsku.
Majú rituály a tradície v rodine zmysel?
14.06.2019   0
Vytvárajú spomienky a pomáhajú deťom ukotviť sa v rodinnom kruhu. Máme sa na čo tešiť. Máme čas a priestor byť s rodinou a zabávať sa. Strašne pekná myšlienka! Manželia vysvetľovali, že pre deti sú rituály a tradície niečo, čo im dáva ukotvenie, rodinnú identitu a zázemie. Rituálom a tradíciou môže byť čokoľvek – od večernej rozprávky po štedrovečernú kapustnicu. Niečo, čo vás baví a robíte to pravidelne.
Ste tiež bojovníci proti plastu?
11.06.2019   0
Autorov 3 najzaujímavejších príspevkov odmeníme domácim prístrojom na perlivú vodu SodaStream Crystal.
detské choroby
Nočné mory
16.06.2019   11
Rodičia si myslia, že za zlé sny detí sú zodpovedné nepríjemné denné zážitky, no nie je to úplne pravda. Nie je úplne jasné, kedy deti začínajú snívať, ale vieme, že už batoľatá môžu hovoriť o svojich príjemných či strašidelných snoch.
Liečba hnačky u dojčených a nedojčených detí
03.06.2019   0
Ako správne dopĺňať tekutiny a výživu dieťaťu s hnačkou. Rozvrh diéty. Ako uvariť pravý ryžový či mrkvový odvar.
Pri akých ochoreniach je účinná Vojtova metóda?
31.05.2019   0
Hoci je Vojtova metóda prevažne spájaná s deťmi, úspešne sa aplikuje u všetkých vekových kategórií, od novorodencov až po seniorov.
zvery
Čo treba vedieť o potkanoch chovaných doma
23.05.2019   1
Chov potkanov zažíva v poslednej dobe boom. Potkany sú inteligentné, vycvičiteľné a vyžadujú relatívne jednoduchú starostlivosť. Potkanov môžeme naučiť všeličo. Napríklad preskakovať, otáčať sa dokola, postaviť sa a dokonca aj podať ruku na povel.
Ako správne osloviť, či volať ovcu
09.05.2019   0
No jednoduché to nie je. Samica ovce domácej sa nazýva bahnica. Samec je baran a ich mláďatko sa volá jahňa. Čo je potom baránok?
Upratovači v akváriu
05.05.2019   0
Riasy, nečistoty, nánosy a zbytky potravy. Postačí niekoľko dní až týždňov a z vášho klenotu je vec blízko podobná žumpe. S podobným stavom nám dokážu pomôcť ryby, ktorých hovorovo voláme „upratovači“.